Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit ST6 + SB Live (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) World-Soft


World-Soft
senior tag

HI ALL!
Immár lassan 2 hete szívok az új konfigommal. (pedig csak alaplap és procit cseréltem) Azt már sikerült kideríteni, hogy az alaplap és a hangkártya nem birja egymást. Azt is sikerült kiderítenem, hogy van (1 biztosan) olyan akinek nincs gondja az alábbi párosítással.

Az érdekelne, hogy van -e valakinek valami ötlete mért nem mennek együtt?
Illetve az is, hogyha valakinek megy, akkor hogy vannak a beállításai.

Én jelenleg már mindent kipróbáltam ami eszembe jutott:
Az összes slotot, az összes drivert, feltettem a legújabb biost, kikapcsoltam az AC'97-et,...
Sőt hoztam egy SB Live 5.1 OEM -et is. azzal sem ment, de pl az SB PCI 128-cal semmi baja sincs.

HELP_HELP_HELP_HELP_HELP_HELP_HELP_HELP

(#2) Ambrosius válasza World-Soft (#1) üzenetére


Ambrosius
tag

Valami SB16 Emut kell talán kikapcsolni.

(#3) elmo


elmo
aktív tag

Vagy próbálkozz azokkal a BIOS beállításokkal, amik működnek annál az 1 embernél. :)

(#4) World-Soft válasza Ambrosius (#2) üzenetére


World-Soft
senior tag

Az a baj, hogy Win2K-nál nincs ilyen. Legalább is nincs a hardware listában. (Lehet, hogy azért mert a Win2K-ban alapban nincs DOS)

elmo: Egyenlőre sajnos nincs meg a beállítása, de ő azt mondta, hogy hallott valami hibás ST6-osokról. (Ezt nem tudom mennyire igaz..)

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Most vettem én is ST6-ot, és SB Live! Value kártyám van benne (ami már 3 éves...).

Nos, nekem semmi gondom egyenlőre, nincs összeakadás. Ez a kártya ment Acorp 5ALI61, Abit BH6, Abit BE6-2 alaplapokban probléma nélkül. Én a 2. PCI slotba raktam a kártyát, az előző BE6-2 lapban is ott volt. Liveware2.0-át raktam fel hozzá a Playcenter miatt.
Ja, Win98SE van fent. És van DOS emuláció is mellette, mert a FastTracker2-nek kell... :)))

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit ST6 + SB Live (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.