Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zottty


zottty
aktív tag

Hali!az én gépem először is:

Abit ST6
633Mhz intel celeron(choppermine magos)@950Mhz
Ati Radeon 9200SE 128MB
512MB 133mhz SD RAM
80GB Maxtor winchester
250W-os táp

na most a kérdésem. Úgy nézem az alaplap csak a 4*es AGP gyorsítást támogatja. A Radeon 9200SE meg 8*osat is elbír. De a nagyobb probléma hogy az alaplapban a videókártya memóriát csak 32MB-n és 64MB-n engedi állítani. De a videókaártyámon meg 128MB-van. Ilyenkor nem lehet valahogy belőni hogy 128at érzékeljen?és az AGP gyorsítást sem lehet valahogy tuningolni??meg ilyesmik??ha valaki tud valamit az egészről írjon (de ha más tanácsot tud az is írjon!!) Ja és ebbe a topicba főleg azok tapasztalatait várom akiknek ABit ST6osuk van. Ja és nem tudja valaki hány mhz-ig lehet beletenni?mert én ugy tudom 1200Mhzig amit ugye 1800ig föl lehet húzni reményeim szerint :DD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#2) zottty


zottty
aktív tag

Ja és a videókártyám nincs tuningolva-egyenlőre :DD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#3) Bazsesz válasza zottty (#1) üzenetére


Bazsesz
őstag

Jól értem, hogy a BIOS-ban akarod állítani a VGA memóriát? :)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#4) zottty


zottty
aktív tag

őő..valahogy úgy..miért az rossz ???:U

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#5) Bazsesz válasza zottty (#4) üzenetére


Bazsesz
őstag

Ott nem azt tudod állítani. Azt a 128MB-ot alapból használja :) Ott asszem a textrúra gyorsításhoz tudsz még memóriát adni. De ez nem bizti. És általában a memória méretének negyedére vagy nyolcadára szokták állítani.

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#6) hobizoli válasza zottty (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''Úgy nézem az alaplap csak a 4*es AGP gyorsítást támogatja. A Radeon 9200SE meg 8*osat is elbír''

Nem szamit, amit mindketto tud annyin fog menni, tehat 4x-n. Ugysem lenne eszreveheto a kulonbseg, ugyhogy tokmind1

''De a nagyobb probléma hogy az alaplapban a videókártya memóriát csak 32MB-n és 64MB-n engedi állítani. De a videókaártyámon meg 128MB-van.''

Az SZVSZ a kiegeszito memoria akarna lenni, ha kifogyna a VGA sajatjabol, menyit hasznalhat a rendszerebol. Vagy ha integralt VGA is van ezen a lapon, hogy az mennyit kanyarithat ki maganak a rendszer memoriadbol.

''és az AGP gyorsítást sem lehet valahogy tuningolni??meg ilyesmik??''

Nem.

''Ja és nem tudja valaki hány mhz-ig lehet beletenni''

Tualatin Celeron 1400MHz (1400/100/256)
Tualatin P!!!-S 1400MHz (1400/133/512)



hobizoli

több drón kell ;P

(#7) zottty


zottty
aktív tag

Ok!kösz szépen mostmár minden tudok:D de akkor hogy lehet hogy a haveromnak is ugyanilyen karilya van csak sokkal jobb gépe és nála szaggatás nélkül fut az NFSU2ő mikor nálam szaggat kissé?a beállítások 100%ugyanolyanok...

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#8) venember83 válasza zottty (#7) üzenetére


venember83
nagyúr

kicsit keves az Undergroundnak a procid, azert nem minden munkat a videokartya vegez:))

(#9) zottty


zottty
aktív tag

mennyi proci kéne underground 2höz?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#10) Alex91 válasza zottty (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen beallitasokkal huzod a procit?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) gro0ms válasza zottty (#7) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Ohh, ha annyira kell: 512 133Mhzs ram, az egyik, amiért nem mehet a game, a másik az, hogy a procc, ha húzva is van, így sem éri el a minimumos 1.5Ghzt. Ennyi. Winmine rulz :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#12) Jenő válasza zottty (#9) üzenetére


Jenő
aktív tag

Egy darab proci bőven elég neki.

Hülyén megfogalmazott kérdésre hülye válasz. ;]

(#13) n_gy_k válasza Jenő (#12) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

ha egy Abit ST6-ban 2db 1400 Tualatin lenne kicsit meghúzva akkor is akadna neki? tehát ezeket össze kell adni vagy vmi ilyesmi? hülye kérdésre ne adj hülye választ, mármint nekem!

thx!

[Szerkesztve]

(#14) hobizoli válasza n_gy_k (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

He...?



hobizoli

több drón kell ;P

(#15) gro0ms válasza n_gy_k (#13) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Mi? :F 2 Tualatin? Nem lenne semmi :DDD És hogy rakod bele? Odaheggeszted? :DD Mindegy. Most én ezt nem értem, inkább kussolok ;)

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#16) n_gy_k válasza gro0ms (#15) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

asszem azt én is jól teszem(''kussolok'') kissé elnézhettem vmit!

szerk.: melyik az a lap amelyikbe két procit lehet rakni? Bővebben: link itt írta I_Am, hogy dualos alaplapban két ilyen proci? ezt nem értem felvilágosítást kérek!

[Szerkesztve]

(#17) zottty


zottty
aktív tag

akkor: Hány MHZ-s procivan menne el az NFSU2??? és az én 633Mhs-procimmal ha tovább tuningolom akkor elmenne rajta?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#18) n_gy_k válasza zottty (#17) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

#11 1,5-ös proci a minimum! ha nagyobb nem baj! de ha te egy 633-asból kicsikarsz egy 1,5-st akkor kezetcsókolok!

szerk.: Bővebben: link megy dualban akkor ez mire vonatkozik? szerver lapban megy dualban vagy mi?

[Szerkesztve]

(#19) gro0ms válasza n_gy_k (#18) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Én is én is :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#20) n_gy_k válasza gro0ms (#19) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

633@1500MHz grat neked :C vagy te a 2800@1500-at csináltad grat :C

(#21) zottty


zottty
aktív tag

Miért az lehetetlen???:D

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#22) zottty


zottty
aktív tag

de most komolyan 633Mhzt meddig lehet kihúzni?mondjuk egy 800Mhzs proci már bírja a 1400Mhzt vagy többet?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#23) Jenő válasza n_gy_k (#13) üzenetére


Jenő
aktív tag

Blah, keresd meg az ST6-on a második proci számára a foglalatot! ;]
Az Abit VP6 megfelel dual P3-as rendszerek alá.

(#24) zottty


zottty
aktív tag

de azon meg nem megy el a win XP :(

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#25) hobizoli válasza zottty (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mitol ne menne? Pont, hogy WinXP Pro-t kell hasznalni hozza.



hobizoli

több drón kell ;P

(#26) zottty


zottty
aktív tag

de a win xp Professional nem kezel el két procit!!vagy igen?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#27) hobizoli válasza zottty (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat pedig elegge elkezel kettot, legalabbis en ugy erzekelem. A WinXP Home nem kezel el, az csak egy fizikai CPU-t tud.



hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Slax válasza zottty (#22) üzenetére


Slax
senior tag

Nekem a 850-es 1000 ment. Az 1.3-as tua 1.6? vízhűtéssel Tusl-ben. Bővebben: linkBővebben: link

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#29) gro0ms válasza zottty (#26) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Az XP a HTt is 2 proccnak látja :)

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#30) uRSul


uRSul
tag

Hali!

Keresek st6-os eladó lapot!

(#31) zottty


zottty
aktív tag

mennyiért ?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#32) Jenő válasza uRSul (#30) üzenetére


Jenő
aktív tag

E-mail megy!

(#33) zottty


zottty
aktív tag

ezt becseszted!az a messengeres mailcímem vegyél föl msn-en vagy írd ide!:U

[Szerkesztve]

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#34) Jenő válasza zottty (#33) üzenetére


Jenő
aktív tag

Kvázi-tag létedre megtanulhattad volna már használni a fórumot. A válasz gombról hallottál már? És a válaszüzenetekről?

(#35) t_ferenc


t_ferenc
őstag

aki tudjon adjon segítséget légyszi!

st6-os lapomon szépn megy az alaplapi audio egészen a winxp sp2 felrakásáig. mi lehet a megoldás?

if you fall seven times, stand up eight

(#36) t_ferenc válasza t_ferenc (#35) üzenetére


t_ferenc
őstag

UP

if you fall seven times, stand up eight

(#37) t_ferenc válasza t_ferenc (#36) üzenetére


t_ferenc
őstag

felejtsétek el, megoldódott a gond. azért kösz a segítséget. :((

if you fall seven times, stand up eight

(#38) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Volna egy olyan kérdésem,, hogy nem birom elinditani a masinát:FF.....abit st6
A led csak pislog pirosan, az vajon mit jelent?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#39) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Na no problem....
megoldódott:D

Mégy egy kérdés érdemes erre felrakni az ujabb bioszt?

Jah és miért nem leht a bioszban átállitani a vga ram méretét, csak 32 és 64Mb -ra lehet?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#40) Vigneau válasza Vangelis (#39) üzenetére


Vigneau
félisten

Lehet, a legújabb BIOS ezen gondod orvosolná... Nálam anno szélesebb skálán mozgott.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#41) Vangelis válasza Vigneau (#40) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Aham nincs egy linked, hogyb ne keljen keresgélnem:DDD
ami tuti jó hozzá.-

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42) Vigneau válasza Vangelis (#41) üzenetére


Vigneau
félisten

Mivel a lap nem mai darab, ez elmondható a BIOS-áról is. Íme, töltsd le innen: Bővebben: link. Anno ezzel használtam, mielőtt eladtam volna. Az új tulaj a mai napig gond nélkül használja egy 1.3 Cerka társaságában.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43) Vangelis válasza Vigneau (#42) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Elmléletileg felraktam az uj bioszt, de most sem tudom állítani a memóríát a vga-n, tudom,hogy nem is sok értelme van csak gondoltam megpróbálom:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#44) Vangelis


Vangelis
nagyúr

MOstb az előlepi usb-t próbálom bekötni ade a könyvben nem angyonirjákm le , csak annyit hogy a kábel hovám kell, de nekem meg nincs meg a kábelem:O:O

TEhát nincs mintám.

Leirná vagy mutatna valaki egy linket az usb bekötésröl:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Hát nem tudok rájönni., hogy mi lehet a vezetékek sorendje, és a könyvében sincs benne...nincs itt valkinek ST6 os alaplapja?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46) Vigneau válasza Vangelis (#45) üzenetére


Vigneau
félisten

Az ST6-os USB1.1-es, nekem meg már 2.0-ám van. Azt hiszem, fordított a lábkiosztás, de nem vagyok benne biztos. Esetleg ez segíthet: Bővebben: link. Ha nem, írd be a keresőbe: előlapi usb. Mindenesetre sajnálom, hogy nem változott semmi a BIOS-tól.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#47) nibly válasza Vangelis (#45) üzenetére


nibly
csendes tag

nekem van, holnapra meg tudom nézni, ha addig nem sikerül...

(#48) Alex91 válasza Vangelis (#45) üzenetére


Alex91
félisten

Valahogy ertelemszeruen radugod a kabelt :) HA nem jo, akkor ujra probal a kovetkezo variacioval. En hatlapit kotottem be ra, kulonosebb problema nem volt vele.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49) Vigneau válasza Alex91 (#48) üzenetére


Vigneau
félisten

Rossz bekötéstől lehet baja? Vagy csak nem érzékeli? Nálam egy ősrégi lapnál elkezdtek a forrpontok izzani, így levettem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#50) Alex91 válasza Vigneau (#49) üzenetére


Alex91
félisten

Szerencsetlen esetben bizta, en mar nem emlekszem, hogy elsore sikerult-e :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.