Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balguru


balguru
tag

Elöszőr is szeretnék bocsánatot kérni azoktól akiknek szúrja a szemét a topic azon megfontolásból, hogy millió topic foglalkozott már a Tv -out problémákkal.
Elolvastam A-tól Z-ig őket minden tippet kipróbáltam már de nem jártam sikerrel.

Vázolnám a helyzetet:a próblémán a szokásos fekete-fehér kép jelenség.
Pár hónapos ABIT radeon 9600 256-os kártyám van ,amihez kaptam egy gyári 7 pólusú S-video(composite jelet is viszi ha jól tudom valamelyik lábon)-2 pólusú(composite) video átalakitót amit annak rendje szerint csatlakoztatam a tévém scart bemenetére.Ennek igy müködnie kellene.Elvileg.
A beállitások során a Pal-b-ről sem feledkeztem meg.
Fél füllel hallottam egy olyan infót ,hogy a kártyán van egy jumper amivel váltani tudok NTSC-PAL szabványok között.Lehet hogy az én kártyámon NTSC-re van alapból állitva.Ezért nem akarja az igazságot.

Találkozott valaki ilyen jumperrel?

Valakinek sikerült beizzitani ilyen kártyán a TV-OUT-ot?

Tippeket kérnék.


.....Már kezdek begolyózni a próblémától.

(#2) balguru


balguru
tag

Tegnap este a kártya user's manual-jában megtaláltam az infot a jumperrel kapcsolatban.Tényleg van egy jumper az NTSC-PAL váltáshoz.Beszarás.Természetesen alapból NTSC-re volt állitva.Átraktam PAL-ra
és a következő történt:
A bootolás közben a TV-n szinesen jelent meg az alaplapom logója és az XP bejelentkező logója is ,majd miután beléptem, a desktop már ismét fekete-fehér lett.
Kipróbáltam videon keresztül is, az eredmény ugyanaz.Majd arra gondoltam , hogy felveszem videóra a számitógépről lejátszott filmet , és lás csodát a felvett film szines lett.

Most hogy van ez?

Lehet hogy szar a tévém(Egy kb 8 év körüli 55 cm-es Samsung)?

Valakinek tippje, esetleg?

(#3) balguru


balguru
tag

Senkinek sincs semmi ötlete?:(

(#4) balguru


balguru
tag

Nem szeretnék türelmetlennek látszani. :U

S O S

(#5) uzsz válasza balguru (#4) üzenetére


uzsz
senior tag

Próbáld ki másik kábellel! Még mielőtt teljesen behalt volna a kártyám tv-outja én is találkoztam a fakate-fehér jelenséggel, amikor a haver gyári kábelét próbáltuk ki. Aztán ő is beszerzett a legközelebbi műszaki zaküzletben egy scart csatolót és egy új svideo kábelt, az megoldotta a dolgot.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#6) balguru válasza uzsz (#5) üzenetére


balguru
tag

Én a kábel hibát kizárnám mert a gyári kábeleken kivül két másik kábel variációt is kipróbáltam.Továbbá a bootolás közben még szines csak miután feláll a rendszer lesz fekete-fehér a kép, valamint amit a videon felvettem az szines lett.
Tehát a vga-ból kimenő jel még szines, sőt a video is tudja fogadni, csak a tévén történő megjelenitéskor van valami bibi.:F

(#7) balguru


balguru
tag

Esetleg egy Tv-out guru adna nekem tanácsot?
Elöre is kösz.
(Bár lassan kezdem én is annak érezni magam.):DD

(#8) balguru


balguru
tag

Ennyire hülyeséget kérdeztem, hogy senki válaszra sem méltat.:O

(#9) balguru


balguru
tag

Ennyi sok és hasznos tanács után , megyek és felmászok az Erzsébet-hidra.:Y

Ég veletek....:P

(#10) balguru


balguru
tag

Valaki? :O

(#11) Aaalbi


Aaalbi
tag

Figyu
Ha scarton megy be a jel a tvbe, akkor az a problem , hogy a scart csatlakozóból , hiányzik 1 kondenzátor , azért nem szines a kép. Azt bele lehet
forrasztani. Valahol a neten van is hozzá kapcsolási rajz. De nem tudom hol.

Nekem viszont olyan gondom van, hogy van a tvmen s-video bemenet is , de nekem is feket- fehér a kép.
Még jó hogy van rca bemenet is , mert azon minden jó.

(#12) Aaalbi


Aaalbi
tag

Figyu
Ha scarton megy be a jel a tvbe, akkor az a problem , hogy a scart csatlakozóból , hiányzik 1 kondenzátor , azért nem szines a kép. Azt bele lehet
forrasztani. Valahol a neten van is hozzá kapcsolási rajz. De nem tudom hol.

Nekem viszont olyan gondom van, hogy van a tvmen s-video bemenet is , de nekem is feket- fehér a kép.
Még jó hogy van rca bemenet is , mert azon minden jó.

(#13) balguru válasza Aaalbi (#12) üzenetére


balguru
tag

Javitson ki valaki ha rosszul tudnám de a composite-scart átalakitás kapcsán nem kell megbarkácsolni az átalakitót, ugyanis a 20-as lábon megy be a video jel.
Barkácsolásra csak az s-video-scart átalakitáskor van szükség ha olyan a szitu.
Nekem még mindig az érthetetlen ,hogyha a videon keresztül csatlakoztatom a tvout-ot akkor a kép ugyanúgy fekete-fehér, de ha felveszem videora akkor szines lesz.:F

(#14) I_Am válasza balguru (#13) üzenetére


I_Am
veterán

A problémád valszeg azért van, mert csak akkor lép életbe a videod ntsc-pal konverziója, mikor felvetted a képet.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#15) balguru válasza balguru (#13) üzenetére


balguru
tag

Mármint a számitógépről lejátszott filmet ha felveszem és utánna visszajátszom a videon az már szines lesz.

(#16) balguru válasza I_Am (#14) üzenetére


balguru
tag

Ez lehet mert a videom elvileg letudja az NTSC szabványú kazikat is játszani.
A vga kártyán átállitottam a jumper-t PAL-ra. A display-ben szoftveresen is átálitottam PAL-ra.Lehet hogy a videokártyám ezek ellenére nem Tudja a Pal-t.

(#17) I_Am válasza balguru (#16) üzenetére


I_Am
veterán

Nem tudni. Én például most gariztattam egy 9600XT-t mert meghülyült a TV_out-ja. Jelenség csak annyi volt, hogy hiába állítottuk PAL-ra a video jelet, még ntsc-s tévén is szar volt a kép. Nem futott csak egy szürke fátyol volt a képen (nagyon szürke)

Ha tudod, akkor mentsd le a bios-át a kártyádnak és nézd meg Rabit-al, hogy milyen a tv-out a file-ban.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#18) balguru válasza I_Am (#17) üzenetére


balguru
tag

Lehet hogy én is visszaviszem garanciába, mert már mindent kipróbáltam és szerintem is a PAL valahogy nem müködik a kártyámon.De elötte még kipróbálom amit tanácsoltál.Hogy tudom lementeni a VGA -bios-át?
Sajna nem lövök a kérdéshez.Bevallom a Rabit-ot sem ismerem.
Egyébként kösz mindent!;)

(#19) I_Am válasza balguru (#18) üzenetére


I_Am
veterán

Bővebben: link

Ez le tudja menteni a bios-t a vga-ról aztán meg tudod nézni, hogy alapnak mi van megadva tv-out-ra.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#20) uzsz válasza I_Am (#19) üzenetére


uzsz
senior tag

Az előfordulhat, hogy bios-csere megoldja a tv-out problemát? (persze nem hardweres gondra gondolok)

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#21) I_Am válasza uzsz (#20) üzenetére


I_Am
veterán

Ha csak a tv-out átállításával van probléma, akkor elég az Ati Rabit és egy atiflash.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#22) balguru válasza uzsz (#20) üzenetére


balguru
tag

Én a hardveres próblémát kizárnám , mert már mindent kipróbáltam.Arra a gyanakszom és ebben I_Am is megerősitett ,hogy a probléma az lehet hogy a Pal-t nem tudja a kártyám vagy valami gond van vele.Talán egy Bios frissitést még kipróbálok.Tudja valaki honnan tudnám letölteni?

(#23) uzsz válasza balguru (#22) üzenetére


uzsz
senior tag

Ezt csekkold le! Bővebben: link

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#24) balguru válasza balguru (#22) üzenetére


balguru
tag

Bocs megnézem az Abit oldalát...

(#25) I_Am válasza balguru (#22) üzenetére


I_Am
veterán

A jelenlegi bios-odat mentsd le és ird át a tv-out-ot PAL-ra, mentsd el, aztán azt falsh-eld vissza atifalsh-el. Ennyire egyszerű.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#26) balguru válasza I_Am (#25) üzenetére


balguru
tag

Kipróbálom, hálám üldözni fog ha sikerül.:DD

(#27) uzsz


uzsz
senior tag

A link-en amit benyomattam találtok mindenféle ati-hoz mindenféle bios-t. Ha érdekel nézzétek meg, sztem zséér.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#28) balguru válasza uzsz (#27) üzenetére


balguru
tag

Megnéztem, tényleg szuper, csak az én kártyámé sajnos nincs közötte.

(#29) Aaalbi válasza uzsz (#27) üzenetére


Aaalbi
tag

Hali
Megnéztem a linket. Tök jó. Találtam is bios-t.
De a kiterjesztés az .bin , ami nem lenne baj , de nem olvassa be
a deamon tools. :F

(#30) uzsz válasza Aaalbi (#29) üzenetére


uzsz
senior tag

Nem is a daemon-al kell beolvasni, hanem a biosflasselő progival kel felrakni. Az is fent van.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#31) Aaalbi válasza uzsz (#30) üzenetére


Aaalbi
tag

Kösz a segítséget, majd megnézem.

(#32) kovacszk válasza balguru (#28) üzenetére


kovacszk
senior tag

Hali nekem akkor váltott át fekete fehérre mikor új scart átalakítót vettem és abba már nem RCA hanem S-Video bemenet volt (azt hittem jobb lessz)!!
Fekete fehér lett, mikor visszaraktam az RCA-t minden ment ugyan úgy!!

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#33) balguru válasza kovacszk (#32) üzenetére


balguru
tag

Ennek a próblémának a magyarázata már több helyen fenn van.Ugyanis ha a s-video-val csatlakozol a scart-ra akkor a 15-ös 20-as lábat rövidre kell zárni egy kondival akkor lesz szines a kép.Viszont ha RCA-val csatlakozol akkor minden a 20-as lábon megy tehát nics próbléma, szines lesz a kép.
Nekem az a próblémám , hogy hiába állitom akár szerveresen akár hardveresen a vga kártyám alap NTSC beállitását PAL-ra , marad NTSC-n.BIOS frissités segitene rajta , de nem találok hozzá BIOS-t, továbbá az üzletben ahol vettem ha minden igaz kicserélik.

(#34) Thermonix válasza balguru (#33) üzenetére


Thermonix
csendes tag

Ugyanez a Próblémám volt mint neked..de a megoldást nem a kártyádon kell keresni.
nekem nagy szerencsém volt mert a TV-m viszonylag új és lehet rajta állítani a bemenő jelet, ezért amikor beállítottam ,hogy s-Videót vegyen abban a pillanatban szines lett.
Azt nem tudom hogy a TV-d tudja-e ezt a funkciót:...?

niditrenje masinje

(#35) Hoosie


Hoosie
csendes tag

Nekem egy Club3D Radeon 9600 Pro 128Mb kártyám van... rákötöm tévére nagy nehezen van kép, szines is de a kép szét van húzva...nem lehet filmet nézni mert a filmből nem látszódnak részletek...valaki látott már ilyet???

(#36) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Valaki tudna nekem magyarázatot adni a következőkre:

Adott egy Radeon 9600 Pro. Haverom gépében volt a kártya, majd átkerült az enyémbe. Windows install, driver install stb... Viszont már a kezdetek kezdetén (mielőtt bármi is lett volna a gépen) a monitor 50 Hz-en üzemelt. Egészen addig, amíg a Windows-t fel nem raktam. Tudtommal az ATI kártyáknak van egy olyan sajátossága, hogy ha másodlagos megjelenítő is van csatlakoztatva a kártyához, akkor a monitort ''visszanyomják'' 50Hz-re. Ez rendben is lenne, de a kártya nem volt rákötve a TV-re. :F Elképzelhető, hogy haverom gépe miatt megjegyezte a korábbi beállításokat a kártya és úgy érzékelte, hogy rá van kötve a TV? :F Van ilyen?
Mind1, nem is ez az igazi probléma. Ezek után ha rákötöttem a TV-re, vagy ha levettem, akkor is 50 Hz-en ment a monitor a bootolás elején. Eleinte idegesített a dolog, mert hiába nem volt rákötve a TV-re, az 50 Hz csak megmaradt. Tegnap azonban rejtélyes módon megjavult. Bootolásnál most nem ugrik össze a kép, és nem is 50 Hz-en megy. Viszont mióta ez helyreállt, azóta nem érzékeli a TV-t a Windows. Nem is tudom kiterjeszteni a másodlagos monitorra a képrenyőt, mert nem engedi. :F A képernyő beállításainál ott van a másodlagos monitor, csak nem tudom kipipálni a kiterjesztést. Illetve ki tudom, de mindig üres marad a pipa helye. :F
A kábeleket már leellenőríztem, de nem találtam érintkezési hibát. Megnéztem a hibaelhárítót, és egy érdekes dolgon akadt meg a szemem:
''Az Adobe Type Manager program nem támogatja a többképernyős megjelenítést. Ha az Adobe Type Manager telepítve van, a többképernyős megjelenítés nem használható.''
Namost: egyrészt nem tudom, hogy ez milyen program, de elvileg nem használom. Viszont tegnap telepítettem az Adobe Photoshop-ot. Elképzelhető, hogy ez zavarna be? Vagy ez hülyeség? Ezen kívül még valamiféle kontakt hibára gyanakszom, más ötletem nincs.

Valaki??? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#37) Gh0sT


Gh0sT
addikt

UP!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.