Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsozso259


zsozso259
csendes tag

HEllo!!! A karit szeretném összekötni a tv-vel. A gondom az, hogy a kép fekete -fehér.A tvhez csak scarton tudom csatlakoztatni. Mit csináljak???? FONTOS lenne .Sziasztok

(#2) fügike


fügike
senior tag

PAL B van beállítva a megjelenítő eszközöknél? Ott kéne körülnézni, hogy mit lehet átállítani.
Javaslom még a jó minőségű, árnyékolt kébel használatát. (Bár én csengőzsinórt használok, vagy 7-8m-t, és teljesen jó a kép.)

Boci-boci tarka!:D

(#3) zsozso259


zsozso259
csendes tag

neked is ilyen karid van?pal b van beállítva. a tv n kell állítani vmit?

(#4) fügike


fügike
senior tag

Elvileg a videocsatornán be kell jönnie szó nélkül. CSak mielőtt bekapcsolod a gépet, a TV-nek be kell lennie kapcsolva, és össze kell kötni a TV-t meg a gépet. Aztán gép bekapcs, és elvileg OK. Ha eleve nincs kép, a Megjelenítő eszközöknél van egy olyan gomb, hogy Hibaelhárítás, vagy mi, az segíthet.
A másik amit érdemes bekapcsolni, az Átfedés fül alatt a színház mód. CSak ezzel lehet pl. filmet nézni, ha nem kapcsolod be, csak pont az nem látszik, minden más igen.
A színnek még utánanézek, ha tudok. de hátha jön más is, aki majd segít. Ha más nem használ, cserélj drivert. Néha bejön.:)

Boci-boci tarka!:D

(#5) zsozso259


zsozso259
csendes tag

köszi

(#6) zsozso259


zsozso259
csendes tag

JA és az egér a képernyőből átmegy a tv-be.miÉERT???

(#7) fügike


fügike
senior tag

Elvileg egyszerre mindkét megjelenítő eszközön ott lesz. Ha azt akarod, hogy csak az egyik menjen, akkor amikor az asztalon jobb klikk után bejön az ablak, és rányomsz a beáll. fülre, ott van egy legördülő menü, abból válaszd ki a 2.-t. Akkor csak a tv-n lesz kép. (Persze lehet, hogy a megjelenítő eszközökben is ki kell kapcsolni a monitort.)
De miért baj hogy ott van?

Boci-boci tarka!:D

(#8) zsozso259


zsozso259
csendes tag

szar az egész .nem megy.kb leírnad hogy mit csaináljak.

(#9) fügike válasza zsozso259 (#8) üzenetére


fügike
senior tag

Mi az, ami nem megy?
Na szóval: bemész a Beállítások-ba. Speciális, és van ott - ha rendesen van felrakva a driver hozzá - egy rakás fül.
Meegnézed, hogy a Megjelenítő eszközök fülnél a TV bekapcsoló gombja piros vagy zöld. Ha piros, nem is kéne hogy kimenjen a jel, kapcsold be. Ekkor már kimegy a jel a TV-re. Ha nem, ott van alul a ''Hibakeresés'', ráklikk, és bepipa :''A TV felismerésének támogatása''. Ekkor biztos hogy kint lesz a jel.
Vissza a sok fülhöz, és ''Átfedés''. Itt van olyan, hogy ''Klón mód beállításai''. Ha kinn van a jel a TV-n, akkor aktívak a beállítások, egyébként nem. Itt kell a ''Színház mód'', hogy kimenjen a flim a TV-re. Aztán lehet szórakozni, hogy melyik beállítással lesz megfelelő a kép. Ez attól is függ, hogyan lett felvéve a film - szélesvásznú, 16:9 vagy 4:3, stb.
Más, de fontos: csak azzal a kábellel fog menni rendesen a TV, amit a kártyához adnak! Hülye gyártók, nem tudom miért keverik, de ez általában így van! Ha az istennek se jönne össze, keress más kábeleket, hátha a miatt nem akar műxeni! (Ez azt jelenti, hogy elég, ha azon idnul el a jel kifelé, aztán már meghosszabíthatod akármivel. De ha nem azon indul el klifelé, akkor gáz Lehet. Használd a hozzá kapott átalakítót, gondolom, nem sima RCA jön ki a kártyából. Ez meg azért fontos, mert a lábkiosztás változhat, és megint ott vagy, ahol a part szakad. Ha SVIDEO-RCA a dugó, akkor az SVIDEO oldalon esetleg ki tudod mérni, hogy melyik láb az aktív, és melyik nem. Én 5 éve csináltam így átalakítót hozzá, ment vele.)

Más nem jut eszembe, de ha kérdezel, talán tudok válaszolni!:) Kitartás!:)

Boci-boci tarka!:D

(#10) Balee24 válasza zsozso259 (#1) üzenetére


Balee24
csendes tag

Sziasztok .Ma akadt egy gondom. Játszottam a Coddal, és egyszer csak a monitorom StandBy modba kapcsolt. A reset segített, de megint ugyanaz történt. Mas game alatt is. Olyan 5 perc utan kb.

(#11) fügike válasza Balee24 (#10) üzenetére


fügike
senior tag

Nincs túl meleg a házban? Mert ha túlmelegedett a GPU, esetleg leállhat, hogy ne füstöljön el.

Boci-boci tarka!:D

(#12) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem 1 ma már nem túl korszerű Gigabyte Radeon 9600-at. Ha beteszem a helyére és elindítom a gép alig reagál. A monitor vak, a gép el sem indul csak a piros ''vinyó jelző lámpa'' ég (1 ideig).
Az alaplapom 2002-es évj. Matsonic Ms9118e jelű P4M266 chipkészletű. Megnéztem a hardverek gyártóinak lapján, de nem ír összeférhetelenségről. Kontakthiba kizárva. Rossz a kártya, rossza bios beállítása vagy mi a baj? Volt már így valaki?:O

[Szerkesztve]

(#13) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Megint én. Pontosabban fogalmazok: 1ik eszköz gyártója sem ír semmit és az eszközökhöz adott könyvekben sincs semmi használható.:((

(#14) fügike válasza Public Enemy (#13) üzenetére


fügike
senior tag

Nézd meg, hogy eléggé belenyomtad-e a kártyát a foglalatba? Ha van rajta venti, megy-e?

Boci-boci tarka!:D

(#15) balguru válasza zsozso259 (#1) üzenetére


balguru
tag

A problémád oka , hogy az Abit kártyák NTSC-re vannak alapból állítva (BIOSban) , van egy jumper a kártyán amit át lehet állitani PAL-ra.Lásd User Manual.Nekem is volt ilyen kártyám és ugyanez volt vele a probléma, hiába állítottam át Pal-ra a Display menübe, nem történt semmi maradt fekete-fehér a kép.Nekem se szoftveresen se jumperrel se sikerült átállítani a szabványt.Szerencsémre kicserélték a karit mivel még új volt.

[Szerkesztve]

(#16) balguru


balguru
tag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=92961&arc=f[L]

(#17) balguru


balguru
tag

(#18) zsozso259


zsozso259
csendes tag

hello a film faszán megy , de a kép fekete-fehér.szerintetek mi lehet a baj??

(#19) BluEyes válasza Public Enemy (#13) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez ugye egy integrált vga-val szerelt lap, esetleg a biosban kotorássz kicsit, hogy hol lehet letiltani az alaplapit, bár elvileg ezt magától kéne hogy megtegye. Biztosan működőképes az új kártya?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20) balguru válasza zsozso259 (#18) üzenetére


balguru
tag

Az előbb irtam le.:F
Olvasd el....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.