Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit nf 8 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pitymok


pitymok
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki tudna segiteni megköszönném!
A gép bekapcsoláskor figyelmeztető hangot ad! (olyat mint pl. amikor a proci melegszik ninó-ninó)
Ám sajna nem minden bekapcsoláskor mert akkor elég hamar lehetne lokalizálni a problémát.
Teljesen random módon csinálja, van amikor az 5.-ik bekapcsra van amikor a 7-re..stb.....össze- vissza.
Amikor ez a hang vagyon akkor el sem indul a gép.
Sem a hőfok sem a memória nem lehet mert azokat leteszteltem.
Ha vkinek volt már ilyen problémája és megvan a megoldás kérem jelezze...mert kezdek megőrülni! Előre is kösz!

Üdv:
Rolando

(#2) Szten Márs válasza pitymok (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nos, a BIOS sípolásának jelentése az ún. beep-kódokban benne van. Szóval minden sípolásnak megvan a maga jelentése.
Ezért azt mond meg, milyen BIOS-od van (Award, AMI) és hogy sípol (pl.: két rövid, egy rövid egy hosszú, egy hosszú, folyamatosan, mint a hülye, vagy hogy)

(#3) Szőrös  válasza pitymok (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

ninó-ninó ? nekem akkor volt ilyen amikopr a lap nem érzékelt procit mert vmi miatt feszült és nem volt jó érintkezés. de pontos kód télleg nem árt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4) pitymok


pitymok
csendes tag

...hiba kód alapján proci és memóriát jelez! Pontosabban a proci túlmelegedését illetve a ram vmilyen rendellenességét.

A ramokat kicseréltem....a hiba továbra is fent áll.

A Proci melegedése sem jelent gondot mert vagy 20 fokkal a határ alatt van.
Plusz amikor tök hidegen bekapcsolom a gépet akkor még semmilyen formában nem lehet melege.De mivel biztosra megyek raktam bele plusz hűtőt...jelenleg ezt használja a család hűtőszekrényként :)

Ergo ötletem elfogyott....és amit a legjobban utálok hogy teljesen randomban jön elő ez a problem....bár folyamatos lenne mert azt hamar ki leetne szűrni de nem...

Utcsó reményként egy Bios frissítés maradt....igenlő és támogató válaszokat várok, miszerint ettől az akciótól meggyógyulhat?!

R

(#5) Szten Márs válasza pitymok (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Talán. reméljük nincs baja az alaplapodnak. Amúgy tisztítsd ki a memóriafoglalatokat, meg e memóriák érintkezőjét. Nekem egyszer már bevált :D

(#6) Atlantis válasza pitymok (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Kereső! Van egy Problémás alaplapok... kezdetű topic, keresd meg és ott kérdezz.

Ezt zárom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit nf 8 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.