Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zonko


zonko
csendes tag

szoval az a problemam hogy nem tudom hogy kell beallitani hogy mennyen dual channel ben a memoria. beraktam a jo helyekre a mem. et meg minden de nem megy. valaki segitsen plz

(#2) Tonyo válasza zonko (#1) üzenetére


Tonyo
őstag

az vagy megy automatikusan duálban vagy nem.

(#3) Dione válasza zonko (#1) üzenetére


Dione
tag

Egyforma memóid vannak?Állítólag az fontos,de megesik olyan is hogy más gyártó,és más freki(266,333) is megy a dual.

(#4) Tonyo válasza zonko (#1) üzenetére


Tonyo
őstag

biztos jól raktad azt bele?

(#5) zonko


zonko
csendes tag

aha. ugyanaz a marka ugyanaz a freki. 1. es a 3. slot. amikor elindul a gep nem irja ki mielott boot ol hogy dual channel be fut?

(#6) Kain válasza zonko (#5) üzenetére


Kain
senior tag

De kéne neki,esetleg BIOS frissités?

(#7) LordX válasza zonko (#1) üzenetére


LordX
veterán

Ha jó helyre tetted be a memóriát, akkor duálba megy, függetlenül, hogy mekkora, milyen márkájú (stb) a két memóriamodul. Everest/Sandra mekkora memória-sávszélt mér? (És mekkora frekin megy a memória?)

(#8) DukeFX


DukeFX
tag

A gyártó kivételével mindennek azonosnak kell hogy legyen:
KAPACITÁS
IDŐZÍTÉS
1 OLDALAS VAGY 2 OLDALAS
ÓRAJELE
Ha valamelyik eltér, akkor bizony nem fog dualban menni.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#9) LordX válasza DukeFX (#8) üzenetére


LordX
veterán

Akkor neked még nem volt NF7-ed :)

Kapacitás és hogy hány oldalas nem kell, hogy azonos legyen, ha az egyik a másik 50%-a (fele..), akkor dual esetben 150%-os átviteli sebességet csinál.

Órajel/időzítés: tök mindegy, azon fog menni mindkettő, amit a gyengébb modul bír.

Ezt tapasztalatból mondom, nálam ezt produkálta az NF7-S 2.0

(#10) HM21 válasza DukeFX (#8) üzenetére


HM21
tag

Szerintem az órajel és az időzítés nem fontos hogy azonos legyen, pl: egy 333 -as és egy 400 -as memória is megy dualban, viszont csak a lassabb sebességen, tehát 333 HMhz -en. Ugyanez van az időzítéseknél is, egy cl2 -es, és egy cl 2,5 ös ram is megy dualban, de valószínűleg csak cl2,5 -ös sebességen.

Kivétel az, ha a lassabb ram, pl a 333-as bírja a 400 mhz-rt, illetve a cl2,5 -ös ram a cl2-öt, ilyenkor megy a gyorsabb sebességen is.

A gyártó sem kell hogy azonos legyen.(De ez jó ha ugyanaz, mert van úgy hogy 2 db más-más gyártótól származó, de azonos oldalszámú és kapacitású memória nem bírja egymást.)

Tehát csak ezeknek kell azonosnak lenniük:

- Kapacitás
- 1, vagy 2 oldalas.

Remélem nem írtam nagy hülyeséget.

ÜDV : HM21

(#11) Esmein


Esmein
nagyúr

ne edd magad rajta, a géped teljesítménye most visszaesett 5%-kkal.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) anulu


anulu
félisten

az NF7 hülye egy állatfajta... :U próbáld meg, hogy kicseréled a 2 RAM-ot, illetve a 2-3-as slotokban is nézd meg.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) DukeFX


DukeFX
tag

Valóban érdekes jószág ez az NF7! Tudtom szerint minden dual-architektúra egyforma és meg kell, hogy feleljen az alapkövetelményeknek.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#14) LordX válasza DukeFX (#13) üzenetére


LordX
veterán

Nem, az nForce2 chipset képes különböző típusú, méretű, színű, szagú, stb memóriákat is duálba kezelni.

Az Intel chipsetek olyan ''töketlenek'', hogy válogatott modulok kellenek, mert még az sem biztos, hogy azonos típusú, méretű modulból kettővel megy duálban.

(#15) anulu válasza DukeFX (#13) üzenetére


anulu
félisten

jah, csak Abiték szétoptimalizálták (tuningolták). ahol és amit lehet legagresszívebbre állítottak szvsz, így fordulnak elő az NF7 beromságai. amúgy nemcsak az Abit nForce2 lapjai idióták, hanem még az über-high-top-brutál állat 7NNXP is tud időnként érdekeset produkalni. (DVD-ROM detect... hosszú történet... lényeg, hogy ha nincs bent a DVD-RW-m a gépben, akkor nem látja a DVD-ROM-ot sem. mind1...)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Furymaxx válasza HM21 (#10) üzenetére


Furymaxx
tag

hali
elég nagy botorság dualban futtatni két teljesen különböző memoriát
szerinted a kingston vagy a corsair miért adja párba válogatva a ramjait?
abban az egy esetben garantált a teljesítmény növekedés, egyébbként az amd-nél minimális, és szerintem fölösleges mert könnyebben hibázhatnak mint szimplán,
különösen ha még húzod is őket.
nyomj egy ramtesztet dualban a két különböző memmel:))

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#17) anulu válasza Furymaxx (#16) üzenetére


anulu
félisten

ha egyszer elindul dualban, akkor megy is szvsz... nálam single-ben hülyült az NF7. beraktam még1 RAM-ot, ment tökéletesen. én meg kapartam a falat...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) DukeFX


DukeFX
tag

Egyébként már elég sokan panaszkodtak emiatt. Egyik ismerősömnek van NF7-S és nála nem megy duálban, akármit csinál. Egyébként LordX: nekem ASUS P4P800-E Delux alaplapom van i865PE chippel és a két egyformát bizony tökéletesen kezeli dualban.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#19) LordX válasza DukeFX (#18) üzenetére


LordX
veterán

Azt mondtam, hogy lehet, hogy nem működik nem válogatott párral duálban.

(#20) anulu válasza DukeFX (#18) üzenetére


anulu
félisten

a P4P800 is tud érdekes dolgokat... a 2x512 Samsungom (333 és 400MHz-esek) meg sem nyikkant benne sem dualban sem single-ben, míg IC7-G-ben tökéletesen futott dualban is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) HM21 válasza Furymaxx (#16) üzenetére


HM21
tag

Engem egyelőre nem érint a dolog, egy őskövület KX7 - 333 -ast hajtok(nincs dual memókezelés) 2 db 333 -as rammal (1 db V-data, 1 db Samsung chipes no-name:D), a memtest szerint ezrével csinálja a hibákat, (a 2 modul külön-külön is, más-más slotokban tesztelve ---> meghaltak), a windows is haldoklik miatta, néha resetel, kikapcsol a vinyó...:DDD

De már csak pár nap választ el attól hogy megkaparintsam a drágaszágomat : Egy AN7 -es lap+ 1 db 512 Megás Hynix D43. Tehát nem fogok dual ddr-t használni, mert szinte semmit sem számít, legfeljebb akkor fognak a ramjaim dualban menni, ha befigyel még egy 512-es modul... de az már nem idén lesz az tuti.

A Kingston és a Corsair ezért válogatja párba a memóit, mert ezzel garantálja hogy dualban tökéletesen fognak futni. Egyébként ha 2 memó azonos kapacitású, és oldalszámú, akkor több mint valószínű, hogy megy dualban.

[Szerkesztve]

ÜDV : HM21

(#22) Dione válasza DukeFX (#8) üzenetére


Dione
tag

Lásd 3-as hozzászólás!

(#23) asturel válasza DukeFX (#8) üzenetére


asturel
őstag

nanya, infineon, meg 1 noname ram mind 333as.. frankon megy dualba :D idozitesek szerintem rohattu nem egyeznek :D

(#24) ptiboy válasza asturel (#23) üzenetére


ptiboy
senior tag

ha tök egyformák akkor se biztos a dual (topiknyitó szerint)
de mivan ha a lap rossz :F

alapelvek: aláírás max 3 sor !

:)

(#25) zonko


zonko
csendes tag

hat, en nem igazan ertek a ram okhoz de szerintem ilyen esetben tokre mennie kene dual ban.

(#26) haxy


haxy
tag

Hamár a dual chenelröl van szó.
nekem csak 1db 512 ram van a gépemben de gondolkodom mégegyen, viszont egy kérdés. ha dualban használom akkor az 1G ramot 512 nek kezeli csak 2 akkora sávszéleséget ér el mert egyszere tudja irni és olvasni azaz még irja ez egyiket a másikat meg olvassa? vagy miért is dual chenel

[Szerkesztve]

Ez van.

(#27) jerry311 válasza haxy (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az athlon xp 64 bites memoriakezeléssel rendelkezik. Így hiába lesz a memória és az északi híd közt 128 bited, kb 2-5%-ot gyorsul a rendszer a dual-channel-től.

Viszont az a +512 MB ram sokat fog segíteni.

(#28) Dufresne válasza haxy (#26) üzenetére


Dufresne
addikt

Ugyanúgy 1G-nek fogja látni a gép, csak az írás/olvasás sebessége fog megnőni, intelnél jelentősen, Athlon64-nél is, sima AMD-nél viszont nem lesz jelentős a növekedés. Szóval asszem az átviteli sávszélesség növekszik, vagy mi, javítsatok ki, ha nem így van:)

(#29) haxy


haxy
tag

aha értem tehát a 64bites ramokat 128 bitesnek kezelné ez lene a lényeg de az 5% az keveésnek tünik nem mert 200% rol tudok AN7-SL alaplapoknál is az viszont BartonXP procival ez bizony AMD tehát nem csak intelel megy a dolog vagy szoljon valalki ha hüjeséget mondok de ojan akinek ijen deszkája van

Ez van.

(#30) Dufresne válasza haxy (#29) üzenetére


Dufresne
addikt

AMD-nél mindenhol azt írják, hogy csak 5% körüli a sebességnövekedés. 200% meg még intelnél sincs sztem.
AN7-SL, ilyenről én nemtudok. Csak sima AN7-ról, de az is 64bites vezérlüvel rendelkezik, ha minden igaz, szóval itt sem lehet nagy a növekedés.

(#31) DukeFX válasza Dione (#22) üzenetére


DukeFX
tag

Az ilyen nem mindennapos.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#32) DukeFX válasza Dufresne (#30) üzenetére


DukeFX
tag

Nem mind1, hogy Intel vagy AMD. A működési elv ugyanaz. Itt már csak a különböző alaplapgyártók tudnak machinálni.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#33) DukeFX


DukeFX
tag

Előző hozzászólásban az első mondat végére ?-et szántam.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#34) m3ss


m3ss
veterán

hmm en most vettem 2x512 hynix d43at
abit nf7-s rev1.2 (2004.03.18bios, mindja frissitem)
barton 2500+@3200+ (200fsb)
es ha dualba kuldom a ramokat akkor fagy, tuti h a duallal van a baj mert ha kiveszem egyiket akkor mar nem fagy...doom3at elinditom pl 5 sec utan fagy..
idozitesekkel is probalkoztam (3-3-3-3-11 se megy, pedig nem hiszem h egy dn3nak ne kellene ezt tudnia :)

szal mi lehet a problema? 2 uolan ram..ennyit tud az nf7-s?
help plz :)


[Szerkesztve]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#35) m3ss


m3ss
veterán

uj biosszal ugyanaz

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#36) m3ss


m3ss
veterán

a meg nagyobb problema hogy ha nem dualban vannak akkor is fagy a gepem
nf727 bios, legujabb
11-3-3-3-3 beallitasnal fagynak, a 2 ram a dimm1,dimm2 foglalatban..
mitol lehet ez?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37) Angie™ válasza m3ss (#36) üzenetére


Angie™
addikt

''11-3-3-3-3''

Hát először is , ilyen nincs.. sok lesz az a 3-as :)

másrészről ''2 ram a dimm1,dimm2 foglalatban..'' nem biztos hogy így kellene ezt berakni a dual ddr-hez...

Szerintem tesztelj.. Memtest86.. először külön külön a ramokat aztán egyszerre a 2-őt..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#38) m3ss


m3ss
veterán

cl3 3-3-11 akkor igy :)
azert vannak az 1es 2es foglalaltban mivel dualban fagynak, igy atraktam ezekbe, mer ugye a dual az 2-es 3-as foglalat..de igy se nagyon jo...
memtest 2.5 ezzel kuldom..


[Szerkesztve]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#39) Angie™ válasza m3ss (#38) üzenetére


Angie™
addikt

HMMM.. most így hírtelen két nagyon fontos dolgot tudok mondani.

1.a dual nem a ''dual az 2-es 3-as foglalat'' hanem az 1-3 vagy 2-4..

2. ha rámhallgatsz, nem a ''memtest 2.5'' -el tesztelsz, hanem a memtest86-al!! csak egy jó tanács :P

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#40) m3ss


m3ss
veterán

na most nekem nf7-s, 3db ramfoglalat van ugyhogy 2-4 nem is lehet ;)
alaplapkatalogusban azt irjak h 2-3 a dual
es valoban akkor irja ki h dual ha azokba rakom, 1-2-be nem..tehat valoszinuleg ezzel nincs gond :)
most egyenkent letesztelem oket, kiprobaljuka memtest86ot

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#41) Angie™ válasza m3ss (#40) üzenetére


Angie™
addikt

''nekem nf7-s, 3db ramfoglalat van ugyhogy 2-4 nem is lehet ;)''

Jah, nf7 bocs:D :B :B olvasni is tudnom kellene néha :P

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#42) m3ss


m3ss
veterán

na hosszas probalkozas utan rajottem h csak 195fsbvel hajlando az alaplap dualba menni...
200 on fagy...lehetseges ez?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#43) m3ss


m3ss
veterán

na azota tovabb tesztelgettem es arra a kovetkeztetesre jutottam, h semmilyen kombinacioban nem megy 200fsbvel a gep ha 2 memoria modulvan benne, ha egy akkor meg igen...tehat se dualban se dual nelkul nem megy 2x512hynixxal csak 190 fsb-n...pff...kicsit elkeserit..talalkozott mar vki hasonlo jelenseggel?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#44) m3ss


m3ss
veterán

nah meg1 update:)
ha a ram dividert a cpu menuben 4/4rol 6/6ra rakom akkor most ugy nez ki h nem fagy nem dualban 2x512vel..dualban igy is fagy...(200fsb)
nade ebbe az a fura h a 6/6 az =4/4 mert mind2 400mhz..szal nem igazan ertem :)
kicsit rejtélyes nekem ez nforce2 & dual ddr dolog...

vmi okos mondjon vmit :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#45) Totyi válasza m3ss (#44) üzenetére


Totyi
őstag

Biztos a memmel van a baj?Nem lehet,hogy túlmelegszik ott vmi?Nekem 400-as samsung ramjaim vannak,440-en még mennek,de tovább nem.Lehet,hogy csak az egyik hibás?

[Szerkesztve]

(#46) _Volkovy_ válasza m3ss (#44) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

nem ugyanaz a 4/4,mint a 6/6?:D
sztem az egyik ramod szar.

(#47) m3ss


m3ss
veterán

hmm tevedtem mert a 6/6 se segitett..190fsbn visszont jo :)))

de hogy lehet az hogy a ramok kulon kulon jok egyutt meg nem? ez eleg lehetetlen :) modjuk csak 10 percig teszteltem oket..bar eddig ugy vettem eszre hha szar volt akkor 2-3 perc alatt lefagyott:)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#48) m3ss


m3ss
veterán

nah dosos memtest86 1.15tel teszteltem par orat...
200x9
tehat 400mhz ddr, mindegyik memoria kifagy 58%nal (block move,64k moves, cached)
de nem csak a 2 uj hynix, hanem a regi kti 512 ddr 400am is, 3-4-4-11 idozites mellett, bios legujabb, bios defaults loadolva..
wtf?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#49) Furymaxx


Furymaxx
tag

hali
(L)http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=199(/L)
ugyan még nem az nf7 v2.0-ról írnak de át lehet ültetni a gyakorlatot.
dualban a 400-as ramnak nem kell 400-on mennie mert a proci úgyse tudja.
de a többit olvasd el magad:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.