Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Sziasztok,vettem fiamnak karácsonyra egy Microsoft SideWinder Kormányszettet,de gameport csatlakozós,nem usb-s.(használtan vettem).
Hogy tudom rákötni a gépre,mivel nincs gameport bemenetem a házon(a lapon lehet?)Vagy muszáj vennem külön hangkártyát?

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#2) Old Death válasza Radeon.Z (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

hát igen :( vagy veszel egy usb-s átalakítót... bár nemtóm , h lehet-e ilyet kapni... :F

Szerk.: Ja tedd fel itt is a kérdést... Bővebben: link ide járnak az NF7 guruk :)

most jönne a szokásos szöveg, h ezért kár volt új topicot nyitni.. :))

Szerk2.: No keresgéltem :) Bővebben: link itt pont erről van szóm, jó olvasást :)

[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) LukE válasza Radeon.Z (#1) üzenetére


LukE
veterán

a lapon valszeg van tüskesor, arra kell rányomni egy gameport kivezetést. Epox laphoz adtak, valahol meg is van, de szerintem guga ''turorudis'' polcan is van, szerintem kerdezd meg tole.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) antikomcsi válasza Radeon.Z (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajna, már eső után köpönyeg, de usb-s kormányt kellett volna venned.
Létezik átalakító, de az esetek 80%-ában nem akar működni. Ha marad ez a cucc akkor kell valami olcsó hangkártya, amin csak a gameportot aktiválod, magyarul a hangcuccot letiltod róla.

(#5) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Kösz a segítségeket,én is a hangkártyára tippeltem,de akkor hogy tudom azt beállítani,hogy az alaplapi 5.1 szóljon továbbra is,a port viszont működjön?

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#6) [w] válasza Radeon.Z (#5) üzenetére


[w]
őstag

ha szerencséd van, akkor semmit nem kell letiltanod, csak bele a kártyát és kész, az integrált mellett el lesz valahogy.
hogy később ne legyen probléma abból, hogy a vásárolt kártya mégsem akarja az igazságot, megvétel előtt inkább csak próbáld ki, egyáltalán megeszi-e a lapod.
(nálam - kizárólag a gameport miatt - egy sb128 ketyeg az alaplapival barátságban)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#7) antikomcsi válasza Radeon.Z (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hello!
Nyugodtan tedd be a kártyát, elég bármi, sima stereo is. Telepíted, utánna az eszközkezelőben letiltod a hangvezérlőjét, csak a gameportot hagyod meg, és kész. Így biztosan nem lesz gubanc sehol.

(#8) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

No,túlvagyok 4 hangkártyacserén,és próbán,nem jó semelyikkel.Az Als 4000-el nem írt semmi hibát,látszólag összefért,de nem hajlandó felismerni a kormányt,azt írja,nincs csatlakoztatva...rákötöttük másik gépre,(gyári gameportra) ott egyből felismerte az XP.
Most ott tartok hogy vagy keresek valami használt SoundBlaster kártyát,vagy alaplapot cserélek.Árában kicserélné a haver Asus-ra,szintén Dual DDR400 tudásúra,de azon van gyári gameport...Mit szóltok,érdemes?Megéri?

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#9) antikomcsi válasza Radeon.Z (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Biztosan csak valami beállitási hiba lesz, mert menni kéne neki. Pl. én egy egyszerü creative 128-at használtam nf7-ben. Arra kell figyelni, hogy ne az alaplap játékvezérlőjére probáljátok beállítani, mert akkor valóban nem fogja látni.

(#10) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Kaptam mégegy hangkártyát, valami S3 jelzésű,este kipróbálom.
Ha nem akarom használni a hangját,csak a portot, akkor is telepítenem kell hozzá drivert?Ez kissé problémás lesz...
Valami utasítást tudtok konkrét beállításra?
Köszi előre is!

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#11) LukE válasza LukE (#3) üzenetére


LukE
veterán

tiszta gaz az a lap, pdf manual szerint nincs tuskeje a game portnak, pedig 99%, hogy a winbond I/O chip tudja...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#12) zsigiface


zsigiface
tag

Sziasztok!
Nekem is hasonló a problémám. Nf-7, gameport nincs.Van creative 128 feltelepít, szabványos játékpot felkiáltójel/sárga/, vesz másik hangkártya az is ugyanez. Amúgy ezt írja ki pontosan : ''Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)
Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt.
Az eszköz hibaelhárításához kattintson a Hibaelhárítás lehetőségre.''

Nos.
Nem tudna valaki segíteni?! Egyébként pont a gameport lenne a lényeg, vettem egy alap kormányt és szeretném használni. Előre is köszönöm a sedítségeteket!
Üdv!

(#13) Radeon.Z válasza zsigiface (#12) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Szeva',én ma délelőtt is ezzel kínlódtam,próbálgattunk bent a boltban több kártyát is,ugyanezt írta nekem is hibának.Egyszerűen nem hajlandó a portról használni a kormányt.Nekem csak az ALS 4000-s hangkártyát fogadta el,fel is ismerte a kormányt,de azt írta hogy nincs csatlakoztatva.
Én feladtam,már megegyeztem a haverral,hogy 10 hónapos NF-7-esem becseréli árában egy ASUS A7N8X-re,annak van saját gameportja,erre még hozzáfűzi,ha gondolom elcserélhetem a kormányom az övére,neki USB-s,amúgy pedig van a gépén gameport is.....(egyébként mindkét kormány Microsoft SideWinder 3D Pro)
Szóval nekem sikerült megoldanom a problémát.:C
Amúgy nincs panaszom az alaplapra,ezért is hagytam meg.

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#14) And válasza Radeon.Z (#13) üzenetére


And
veterán

Hi! Nálam - ugyan teljesen más okból - egy Aureal MX300 kártya van egy NF7-S lapban, de annak a gameportja hiba nélkül megjelenik az eszközkezelőben. Kíváncsiságból előkaptam egy régi analóg joy-t, a játékvezérlő-konfigban megadtam a szükséges gomb- és tengelyszámokat. Ezek után engedett kalibrálni, és a teszt szerint is működik a joy.

(#15) Radeon.Z


Radeon.Z
csendes tag

Nekem az eszközkezelőben HID-szabványos játékvezérlő van,a hangkártyáé pedig típus szerinti játékportként szerepel.Mégsem müxik a kormány...

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

(#16) zsigiface


zsigiface
tag

Ezt nem hiszem el! Hogy tudott az Abit ekkora hibát véteni!? Biztos van valami megoldás! Én is pöcsöltem vele ma is egy kicsit, de szerintem ezt a proglémát nem én fogom megoldni.
Köszi az infókat! Ha esetleg valaki megoldást találna, kérem írjon zsigiface@fibermail.hu címre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.