Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Captain


Captain
tag

Sziasztok!

A fennt nevezett alaplapot tesztelgetem egy Athlon XP 2000 -el és Samsung CL2.5 DDR333 memóriával. Tudomásom szerint az ilyen memória elméleti max sávszélessége 2,7 Gb/sec. Nálam ez alig 2. (minden memóriával kapcs. bios setup ok) Ha átállítom 266-osra, akkor kihozza a várt eredményt (1890Mb/sec).

MÉÉÉÉÉR nem megy jobban? Ennek azért 2,5 Gb/s körül kéne szaggatnia nem?

Ööööö....

(#2) CsendPenge válasza Captain (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Esetleg azért, mert 266-osként jobb beállításokat bír, mint 333 esetében. Nekem pl. szerencsém volt, mert noname, de megy, mint egy márkás Samsung. Illetve nem írtál semmit a rendszereddel kapcsolatban. Lehet, hogy 266-os a renccered, ezért szinkoronban jobban megy, illetve asszinkronban nem tudja adni a teljes szuflát ami benne van? tudom, ez csak tippelgetés (na meg lehet, hogy hülyeség is :) ), de hirtelen ennyi.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) CsendPenge válasza Captain (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Na, most sasoltam, nekem 2-3-3, és 1882MB/mp. De ''szinkronban''.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) MoonFace válasza Captain (#1) üzenetére


MoonFace
csendes tag

Igen, a DDR333 elméleti sávszélessége valóban 2,7GB/s körül van, de gondolom a proci FSB-jét nem növelted, és az 133MHz DDR-ként ezt úgyis lelimitálja 2,1GB/sec-re. Talán érdemes lenne a késleltetését lemérni, az lehet jobb 166MHz-es memóriabusznál...

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#5) Captain


Captain
tag

Valóban nem emeltem a proci fsb-jét. Kicsi utánolvasás után olybá tűnik, valóban a proci 133*2=266MHz a szűk keresztmetszet. Mit javasoltok, hogy a maximumot tudjam kihozni a konfigból? (utoljára K6-2 -es AMD-vel volt dolgom)

Mééér raknak egy alaplapra 333-as memóriát, ha proci baszkurálás nélkül nem lehet kihajtani?

Ööööö....

(#6) CsendPenge válasza Captain (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ez egy jó kérdés! Miért nem támogatja a via kt400-as chipset-je a ddr400-at? Tudja a fene...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) CsendPenge válasza Captain (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Az meg jó kérdés, hogy mit csinálj. Ha a procid frekije 266-ból jön ki...Esetleg szorzóbuherálással...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.