Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ace


Ace
tag

Akinek már van ilyen alaplapja, pls írja ide a tapasztalatokat. A napokban szeretnék vásárolni ilyen alaplapot és eddig csak jót hallottam róla. Talán elfogult vagyok :))

(#2) anulu válasza Ace (#1) üzenetére


anulu
félisten

Engem is érdekelnének tapasztalatok. Mennyire ütős a VIA chipsetje, általánosságban mennyire stabil a cucc? Gyorsaság? Stb... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Gorneck válasza Ace (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Abit vedd meg!:))

Komolyra fordítva a szót IC7-G-m van gyors, stabil és tuning barát! De van negatív tulajdonság is winbond chip félre mér, a chipset hűtő ventije hangos, a max3 otes ventije is hangos!
Abit weblapján még nincs teszt, de neked mindenképp tapasztalatok kellenek nem holmi tesztek! Azokba ne bízz!

Jó vásárlást!

Gorneck#1239

(#4) borsi válasza Ace (#1) üzenetére


borsi
tag

Ajánlom figyelmedbe:)

Bővebben: link

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#5) Ace


Ace
tag

Úgy látom nem roskadozik a fórum a hozzászólásoktól de mivel nem is olyan régen e célból hoztam létre ezért hát írok ide egy pár sort. Szóval a minap végre hozzájutottam énis egy athlon 64-es konfig-hoz. Az alaplap a topic-ban említett kv8-max3 a proci egy 3000+-os modell. A teljesítményével nagyon megvagyok elégedve olyan amilyenre számítottam ''k*rvagyors''. Mindössze a boot-al van egy kis gondom az ugyanis gyorsabb volt az előző configomon (nf7-s). Nem tudom miért de egy frissen telepített rendszernél úgy gondolom nem kéne olyan sokszor látni azt a kis csíkot. Lényegesen lassabb. a többi mindössze ez szúrja a szemem jah meg van pár apróság, hogy pl aida szenzora nem lát semmit. De amúgy semmi gond egy húzott radeon 9800pro-val 21000 körül teljesít 3dmark2001-ben. (persze a proci is húva volt egy kicsit :))


[Szerkesztve]

(#6) óóó Zsanett! válasza Ace (#5) üzenetére


óóó Zsanett!
tag

Szeva Skacok ill. Ace!
Megjött a ''paripa'', na persze nekem is csak 3000-es procira futotta. : ( azaz : )
Már be is csavaroztam, most kezdôdik majd az ''online install''. Nem vagyok egy Megasztár a
BIOS-t illetôen, így már is rákérdeznék a boot problémára, illetve beállításokra, netán tuning
beállításaidra (gyári hütôs). Kérlek, ha fent vagy segíts, még mielôtt elfüstölne a Windows 64 Beta
elôtt... : )

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#7) óóó Zsanett!


óóó Zsanett!
tag

...miért van az, hogy mindig elfelejtem rákötni az alaplapra a Power és Reset gombokat...?!
Lányos zavaromban ostoba lettem, mint egy nô (: P)

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#8) óóó Zsanett!


óóó Zsanett!
tag

Windows 64 Beta - már a felrakás elôtt beugat, hogy nem találja a megfelelô Si3114-es Sata drivert.
Hosszas keresés és tanulmányozás után itt ráleltem:

http://12.24.47.40/display/2n/index.asp?
c=12&cpc=ULwO0A442oKs512Q04X5i0UupP4SveI6dt2WJi7&cid=2&r=0.125622

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#9) óóó Zsanett!


óóó Zsanett!
tag

Na persze, hogy nem ment minden simán. A Sata1-en a winyót meg sem mozdította, így kénytelen
voltam az also Sata sorba (3) átdugni. Na így most már kapizsgálja...

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#10) Ace válasza óóó Zsanett! (#9) üzenetére


Ace
tag

Szia.
SATA-val eddig még nem volt tapasztalatom. Én még csak 32 bites XP-t használok majd csak ha kijön a végleges akkor váltok. Hát igen nekem is csak 3000-es prockóra futotta..A tuninggal kapcsolatban annyit tudok mondani hogy most jelenleg nem ezelőtt a gép előtt ülök de majd ha vasárnap visszamegyek a koliba akkor megírom hogy hogyan sikerült felhúznom 2400 mhz-re..minden stabilitási gond nélkül

(#11) óóó Zsanett! válasza Ace (#10) üzenetére


óóó Zsanett!
tag

Szega! Van itt több szopás is, pl. nem fogadta el a hálókártya driverét(98), így véget is ért a
tiszavirág élet? fellángolás...
Próbálok keresni valami beta drivert, de az Abitot sem értem, miért nem k*rta már fel a 64-bites
drivereket (több, mint egy hete hozzáférhetô a 64 bites Windows Beta). Na megyek keresgélni...

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#12) óóó Zsanett!


óóó Zsanett!
tag

Na találtam egyeet, smást:

http://www.planetamd64.com/modules

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#13) óóó Zsanett!


óóó Zsanett!
tag

Most már minden m?ködik, na persze ez nem igaz...
Nagynehezen elfogadta a LAN drivert - van NET : ) - és még egy VIA Sata drivert is megevett, így
most már minden a helyén van.
A Call of Duty-nál persze hiányolja az OpenGL-t - ez lesz az újabb kihívás...

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#14) Moric


Moric
aktív tag

óóó Zsanett!
Milyen videokártyád van?
Mit szólt hozzá a WinXP 64 bit? Milyen üzemmódban működik? (felbontás, színmélység, képfrissítés)
Én csak azért nem vágtam bele a 64 bites Win telepítésében mert nincs ATI driver hozzá.

(#15) fLeSs


fLeSs
nagyúr

AIDA és más progik azért nem írnak ki semmit az alaplapról (hőmérsékletek, feszültségek), mert a KV8 nem a Winbondot hanem a saját uGuru chipjét használja.. :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) Ace válasza fLeSs (#15) üzenetére


Ace
tag

Üdv fLeSs
32 bites win-t használsz? Kell e valami plusz dolgot beállítani annak érdekében, hogy jobb legyen a teljesítménye..mondjuk + cache-t beállítani winben?

még1 kérdés: Nem tudod, hogy mikor jön ki a 64 bites xp végleges magyar változata?

(#17) fLeSs válasza Ace (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sima WinXP-t használok, 64-bites WinXP-hez még csak bétadriverek vannak, köszönöm szépen, de nem kérek belőlük. Majd ha lesz végleges, akkor áttérek.
És hogy mikor jön ez ki? Annyit tudok, mint ti a hírekből.
Cache-t meg ilyen dolgokat pedig nem állítgattam még, mire is gondolsz? Registryállítgatásra? Szvsz felesleges, de ha mondasz vmi beállítást, aminek az átállítása kézzelfogható és lemérhető teljesítménytöbbletet idéz elő, akkor megtapsollak. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Ace


Ace
tag

Igazából én sem tudok olyan beállítást amit igazán meg is érez az ember. Csak hallottam ilyenről hogy a win nem kezeli jól a máslagos cache-t és hogy csak 256-ot lát neked meg ugye csak 1 mega van benne nekem meg egy fél. Számít ez valahol?

(#19) fLeSs válasza Ace (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A cache mérete biztos, hogy számít sok helyen, nemhiába növelgetik a procigyártók (:D), de hogy ezt hol kell állítani a registry-ben, azt nemtom. Ha te tudod, akkor szólj. :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Na közben megtaláltam:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\SecondLevelDataCache, ez nekem alapból 0 volt, ami azt jelenti, hogy ''Microsoft suggest the default setting of 0 will automatically detect your L2 Cache size''. :) Most ezt átállítottam 1024-re. :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) óóó Zsanett! válasza Moric (#14) üzenetére


óóó Zsanett!
tag

Szeva!
Radeon 9600 Pro - alapban felismerte a Win 64, de itt van hozzá más driver is (Beta):

http://www.planetamd64.com/modules/mx_pafiledb/dload.php?action=category&cat_id=1

64 biten a Guru sem felrakható. De igazából most egy OpenGL-t kellene keresnem hozzá...

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#22) fLeSs válasza fLeSs (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mióta beállítottam 1024-re, azóta mintha gyorsabban töltődne be a Q3. :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) Ace válasza fLeSs (#22) üzenetére


Ace
tag

fLeSs!
Neked milyen hűtőborda van az északi hídon? Melegszik e annyira hogy ne bírja el egy kissebb passzív borda...?

(#24) Moric válasza óóó Zsanett! (#21) üzenetére


Moric
aktív tag

Szia!

Megnéztem a linket amit adtál. Azt írja, hogy ezt a drivert a XP/64-ből szedték ki.
Akkor lehet én is feltelepítem, kipróbálásra. Naponta jönnek ki újabb rogramok 64 bitre.

(#25) fLeSs válasza Ace (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én raktam rá egy kis fekete passzív bordát, felesleges neki az aktív hűtés, 1általán nem melexik (lásd pl. ASUS lap)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) óóó Zsanett! válasza Moric (#24) üzenetére


óóó Zsanett!
tag

Szia, sajnos el kell, hogy keserítselek, mert még mindig nincs Radeonra normális driver és a FPS
játékok számára elngedhetettlen OpenGL. Az Nvidiának van már drájvere, de szerintem az sem
tartalmaz OpenGL-t...?
Keddig kap az Ati haladékot, utána felrakom a 32 bites XP-t. : (

... túrnám a farát, mint malac a darát ...

(#27) Ace válasza fLeSs (#25) üzenetére


Ace
tag

Csak még 1 kérdés :)
Te használod e az OTES hűtést? Úgyértem levetted e az alaplapról vagy fent maradt?

(#28) fLeSs válasza Ace (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Leszedtem, mert az is felesleges. Ugye én a hangra allergiás vagyok, ezért elvileg elég lett volna a ventit lehúzni is, de leszedtem az alaplapról az OTES műanyag borítást is, hogy a kondik jobban levegőzzenek, hamár a ventit is lehúztam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) Ace válasza fLeSs (#28) üzenetére


Ace
tag

Üdv!
Az még érdekelne, hogy te is gondolom ilyenkor alapon járatod a procit. Mennyi a hőmérséklete idle?

(#30) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

OFF
itt van az a táp, amit nem találtunk a hétvégén.
http://www.aerocool.us/power/Aeropower%20II+/psu+.htm
ON

up!

Forza Rossoneri!

(#31) Ace válasza Doviziozo (#30) üzenetére


Ace
tag

Köszi.
Elmentettem. Majd nézelődök hol lehet beszerezni.

(#32) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Szívesen.
OK.

Forza Rossoneri!

(#33) Ace válasza Ace (#29) üzenetére


Ace
tag

Up fLeSs!

(#34) fLeSs válasza Ace (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Alapon járatom, az Abit vagy fölémér, vagy jól mér, de már bekapcsoláskor 40 fokos a proci, amúgy idle 48-50.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) Ace válasza fLeSs (#34) üzenetére


Ace
tag

Ok köszi az info-t.
Csodálkoztam is hogy más fórumokon írnak ilyen 30 fokokat meg 40 fok terhelve. Mikor először összeraktam a gépet még nem is házba csak ''tesztpadon'' akkor több volt mint 40 fok. Mind1 köszi még1x.

(#36) anulu


anulu
félisten

olvasgatva a topicot megfogant bennem a kérdés: mennyibe fáj egy ilyen 3000+, és lehet-e kishazánkban kapni (akár nagykerben), vagy el kell Bécsig menni érte?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) VargaI válasza anulu (#36) üzenetére


VargaI
senior tag

kérdésedre a válasz:

Bővebben: link

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#38) VargaI


VargaI
senior tag

fLeSs

esetleg nem tudsz valamit, hogy mostanában tudtok-e tesztelni sis755-ös chipsettel szerelt alaplapokat?

ez milyen lehet?

Bővebben: link

szerintem nem rossz, szinte mindenhol lenyomja az asust, igaz nem tuning lap, de az ára szvsz kábé fele lesz(20-25 körül)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#39) Ace válasza anulu (#36) üzenetére


Ace
tag

Úgytudom mostmár nálunk is lehet kapni egy pár helyen legalábbis már láttam árlistán. Persze mindenütt csak rendelésre van. Nekem az volt a szerencsém hogy pont ment arra ismerős és elhozta. Nálunk egy tizessel minimum hosszabb. Az meg azért már jelentős.

(#40) joola


joola
aktív tag

Sziasztok!

Úgy éreztem, hogy most jött el az idő, hogy vegyek egy A64-es konfigot, de azért még vannak kétségeim. Sajna nem sok dolgot árultatok el erről az alaplapról, de remélem még nem halt meg ez a topic :)

Szóval most igazából arra lennék kiváncsi, hogy 49,5-ért megéri e a 3000-es a64, és 33000-ért az ABIT KV8-MAX3.
Megbizható ez az alaplap? Volt már ABIT-om, és nem is volt vele gond, de sose lehet tudni. Megéri -e a csere ha egy 3000-es BARTON-om van?
Ja és még az is érdekelne ennek kapcsán, hogy ki milyen konfigról újitott, és hogy megérte -e.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Joola

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#41) joola


joola
aktív tag

mindenki hanyagolja ezt a topicot? :F

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#42) Ace válasza joola (#40) üzenetére


Ace
tag

Szia joola!

Annyiért amennyiért írtad, simán megéri váltani. Én egy 2200+-os athlon xp-ről váltottam erre. Az alaplapról annyit kell tudni, hogy iszonyatosan gyors gyakorlatilag minden mostani ficsőrt támogat, de ezt gondolom te is tudod. Szerintem megérte váltanom ég és föld a különbség a mostani és az ez előtti gép között.

(#43) joola válasza Ace (#42) üzenetére


joola
aktív tag

Köszi, hogy megírtad. Tudod néztem én teszteket, de azért én jobban bízok abban ha valaki itt mondja azt, hogy jó a cucc. A mostani gépemmel sincs végülis semmi baj (KT400A,AMD 2500+@3000+, 512 MB DDR,R9600XT), és csak ezért voltam kíváncsi, hogy megéri e lecserélni. Most ezt még türhetö áron el tudom adni, de késöbb már sokat veszít az értékéböl.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#44) erdoke válasza fLeSs (#19) üzenetére


erdoke
titán

Ilyesmire ajánlom a TweakNow PowerPack nevű progit, anaon jó.

A legjobb aláírás a héten

(#45) dzsoni


dzsoni
senior tag

Az mitől van hogy biosban proci hőmérséklet 45-50 fok, winben meg AbitEQ 36-37 fokot mér, ennyit számítana a Cool & Quiet (3200+ alapon, gyári hűtővel)?

(#46) Moric


Moric
aktív tag

Nektek működik a Cool & Quiet? Nekem ha bekapcsolom azonnal lefagy a rendszerem. Elolvastam az AMD mit mond erre a technológiára és azt írja, hogy az alaplapnak is tudni kell. Az oldalon az van, hogy az Abit KV8 nem támogatja ezt az opciót.
Esetleg egy újabb BIOS már tudni fogja, ami nem lenne rossz.

(#47) dzsoni válasza Moric (#46) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nekem nem fagy. 1.9-es bios.

(#48) Moric válasza joola (#40) üzenetére


Moric
aktív tag

Azt, hogy megéri neked váltani azt egyedül csak Te tudhatod. :)

Én egy 1GHz Amd-ról váltottam (1.5GHz ment). Azon már nagyon lassú volt a filmek tömörítése az új Xvid-del és Divx-szel.
Én nem vagyok teljesen elégedett a rendszeremmel. Nem lehet felhúzni a procit 2400Mhz-ra és a Radeon 9600pro is jelentősen visszafogja a rendszert. :)))

Sajnos még nincsenek olyan programok amik teljes mértékben 64 bitesek lennének. A 64 bites Win-t el lehet még felejteni egy ideig. Még lassabb mint a 32 bites. Linuxból már jobb a helyzet, viszont ott se minden driver 64 bites. Az ATI még egyáltalán nem adott ki 64 bites drivert.
Ha nem sürgős a vásárlás akkor várd meg inkább a 939 tűs rendszereket. Azok még gyorsabbak és addig az 754 A64-esek ára is jelentősen mérséklődi fog.

(#49) Moric válasza dzsoni (#47) üzenetére


Moric
aktív tag

Melyik Cool & Quiet -ről beszélünk? Amit az alaplaphoz adnak az nem csökkenti a processzor frekvenciáját csak a ventillátorok fordulatszámát változtatja a beállított értékeknek megfelelően (nekem legalább is). Az Amd-és Cool & Quiet viszont a processzor órajelét változtatja. Ha nem használod leveszi 800Mhz-re is.

(#50) dzsoni válasza Moric (#49) üzenetére


dzsoni
senior tag

Azt nemtom hogy mit adnak a laphoz, nem néztem még meg a cd-t :). Mindig mindenből a legfrissebb driver-t rakom fel netről. Abit oldalán uGURU volt, szerintem annak sok köze nincs a cool & quiet-hez, viszont felraktam az amd féle driver-t amivel már kihasználja a feature-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.