Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Ebben a topicban azok hozzászólását várom, akik a fenti lappal rendelkeznek, és bárminemű tapasztalatuk van vele kapcsolatban.

Múlt héten sikerült jó áron szert tenni egy Abit KV7 alaplapra.
Beizzítottam, 11-es BIOS volt rajta, amit frissítettem is gyorsan a jelenlegi legfrissebb 13-as BIOS-ra, és így már normálisan felismeri a procimat.

Jelenleg az 1700+ TBred-B procim 1,75 volton 2033 MHz-en szalad, 266MHz-es FSB-vel. Valahogy nem sikerült még összehoznom a 333MHz-es FSB-t, de próbálkozom vele.

Szomorúan vettem észre, hogy csakis 1,5 voltos AGP feszt tud az alaplap, így meg kell válnom a yó kis Asus V3800PRO TVR kártyámtól... :(

#tarcsad

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Nekem ilyenem, van és a szorzólockos 1600-as duronomat 179*12-n azaz 217x-en hajtom benne. a ramok 2-3-2-6-on 1t command mellett vigan mennek, szóval szerintem a lap szépen meg van csinálva. Nekem tetszik, a chipsethűtőnek nem hallani a hangját, nem volt még vele fagyásom ( csak újraindulás 2260 mhzen :D) Mindenkinek csak ajánlani tudom.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Esmein


Esmein
nagyúr

Ne csodálkozz, a mai lapok többsége csak 4/8x agpt tud -> 1,5 volt a max, vagy talán 1.7.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Szeke


Szeke
senior tag

Én is nemrégen ruháztam be egy ilyenbe, öcsém részére. Tényleg, a biosfrissítés nagyon kellett neki. Ezt leszámítva nagyon jó kis lap, bár az alaplap hőmérséklet mindig 50 fok vagy felette van, szal nem tudom mit csinál az a kis hűtő....
Nagyobb procihűtőkkel vigyázni kell, mert közel vannak a kondik a foglalathoz.
A bruttó 19k-s árával pedig best buy.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) Esmein


Esmein
nagyúr

Ezt én is észrevettem. Cpu 46 fok alaplap 57. Sztem az teljesen másvalamit mér, én a cpu belső hőmérsékletére gondolok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Esmein válasza Esmein (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az hogy közel lennének a kondik a foglalathoz, sztem nem teljesen igaz. A microflow II-m lazán ráment és nem tartozik a kisebbek közé. Nf7-esen sincsenek messzebb a kondik.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Jaq


Jaq
tag

Jo kis lap, de sajnos en szivtam vele rendesen.
A 2500+ bartonnal nem akart menni csak 133/200-as fsb-n. 166 valamiert nem tetszett neki (nekem jo lett volna a 200MHz, de azert legyen mar tokeletes a lap, ha megvettem).
Gondoltam sz*r a deszka, visszavittem boltba, kiprobaltak es szo nelkul csereltek.
Hazaviszem, masodik kiadasu bios-t rafrissitem, ugyanaz.
Gyorsan visszatoltam az fsb-t default 100MHz-re, letoltottem az 1st release bios-t, es nekifutasbol eladtam az alig fel napos lapot br. nagyker aron, ahogy vettem (szerencsem volt).

Szoval ha ezt kijavitottak egy normalis bios-al, akkor telleg jo lap, meg tuningot is szerette a regi 1800+ procival.

[Szerkesztve]

(#8) Esmein válasza Jaq (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

most éppen 166-os fsb-n tolom a proccot. Nincsen vele problémám, lehet a tied egyedi volt ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) Yutani válasza Jaq (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Végül is mennyiért sikerült elpasszolni?

#tarcsad

(#10) engusz


engusz
veterán

Nem túl jó hírek. A jövő héten veszek KV7-et és egy 2500+-os Barton-t. :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) Esmein válasza engusz (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

tesztek szerint 227-ig birja az fsbt :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) Yutani


Yutani
nagyúr

Azóta beszereztem egy 400MHz-es 512MB-os ramot. Jelenleg a rendszer 10*200MHz-en megy (az AIDA szerint) 3-3-3-6 beállítással (By speed), sajnos magasabb időzítést még nem tudtam kitesztelni... Karácsonykor kinek van erre ideje? :U

Az AIDA szerint a memória sebessége:
Olvasás 2839 MB/s
Írás: 807 MB/s

Ez most jó?

#tarcsad

(#13) engusz válasza Esmein (#11) üzenetére


engusz
veterán

Engem maximum a 200-as FSB érdekel. Szerencsére a proci válogatott lesz, így nem szorzó lock-os!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) engusz válasza Yutani (#12) üzenetére


engusz
veterán

Nálam (KT400, XP 10x166) Samsung DDR333-as ramokkal az olvasás 2344 Mb/mp, az írás pedig 693 Mb/mp. A memórián csak annyi van állítva, hogy CL2-ben megy.

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) Esmein válasza engusz (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

nekem szorzolock miatt 2500 meganal tobb olvasast nem sikerult elernem )187-es fsb)
Ja és számolj rá hogy a lap csal. 2vel több fsbt rak mindig mint amit állitasz -> 200-as fsb 202-n hajtja.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) engusz válasza Esmein (#15) üzenetére


engusz
veterán

Nekem ugyanez a Samsung 333-as ram lesz benne. Sajnos csak CL3-ban megy 400 MHz-en. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) Yutani válasza Esmein (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

AIDA CPUID szerint 202.70 MHz az FSB. Igazad van. :)

#tarcsad

(#18) Esmein válasza Yutani (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

tudom én, 166-ra van belőve és 168-at kap. akármit állitok mindig +2. Biztos hogy a tesztekben jól megállja a helyét. Amúgy ha ismered a jelenséget nem zavaró.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) engusz


engusz
veterán

Szomorúan vettem észre, hogy a FlashMenu támogatási listáján nem szerepel a KV7! :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) Esmein válasza engusz (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Flashmenu ? az micsoda is ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) engusz válasza Esmein (#20) üzenetére


engusz
veterán

Egy olyan program, aminek a segítségével Windows alól tudsz BIOS-t frissíteni.

http://www2.abit.com.tw/page/en/download/download_detail.php?pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Others&pTITLE_ON_SCREEN=FLASHMENU%26%238482%3B&pSOCKET_TYPE=

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) Esmein


Esmein
nagyúr

Windows alól biosfrissités... Jézus mária isten őrizz :D Windowsra még a hörcsögöm etetését se biznám.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) engusz válasza Esmein (#22) üzenetére


engusz
veterán

Az AT7-MAX2-mhöz, amióta kijött a FlashMenu, Windows alól frissítettem a BIOS-t. Sosem volt semmiféle gond! Szerintem sokkal kényelmesebb, mint a hülye floppy-val játszani. Ráadásul, ha akarod akkor teljesen automatikusan dolgozik! Csak ''okézni'' kell néha.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) Esmein válasza engusz (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én ugy vagyok vele hogy rászánom azt a 20 percet. Két döglött nf7 után tisztelettel nézek az alaplapomra :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) Yutani válasza Esmein (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sokféle lapot frissítettem már, de hogy Winfos alól... Ez számomra is kizárt!

#tarcsad

(#26) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Szal akkor jó a KV7 ha jól értem. Na az cool, én is olyat akarok venni mielőbb. Kár hogy Voodoo3 sem megy az AGPjébe. :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) Szeke válasza Panther (#26) üzenetére


Szeke
senior tag

Ha a kezdeti 'nehézségeket' (bios, fsb, feszültségértékek) be tudod lőni, onnantól atomstabil :) De alapból kissé instabil. Volt. Nálam. Legalábbis.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#28) Panther válasza Szeke (#27) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

FSB asszem megy stabil 200-ra :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#29) engusz


engusz
veterán

Megvettem a kicsikét. Egy 2500+-os Barton van benne. Sajnos csak 333 MHz-es memóriám van. Az a gondom, hogy ha beállítom a procit, akkor mindenáron először 400 MHz-en akarja hajtani a memóriát. Ezt pedig sajnos SPD beállítások (de főleg a CL2,5) miatt nem bírja.

Most jelenleg 133-as FSB mellett üzemel. Így hajtja 333 MHz-en. Ha beállítom, hogy mondjuk (2x) 133 MHz legyen és utánna állítom be a procinak a 166-os FSB-t, akkor valami miatt elfelejti a memória beállításokat és újra 400 MHz-en próbálja hajtani.

Valami ötlet?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) Esmein válasza engusz (#29) üzenetére


Esmein
nagyúr

spd-n fsb+33 mhzen hajtja. Rakd be 166-hoz való osztót procira, állits be valamit 200 és 166 közt a ramot pedig tedd 166-ra. Pont az fsb sebességén fogja hajtani.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) engusz válasza Esmein (#30) üzenetére


engusz
veterán

Ha hozzányúlok a proci beállításaihoz, akkor visszaállítja az alap memória beállításokat. Azaz by spd. :U :(

De mindjárt kipróbálom!

[Szerkesztve]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) engusz


engusz
veterán

Rájöttem, hogy mit szerencsétlenkedik egy a KV7! Ha az FSB szabvány MHz-en (133, 166 vagy 200) üzemel, akkor a memória beállításokat semmibe veszi és SPD-re állít mindent.

Viszont, ha 166 helyett 163-at állítok be, akkor gond nélkül megjegyzi a memória beállításokat. Úgy is csal az FSB-vel. Ugye +2-t rátesz. Tehát kijön a 166 MHz-es FSB és a memória is 333 MHz-en megy.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) engusz


engusz
veterán

Rájöttem, hogy mit szerencsétlenkedik egy a KV7! Ha az FSB szabvány MHz-en (133, 166 vagy 200) üzemel, akkor a memória beállításokat semmibe veszi és SPD-re állít mindent.

Viszont, ha 166 helyett 163-at állítok be, akkor gond nélkül megjegyzi a memória beállításokat. Úgy is csal az FSB-vel. Ugye +2-t rátesz. Tehát kijön a 166 MHz-es FSB és a memória is 333 MHz-en megy.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) engusz


engusz
veterán

Rájöttem, hogy mit szerencsétlenkedik egy a KV7! Ha az FSB szabvány MHz-en (133, 166 vagy 200) üzemel, akkor a memória beállításokat semmibe veszi és SPD-re állít mindent.

Viszont, ha 166 helyett 163-at állítok be, akkor gond nélkül megjegyzi a memória beállításokat. Úgy is csal az FSB-vel. Ugye +2-t rátesz. Tehát kijön a 166 MHz-es FSB és a memória is 333 MHz-en megy.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35) engusz


engusz
veterán

Rájöttem, hogy mit szerencsétlenkedik egy a KV7! Ha az FSB szabvány MHz-en (133, 166 vagy 200) üzemel, akkor a memória beállításokat semmibe veszi és SPD-re állít mindent.

Viszont, ha 166 helyett 163-at állítok be, akkor gond nélkül megjegyzi a memória beállításokat. Úgy is csal az FSB-vel. Ugye +2-t rátesz. Tehát kijön a 166 MHz-es FSB és a memória is 333 MHz-en megy.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) Esmein


Esmein
nagyúr

Nekem 182*12 n járó proci mellé is 1:1 ben hajtotta a ramot, és most 166on is 1:1 ben hajtja, nem állitgatja el ha hozzányúlok a procibeállitásokhoz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) engusz válasza Esmein (#36) üzenetére


engusz
veterán

Abit KV7? Legújabb BIOS?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#38) engusz


engusz
veterán

Szóval frissítettem a BIOS-t. Most már megy normálisan. A proci tetszik, 2500+ és 1.75 V-tal szaladgál 3200+ (400)-on. ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) Yutani


Yutani
nagyúr

Az előbb tököltem egy kicsit a géppel, de sajnos a memóriaidőzítéssel nem boldogulok.
Jelenleg ''By Speed'' beállításan van ram, AIDA szerint 3-3-3-6 időzítéssel, 400MHz-en.
Bármilyen más időzítést is akarok beállítani ''Manual'' helyzetben, a gép a POST-on nem jut túl. Amikor megvettem a ramot, a kollégával (HengR) leteszteltük egy NF7 lapban, ahol is 2.5-4-4-7 beállításban hiba nélkül végigment rajta a MEMTEST86 3.0. Ebben a beállytásban sem megy természetesen a gép.
Próbáltam már a DDR feszemelést, az sem segített.

Any idea?

#tarcsad

(#40) engusz válasza Yutani (#39) üzenetére


engusz
veterán

Nekem a BIOS frissítés rengeteg problémámat megoldotta!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) engusz


engusz
veterán

Találkozott már valaki hasonló programmal, mint a SetFSB vagy a ClockGen (http://www.clockgen.com)? Persze olyannal, ami jó KT600-as chipszetekhez vagy kifejezetten a KV7-hez!

Jó lenne, ha lenne ilyen program ehhez a lapohoz is, mert az esti letöltéshez nem látom értelmét a 3200+-nak és a 400 MHz-es FSB-nek. :) Ahhoz pedig, hogy mindig a BIOS-ban matassak, ahhoz túl kényelmes vagyok. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#42) Esmein válasza Yutani (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

nekem 2-3-2-6 1T-n megy a ram 2.7 V Vdimmen. Óvatosan egyesével próbáld szorosabbra venni az időzitéseket. Menni fog az durvábbon is.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#43) engusz válasza engusz (#41) üzenetére


engusz
veterán

Senki? Semmi?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) Esmein válasza engusz (#41) üzenetére


Esmein
nagyúr

Lusta dög ! :DD Tessék kimenni biosba !

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#45) yal


yal
csendes tag

csa esm

(#46) engusz válasza Esmein (#44) üzenetére


engusz
veterán

Könnyű megszokni a jót. Az előző alaplapomnál már megszoktam. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#47) Bass


Bass
addikt

Hali,gondoltam egyet és lecserélném egy ilyen lapra a KR7-A133R-t mert szeretnék egy 2500+ bartont,kérdem én megéri váltani jó ez a lap? elég stabil? Tuning nem lenne most 1800+ -om van érdemes váltani?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#48) engusz válasza Bass (#47) üzenetére


engusz
veterán

Én úgy érzem, hogy fullos KT400-as lapomról érdemes volt váltani! Egyébként 2500+-os Barton döcög benne.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na most akkor úgy fest hogy okés a KV7? Nincs IDE vezérlő hiba, SBLive utálás, latency patch, titkos BIOS bugok... azaz működik? Vehetek? :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#50) Panther válasza Panther (#49) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

(Csak mer' akkor feladnám a rendelést)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.