Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibke


tibke
csendes tag

Hello!

Röviden vázolom, hogy mi is az én problémám! Múlt héten vettem egy ABIT KV-7 tipusú alaplapot, KT600 as chipset-tel! A baj csak az, hogy nem tudok rá semmilyen rendszert feltenni. Próbáltam, mar szinte mindent ( Win98, Win ME, Win2000, Win-Xp ) és mindet legalább 2 nyelven, de hiába. Kb. 22 próbálkozásból egyszer sikerült feltennem a Win98-at és kétszer az XP-t, de amint elkezdtem a drivereket és a szervizpackot feltenni rögtön újraindul és többet már be se jön a rendszer. Próbálkoztam a bios resettel, más VGA-kártyával, más HDD-vel, más procival, instaláltam DVD-ről, égetőről, sima CD-ROM-ról, de az eredmény ugyanaz. Szóval tanácstalan vagyok! ( Az előző alaplapomon ABIT KD-7-en minden tökéletesen működött!!! )

Paramétereim : ATHLON XP 2400+, IBM HDD 80GB (7200rpm), TEAC égető, TOSHIBA DVD, MERCURY PC 400 RAM, Sound Blaster LIVE, Microcom modem, GeForce MX440 VTD8x

(#2) anaqer


anaqer
veterán

Legott garanciális csere.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) robekri válasza tibke (#1) üzenetére


robekri
addikt

Csak pont a más ramot és tápot hagytad ki és lehet, hogy ez lesz a hunyó!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) Hun'reeth válasza tibke (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ahogy robekri mondja! :D Ettől függetlenül valószínű, hogy csere lesz.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#5) Flashcash válasza tibke (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Próbáld ki hogy a biosban disabled-re teszed az assign irq to usb opciót.

Ha továbbra sem tudsz oprendszert telepíteni, akkor szerintem vidd gari-ba, szórakozzanak a lappal ők.

(#6) delta9 válasza tibke (#1) üzenetére


delta9
senior tag

nálam is volt egy gép, ami ezeket csinálta (bár nem volt ennyire ''új'', mint az általad írt config). ott a ramcsere oldotta meg a problémát...

(#7) Ra3


Ra3
őstag

memtest86-ot futtasd le...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8) Deadexpert válasza tibke (#1) üzenetére


Deadexpert
tag

Szerintem is nagy esélye van, hogy a ram-mal van gond, illetve lehet hogy a ram jó, csak ez a lap nem szereti.

Esetleg érdemes a hw ütközésre is gondolni.

(#9) Yutani


Yutani
nagyúr

Azt olvsatam egy külföldi tesztben, hogy az ASUS KT600-as lapja érzékeny a ramokra, de ezek szerint az Abit lapja is? (Ott nem ment rendesen két modullal a lap.)

#tarcsad

(#10) fLeSs


fLeSs
nagyúr

khmmm, nem olvastok PH! nagyteszteket?

Ugyanakkor megemlítjük, hogy más chipsetekkel ellentétben (i865PE, i875P, nForce2) ezekben az alaplapokban a kívánt memóriaidőzítéseket (CL-2-2-2-6) csak memóriafeszültség-emeléssel tudtuk stabilizálni.

Ez azt is jelenti egyben, hogy a ramok időzítéseivel játszadozni kell egy kicsit, én is először azt hittem 3 egymásutáni KT600-as lapra, hogy hibás...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) tibke


tibke
csendes tag

Az én RAM-om CL2,5 -ös! Szóval lehet, hogy azzal van a baj, hogy nem CL2-es?! Vagy csak egyszerűen egy más tipust kéne venni?! Még a mai nap folyamán kiprobálom egy CL2-es 266-os (APACER), és egy CL2-es 333-as (TWINMOS) rammal.

(#12) anaqer válasza fLeSs (#10) üzenetére


anaqer
veterán

Úgy tűnik, nem egészen jött össze ez a FastStream64... gyorsulás minimális, érzékeny a memóriára... kár érte, Athlon mellé jó lett volna egy igazán erős single channel chipset így befejezésnek.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) KZT válasza tibke (#11) üzenetére


KZT
tag

Nem az a baj,hogy nem CL2-es.Lehet kevés a feszkó neki.Adj neki kicsit többet.

(#14) fLeSs válasza tibke (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A gyári specifikációk szerinti időzítéseken hajtsd, csak adj neki +0,1V feszkót (tehát 2,6V vagy 2,7V-ra állítsd be).
Nekem ilyen lapom van, és tökéletesen elégedett vagyok vele, igaz, a tesztelés közben rendesen kitapasztaltam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) McDog


McDog
aktív tag

Az első KV7-esem, amit 3 napon belül gariban cseréltek szintén csinált fagyásokat. Az ideiglenes megoldás csak az volt, hogy a gyári frekinél kisebb értékre állítottam a RAM-ot, így a 333-as csak 266-MHz-cel, a 400-as csak 333-cal ment (stabilan). Gyári értéken az XP 1-2 3DMark-on belül fagyott. A következő, amit helyben ki is próbáltunk azóta is tökéletesen megy.

(#16) bdav válasza anaqer (#12) üzenetére


bdav
őstag

nemhiszem h. az a gond, nekem is kt600 van (epox 8kta2i), ez simán eszi a relativ noname ramot is (pontosan nem is tudom h. milyen, de nem volt vmi veszett drága) 400mhz-n, igaz a késleltetéseket hagytam békében (bár amikor piszkáltam, csak szimplán nem indult a gép :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) syss


syss
csendes tag

Esetleg tudna valaki segíteni? Kéne egy weboldal, ahol megtalalható az alaplap története a kezdetektől egészan a....
A google, már kihült téma, mert semmi értelmset nem talál :F

**********************************************************************

(#18) tibke


tibke
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Tegnap este sikerült beinditani. A RAM feszültségét átállitottam 2,6V-ról 2,7-re és eddig minden simán megy. Lefuttattam a PC MARK-tól kezdve egy csomó tesztelő programot, minden legalább öt alkalommal és egyszer sem fagyott le sehol, mindent rendben talált! Remélem ez a jövőben is igy marad!

(#19) fLeSs válasza tibke (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Asszem erről beszéltem... :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.