Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  abit kt7a + sblive 5.1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pogacsa


pogacsa
csendes tag

sziasztok,

remélem valaki tud segíteni az alábbi holmi üzemre bírásával, mert lassan lekaparom a falat. szóval a cucc:
Abit KT7A-RAID
AMD TBird 1200/266
SBLive 5.1
ATI RADEON VIVO 64DDR

aztán ha meg látja az SB-t eldobja magát, de csúnyán, mert utána már nem is bootol (kártya volt kint is bent is), valamit össze kuszált a HPFS parton. lenne ötletetetek hogy melyik kártyát hova raktjam? via 4in1-ból mi melyik verzió müködik ill. a w2k-hoz sp1, sp2? bios? szóval bármilyen tapasztalat jól jönne.

előre is kössz,

(#2) Parci válasza pogacsa (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sajnos W2K alatt nem sok tapasztalatom van :(.
Abitból is csak KT7E + SBlive! teszt volt, bár a két lap szinte ugyanaz.

Melyik kártya hova: az AGP és az ISA (ha van) melletti PCI slotot nem érdemes használni az IRQ sharing miatt. Amúgy talán bármi jó, de a második boot képernyőn ki is írja, hogy melyik eszköz milyen IRQ-t kapott. Ha ott van olyan eszköz, ami ütközik, akkor azt a kártyát tedd arrébb.

ATi driverből mit használsz?

Amúgy sajnos nem vagyok egy W2K guru, szori :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) VBalu


VBalu
csendes tag

Szia!

Sajnos van egy rossz hírem. Ez a chipset inkompatibilis az SB live-al. Nézz el ide itt találsz megoldást.
[L]http://www.viahardware.com/faq/kt7/faqmain.html[/L]

Ui.:miután kiszedted a kártyát próbáltál nyomni a biosban újra felismerést..tudod hogy a köv. indításnál nézze meg a pnp cuccokat (force update ESCD ) aztán próbáld meg amit a linken találsz...ja azon belül a hangkártyánál keresd..

Sok sikert!

Üdv:
VBalu

(#4) VBalu


VBalu
csendes tag

Hi!

Hogy ne kelljen sokat kutatnod itt nézd meg:
[L]http://www.viahardware.com/faq/kt7/faqsound.html[/L]

Üdv:
VBalu

(#5) pogacsa válasza VBalu (#4) üzenetére


pogacsa
csendes tag

hi,

kössz, megpróbálom szóra bírni a kis dögöt végre :-)

olyan fura volt. felküzdöttem a w2k-t (vannak particiok amiket nem akartam törölni), ment is, na sblive be, telepít, megy egy darabig, majd csontá fagy. azóta itt állok és túrom a netet, hogy mi is legyen.

amit kigondoltam:
- w2k fel
- sp2 install
- via 4in1 4.32 install
- radeon driver install
- SBlive be (PCI2-ben, IRQ5 - ilyenkor nem osztozkodik)
- sblive latest drv install

van rá esély, hogy ez menni fog?

kössz,

(#6) pogacsa válasza pogacsa (#5) üzenetére


pogacsa
csendes tag

na válaszolok akkor magamnak :-P.
így ment a dolog. az egyetlen szépséghiba, hogy néhány divx-el csontra fagy, de utána reboot és semmi gáz. majd kiötlöm, hogy mi okozza (sérült a letöltött fájl?).
másik kérdés, van egy iwill side-raid100-as kütyüm, u.a. HPT370-es chip van rajta mint az alaplapi raid controlleren, fognak ezek egymás mellett dolgozni? mert abban már nem is bízom, hogy a két chip együtt képes legyen lemez tömböt kezelni.
aztán meg még be kellene raknom a realmaigc kártyát, és egy eth kártyát, csak nem tudom melyik IRQ share-nél fogja magát hanyatt vágni a cucc. ezzel kapcsolatos tapasztalat?

kössz,

(#7) pogacsa


pogacsa
csendes tag

sziasztok,

szal a rencer tovabbra is bugzik, mert tok tranziensen fagyokat, de csonta. valakinenk van otlete, hogy mit es hol teszteljek, hogy mi a rossz? teszt progik meg miegymas? mivel mar nem vagyok biztos benne, hogy az sblive a hunyo. most cd-t nem voltam kepes irni, valamitol mindig megfagyott a dolog.

kossz, Pogi

(#8) Szasza


Szasza
tag

Szia kedves Pogácsa, sajnos ebből is láccik, hogy még mára sem sikerült igazán megoldani, hogy KOMPATIBILIS és MODERN alkatrészek felhasználásával MŰKÖDŐ Windows alapú gépet kreálj...:((. Ez van...
Üdv:

(#9) pogacsa válasza Szasza (#8) üzenetére


pogacsa
csendes tag

hat ez nem igazan vigasztal, mert az elozo noname alkatreszeim is sokkal jobbak voltak.

(#10) karib


karib
addikt

Szasza nem túlságosan empatikus és konstruktív hozzászólása után megpróbálok néhány gondolatot felvetni. Ezeket korábban Llam barátunknak küldtem mailben, aki más jellegű problémákkal küzd, de tán itt is lehet velük jutni valamire... Szóval:

Leginkább a fődarabcserés vizsgálatot tudom javasolni, kompletten más alkatrészekkel építkezni.

Táppal minden rendben van? Esetleg azzal kéne variálni.

Jumperelést nézd át (a legtriviálisabbakat is), flashelj egy BIOS-t, ha lehet (ha nem üzembiztos, csak óvatosan, mert oszt annyit sem fog mozdulni...). Bármi el lehet csesződve. Egy bit is elég...

Port, stb. szedd le, mert néha áthúzhat a nyákon. Külsérelmi nyomokat is lehet keresni (karcok, zárlatok, lenyalt alkatrészek...).

Ja, mindezt házból kiszerelve, ugye. Videokártya, RAM, proci, hűtő, esetleg kbd. legyen benn csak az első próbáknál.

Még egy fontos dolog: csereberénél KÁBELEKET IS CSERÉLD KI. Eccer ezzel szívtunk, mindent kicseréltünk a gépben totál újra, és mégis ugyanúgy random fogyott, mint a korábbi -- kivéve a kábeleket, mert miért is bontsuk ki az új csomagot... Eredmény: az egyik IDE kábel marginális volta okozta a problemát.

Hirtelen ennyi ötlet.

Department of Redundancy Department

(#11) pogacsa válasza karib (#10) üzenetére


pogacsa
csendes tag

hali,

asszem kicsit okosabb vagyok, hogy a bánat is megy. szal BIOS-ban szépen faszán kiosztom a IRQ-kat, semmi osztozkodás meg ilyesmi. aztan w2k bebootol és az látom, hogy akármit állítok én be, a 11-es megszakításon log az AGP, SBLive, alaplapi USB, alaplapi RAID kontroller. na ebböl hogyan tudok kikeveredni, hogy bíráljon felül ez a dög. habár lassan ott tartok, hogy win98se lesz ebböl, mert nagyon gáz ez a w2k még egy évvel a megjelenése után is.

(#12) VBalu


VBalu
csendes tag

Hali!

Szerintem (is) jobban jársz ha felrakod a 98-at, de csak angolt..magyarral ne is próbálkozz..az tré ahogy van..Nekem tökéletesen osztozkodik mindenen..nekem is összeakadt, de sikerült ezt megoldani winben...

Sok sikert!

Üdv:
VBalu

(#13) karib válasza pogacsa (#11) üzenetére


karib
addikt

Nemtom, de Abitok nem híresek a jó erőforrásgazdálkodásról.

Department of Redundancy Department

(#14) guest válasza pogacsa (#11) üzenetére


guest
veterán

Szia!

Az IRQ megosztás bele van drótozva az alaplapba, a biosban csak azt tudod állítani, hogy konkrétan melyik IRQ-t mire lehet felhasználni.

Az AGP,USB,PCI-ok 4 azaz négy IRQ-t használhatnak.

<a href="http://www.abit.nl/eng/faq/kt7.htm">http://www.abit.nl/eng/faq/kt7.htm</a>

The AGP slot and PCI-1 share an IRQ
PCI-2 and PCI-3 share an IRQ
PCI-4, PCI-6, and USB controllers share an IRQ
PCI-5 has its own IRQ

Manually assigning the IRQs is possible in the "PnP/PCI configuration" BIOS submenu.
PIRQ_0 is for AGP and PCI-1
PIRQ_1 is for PCI-2 and PCI-3
PIRQ_2 is for PCI-5
PIRQ_3 is for PCI-4, PCI-6 and USB controllers.

Hát elég szorosan vannak...

Gergő

prohardver vendég

(#15) Dozer válasza pogacsa (#11) üzenetére


Dozer
tag

Na szóval az a helyzet, hogy az sb live nem szeret osztozkodni az irq-n. Viszont a win2k meg szeret egy irq-ra több egységet is tenni, de ezen lehet segíteni, mégpedig úgy, hogy először is kikapcsolod a bios-ban az ACPI-t, ezután újratelepíted a win2k-t. Ha ez megtörtént, akkor a win2k már nem fogja felülbírálni a bios-ban beállított irq-kat, tehát a live-nak már beállíthatsz egy egyedi irq-t.

Üdv,
Dozer

(#16) pogacsa válasza Dozer (#15) üzenetére


pogacsa
csendes tag

sziasztok,

teljes szellemi nihil uralkodik rajtam: tegnap egesz nap win98se-t telepitgettem, mert buzultam irq-ekkel. na rakuzdottem az sblive-ot az 5-osre - ennek aldasos hatasa, hogy az sb16emu elhalt, de legalabb nem nekem kellett kiirtanom. ati radeon ramaszott a 10-esre, ill a htp370-es raid controller a 11-esre. ez igy jonak is tunne, DE az a franya ACPI mindegyiken ott figyel 5,10,11. termeszetesen a gep fagy mint korabban. aztan via 4in1 driver 4.26-al birta olyan felorat (mindig egy jo dixv-el tesztelem, ez megnyuzza, es vegul csonta fagy). szoval mar nem az sb, nem a radeon, nem is a htp a gyanus, hanem az ACPI. ezt meg a biosbol nem tudom letiltani :-( windowsban sem sikerult :-(
szal, kinek milyen otlete van hogy ettol a kellemes feature-tol megszabaduljak?

ezer hala,
Pogi

(#17) pogacsa válasza karib (#13) üzenetére


pogacsa
csendes tag

szia Karib,

mar nagyon azon vagyok, hogy megszabadulok tole (ha sikerul). de akkor jon a kerdes, hogy mi legyen helyette?
asus, gigabyte, iwill, msi. szemely szerint az iwill-re ill msi-re szavazok. de erdekelne mas velemenye is.

Pogi

(#18) pogacsa válasza VBalu (#12) üzenetére


pogacsa
csendes tag

szia VBalue,

neked is kt7a-r alaplapod van?

(#19) pogacsa


pogacsa
csendes tag

na leirom milyen cumom van, aztan talan valaki tud mondani egy ep osszeallitast.
- ms-usb eger (jelenleg a ps2-n, de ezzel fel tudok takaritani egy irq-t, viszont via usb filter regisitry error miatt nem megy fel :-() )
- radeon ddr vivo
- sblive 5.1
- kt7a-raid (integralt hpt370)
- realmagic (a taviranyitohoz meg kellene valamelyik com port)
- lpt printer, igy sajna az is marad.
- iwill sideraid 100, mert baromi sok ide cucc van, es mindegyik csak masterkent porog ugy ahogy kellene.
- acorp 970 eth

a mostani kuzdelmem egyenlore _csak_ annyi hogy radeon & sblive menjen minden mas hever a foldon. alaplapi raid is, usb is, lpt is, coms is letitltva. szoval ezzel mar csak kellene mennie, de ez csak elmelet.

(udvozolom az abit-ot, egy normalis faq sincs, meg semmi, mindenfele unofficial hack oldalakat bujok, egyenlore eredmenytelenul.)

masreszt a via4in1 4.26 stabilabbnak tunik mint a latest 4.32. de ez csak erzes, nem tudom igazolni sem, cafolni sem.

isten bizony egy agyrem, jo lenne eldonteni, hogy mi szar, de nem akarok mindenbol venni ujabbat, mar igy is tul sokban van ahhoz kepest, hogy nem megy.

Pogi

(#20) Dozer válasza pogacsa (#19) üzenetére


Dozer
tag

Jut eszembe, hány W-os tápod van?

(#21) karib


karib
addikt

Hát, Iwillel én nagyon jól eljátszottam, amíg nálam volt. Igaz, nem is volt benne ennyi cucc. Meg hát nem két fillér.

Elég sok IDE cuccod lehet, ha 3x2 channel kell... Mé nem mennek azok slave-ként is?

Live-ot gondolom próbálgattad másik PCI slotba dugogatni.

Department of Redundancy Department

(#22) Goodman válasza pogacsa (#19) üzenetére


Goodman
tag

Udv!

Nem akarom szidni az abitot, de muszaj :)

Sajnos eleg sok random fagyasos gond van az abitokkal. A megoldas altalaban egy alaplap csere- Asus A7V133-ra.Az hogy a w2k mindent egy irq-ra tesz, az a csodas ACPI kezelesenek koszonheto, ez pedig a legtobb mai BIOS-nal mar sajnos kikapcsolhatatlan. Szerintem vidd vissza a lapot, es balhezd ki hogy rafizethess egy Asusra. Ugyanazt tudja, es altalanossagban elmondhato, hogy nagyon keves(szinte senki nem jott vele hozzank vissza) szivas van vele.

(#23) pogacsa válasza Dozer (#20) üzenetére


pogacsa
csendes tag

300W. elégnek kell lennie.

megoldodott a problema, a 3R bios-t beegettem tegnap este, es a win98se-t "setup /p i"-vel telepítettem, hogy ne legyen ACPI support, hát ez volt a baja, de tudnám miért nem lehet kikapcsolnia fránya bios-ból :-( kell a francnak, nem laptop ez.

Pogi

(#24) pogacsa válasza karib (#21) üzenetére


pogacsa
csendes tag

szia karib,

nem kell a 3x2, de a kt133a south bridgeben nem bizom, es nem szivesen teszek hdd-t az alaplapi ide0, es ide1-re. igy mara a hdd-nek az alaplapi ht370, es ott van tartalekban egy az elozo gepmbol "megorokolt" iwill sideraid, u.a htp370-es chippel. es akkor mind a negy hdd fel van rakva masternek es megy mint a mese. az alaplapi ket csatornan meg egy iro/dvd, es egy pana cdrom csucsul, ennek a slaveje egy rack. de most ugy tunik megy :-))
abit suxx, acpi SUXX

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  abit kt7a + sblive 5.1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.