Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kt7a help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lord!


Lord!
csendes tag

Hello Mindenkinek!

Kellene egy kis segítség. Abit KT7A alaplapba mekkora a legnagyobb proci amit bele lehet paszírozni! Én egy Thoroughbred B-s Athlon XP 2200+-t szeretnék de a szorzó jelét csak 13(above) értékre tudom állítani és ez igy kevés. Vagy az '' above miatt ez lehet akár (pl.:)15 is???? (Igyekszem a legfrissebb biosokat használni...)
Ha lehet vágjátok hozzám ötleteiteket emilben (is), mert ritkán jutok nethez.
Előre is köszi mindenkinek!
Lord!

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#2) hobizoli válasza Lord! (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Milyen revizios a lapod?

hobizoli

több drón kell ;P

(#3) Lord! válasza hobizoli (#2) üzenetére


Lord!
csendes tag

Igen.. ez egy jó kérdés...
A sandra serint 1.0~1.2
Egy másik szerint pedig 1.3 volt.
Mivel lehet megtudni pontosan, és ez konkrétan mit befojásol?

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#4) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Anyukám gépéban is ilyen alaplap szuperál. Kérdésednek utánanéztem az Abit honlapján. A következőkre jutottam:

1. Az eredeti BIOS verzió 1,2 GHz-ig támogatja az Athlon procikat. A 2001/08/24-es keltezésű frissítés is csak 1,4 Ghz-ig fogadja a CPU-t. Az utolsó frissítés 2002/07/11-es, de ez is csak 1,4 GHz-ről szól (elvileg).

2. Lehet persze, hogy nagyobb órajelű CPU is elfut benne.

3. Attól függ, hol vásárolsz, de ár/teljesítmény vonatkozásban nem biztos, hogy sokkal rosszabbul jársz, ha DDR Ramra, azt támogató alaplapra váltasz, és beéred mondjuk egy XP 1600+ -szal.

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#5) hobizoli válasza Lord! (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Megnezed a Sandra kisasszony mit aszond a Mainboard information-nal BIOS ID-re. Ennek uccso 2 chr-e a Te BIOS-d ID kodja, a tobbi elotte csak blabla, nem szamit.
Ezt az BIOS ID kodot kikeresed a [L]http://www.abit-usa.com[/L] -n, hogy a gyarto szerint melyik reviziohoz tartozik.
A diffi az, hogy az v1.3-nal kisebb deszkak, nem tudjak hivataloan kezelni az XP CPU-kat, van, hogy elindul, van hogy nem, ki kell probalnim az adott CPU+deszka mit szol egymashoz. Akar az egy talcarol talalomra leszedett azonos CPU-k kozott is van ami elindul, van ami nem, van ami csak inditas utani RESET#-re eled fel...
Az 1.3-> ilyen problema mar nincs, kapasbol megy.
Mondjuk azt, hogy a Tbred-B XP-t is rendesen felismeri-e, nem csak a Palomino XP-t, azt igy most nem nyomom fejbol...esetleg hujeseget ir ki ra a P.O.S.T.-nel.


hobizoli

több drón kell ;P

(#6) pepepapa válasza Lord! (#3) üzenetére


pepepapa
tag

Az isa sin oldalán megtalálod egy matricán a revizio számot ha nem a bios IC mellett van egy vonalkodos cimke ragasztva annak az utolso jegyei V 1.-valamennyi ez lessz a verz szám de ez nem változtat azon amit hobbizoli irt az 1.3-as tuti megy a többi meg vagy igen vagy nem hivatalosan az 1.0 nem megy XP-vel de én hallottam többet is, hogy igen és egyik proc megy másik nem szal proba!

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#7) Lord! válasza hobizoli (#5) üzenetére


Lord!
csendes tag

Hi!

A sandra szerint:
SiSoftware Sandra

System Mainboard
Model : 8363-686A(KT7[A][-RAID],KT7E)
Version : v1.0 ~ v1.2
BIOS ID : 07/11/2002-8363-686B-6A6LMA19C-A9
System Chipset : VIA KT133/A Chipset

Ha ez igaz akkor nagyon szomorú vagyok mert valószínű hogy nem lesz XP procim. Mivel új alaplapra nem futja, nem akarok ''zsákbamacskát játszani'' egy kb 25 rongyos procival...
Ha van valami ötletetek ne kíméljetek...

(jártam már (többször is) az abit honlapján, de ezt a revizios dolgot nem találom. hová kell konkrétan beírni (ha jól tippelek) ezt az A9-et?)

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#8) pepepapa válasza Lord! (#7) üzenetére


pepepapa
tag

Na itt képekkel illusztrálva megtalálod a reviziot és letöltheted az a9-biost http://fae.abit.com.tw/eng/download/bioshelp.htm aztán friss elmész egy olyan boltba /sok van/ ahol be is szerelik és az tud mivel probálgatni, hogy melyik mükszik. de sztem elég egy XP1700+ azt is remekül lehet huzni és sokkal olcsobb hamár a pénz számit.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#9) Lord! válasza pepepapa (#8) üzenetére


Lord!
csendes tag

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat.
Szinte már biztos vagyok benne, hogy a lapom nem 1.3 hanem 1.2
Most az nem világos, hogy a megy/nemmegy dolog a proci(magon) múlik vagy az alaplapon. mert ha a laptól függ akkor elméletileg szerzek kölcsönbe egy XP-s procit és ha megy megy, ha nem akkor meg nem.
Még az is érdekelne, hogyha egyszer elindul akkor tuti jó, vagy okozhat meglepetéseket? ÉS szerintetek mennyi esély van rá hogy meg? Befolyásolhatja az ''esély mértékét'' az adot proci magja, órajele, (steppin code-ja) stb, vagy az XP az XP és mindegy hogy milyen és mekkora? És mégvalami... Végső esetben szerintetek honnan és mennyiért lehet beszerezni egy 1.4-es Athlont?

És még egyszer köszi mindenkinek.

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#10) Gaskin válasza Lord! (#7) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Azt írod, hogy a sandra kiadta:

System Mainboard
Model : 8363-686A(KT7[A][-RAID],KT7E)
Version : v1.0 ~ v1.2
BIOS ID : 07/11/2002-8363-686B-6A6LMA19C-A9
System Chipset : VIA KT133/A Chipset

Ezzel kapcsolatban csak 2 dolgot nem értek.
- Egyrészt a Topic címét. Mivel ez sandra szerint kt7e, nem kt7a. Vagy a kettő ugyanaz?
- Másrészt minek az a9-es update, ha már rajta van? (A Bios ID utolsó 2 jegye. ill az elején a dátum mutatja.)

KT7e: http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/mb_biosdrive.jsp?pPRODUCT_TYPE=MotherBoard&pMODEL_NAME=KT7E
KT7a v1.3: http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/download_content.jsp?pTITLE=KT7A+V1.3

(#11) Lord! válasza Gaskin (#10) üzenetére


Lord!
csendes tag

Hi!

KT7A: 133Mhz Fsb, az E pedig csak 100Mhz (hivatalosan) aszt hiszem összesen ennyi. A bios tényleg rajta van, már elég régen, de nem is ez volt a problémám.
Az alaplap mely része(alkatrésze) szablya meg az XP-mag ismeretének feltételét? (ha egyáltalán lehet ilyenről beszélni?)

Lord Gubich! ---> AMD Barton 2500+@3200+ | Gigabyte GA-7N400Pro2 | 4x256 MB Sammsung DDR400 | Leadtek Winfast A280 TDH Ti4200 128MB MyVIVO | 2xSeagate Barracuda 7200.7 8MB 160GB

(#12) diszk


diszk
csendes tag

Nekem 1.3 as Abit kt7a van és énis akarok venni egy athlon 2200+ t de nemtom,
hogy menni foge. Vki már próbálkozott vele?

Magas falak acél rácsok, ha eltűnök jönnek mások, önpusztíto hazugságok.

(#13) so_ha válasza Lord! (#1) üzenetére


so_ha
senior tag

Lord!

Kt7a = Kt7e
Látogass el az alábbi topicba, hátha találsz hasznos infót!
[L]http://prohardver.index.hu/rios2_uzenetek.php?from=9634[/L]

üdv so_ha

(#14) emvy válasza so_ha (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Kt7a = Kt7e


nem!

while (!sleep) sheep++;

(#15) so_ha válasza emvy (#14) üzenetére


so_ha
senior tag

Emvy!

Úgy tudom hogy ugyanaz a chipset van mind a két lapon (VIA KT133/A Chipset = VIA KT133/E Chipset), csak más matricával letakarva (legújabb BIOS -a9 mind a kettőre, v1.0-v1.2). Az új Kt7A v1.3 különbözik ezektől. A tesztprogramok is ugyanannak veszik. (#7)

üdv so_ha

(#16) zrubi válasza so_ha (#15) üzenetére


zrubi
senior tag

KT133A: hivatalosan támogatja 133Mhz-et
KT133E: hivatalosan csak 100Mhz-et támogat.

Lehet, hogy megy ugyan úgy mint az A, de senki sem garantálja...

zrubi.hu

(#17) so_ha válasza zrubi (#16) üzenetére


so_ha
senior tag

Nekem Kt7e-m van.
Aida 32 v3.40 => Alaplapi lapkakészlet KT133/A/E

A hivatalos verzióval biztos igazad van, de a gyakorlatban ahol erről eddig olvastam, mindenhol tudta a 133Mhz-t, sőt többet. (Karib ilyen lapja is ment 160Mhz-n, az AMD platform tesztnél)

üdv so_ha

(#18) hobizoli válasza so_ha (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azt az E-t, a rehabosabb/hikomatabb KT133A IC-k kaptak elsosorban, azok ami nem tutira felelnek meg a KT133A-nak, ettol meg birhat 150MHz-t is csak nem garantalt.
Igy lesz eladhato vmivel olcsobbert egy kvazi selejtnek szamito cucc...de nem ez lenne az elso ilyen alkalom. A nagy igeny miatt pesze akar rendes, hibatlan A-k is kaphattak E-t... (P166MMX).
Igy ms ugyan a feliratozas a tokozason, de ugyis csak a belso mag szamit. Persze tutira van szep szammal olyan is, ami valoban csak E-s lehetne...

Ezen okbol lehet pl a BIOS is siman tokugyanaz.


hobizoli

több drón kell ;P

(#19) Hun'reeth válasza Lord! (#9) üzenetére


Hun'reeth
őstag

A bátyámnak pont ilyen a lapja 1.2 revízió.
Az tuti biztos, hogy az 1600+ -os XP belemegy bár bejelentkezésnél Athlon 4-ként ismeri fel. Ehhez még be lehet állítani az 1400 Mhz-t is! Nagyobb procival még nem próbáltuk.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#20) Freway


Freway
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy komoly problémára keresek megoldást.
Az alaplapom kt7a a legújabb bios-al felütve, :D
a video: GF4 MX 440,
a hang: SB Live 5.1,
a háló : KTI ET32/Px,
ezek mindegyike a 7-es IRQ-t használja. :((
Ez már magában is túl sok lenne, mert játék közben érdekes dolgok
tudnak történni igy is, hát még ha az ACPI + USB vezérlők is az IRQ 7-et
használják. :(
maradt 3 ezköz ami 7-es IRQ-t használ.
Próbaltam felcserélni a kártyákat, Bios-bol állítani az IRQ-t
nem segített.

Bármien megoldást érdekel.

Előre is kösz.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kt7a help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.