Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hát... talán.
Ugyanis a következőt olvastam a http://fae.abit.com.tw/eng/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=001731&p=2 címen:
"Ok im back with my results, I got my XP 1800+ chip running right now on my KT7A-RAID v1.1. So it's either I'm lucky or Abit wants to force everyone out there to buy KG7's and upcoming KR7A's. On the boot screen it recognizes the chip as a Athlon MP. The chip seems to be running stable. WCPUID even shows that SSE is supported.
This is with the 4A BIOS. I left the system running overnight and it's still running fine. I haven't had any stability problems or crashes so far. Everything has been running smooth. If the XP chip could run on all other KT7 or KT7A's like it runs on mine then I wonder why isn't ABIT giving it official support. Oh well, I'm happy with my results."
Magyarul egy athlon XP 1800+ megy stabilan egy Abit KT7A 1.1-ben! :DDD

Szóval most már nem tudom, hogy mi van, de ennek a hírnek azért örülök.

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) andorpapa


andorpapa
őstag

Érdekes. Máshol is olvasni hasonló dolgokat. Ám még egyet sem láttam még képről sem, és semmi komolyabb dokumentációt nem mutatnak ezeken az oldalakon. Szóval én nem tudom, szerencsém, hogy nem vettem, pedig KT7A-t akartam. Haverom jól szívott vele.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) fLeSs


fLeSs
nagyúr

hát nemtom de szerintem nem olyan nagy szívás az...ez a lap még mindig az 1ik legjobb AMD procikhoz,és 1általán nem biztos,hogy mindenki Athlon XP-t akar venni,ezért szar a lap?Amióta kiderült hogy nem minden KT7A lapon mennek az Athlon XP-k,azóta a lap egy nagy rakás szar,érdekes hogy előtte meg maga volt a KIRÁLYISTENCSÁSZÁRRULEZ alaplap.Tökéletes tuning lap,és stabil is,nincs semmi baja...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Az igaz, hogy jó lap ettől még, csak ha belegondolok, hogy egyszer ezt is le kell majd cserélni, addigra már tuti XP-t akarok majd venni. Minimum. És ha az nem megy benne, akkor másik alaplapot is kell venni, az meg plusz pénz. :((

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) guest


guest
veterán

Én is olvastam több külföldi site-on is, hogy mennek az XP-k a régebbi KT7,KT7A-ban is - legalábbis többek erről számoltak be. Nekem KT7E van, remélem erről is hallok majd kedvező híreket.

prohardver vendég

(#6) Szkátó


Szkátó
csendes tag

Sziasztok!

Én is egy KT7A alaplapot használok. Arra lennék kíváncsi, hogy a verziószámát hol/hogyan tudom megnézni?
2000 novemberébe vettem, száma: 8363-686A-6A6LMA19C-4A
Az infó(ka)t köszönöm.

(#7) emvy


emvy
nagyúr

Hát persze hogy megy KT7A-ban az XP. 1.3-as BIOS kell, és fel is ismeri szépen XP-nek, stabil szerintem, nekem semmi gond Win2k alatt XP1600+-al, mióta beállítottam a CAS3-at...(azelőtt 2-esen volt, a RAMom meg 3-as, elég sok gáz volt.). A régi BIOS-szal meg Athlon 4-nek ismeri fel.(Olyan lapom is volt...:) )

while (!sleep) sheep++;

(#8) guest


guest
veterán

Nem kell hozzá 1.3-as BIOS!!! Nekem simán ment 1.1-es BIOS-sal, és jól is ismerte fel az 1800+-os XP-t. (link lejjebb)
Még mindig király lap szerintem, most apámnál üzemel, nagyon hiányzik. Főleg az ISA, a szkenner miatt.
Nekem most egy KR7A van, de ez nem igazán szimpatikus.

http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=003223

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Mi újság a KT7E-vel? Próbált már valaki XP-t bele?

prohardver vendég

(#10) BobMaster válasza guest (#9) üzenetére


BobMaster
senior tag

A KT7E ''elvileg'' csak 200-as FSB-t tud, ezért a 266-ois FSB-s XP-nek nem feltétlenül kell futnia benne. Sőt, abszolút nem kell.

Megasztán SDRAM+XP ? Minek? :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#11) guest válasza guest (#8) üzenetére


guest
veterán

Hát akkor nekem valahogy nem volt szerencsém. Abit KT7A 1.1, legújabb BIOS (nem 1.3-ashoz való)
Beleraktam az XP1800+-t, el is indult meg minden, de teljesen instabil volt.
Win98SE állandóan fagyott, a 2K meg már a telepítésen sem jutott túl.
Szerencsére csak próbálni volt nálam a proci.

prohardver vendég

(#12) guest válasza Szkátó (#6) üzenetére


guest
veterán

Verziószám az alaplapon a hátlaphoz közel az ISA busz mellett nem messze egy kis fehér cimkén.

prohardver vendég

(#13) Lulu válasza guest (#12) üzenetére


Lulu
csendes tag

Nálam az ISA slot - hátlaphoz közeli - külső oldalára ragasztott fehér cimkén látható, ugyanúgy mint itt: http://fae.abit.com.tw/eng/download/bioshelp.htm
Beépítve csak (fogorvosi) tükörből lehet megnézni! :)

(#14) Szkátó


Szkátó
csendes tag

A Verziószámra senkinek nincsen lövése (v1.1; v1.2; v1.3)...? :(
2000 novemberi gépbbe milyen lehet?

(#15) Szkátó


Szkátó
csendes tag

Ja, mégegy kérdés.
KT7A alaplapba 700-as Thundenbird-öm van Asus V6600 Deluxe videókártyával.
Ha egy picit is feljebbtolom az órajelet (100-ról mondjuk 103-ra), a gép stabilan működik. De!
A 3DMark 2001-et futtatva a kép hibásan jelenik meg. Nem odaillő vizszintes vonalak jalaennek meg...(Akkor is, ha a videókártya alapbeállításon ketyeg - nincs túlhúzva)
Rendszer BIOS fél éves, legújabb 4in1 Viachipset driver föl van pakolva, a videókártyám BIOS-a még az eredeti.
Szerintetek érdemes még valamivel próbálkoznom, vagy ez a konfiguráció ennyit tud?

(#16) Szkátó


Szkátó
csendes tag

Bocs!
Felfele kezdtem olvasni...
Köszi a válaszokat!

(#17) guest válasza Szkátó (#16) üzenetére


guest
veterán

Amugy meg v1.0 a lapod

prohardver vendég

(#18) guest válasza Szkátó (#16) üzenetére


guest
veterán

Ha egyaltalan KT7A es nem sima KT7

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.