Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kontra nvidia (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kompót


kompót
csendes tag

Azt olvastam valamelyik cikkben , hogy az ABIT szakított az NVIDIA-val.
Ez azt jelenti,hogy nem gyárt több NFORCE2-es alaplapokat és videokártyákat
sem NVIDIA chipsetsel.
Érdekelne továbbá , hogy az NFORCE2-es lapok tényleg szorzózármentesíteni
tudják-e a procit.
Azt olvastam,hogy a magasabb órajelű Athlon XP-k eleve szorzózármentesen
jönnek ki.
A Barton procikat tudják-e szorzózármentesíteni ?
Most ABIT KD7 alaplapom van és tudok vele szorzót állítani , pedig ez VIA KT400-as. T-bred B-s a processzor , 1700+. Valószínűleg szorzózármentes.
Még egy kérdés : A P4 hűtők kisebbek-e valamennyivel , mint az XP hűtői?
Északi hídra esetleg ilyet szerelnék föl,mert a sajátja nagyon zajos.
Előre is köszönöm a tájékoztatást és a segítséget.
.

(#2) Myki19 válasza kompót (#1) üzenetére


Myki19
tag

Hát nem fog többet ilyeneket gyártani! És az új procik meg szorzózárasak! az meg hogy melyik hűtő milyen ez elég buta kérdés,van vagy 1000 féle és elég eltérő méretekkel! Az északi hídra meg inkább tegyél fel Északi Híd Hűtőt! de ha simán lehúzod hogy ne hűtson csak passivan legyen szerintem az is elég,nekem sem megy az IC7-en!

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#3) kompót válasza Myki19 (#2) üzenetére


kompót
csendes tag

Szerintem csak videokártyákat nem fog gyártani. Az nforce-s alaplapoknak nagy sikere van.Videokártya fronton meg egyszerűen átáll az ATI-hoz.
A T-bred B-k szorzózármentesítéséről mit tudsz? Valóban feloldja az nforce2?

(#4) fLeSs válasza kompót (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A chipset önmagában nem old fel semmit. Egy alaplapon csak akkor tudod a procid szorzóját állítani, ha a procid szorzózármentes. Ha gyárilag szorzózáras procit veszel, akkor annak a szorzóját semmilyen alaplapban nem fogod tudni átállítani.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) anulu válasza kompót (#3) üzenetére


anulu
félisten

csak vidkártyáknál vált ATi-ra. miért hanyagolná az eladások szerint modern kor ''BH6''-osát, az NF7-et?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) jerry311 válasza kompót (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Északi hídra javaslok egy Zalman passzív pordát ~1500 HUF.

(#7) kompót


kompót
csendes tag

Akkor végül is szorzózár feloldása miatt nem érdemes nforce2-es lapot vennem.
Ez is csak azt tudja , amit a VIA.
Vajon KT600-as lapban is lehet a 2500+ Bartont 3200+-ként hajtani ?

(#8) fLeSs válasza kompót (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha a proci bírja, akkor lehet, miért ne lehetne? Csak ne Gigát vegyél, ha tuningolni is akarsz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) mozso válasza kompót (#7) üzenetére


mozso
senior tag

Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy csak a 2003. 40-41. het utan keszult processzorokaban nem tudja feloldani a szorzozarat az nforce2.

A 40-41. het utan keszult prociknal semmilyen alaplap nem fog tudni szorzozarat oldani, mert az AMD a hamisitasok miatt ugyanazt lepte meg, mint az Intel. Sajnos. Espedig, hogy a szorzo fix es serthetetlen. (talan erre is lesz elobb-utobb egy trukk majd)

[Szerkesztve]

(#10) anaqer válasza kompót (#7) üzenetére


anaqer
veterán

Pontosan a szorzózár miatt (is) éri meg jobban, mint egy VIA-s lap.
Ott az FSB-re kemény határt szab ( X * ~42MHz ) a PCI freki.
Itt csak a CPU határozza meg a lehetséges maximális tuningot.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) fLeSs válasza mozso (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Asszem lentebb erről beszéltem, hogy a chipset semmilyen prociban nem tudja feloldani a szorzózárat, azt nem a chipset oldja fel, hanem gyárilag a proci ilyen, már amelyik! :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kontra nvidia (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.