Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit KG7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) joe_00


joe_00
csendes tag

Hi! Van egy KG7-es alaplapom és ha telepítem hozzá a drivereit meghülyül a gép.Nem működnek a 3D-s progik.A 3dmark2001se pontom csak 6650, azt mondják azért,mert nics telepítve az a.lap driverei,de ha feltelepítem akkor meg ez történik.Ha tudtok, segítsetek.Előre is köszi!

A konfigom: Abit KG7
Athlon 1700+
256DDR 2100
Asus Gf4 Ti 4200 128MB

(#2) Den válasza joe_00 (#1) üzenetére


Den
veterán

Ez a config megérdemelne egy jobb alaplapot.

Konkrétan mikor telepíted a drivereket? milyen op rendszerre? eddig nem volt gond? Milyen drivereket? Honnan?

www.simson4t.hu

(#3) Sanyo válasza joe_00 (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Amit fel kell tenni: AMD driverpack 1.30, Via 4 in 1-bol mindent kiveve az agp drivereket.

A kis cseles bios nalam nagyobb feszultseget mutat a procira. Be van allitva 1.88-ra, igy 1.84v a valos. :) Lehet hogy keves feszt kap a proci azert nem mennek a progok. Lefagy, ujraindul vagy mit csinal? Tapegyseged hany wattos?

(#4) joe_00


joe_00
csendes tag

Közvetlen windows telepítés után,a win 98 és a win me-nál is csinálja.A hozzá adott cd-ről raktam fel a drivereket(AMD driverpack 1.30, Via 4 in 1),de a netről letöltöttel sem működik.Eddig nem használtam ezeket úgyhogy most tudtam meg,hogy nem műxik.A Win Xp alatt pedig se így se úgy nem mennek a 3D-s progik.

(#5) joe_00 válasza Sanyo (#3) üzenetére


joe_00
csendes tag

Lefagy vagy kilép a windowsba.A táp 300W-os

(#6) joe_00 válasza Den (#2) üzenetére


joe_00
csendes tag

Milyen alaplapra gondolsz?

(#7) Den válasza joe_00 (#6) üzenetére


Den
veterán

Hát valami modernre. Ez egy őskövület lap 2001 februárban jelent meg, öszvér csipszettel amd north bridge, via southbridge.

Lehet hogy ez a pusztulat oka. A 4 in 1-ból ne tedd fel az agp drivert, mert azt tudtommal az amd csip vezérli (az agp-t).

www.simson4t.hu

(#8) Sanyo válasza joe_00 (#5) üzenetére


Sanyo
senior tag

Juteszembe!!! Win98-at probaltam en is, ugyanez. Nem is tokoresztem vele sokat, Win2000 vagy XP a te baratod. :) Nalam az elobbi fut gond nelkul.

(#9) TomLion válasza joe_00 (#6) üzenetére


TomLion
tag

Nekem ugyanez a lap XP1600, kétféle videokártyaával, teljesen zökkenőmentesen ment 98 se vel. Viszont XP-t nem tudtam rápakolni. Jó kis lap volt, a mostani KR7 sem tud sokkal többet. Tuningolni is lehetett, 150 MHz FSB meg sem kottyant neki.

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#10) guest


guest
veterán

Na nekem is kifagy a rendszer. Ugyan úgy KG-7 Raid-es alaplap. 1,8 XP proci. Windows XP van fenn. Azelőtt az Athlon 1,33-mal ment rendesen. Most meg 1 perc filmnézés után kifagy sőt még a 3DMark is kifagy.
Elég instabil egy alaplap ha valaki tud 1,8 XP alá jobb laplapot akkor írjon! :)

prohardver vendég

(#11) guest


guest
veterán

alaplapi tápegység nembírja a gyűrődést...

prohardver vendég

(#12) joe_00


joe_00
csendes tag

Kösz mindenkinek a tippet! Úgy látom,hogy veszek egy másik alaplapot de konkrétan milyet vegyek?Szerintetek melyik a tuti?

(#13) launcser


launcser
senior tag

nemtom mi bajotok van a kg7-el
:)
nekem is az van
egyetlen rendes baját nem irtátok, hogy memoriákat nem minden fajtát szeret..
én ennyi hibáját láttam még december ota..

tütüü

(#14) guest válasza launcser (#13) üzenetére


guest
veterán

Na nekem is meggyűlt vele a bajom. Én is memóriát cseréltem benne mert egy típussal nem volt hajlandó menni. Most Micron típusú van azzal megy, de 1 perc után kifagy. :)

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

Abit KG7-R, XP1800+, Gf3TI200 nalam vigan rohangaszik mar vagy fel eve, es soha nem fagyott le...

/Tudom hogy az Abitokat is sokan utaljak, de nekem mindig ilyen volt raadasul a cegnel is ilyenek vannak marmint abitok es soha semmi gond nem volt veluk sehol.../

prohardver vendég

(#16) guest


guest
veterán

Hi!
Nekem is KG7 van 1700+al, és nekem is fagyott egyfolytában.3 procit próbáltam, minden cserélve lett, de a probléma maradt.Aztán kiderült, hogy ha megemelem az órajelet, akkor nem fagy.133 MHz-en a mai napig fagy.153MHz van most, és totál stabil feszkóemelés nélkül(vízhűtéssel).Próbáltam 140 környékén, ott sem volt probléma vele.Csak 133-nál fagy.De hát ez legyen a legnagyobb baja! 8)
Ja, és amúgy szerintem nagyon jó alaplap.

prohardver vendég

(#17) guest


guest
veterán

Viszont amit nem értek:
XP van a gépen, és mielött elkezdené betölteni fekete képernyő melett kb. 10 mp. pihenés van.De miért?Ezt eddig más lapnál nem tapasztaltam.Biosban kel valamit állítani?Ez valami teszt, vagy mi?

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit KG7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.