Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rog75


rog75
tag

Sziasztok!

Van e valakinek tapasztalata azzal hogy Abit Kg7ben bios frissitessel megy e egy Tbred 2200+? Mivel ha jol ertettem a bios leirasat ott mintha azt irtak volna hogy Tbred 2000+ van tamogatas....
Elore is kosz!

(#2) Attyo válasza rog75 (#1) üzenetére


Attyo
tag

Az új BIOSokra azt írták, hogy csak TBred 2000+ ig jó az alaplap. Szerintem nem menne, bár még nem próbáltam. Ha menne, akkor lehet, hogy csak 2000+ként.

(#3) Richard válasza rog75 (#1) üzenetére


Richard
őstag

Sztem nem menne. Ami biztos az az, hogy a 2000+ -os Palomino az tökéletesen hasít benne:D

(#4) VladimirR válasza rog75 (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az abit aszonja, hogy NEM, viszont itt a ph-n mar tobben is mondtak, hogy nekik ment 2400+ os procival.
valoszinuleg azert, mert ''alternativ beallitasokat hasznaltak'' (fsb, szorzo), de lehet hogy nem. keresgejj regebbi topicok kozott..., vagy kerj kolcson valahonnan egy procit

(#5) motor válasza VladimirR (#4) üzenetére


motor
tag

nem akartam új témát nyitni és ide passzol..

beleraktam egy 2200+ tbred magos procit 1 kg7-be
ment 1 hetet (above 13* fsb133)
és egyszer csak nem akart újraindulni
cmos clear és újraindult és lefagyott az oprendszer 5 percel boot után
aztán már cmos clearrel sem ment..

régi 1000-es duron megy benne probléma nélkül

ramok:266-os ddr(2.5)
agp:inno gef2mx.. (pci-os karival sem indul)
és eléggé meg van pakolva a ház azért a tvtunert +1 vinyot +1 cdromot lehuztam a többi kártya lan + modem + sb + scsi valamint 1cd
amit 1 300 wattos táp szolgálna ki

az alaplapi venti nélkül is próbáltam

a proci garos, de mivel nem tom kipróbálni nem vagyok róla meggyőződve, hogy az a rossz (lévén vadi új) és ki cserélik majd nekem

any suggestion?

Hejhóóó!

(#6) motor válasza motor (#5) üzenetére


motor
tag

up (vagy nyitok 1 új topikot és átmásolom a szövegem)

Hejhóóó!

(#7) VladimirR válasza motor (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1. ne nyiss ujat, ha nem akad segito, az nem a mar meglevo 4 hozzaszolas miatt van, hanem lusatasag/erdektelenseg :(((
2. keresd volkovy-t, o mondta regebben, hogy kiprobalja egy 2400+ -szal nem tudom mi lett belole
3. keresd meg a kg7 fanok ide c. topic-ot, hatha talalsz benne erdekeset (keresned sem kell, eloszedtem: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=5421&arc=f[/L])
4. trivialis ugyan, de a cpu:ram:pci szorzot ugye atraktad 3:3:1-rol 4:4:1-re (nekem w98 ment 43MHz-es pci-vel, de XP mar nem - 5x agp rulez)
5. tapnak el kellene birnia, mert a 2200+-szos nem fogyaszt annyival tobbet, mint egy 800-as, ami ment 235W-os tappal (tuner+2cd+alapok)

(#8) motor válasza VladimirR (#7) üzenetére


motor
tag

1. hát épp ez az amitől félek
(a főcím ugyanis egyszerűen és könnyen megválaszolhatónak tűnő)

Hejhóóó!

(#9) Protheus


Protheus
csendes tag

Nekem már fél éve megy egy 2200+ a KG7-emben.bár mikor beraktam a prockót elöször nem bootolt be :)
Kis fejtörés után egy duronnal beállítottam a biosban a proci frekijét és miután kicseréltem az Xp-re már működött :DD:DD:DD
Azóta sem tudom mi baja volt és nem is merek kisérletezgetni vele egy ideje::D

[Szerkesztve]

(#10) Gaskin válasza rog75 (#1) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Naszóval. Nekem csak kt7a 1.3-al tapasztalatom, DE az szorosan idevág, mivel a KG7 ''kistestvére''. Csak az FSB-ben különbözik tőle, (133-as) ezt mutatja az is, hogy gyakorlatilag ugyanazok a BIOS update-ek vannak mind a két lapra. Ugyanúgy azt írják erre is gyárilag, hogy 2000-es palomino hasít benne max, ill 2100-es Tbred. Persze a BIOS-ban a KT7a-ban is hasonlóan 2200-es az utolsó beállítási lehetőség mint a kg7-ben, és persze én is ugyanúgy 2200-es TBred-ed akartam beletenni, mint a topic nyitó. És persze már én is fórumozgattam az ügyben, de többnyire csak szkeptikusság, és hümmögés volt a válasz....
És most jön a saját tapasztalat; Szal megvettem a 2200-est, Mivel februárban annak volt a legjobb ár érték viszonya, és többek közt azért, mert egy kollegámnak a KG7-ESÉBEN FUT EGY 2200-ES (!!)... Szóval beleraktam a KT7A-mba, de az meg se mukkant. Persze kétségbeesetten fórumozgattam mindenütt. Az egyik skac megnyugatott, hogy KT7a 1.3-ban (így a KG7-ben is) elfut minden NEM 333-as proci, így a 2800-as is! Ő a 2800-asat használta KT7a 1.3-ban! Azt írta, azért nem fut el a lapomban a proc, mert az nem szorzólockos, és így a lap 2000-es valós órajelnek megfelelően próbálja indítani (fingom nincs miért), de mivel a 2200-es alapórajele ennél kisebb, így más fesz érték tartozik hozzá, így nem indul el. Ebböl következően, vagy egy szorozólock-os 266-os proci kell bele, vagy a legjobb egy 2400-es mert annak a valós órajele pontosan 2000, amivel akar indítani az alaplap. Szal becseréltettem az AQUA-sokkal egy thorton magos 2400-esre (potom 15%-os felárért, hogy szakadna rájuk a boltjuk!) ami gond nélkül elindult benne, és frankón hasít azóta is. Szal elindul a 2200-es benne, de csak ha LOCK-os. Persze ez az amit nem fogsz tudni előre a prociról. Vagy belepróbáltatod, s ha eljut a bios-is akkor OK, vagy inkább 2400-eset vegyél bele, ami elvileg(!) tuti.

(#11) hobizoli válasza Gaskin (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''és így a lap 2000-es valós órajelnek megfelelően próbálja indítani (fingom nincs miért), de mivel a 2200-es alapórajele ennél kisebb, így más fesz érték tartozik hozzá, így nem indul el''

2200+-nak kisebb az orajele, mint 2000+-nak....miert is:U?




hobizoli

több drón kell ;P

(#12) _Volkovy_ válasza hobizoli (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Gondolom a 2000 alatt a valós órajel értendő,a 2200+ meg 1.8Ghz.Vagy nem?:F

(#13) hobizoli válasza Gaskin (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A 2800+ csak 166/333FSB-vel van csak, kiveve Athlon MP2800+, de ijet ugysem vesznek egy CPU-s uzembe, mert az ahhoz draga



hobizoli

több drón kell ;P

(#14) c.zsolti válasza Gaskin (#10) üzenetére


c.zsolti
őstag

Azért a KT7A és a KG7 között nem csak az FSB a különbség.
Az egyiken VIA KT133A, a másikon AMD 761 northbridge van.

[Szerkesztve]

...

(#15) Szeke válasza c.zsolti (#14) üzenetére


Szeke
senior tag

+ a kt7 sdramos, míg a kg7 csak ddr.
Szóval nagyon hasonlít a két lap egymásra :DDD
Amúgy az ÖSSZES 266-os fsb-vel rendelkező procit meghajtja a kg7 (tehát 2400+-ig).

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#16) hobizoli válasza c.zsolti (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

FSB diffi meg nemigen van, 166-s CPU-t egyik sem tud, de 133-st mindketto




hobizoli

több drón kell ;P

(#17) c.zsolti válasza Szeke (#15) üzenetére


c.zsolti
őstag

Ezt Gaskinnak mondd...:)

...

(#18) hobizoli válasza Szeke (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azaz 2600+-g...



hobizoli

több drón kell ;P

(#19) _Volkovy_ válasza c.zsolti (#14) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

De amúgy igaza van.Mindkét lap ment a gépemben,szinte ikertestvérek.

(#20) Szeke válasza hobizoli (#18) üzenetére


Szeke
senior tag

Köszönöm a kiegészítést :P

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#21) hobizoli válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Meretre... :C



hobizoli

több drón kell ;P

(#22) hobizoli válasza Szeke (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2133MHz, L2=256k, FSB=133/266MHz

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#23) c.zsolti válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


c.zsolti
őstag

de nem egypetéjűek... az biztos :DDD

...

(#24) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Van itt rajtam kívül olyan,akinek a Kt7a és a Kg7 egy-egy évig ment a gépében?:D
Hadd tudjam már miről beszélek.
Ugyanazok az állítási lehetőségek,ugyanakkora,ugyanolyan a színe,ugyanolyan még a chipsethűtő is,miben kéne még hasonlítania?(persze a DDR és SD különbözik-ha az se különbözne,akkor ugyanaz az alaplap lenne)

(#25) Gaskin válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Köszönöm...Erröl beszéltem! Ahhoz meg egyszerűen nem tudok mit hozzászólni, hogy itt páran (tisztelet a kivételnek) milyen élvezettel futtatják magukat, félredobva a topic eredeti célját....

(#26) motor válasza Gaskin (#10) üzenetére


motor
tag

más feszültség érték jójójó
akkor ha magasabb feszt adok neki elvileg indulnia kellene nem ?

Hejhóóó!

(#27) _Volkovy_ válasza Gaskin (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Még a végén jól is jártál azzal a cserével.Itt is egy 2400+ thorton hasít,2350mhz körül.

(#28) Gaskin válasza motor (#26) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Elvileg igaz amit mondasz. Én is gondoltam rá, hogy a régi procnál beállítok egy más értéket, kikapcsolom, aztán csere, és hátha elindul. De sajnos elképzelhető, hogy a proc detektálás után magátol feszt állít a lap ha nem lock-os a proc. De tudja a fene... nem próbáltam ki.

(#29) motor válasza Gaskin (#28) üzenetére


motor
tag

burarom
mellesleg mekkora feszen megy neked ?
itt 1.6V a default ha jól emlékezem

és vajon húzható 1 nem szorzólockos 2000Mhz-ig?

[Szerkesztve]

Hejhóóó!

(#30) Gaskin válasza _Volkovy_ (#27) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Na igen, de amit akartam, hogy nagyobb fps-eket csikarjak ki a 3dmark-ban, (ill. a játékokban) az nem jött össze, annak ellenére, hogy a mag a proc tesztekben tutira hozza amit kell. Lásd: a ''3dmark2001se, és az elátkozott gépek'' c. topicom indító hozzászólását.

(#31) Gaskin válasza motor (#29) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Erre nem emléxem. Megnézni sem tudom, mert egy 350-es PII-röl irogatok. Viszont eredetileg nem ismerte fel jól a magot. Én állítottam be neki asszem az órajelet. Feszt nem, az biztos. Most úgy indul, hogy 2000Mhz-t ír ki, nem úgy hogy: 2400+, de mint ahogy írtam szerencsére a processzor benchmark-okban tutira hozza amit kell.

(#32) hobizoli válasza Gaskin (#28) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Csak a szorzot lockoljak, a Vcore-t nem.



hobizoli

több drón kell ;P

(#33) motor válasza hobizoli (#32) üzenetére


motor
tag

vagyis?

Hejhóóó!

(#34) _Volkovy_ válasza Gaskin (#31) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mivel a 2400+ órajele 2000Mhz,ezért még jó hogy azt hozza ami kell..

(#35) hobizoli válasza motor (#33) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vcore-t lehet allitani, a lockolt szorzotol fuggetlenul, ez csak lap fuggo, nem CPU.



hobizoli

több drón kell ;P

(#36) mr_ricsi válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''miben kéne még hasonlítania''
A KT7a-n 3 memória foglalat van, a KG7-en 4db, nem ugyanott van rajtuk a gombelem, nem ugyanott van a raid-vezérlő chip(helye), nem ugyanott vannak a Raid-es IDE-aljzatok. A KT7a-n van egy AT-slot is, a KG7 biosában pedig van ezer ismeretlen funkciójú menü, amivel a memóriát lehet(ne) finomhangolni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#37) _Volkovy_ válasza mr_ricsi (#36) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Azt nem mondtam hogy a slotok is ugyanott vannak..
Most miért kell kiforgatni minden szavam:F

(#38) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Akkor most mi a legnagyobb proci, amit bele lehet rakni a KG7-RAID -be?
Nekem nagyon ugy tünik, hogy 133 FSB és 14* a szorzo, tehát ~1800 MHz, ami a 2200+.
Megy bele nagyobb is?

...mint az közismert...

(#39) motor


motor
tag

egyébként az amd prockók színe nem sejtet valamit a húzhatóságukról?
nekem zöld van ebből gondolom, hogy barton is lehetett volna belőle :U

Hejhóóó!

(#40) Gaskin válasza PapaMaci (#38) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Összefoglalásul, ha esetleg nem lenne minden érthető: A KG7-ben minden 266-os amd proc működik, ha szorzólockos. Ha nem, akkor a 2400-es elvileg még mindig jó lehet bele, mert a nem lock-osakat 2Ghz-es valós órajelnek megfelelően szeretén indítani (feltéve ha igaz amit máshol olvasgattam). Nekem a kt7-ba 2400-es megy, de a 2200-es (nem lock-os) nem indult.

(#41) Gaskin válasza motor (#39) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Nekem is zöld a 2400-esem. Állítólag innét látszik, hogy ez Thorton maggal rendelkezik. (133-as, butitott barton, és elvileg qrva jól tuningolható, de már itt is utaltak rá.)

(#42) _Volkovy_ válasza Gaskin (#41) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az enyém is zöld..De ez nem jelent semmi,minden megból van zöld és barna is vegyesen.
A Thorton a 256k L2 cache miatt van,ami le van tiltva,bár állítólag lehet aktiválni.Majd ha lejár a gari,nekiugrom.

(#43) VladimirR válasza _Volkovy_ (#24) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''ugyanolyan még a chipsethűtő is'' - es ala is beneztel? mert nem ugyanolyan csipszetet hutenek...;]

(#44) motor válasza Gaskin (#40) üzenetére


motor
tag

úgy néz ki 1.7 voltal műxik. 1.65V nem volt neki elég, legalább is elszált -
sejtem, hogy az abitnak 1.7V sem sem 1.7 csak 1.6326547365 -
várok még az örömködéssel 1 kis időt, de azért kösz

Hejhóóó!

(#45) mr_ricsi válasza PapaMaci (#38) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mi a legnagyobb proci, amit bele lehet rakni a KG7-RAID -be''
A DM bioshoz van írva ez:
CPU ID0681 of CPU name shows correctly.

Az ID0681 a TBredB procikat jelöli, tehát ezeket mindenképpen bele lehet tenni. (A szorzóval ne törődj, azt a proci állítja magának.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#46) mr_ricsi válasza _Volkovy_ (#37) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Most miért kell kiforgatni minden szavam''
Hogy kell érteni a szavad?
Minden atx-es lap hasonlít a másikra, azonbelül 2 Abit jobban egymásra, de a KG7-re szerintem a KR7a hasonlít legjobban. (Talán csak a gombelem van másutt.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#47) Gaskin válasza mr_ricsi (#46) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Szerintem a szókiforgatás azért áll egy kissé... A két alaplap hasonlóságán (amire én utaltam először,) MOST ITT alapvetően azt kell érteni, hogy a Topic cimében emlitett probléma szempontjából hasonlóan viselkednek, vagyis mindkettő ugyanazokat a processzorokat eszi meg. Én legalábbis erre utaltam anno. Hogy most ki annyira okos/szemfüles, aki minél több fizikai különbséget talál a két lap között, az most szerintem teljessen mellékes. Én is használtam mind a kettöt, és még mindig fenntartom, hogy rokon lapok. Érdemes megnézni a BIOS update-eket mindkettőhöz. Ha kiderül, hogy mégsem viselkednek hasonlóan processzor ''megevés'' szempontjából, akkor igérem itt ünnepélyesen megkövetem magam, és elnézést kérek minden félrevezetettől...
Ui: Arra meg csak halványan, de emléxem, hogy szegény 133-as KT7a valahogy emulálja a 266-os FSB-t. Pl: Emlékszem nem is egy olyan tesztprogramra, ami 266-os FSB jelez ki rá. Persze tessék kijavitani ha tévedek... Söt az egyik legnagyobb problémánk volt mostanság, hogy ugyanzok a konfigok, kt7a-val, ill kg7-el (csak a lap különbözött!) ugyanazokat a 3dmark eredményeket hozták. Persze lehet szkeptikuskodni, de mindenesetre ez volt a tapasztalat...

(#48) mr_ricsi válasza Gaskin (#47) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Így már értem.

A biosok tekintetében hivatalosan a KT7Ar1.3-nél a TBredA a legutolsó támogatott proci, míg a KG7-nél a TBredB is. (CPU ID0681 of CPU name shows correctly)

A délihídjuk azonos (VIA686B), ami sok tulajdonságukat meghatározza.

''Arra meg csak halványan, de emléxem, hogy szegény 133-as KT7a valahogy emulálja a 266-os FSB-t.''
A processzor felé az EV6 busz mindkettőnél DDR266-os, csak a KT133 a memóriát hajtja ''sima'' 133MHz-en.

''ugyanazokat a 3dmark eredményeket hozták.''
Az AMD761 volt az első DDR chip, és hosszú ideig együtt versenyzett a KT133A-val. A DDR-hez a progikat optimalizálni kell, különben nem sokkal lesznek gyorsabbak.
Nekem is van tesztem, amit akkoriban csináltam:
AMD TB1200/266/133 18114 3Dmark
AMD TB1200/266/266 19891 3Dmark (+9,8%)
A progi valószínűleg a 3Dmark 99 lehetett.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) PapaMaci


PapaMaci
őstag

A lényeg, hogy ma este megveszem a 2200+ -os tbred-et, berakom a deszkába, ha elindul jelentkezem. Ha nem akkor is, és sokkal okosabbak leszünk...
Ha nem megy, lesz egy elado procim :U !

...mint az közismert...

(#50) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Nos megvettem

AXDA2200DKV4E

Elég feltünöen nem indul...
Ha valaki tud, segitsen!

...mint az közismert...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.