Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS/400


AS/400
csendes tag

Kéne egy kis infó a KD7 sorozatú deszkákkal kapcsolatban. Az alaplapokon megtalálható a 4 pólusú tápcsatlakozó (+12 -nek hívják ?)is a ''síma'' ATX tápcsati mellett. Nekem most egy olyan problémám van, hogy a gép csak az X. (X>20) bekapcsolásra hajlandó csak elindulni, addig csak a ventillátorok és az winyó + CD pörögnek fel. Mivel az elindulást jelző csippanást sem hallom, ezért az alaplap/proci/táp hármasból kell a hibásnak kikerülni. Van egy régi, 250 W-os ATX tápom, de nincs rajta +12-es csati. Kipróbáltam, azzal sem indult. A hosszú bevezető után a kérdés: Szükség van-e ennek a 4 pólusú csatinak az alaplapra csatlakoztatására, hogy elinduljon a rendszer, vagy hogy így sem indul a gép, a tápot, mint hibás eszközt kizárhatom?

(#2) hobizoli válasza AS/400 (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nincs ra szukseg, beindul annelkul is, de amit leirtal az tobbnyire a tapegyseg gyengesegere mutat, egy (jobb) 300W-s egyseg mar regota a min ajanlott.




hobizoli

több drón kell ;P

(#3) AS/400 válasza hobizoli (#2) üzenetére


AS/400
csendes tag

Az a baj, hogy eredetileg egy 400W-os táp volt benne (Azona). Én is a tápra gyanakodtam, azért kerestem elő a régit, ami egy jó öreg (2,5 éves) Albacomp midi házban szolgált. Csak a lapot dugtam rá, szóval csak a proci+hűtő, video-, hang- és hálókártya kapott áramot. Így sem POST-olt, de a ventik felpörögtek rendesen. (Ugyanez volt a helyzet az Azonával is.) Ezért ugyan kizártam a tápot, de a kisördög továbbra is motoszkált bennek a kiegészítő csati miatt. Ötlet?

(#4) rzoli


rzoli
senior tag

Nem feltétlenül kell neki, én elősször észre sem vettem, hogy ott van.

Késöbb csak feltűnt, azóta a feszülségek stabilabbak.

Ideje lenne már vennem egy normális tápot :(

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#5) AS/400


AS/400
csendes tag

Na, egy kis adalék a sztorihoz: Kicseréltem a procit - semmi. Videókari ki, - Radeon 7500 - ősöreg S3 Savage4 be. Hopsz, műxik! Tápcsere a 250W-ra - azzal is. Vissza a 400W-ost, vissza a Radeon - semmi. Mindent lehúztam - semmi. Bele a Savage - OK. És mikor járt le a Radeon garija? Igen, tegnap :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.