Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit IS7 van-e valakinek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tibibi


tibibi
őstag

hali az érdekelne milyen ez a lap,mert nem sok infót találtam róla? :U

(#2) _thomas_ válasza tibibi (#1) üzenetére


_thomas_
tag

hi!

nekem pont ilyenem van.tehát: 5 pci,4 ram bővítőhely 4 gb-ig.
integrált 5.1 hangkari (inkább a live!),intel 865pe, 8x agp, serial ata, game accelerator,usb 2.0, 800, 500, 433 fsb, hyper-threading technology hirtelen ennyi jutott eszembe.ha komolyabban érdekel beszkennelhetem a user's manual erre vonatkozó részeit és elküldöm emilben.

szubjektív megjegyzés: mocskos jó deszka!

www.ironic-software.com

(#3) tibibi válasza _thomas_ (#2) üzenetére


tibibi
őstag

milyen procid van milyen és mennyi rammal? csak azért kérdem mert nekem holnap lesz kész 2.2 celerongy 256/333 samsung rammal,de idővel lecserélem p4-re :DD

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Óvatosan vele! Nekem egy IS7 és egy IS7-E is behalt pár órán belül! Így lett IC7-em.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) tibibi válasza Viktor77 (#4) üzenetére


tibibi
őstag

konkrétan , hogy halt be :(( jól tudom?

(#6) tkesy válasza Viktor77 (#4) üzenetére


tkesy
őstag

Sorstárs... :(

Nekem is lehalt anno, -egy hét alatt,- két IS7-s... :(
Azóta nekem is IC7-em van...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#7) Viktor77 válasza tibibi (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Mindkettőnél ugyanaz. Pár újraindítás után már nem tudtam belépni a biosba, majd már el sem tudtam indítani a gépet. Igaz történt mindez mindkét esetben a legelső biosszal.

Nem tudom viszi-e, de a biosban van 400-as fsb opció.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) tibibi válasza Viktor77 (#7) üzenetére


tibibi
őstag

Gondolom garanciában cserélték :(( nem nagyon dobodtam fel :(

(#9) Viktor77 válasza tibibi (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Nem. Haverom hozta őket nagykerből, egyből cserélték őket. Amikor én vettem őket még elég újnak számítottak, lehet ezért volt velük gond. Lehet az újabbaknál már nincs ilyen gond, várd meg mások véleményét is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) tibibi


tibibi
őstag

köszi akkor valaki ?? :((( vagy :C

(#11) tibibi


tibibi
őstag

up senki ? :))

(#12) robekri válasza tibibi (#1) üzenetére


robekri
addikt

Erről Vitus tudna beszélni keresd őt! Aszem egy 2.4-et hajtott 3 giga fölött!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#13) Docci válasza tibibi (#1) üzenetére


Docci
senior tag

üdv
Abit is7-e alplapom van egy 2.2-es cerkával+2*256 elixir 400-as ddr ram.
eddig tökéletes,semmi bibi(jo hang+jo lan)
ne probáltam tuningolni mert még annyira nincs szükségem rá
de 125 fsb-vel 2750mhz-en fesz eméelés nélkül viszi(nem igy használom)
ram 3:4 , így 333mhz.
fesz emeléssel 3 ghz,maximum 1.525 voltot kaphat a celeron de ekkor már 3ghz felett van
meg van egy inno3d gef3 ti 200 64mb
ezzel a nem csucs konfiggal is minden simám megy(most itt nem 300fsp re gondolok)
a procim dobozos-->vagyis gyári venti+borda igy most 42-fokos
nyáron terhelés alatt 53-55 között
a venti kb 20dB-A-s szoval alig van hangja

Erőt s erényt!

(#14) Docci válasza tibibi (#1) üzenetére


Docci
senior tag

ha van kérdésed akkor írj ide vagy mail

Erőt s erényt!

(#15) tibibi válasza Docci (#14) üzenetére


tibibi
őstag

most már nekem is meg van még ''nézegetem próbálgatom majd meg látjuk. egyébként ic7 akartam,de éppen nem volt :O és meg győztek,hogy jó lesz ez is.

(#16) biga válasza tibibi (#5) üzenetére


biga
senior tag

Rosszul tudod. Miért ne vinné? Ugyan azokat a procikat kezeli, mint az IS7-(E). Tehát minden legalább NW procit és az afelettieket (ergo: cel. 2Ghz-töl felfelé, 1,6Ghz/512 P4-től felfelé)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#17) tibibi válasza biga (#16) üzenetére


tibibi
őstag

vazze akkor át b..tak :( na mindegy ez olcsóbb volt. Meg nem vagyok egy sebesség mániás meg nézem miben tér el az ic7 és utánna felrobbanok :O

(#18) tibibi válasza Docci (#14) üzenetére


tibibi
őstag

lenne egy kérdésem ebbe a lapba is érdemes párban rakni a memóriát :F vagy mehet bele 512 egybe?Ja és 400-ast érdemes?

(#19) erdoke válasza tibibi (#18) üzenetére


erdoke
titán

Érdemes párban rakni, de 400-ast csak C-s (FSB200) procikhoz kell.

A legjobb aláírás a héten

(#20) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok!

Nekem most hoztak IS7-E-s lapot, P4 1.8 400fsb procit,2*256MB 400-as infineon,asszem így írják rammal,összerakom bekapcsolom se kép se hang.
az alaplap kap áramot, a ventillátorok mennek,a vinyó is bekapcsol,a vga is jó,másik gépbe megy,a pici ledek is világítanak a lapon,de semmilyen kép nem jelenik meg,a monitor fel sem jön készenléti módból.

Próbálta CMOST törölni,elemet kivenni,insertet nyomva bekapcsolni,de semmi

Segítsetek,vagy legalább mondjatok valami biztatót:((

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#21) erdoke válasza vallas (#20) üzenetére


erdoke
titán

Lap, proci zsír új? Milyen videókártya? AGP 4/8X?

A legjobb aláírás a héten

(#22) vallas


vallas
senior tag

Minden zsír új a videokártya asus 8170-es mx440 4x-AGP-s

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#23) vallas


vallas
senior tag

A kézikönyv valami olyat írt,hogy 400-asfsb-vel csak a Northwoodos P4-seket támogatja,az 1,8 -as az e? a procin az volt,1,8/256,meg még valami,arra nem emléxem:F

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#24) pilóta válasza vallas (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ha az van ráírva, hogy 1,8/256, akkor az willamette, mert a northwood az 1,8/512.

1,6-2,0-ig van mindkét fajtából.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) vallas


vallas
senior tag

Na ezt majd megnézem mégegyszer pontosan,de azért vagy a negykernek,vagy a boltnak akik szállítanak tudni illene,hogy megy e ilyen procival.

Lehet hogy e miatt nincs kép,mert a proci el sem indul?

Az Abit honlapon nem találtam ilyen northwoodos utalást,csak a kézikönyvbe,de szerintem azért a 256-l2 Cache-es procinak is menni kellene a lapban.

Most el megyek kajálni,egy óra múlva leszek,de azért irjatok csak nyugodtan

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#26) pilóta válasza vallas (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem feltétlen tudják. Elmesélem az én kis történetemet:

Még új dolog volt a northwood, amikor vettem egy 1,6-ost. Vettem egy másik boltban egy Abit TH7-II lapot hozzá. Hazaviszem, sekép-sehang. Na most akkor mivan?
Visszavittem a procit, ott berakták egy noname canyon lapba és símán megy. Akkor át a másik boltba az alaplappal. Abba beletettek egy willamtte procit és minden jó. Oppá! Szóval akkor itt csak a BIOS frissítés segíthet. Na de hogyan frissítsek BIOS-t, ha el sem indul a gép?
A boltban azt mondja a nagytudású, hogy nem szabad BIOS-t frissíteni, mert elvész a garancia (komolyan ezt mondta!). Mondom neki: na nem szarozzon már, hiszen az új BIOS-t a gyártó adja ki, hogy kijavítsa a saját hibás termékét. Nehogymán ettől menjen el a garancia...
Na mindegy rábeszéltem, hogy szarok a garanciára, frissítsenek BIOS-t. Na utána már gond nélkül ment és megy azóta is a gépem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27) erdoke válasza vallas (#25) üzenetére


erdoke
titán

256 kB L2 cache -> Willamette
512 kB L2 cache -> Northwood

Willamette procikat nem viszi a lap, úgyhogy nem mind1.

A legjobb aláírás a héten

(#28) J.J. András


J.J. András
őstag

na, akkor én is elmesélek valami igen vicceset, hogfy míly ''okosak'' tudnak lenni egyes eladók:

tegnap össze kellett volna rakni haveromnak egy configot, amire adott keret volt! mivel elég sebesség-mániás a srác, de pénztárcakímélő is egyben,és ragaszkodott az Intel Plattformhoz......Viktor és Erdöke tájékoztatásai alapján a most elég olcsónak tűnő IC7re tettem le a voksom, amibe egy 2,1 Ghz-es P4 (na,mindegy, 533 Mhz-es QSBs P4 megy, ennyit tudott telefonban elmondani róla) .... és mellé nem tudom, hogy Samsung modulos, vagy csak Samsung chipes 400-as DDR RAMok mennek.....

na, elszánom magam este 18.00 előtt, hogy a kinézett egyik legolcsóbb,és közel lévő boltban megveszem neki az IC7-et......bemegyek,és elmondom az eladónak,hogy egy ABIT IC7 után érdeklődnék.....mire egyből megdob a kérdéssel, tudom mire kell a lap ?_??? -:))

hát ez vicc szerintem,mit szóltok ehhez ? valaki világosítson fel, ha valamit rosszul tudok.......
na,

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#29) pilóta válasza J.J. András (#28) üzenetére


pilóta
nagyúr

A northwood nem jelent mást, mint egy csomó optimalizálást + 0,13-as csíkszélességet + 512kb L2 cache-t. A willamette az 0,18-as csíkkal készül és 256kb cache van rajta.
A celeronokat, ami 0,18-as csíkkal van ''megáldva'' szintén nevezik willamette celeronnak, a 0,13-asokat pedig northwood celeronnak. hogy mennyire helyesen azt nem tudom...

A willamette készült 423-as és 478-as foglalattal is, a northwood csak 478-al.
A willamette csak 100-as FSB-vel készült, a northwood 100, 133 és 200.
A willamette 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 1,8 1,9 és 2,0 gigás lehet, a northwood 1,6 1,8 2,0 2,2 2,4 (ezek 100-as FSB-vel és P4A a jelük) 2,4 2,5, 2,6 2,8 3,06 (ezek 133-as FSB és P4B-nek is nevezik) 2,4 2,6 2,8 3,0 3,2 (ezek 200-as FSB és P4C-nek nevezik)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) J.J. András válasza pilóta (#29) üzenetére


J.J. András
őstag

na, akkor mégis csak igazam volt az eladó sráccal szemben.....:t

amúgy a P4ek felsorolásból véleményem szerint kimaradtak, azon kerek szorzóval és 133 Mhz FSBvel piacra dobott P4ek ,amiket kivontak már a forgalomból ,és raktárkészletből lehet hozzájutni még....
pl.: Intel Pentium 4 2,26 GHz
Intel Pentium 4 2,50 GHz
Intel pentium 4 2,53 Ghz
Intel Celeron 2,10 GHz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#31) vallas


vallas
senior tag

Na itt vagyok újra köszi a segítséget,valszeg ez lesz a hiba,megy vissza a proci kicseréltetem nortwoodosra,csak ez már hétfőn lesz,pedig rá voltam izgulva az új gépre. A hétvégén lett volna több időm újratelepíteni,meg tesztelni, de most már mindegy.


Kösz mindenkinek mégegyszer a segítséget.:C

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#32) erdoke válasza J.J. András (#30) üzenetére


erdoke
titán

Igazad volt, kissé tájékozatlan az eladó. Az is igaz viszont, hogy ha a topicnyitó esetében is egy ilyen tájékozatlan, ám mégis konok ürge az eladó, akkor belepróbálja a lapba a procit, és helyben cserélik...

2,5 GHz P4 talán 100-as FSB-s, a 133-as az általad is írt 2,53-as.
A 2,1 GHz-esben se vagyok biztos, Mo-on még nem láttam.

A legjobb aláírás a héten

(#33) tibibi


tibibi
őstag

igazából nem ide kellene írnom,de az alaplap létezik,hogy nem bírja a win 98at :(

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit IS7 van-e valakinek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.