Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rohypnol


rohypnol
csendes tag

Sziasztok,

jól jött ez a teszt :) Egyértelműen Abit alaplapot szeretnék venni, csak kérdés, hogy melyiket (érvek, ellenérvek, szubjektív szeretem-nemszeretem jöhet), valószínűleg vmi 2,4-es P4 menne bele jól.

Attól viszont félek, hogy sivítani fog a ventillátor rajta (egyébként tényleg hangos?). Hol lehet kapni olyan hűtőbordát, amelyik tényleg hűt annyit, mint a venti? Egyáltalán mivel lehet azt odarögzíteni? (Volt egy Via EPIA lapom, annak volt bordája is, meg hűtője is, mégis tűzforró volt; szerintem kb. azonos lehet a két chip teljesítményfelvétele és hőleadása, ha a funkciójuk nem is.) Vagy ne foglalkozzam vele, mert annyira nem is vészes?

Köszi a segítséget.

:x!

(#2) Vitus válasza rohypnol (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Szia nekem abit is7 van a haveromnak ic7. Nincs teljesítménybeli különbség. Csak ugye a tudásuk. Azt neked kell eldönteni, hogy milyen ficsúrok kellenek rá. Szerintem ha van lóvéd vedd a ic7-et ha nincs akkor meg az is7-et. A venti ami rajta van nem annyira hangos én mondjuk lecseréltem egy zalman bordára a 47-esre és 2 fokkal alacsónyabb a nb-hőmérséklete 34-36 terhelve meg 40-45 de nekem húzott a gépem a borda kézmeleg és nem forró. Ja a via chipsetek nagyon melegednek nekem is volt és a másik masinámban még mindig az van.
Ezeket hozza is7-e vel egy 2.4c proci kicsit húzva.
[L]http://vituska.fw.hu/kepek[/L]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) Viktor77 válasza rohypnol (#1) üzenetére


Viktor77
titán

IC7-em van tényleg zajos a venti.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Viktor77 válasza Vitus (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Ez csak egy sima borda?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Viktor77 válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Hol vetted, és mennyiért, és pont jó rá, és könnyű felrakni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Vitus válasza Viktor77 (#5) üzenetére


Vitus
őstag

[L]http://www.pixel.hu/ptermekek.php?sub=32[/L]
Zalman ZM-NB47J itt is lett vásárolva 990+fa és speckó zalman kétkomponensű hővezető ragasztóval lett felrakva.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Mosqu!to válasza Viktor77 (#5) üzenetére


Mosqu!to
addikt

pixel computer, 990+fa, 890+fa (2 fajta), baromi 1xű felrakás
amúgy hello:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8) Viktor77 válasza Vitus (#6) üzenetére


Viktor77
titán

És ez elég az IC7-re 200-as fsb-vel?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) Viktor77 válasza Mosqu!to (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Helló!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Viktor77 válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Viktor77
titán

És az a 2 kis kiálló pöcök?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Vitus válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem 275Mhz-es fsbvel megy :) Nézd meg azt a linket amit írtam :) És elég haveromnak ic7-van és az ennél kisebb felületű bordát (32) vettük rá és úgyanígy van húzva mint az enyém és minden ok. Mondom kicsivel még jobb is mint az az abit kereplő :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) Vitus válasza Viktor77 (#10) üzenetére


Vitus
őstag

Azokkal fel lehet fogatni néhány lapra de az a pöcök nem fix rajta alapban nincs is rárakva. Az ic7-hez kell venned ragasztót másképpen nem megy. Ill. megy de az már gányolás.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) Mosqu!to válasza Vitus (#11) üzenetére


Mosqu!to
addikt

a 32 az aranyszínű, vagy a fekete? :F

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#14) Viktor77 válasza Vitus (#11) üzenetére


Viktor77
titán

Bocs laikus vagyok ehhez. És egyszerűen leveszem a régit és csak felrakom a hozzákapott ragasztóval?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) Viktor77 válasza Vitus (#12) üzenetére


Viktor77
titán

És ragasztót honnan?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) Mosqu!to válasza Vitus (#12) üzenetére


Mosqu!to
addikt

''Az ic7-hez kell venned ragasztót másképpen nem megy''
tudtommal adnak hozzá 2 fajta ragasztót is.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#17) Viktor77 válasza Mosqu!to (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Na ezt nem értem én se.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) Vitus válasza Viktor77 (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Nem nem adnak ragasztót hozzá (csak a 32-es hez hiába miondják hogy van a dobozban de nincs csak a 32-es típushoz). Leszeded a gyárit letörlöd amennyire lehet a hővezető ragacsot (teljesen nem fog menni de no problem. Az egyik komponenst a magra a máriskat meg a bordára rakod összenyomod vársz 15-20 percet és utána már csak kalapáccsal jön le :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#19) Vitus válasza Mosqu!to (#16) üzenetére


Vitus
őstag

Csak a 32-eshez adnak és az egy ragaszó csak két komponensű.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#20) Mosqu!to válasza Viktor77 (#17) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nekem az aranyszínű van az én lapomon, és kaptam hozzá 2 fajta ragasztót. ha esetleg te nem kapsz, odaadom :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#21) Viktor77 válasza Vitus (#19) üzenetére


Viktor77
titán

És a 32-es szerinted elég az ic7-hez?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) Vitus válasza Mosqu!to (#20) üzenetére


Vitus
őstag

Mégegyszer mondom az nem két fajta és énis elajándékoztam a ragasztót egy PH!-s kollégának, tedd ezt te is és akkor nem kell vadásznia! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#23) Mosqu!to válasza Viktor77 (#21) üzenetére


Mosqu!to
addikt

epox 8rda+, 200fsb, simán viszi. amúgy ha esetleg nálad nem menne, kicsit moddolod a házadat, és odaszerelsz fölé 1 8cm-s ventit :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#24) Mosqu!to válasza Vitus (#22) üzenetére


Mosqu!to
addikt

de ez a ragasztó jó viktornak, nem?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#25) Vitus válasza Viktor77 (#21) üzenetére


Vitus
őstag

A haveromnak az van rajta és teljesen jó! Nekem zalman heatpipe van az atimon és azt zavarja a 47-es ha nem jó pzítióban rakod fel (a két sor alacsonyabb részét kell párhuzamba rakni az agp slottal ha a 32-est veszed akkor mindegy mert az mindenképpen elfér alatta.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#26) Viktor77 válasza Mosqu!to (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor valszeg megveszem a 32-est, de azért köszi. Viszont nem kell moddolnom, van egy merevitő a házban arra fel lehet rakni ventit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) Vitus válasza Mosqu!to (#24) üzenetére


Vitus
őstag

Igen jó de mind a két komponenst adjad mert egymagában nem sokat ér :) tehát két fecskendőd van az egyik A a másik B jelzésű az A-t rakod a magra a B-t a bordára és kész.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#28) Mosqu!to válasza Vitus (#25) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nekem a south bridge-mre nem fér már, pedig az is olyan meleg, odaég(!)az ujjam ha ottartom 10-20mp-ig. vagy legfeljebb az a kis fekete kaki fér rá, ami szintén zalaman.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#29) Mosqu!to válasza Viktor77 (#26) üzenetére


Mosqu!to
addikt

mák :P

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#30) Vitus válasza Mosqu!to (#23) üzenetére


Vitus
őstag

Vagy a procira vesz egy nagy zalman 7000 alcu vagy cu hűtőt és az a NB-t is jól hűti (mert arra is fúj jól kitalálta ezeket a zalman ötletesek) :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#31) Vitus válasza Mosqu!to (#28) üzenetére


Vitus
őstag

A leszedett bordát ami a NB-n volt szabadítsad meg a ventitől és ragaszad rá. Nekem nem melegszik a SB

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#32) Viktor77 válasza Vitus (#30) üzenetére


Viktor77
titán

A procira Coolink Armor 2VS-t akarok csak még nem lehet kapni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) Vitus válasza Mosqu!to (#29) üzenetére


Vitus
őstag

Ja hogy neked amd értem. Akkor tedd azt amit mondtam veszteni nem vesztesz vele semmit.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#34) Vitus válasza Viktor77 (#32) üzenetére


Vitus
őstag

Pedig az ic7-re gyönyörűen rámegy a 9cm-es zalman. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#35) Mosqu!to válasza Vitus (#27) üzenetére


Mosqu!to
addikt

én nem használtam, szimplán felfogattam a csipszetre, term elötte közé a hővezető paszta. ugyanis a 8rda+ -on elég borzalmas a csipszet bordája, ilyen kis tönk volt, semmi szellőzéssel. ez meg baromijól szellőzik

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#36) Vitus válasza Mosqu!to (#35) üzenetére


Vitus
őstag

Ok értem!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#37) Mosqu!to válasza Vitus (#31) üzenetére


Mosqu!to
addikt

de a zalman heatpipe-ba beleütközne :(

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38) Vitus válasza Mosqu!to (#37) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem az van fenn meg havernak is és a 32 egyáltalán nem (elegy alatta). A 47 is pont úgy van kialakítva, hogy ott ki van könnyítve és ha jól van felrakva akkor azzal is elmegy (itt van elöttem) :) És alig langyos :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#39) Mosqu!to válasza Vitus (#38) üzenetére


Mosqu!to
addikt

jaaaa de megvan nem attól nem fér el, hanem 1 kis ezüst színű lapkától a deszkán(nemtom miaz) mert azon fennfeküdne... szal majd fűrészelnem kell

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#40) Vitus válasza Mosqu!to (#39) üzenetére


Vitus
őstag

Nem tudom mi lehet az ami magasabb a NB hűtőbordájánál.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#41) Mosqu!to válasza Vitus (#40) üzenetére


Mosqu!to
addikt

az sb-n alapból nincsen semmi. de az epox nb bordálya nagy kör alakú, és beleütközne az sb közelében lévő kis alaplapi nemtommibe. ilyen téglalap, de a 2 végén kerek, kb 3mm-re áll ki a lapból, ezüst színű.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#42) Vitus válasza Mosqu!to (#41) üzenetére


Vitus
őstag

Értem értem! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.