Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kakas76


Kakas76
csendes tag

A probléma a következő:abit is7 alaplapba betettem egy silicon imege ultra ata 133 ide raid kártyát, amire optikai meghajtót (dvd iro/cdiró) szeretnék dugni mert az alaplapi idén vinyók vannak.Ha beteszem a karit üresen nincs gond de ha optikát dugok rá lefut a bios a kari biosa is és megál.A vindóz satás vincsiröl indul(na) de probáltam idesröl is ott is ua a helyzet.Lécci segitsetek.Már kerestem mindenhol hátha van megoldás de semmi.Elöre is köszi

(#2) bolcsodal válasza Kakas76 (#1) üzenetére


bolcsodal
addikt

Esetleg tiltsd le a BIOS-ban a Fireware vezérlést. Valamikor hallottam, hogy ez talán megoldja a RAID problémákat IS7-nél. Mikori BIOS van az IS7-esen?

They drew first blood....

(#3) Kakas76 válasza bolcsodal (#2) üzenetére


Kakas76
csendes tag

Szia ! A legfrisebb bios van rajta ezen már sajnos túl vagyok.Az az érdekes hogy ha nincs rekötve meghajtó akkor simán indul de ha van akkor mintha arrol akarna indulni és azt nem tudom mért csinálja mikor biosba be van álitva hogy a satás vincsiröl induljon. :(

(#4) bolcsodal válasza Kakas76 (#3) üzenetére


bolcsodal
addikt

A fireware-es trükk működött?

Esetleg a RAID konfigban van behúzva, hogy az optikai meghajtóról induljon. Tegyél egy telepítőlemezt a CD olvasóba, hátha akkor elindul..persze a winfos setup fog bejönni, de legalább látszik, hogy CD-ről akar bootolni.

A BIOS Raid beállításokban mi van? Nézd, meg a kézikönyvet erről, van néhány lehetőséged, hogy melyik legyen a domináns, a SATA meghajtó, vagy az IDE. Be kell jelölgetni, hogy együtt tudjanak működni. Asszem onboard RAID menüben. Persze az az alaplap saját SATA csatlakozóit konfigurálja. Az IS7 SATA csatlakozókra rá van dugva valami?

Minek akartál RAID vezérlőt pakolni az IS7-be? Melyik IS7-es lapról van szó?

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#5) Goose-T válasza Kakas76 (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de lehet, hogy nem. Nekem volt egy Abit alaplapom integrált Silicon IDE RAID-vezérlővel. Ez a vezérlő, mint a nevében is benne van, csak IDE eszközöket támogat, az optikai meghajtók pedig ATAPI eszközök. Próbáltam az enyémre rákötni CD-írót, nálam sem vette be a gyomra. Ez lehet nálad is a gond.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Kakas76 válasza bolcsodal (#4) üzenetére


Kakas76
csendes tag

A firewire trükk nem jött be .Az alaplapon sata raid kikapcsolva csak satárol megy a rendszer.Sima is 7-ről van szó.A raid cinfigjába semmi érdekes nincs csak hogy akarok e raidolni vagy nem és ha igen akkor melyiket melyikkel illetve ha ridelve volt akkor annak törlése slusssz.Raktam be vinfos jogtiszta inditó telepitő lemezt és amikor beolvasta karin lévő 2 optikát ujraindult az egész ketyere.Azért akarok beletenni ide vezérlőt mert az alaplapi tele van vinyóval +1 satás rendszer.De ezt a fentiekben irtan is :)

(#7) Kakas76 válasza Goose-T (#5) üzenetére


Kakas76
csendes tag

Szerintem is :) mert a vinfosba silicon imagesil0680 ultra-133 madley ata raid controller-nek ismeri fel és telepiti.

(#8) bolcsodal válasza Kakas76 (#7) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az optikai meghajtó jumperével játszottál már? Amúgy sajna nincs ötletem.

They drew first blood....

(#9) Kakas76 válasza bolcsodal (#8) üzenetére


Kakas76
csendes tag

Sajna ezen is túl vagyok :( Azért ha bármi eszedbe jut ird meg . Köszi :)

(#10) Vincent_ válasza Kakas76 (#9) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Hi!

Ha nagyon nem akar menni, én szívesen átvenném; pont ilyen kártyát keresek! Nekem ''csak'' 2 vinyót kéne rákötni.

Azért sok sikert!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#11) Geree


Geree
senior tag

Hali mindenki!
Csak érdekelne, hogy sikerült-e megoldani a problémát...
Nekem is hasonló gondjaim vannak, igaz egy régebbi Asus CUBX-es lappal.... se vinyóval se CD-vel nem bootol be csak a flopit kezdi el kerregtetni... viszont ha nincs rákötve semmit akkor a kártyát jól felimeri stb....

a friend in need is a friend indeed

(#12) lazydog válasza Kakas76 (#7) üzenetére


lazydog
addikt

Fogadd el az #5 hsz-t, ne erőltesd a RAID-kártyán az optikai cuccokat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.