Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rapid


Rapid
aktív tag

Vettem, egy ilyen lapot és gondoltam megnézem, kinek milyen tapasztalatai vannak vele.A hétvégén gép lesz belőle.

Fless!
Mivel te három közül ezt választottad, ezért szakavatott tapasztalataidra számítok! :R


Annyi látszik, hogy egyszerű a lelkem, hisz raid az nuku, IDE is csak egy van a lapon és PCI is csak kettő. Viszont olcsó: bruttó 25 000 Ft a vizeseknél. Remélhetőleg jól tuningolható 945-öske!

(#2) Rapid


Rapid
aktív tag

És ha valakinek ez új és fontos: támogatja az összes D8xx és D9xx procit, amennyiben a 13-as BIOS van a lapon, ami innen tölthető le:

http://www2.abit.com.tw/page/en/download/download_bios_detail.php?pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=IL8&pSOCKET_TYPE=LGA775

:))

[Szerkesztve]

(#3) Rapid


Rapid
aktív tag

Emberek, csak kettőnknek van ilyen?

[Szerkesztve]

(#4) Whaskes válasza Rapid (#3) üzenetére


Whaskes
senior tag

Úgy néz ki :) AMD 4ever :)) :P

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#5) Rapid válasza Whaskes (#4) üzenetére


Rapid
aktív tag

Én értem, hogy ünnep van, de a vallási rovat nem itt van!!! :R

(#6) Rapid


Rapid
aktív tag

VasárnUP ;]

(#7) Rapid


Rapid
aktív tag

Na összeütöttem a gépet.

Persze nem megy...
Mármint a monitoron semmi nem jelenik meg.A ventik mennek, dvd kap tápot, led ég, vagyis áram van a lapon. Nem tudom hol a gond. Minden új, proci, lap, vga...
Persze nincs másik procim és vga-m végig prób csinál a gép, ha esetleg a proci rossz?álni...

Másik monitort is néztem, s próbából betettem egy régi pci vga-t is, de semmi...


ötlet? Mit csinál a gép, ha esetleg a proci rossz?

(#8) Whaskes válasza Rapid (#7) üzenetére


Whaskes
senior tag

ez a probléma akkor szokott jönni ha nincs bedugva a táp a vga ba. vagy! 20+4 tűs táp gondolom megvan. ott mellete a +4 tűt bedugtad? nem is csipog, semmit nem csinál? Próbálj belőle mindent kikapni. csak a lap+proci ha elkezd sipákolni hogy nincs ram+vga akkor rakd bele a ramot. utána a vgat.

[Szerkesztve]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#9) Rapid válasza Whaskes (#8) üzenetére


Rapid
aktív tag

Ez még akkor sem sípol, amikor csak cpu és lap megy.
A piros led ég a lapon, a ventik pörögnek, de semmi. Közben kipróbáltam egy másik pci-os vga-val, ott sincs kép...


Szerintem a lapom nem jó!Természetesen a csatlakozók rendesen bedugva.

Kedden vihetem vissza a vizesekhez, a 3 napon belüli hacacáréra. :((( :O


[Szerkesztve]

(#10) fLeSs válasza Rapid (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ABIT rulez... :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Rapid válasza fLeSs (#10) üzenetére


Rapid
aktív tag

Pont a hatásodra vettem... :DDD a rulez deszkát, eddig csak a színével lehettem elégedett...
Köszi a topic pontosítását!

(#12) -adam- válasza Rapid (#11) üzenetére


-adam-
csendes tag

Nem tudom manapság hogy megy maz új lapoknál, de egy-két jumpert nem kéne átállítgatnod? Már ha van rajta :DDD

(#13) Rapid válasza -adam- (#12) üzenetére


Rapid
aktív tag

Arra az egy db cmos jumperra gondolsz? :DDD

(#14) -adam- válasza Rapid (#13) üzenetére


-adam-
csendes tag

Mondom, hogy nem vagyok otthon a mostani lapoknál, az enyémen több is van :) :))

(#15) Rapid válasza -adam- (#14) üzenetére


Rapid
aktív tag

Oké! Én se!!! :)) :))

(#16) Rapid válasza Rapid (#15) üzenetére


Rapid
aktív tag

A lap jó, csak nem komálja a ramjaimat!

(#17) fLeSs válasza Rapid (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

samsung ddr2-667 és kingmax ddr2-800-asokkal szupin megy az enyém.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Rapid válasza fLeSs (#17) üzenetére


Rapid
aktív tag

Kipróbáltuk. Az enyém is megy 800-as Geil cuccal :C , csak nem nálam :F
Nem tudom, mi van otthon, hogy nem megy, vagy valami a házzal gáz, mivel nem tudom pontosan rögzítwni benne, de lehet a táp rossz (a plussz 4-es csatira gyanakszom) Ma este kiderül!

(#19) slett27


slett27
addikt

Most már én is boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen lapnak. :C Rapid : leírnád a tuning tapasztalataidat ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#20) sz.j válasza fLeSs (#17) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg lenne némi infód a lap tuningolhatóságáról, vagy bármi másról, akkor azt megköszönném. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#21) lyes válasza Rapid (#18) üzenetére


lyes
tag

jaja! tuning info pls! :)

tudom hogy nem értek hozzá, de próbálkozni azé lehet!

(#22) Rapid


Rapid
aktív tag

A helyzet az, hogy családi okok miatt, csak most telepítem az xp-t a gépre!

Fless kolléga viszont már napok óta nyaggatja. Egy tény. alapból mindkettőnknél csak 1,25V feszt ad a procinak a gyári 1,3V helyett.

Mondjuk én is kiváncsi vagyok rá, hogy mennyit bír a proci ebben a lapban. :F

[Szerkesztve]

(#23) Rapid


Rapid
aktív tag

Nálam ez megy elsőre D805-vel:

Alaplap:
CPU típusa Intel Pentium 4E, 3600 MHz (20 x 180)
Alaplap neve Ismeretlen
Alaplapi lapkakészlet Ismeretlen
Rendszer memória 1024 MB
BIOS típusa Award (12/27/05)

Megjelenítés:
Videokártya RADEON X550 Secondary (256 MB)
Videokártya RADEON X550 (256 MB)
3D gyorsító ATI RV370

Multimédia:
Hangkártya Intel ICH7 - High Definition Audio Controller

stb stb stb... :))

(#24) rauschie


rauschie
senior tag

ez meddig támogatja a procikat?
megteccett a cucc....1enlőre:D

(#25) slett27 válasza Rapid (#22) üzenetére


slett27
addikt

+ az, hogy a max VCore 1.525V, ami az általad leírtakból következtetve (és valójában is) csak 1.5V, ez dual-core-nál már jelentős fesz emelés, de azért kellene sztem az az 1.6V.
Északi hídnak hol lehet feszt adni ? Mert nem találom... :) Sztem az is kéne, vagy 945P-nél már nem kell ? Kicsit sötét nekem ez a 925X után...

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#26) slett27 válasza rauschie (#24) üzenetére


slett27
addikt

820,830,840... 920,930,940 biztos. De a neten sincs még semmi info róla, az Everest is csak ''Ismeretlen'' 945P chipset-et ismer fel.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#27) fLeSs válasza slett27 (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

minden LGA775-ös procit támogat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) end73 válasza slett27 (#26) üzenetére


end73
aktív tag

[link]
[link]

Intel®

(#29) end73 válasza fLeSs (#27) üzenetére


end73
aktív tag

e szerint nem : [link] :D

Intel®

(#30) fLeSs válasza end73 (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

last update: március.
amúgy miért ne támogatná? semmi nem indokolja...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) end73 válasza fLeSs (#30) üzenetére


end73
aktív tag

ez igaz. pl asus oldalán sincsen támogatva a 955 a p5wd2 által, ehh

Intel®

(#32) slett27 válasza fLeSs (#27) üzenetére


slett27
addikt

:R Köszönöm a segítséget.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#33) slett27 válasza end73 (#28) üzenetére


slett27
addikt

#26-ost csak emlékezetből írtam. :B


Elküldhetnéd a CPU-Z Verified ID ''beállítást'' ha szépen megkérnélek. telefonon ma beszéltünk. Most az IL8-on a sor, hogy megmutassa mire képes egy D805-el ;]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#34) end73 válasza slett27 (#33) üzenetére


end73
aktív tag

mán ott is a válasz. :DDD

Intel®

(#35) slett27 válasza end73 (#34) üzenetére


slett27
addikt

Köszi szépen a segítséget, így már könnyebb lesz.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#36) slett27


slett27
addikt

Rapid eltűnt, pedig fejlesztenünk kellene egymás kommunikációs képességeit a lappal kapcsolatban. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#37) slett27


slett27
addikt

Rapid szabit vett ki ! :DDD Up, hogy vki írjon már vmit erről a lapról.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#38) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

Hi!
Ha minden jól megy holnap rendelek egy ilyen lapot, meg egy d805ös procit bele :)
Szerintetek Crossair vagy Kingmax 667-es ramot vegyek bele?? Crossair picit drágább...

(#39) slett27 válasza f_sanyee (#38) üzenetére


slett27
addikt

Az Corsair :). De az lenne a jobb...

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#40) f_sanyee válasza slett27 (#39) üzenetére


f_sanyee
senior tag

:B
ok
akkor ha árban nem vészes a külömbség a kettő között az lesz :DD

(#41) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

Nektek is nagyon melegszik az északi híd??
Ha ráteszem a kezem csak néhány mp-ig birom rajta tarani mert annyira meleg. Normális ez? Nem kéne rá vmi ventilátor?

(#42) centrum


centrum
csendes tag

Mi a külömbség a RAID-en kívül az IL8 és az AL8 között?
Feltűnt hogy az IL8-on van egy borda az LPT port előtt. Ez nem lehet gond tuningnál ha nem gyári hűtővel használom hanem olyannal ami csak a táp felé fújja a levegőt?

(#43) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

Hát van egy ''kis'' problémám:
A gép csak úgy kikapcsol magától néha, nem tom mi baja lehet. Reggel arra keltem hogy nem megy, délután és este is kikapcsolt netezés közben. Nem csinálok vele semmi extra dolgot, nincs terhelve, fut egy firefox, nod, zonealarm, jetaudio és az utorrent.
Az Abit EQ szerint a proci: 35C°, system: 25C°, pwm: 50C° -os.

Miért csinálhatja ezt???

konfig az adataimnál...

(#44) donzoli válasza f_sanyee (#43) üzenetére


donzoli
aktív tag

nekem is ugyanez a gondom.. :(( idegesítő.. nem tudja vki, hogy miért lehet ez?

(#45) fLeSs válasza donzoli (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nekem nem csinál ilyet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) NorDezs válasza f_sanyee (#43) üzenetére


NorDezs
senior tag

Lehet hogy túl meleg az NB. Jó a szellőzés a házadban?

(#47) donzoli válasza NorDezs (#46) üzenetére


donzoli
aktív tag

nekem pl van van az NB-en egy 4cm-es venti szal nem hiszem, hogy túlmelegedne..
arra gyanakodtam, hogy mivel a lap alulfeszeli a procit a bios-ban adok még +25mV-ot a procinak..
a gépem most így megy reggel 7 óta és nem kapcsolt még ki, tegnap meg volt olyan, hogy 10perc után csak úgy fogta magát aztán leállt (minden alapon van)
létezhet, hogy ennyit számít a +25mV vagy csak ídő kérdése és megint kikapcsol?
szerintetek?
(az előző lapommal ugyanez a konfig több mint egy hétig is ment újraindítás nélkül..)

(#48) NorDezs válasza donzoli (#47) üzenetére


NorDezs
senior tag

Alapórajelen akkor is mennie kellene kikapcsolás nélkül, ha nem adsz plusz feszt.

(#49) donzoli válasza NorDezs (#48) üzenetére


donzoli
aktív tag

igen ezt én is így gondolom.. de gondoltam hátha..
az előző lapomban stabilan ment 1,18V-on is, alapon ezért nem értem.. :(

(#50) Ősember


Ősember
őstag

up

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.