Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jojo1


jojo1
tag

Vélemenyeket várok abit ic7 ic7 max3 tulajoktol!!!
Elöre is köszönöm segítségeteket!!!:DDD

Ezt a világot nem lehet kihagyni!!!!

(#2) I_Am


I_Am
veterán

kaja és vagyok.:)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) jojo1 válasza I_Am (#2) üzenetére


jojo1
tag

Jó az ic7 max 3?? és bocs hogy ide rángattalak!!!!!!!!

Ezt a világot nem lehet kihagyni!!!!

(#4) I_Am válasza jojo1 (#3) üzenetére


I_Am
veterán

Mi érdekel konkrétan? Miért pont ezt a lapot nézted ki magadnak? Nem elég a sima IC7 felszereltsége?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) jojo1 válasza I_Am (#4) üzenetére


jojo1
tag

úgy hallottam az max3 jobb!!!

Ezt a világot nem lehet kihagyni!!!!

(#6) I_Am válasza jojo1 (#5) üzenetére


I_Am
veterán

Hűtött tápstab-ok és kondik, feszültségek kicsit stabilabbak, bár nagy terhelésnél már a táp is közrejátszik. Én anno azért vettem mert szükségem volt a sok vezérlőre, mert sok hardware-em van. Ha nem lett volna sok akkor nem ilyet vettem volna.
Objektív véleménnyel nem nagyon tudok szolgálni, mert amelyik gép eddig megfordult nálam, azok mind stabilak voltak (ha meg nem akkor hw hiba volt az oka).
Tuningra jó mindkét lap, majdnem ugyanugy néznek ki, csak a max3 jobban felszerelt.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) jojo1 válasza I_Am (#6) üzenetére


jojo1
tag

Mert nekem azt mondták hogy jobban bírja a strapát mintaz ic7!!!

Ezt a világot nem lehet kihagyni!!!!

(#8) I_Am válasza jojo1 (#7) üzenetére


I_Am
veterán

Eddig összehasonlításnak Vikotr sima IC7-je volt. Voltak esetek, mikor pl hynix ramok 20MHz-el jobban húzhatóak voltak az én lapomban mint Viktoréban, de nagy különbséget nem véltünk felfedezni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) jojo1 válasza I_Am (#8) üzenetére


jojo1
tag

akkor jó nekem az ic7 is!!!!Köszönöm

Ezt a világot nem lehet kihagyni!!!!

(#10) I_Am válasza jojo1 (#9) üzenetére


I_Am
veterán

Nincs mit, de azért ha valaki még megírja a véleményét és személyes tapasztalatát (Gorneck és többiek) azzal sem jársz rosszul. Kérdezd meg a nagy abit ic7 totyikban is.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11) Cruz


Cruz
aktív tag

Szia!
Büszke max3 tulaj vagyok, bár nem hangoztatom egetverően, mivel mindenki azt vesz amit akar. :)
Teljesen meg vagyok elégedve a cuccal. (eddig egyetlen komoly fejtörőt okozott - lehet csak eltérés az eddig megszokottaktól = ha kiveszem a procit és ugyanazt teszem vissza, akkor csak cmos reset után bootol; a vh6II-nél ilyennel nem találkoztam).
Nagyon király az integrált LAN! Eddig PCI-os hálókártyát használtam és ahhoz képest fényévekkel jobb. Az integrált hangkártyát nem próbáltam. Sok ide és sata eszközt tud egyszerre kezelni, ez a fícsör a biosból egyszerűen kezelhető (csak elsőre tűnik bonyolultnak). Raid-el eleddig nem próbálkoztam. Húzni jól lehet benne a procit is (de eddigi tapasztalat nálam, hogy inkább a ramot érdemes meghajtani, de azt nagyon: a 3.0@3.75re húzva kb ugyanolyan eredményeket produkált, mintha 3.3-on a legkisebb memóriakésleltetésekkel (2 2 2 5) + a Game Accelerator fícsör Street Racer beállításával használnám a gépet. Előnyök: nem melegszik annyira, de ugyanolyan gyors!) és a ramot is. Tág határok között állíthatók a feszültségek. stb
Hátrányok. A North Bridge aktív hűtése hangos, az OTES é se halk, de az még elmegy (biosból álllítható lefelé mindkettő ellenben).
Az alaplapi Winbond chip, ami a hőmérsékleteket méri felémér rendesen, de ez megszokható, engem eddig nem zavart
Az OTES miatt nincs rajta soros illetve párhuzamos port. Manapság ezeket nem sokra tudod használni, de ha esetleg régi párhuzamos portos nyomtatót akarsz használni (mint pl én), akkor lehet venni ilyen átalakítót (bár nem olcsó, de én anno ezt is belekalkuláltam az árába).
Nekem megérte a sok pénz érte (két év garral vettem).
Sok minden jó és okos dolog van a dobozva mellékelve hozzá.
Szerintem az ic7 szériának minden tagja megéri az árát. Bár azért a pár ezerért inkább jobb a G-t vlasztani, mint a simát... ha eddig nem hánytál az Abit névtől, akkor nem rossz választás egyik sem. :D
Vannak hasonló felszereltségű alaplapok a piacon de vagy drágábbak (pl asus) vagy nem ennyire gyorsak (pl gigabyte). Ez viszont már megint csak szubjektív kérdés. Érdemes elolvasni a PH-s tesztet az alaplapokról...

Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#12) Gorneck


Gorneck
titán

Itt is vagyok!:)
Szal kérem IC7-G volt és Max3am van!
Cruz és I_am leírtak mindent ami lényeges! Ha megveszed IC7 topicot érdemes átnyálazni! Nem tagadom vannak jobb lapok is mint amiket az abit gyárt, de sztem a 875ösök között az IC7 ár/teljesítmény bajnok! Ha van léd vegyél max3at, de akkor semmire se sajnáld a pénzt, gondolok itt jó procira ramra és tápra! Ha sajnálod elég bőven egy IC7 vagy AI7!

Gorneck#1239

(#13) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasz!!!

Igen igen én is már egy jó kis IC7-G tulaja vagyok amit Gornectől vásáróltam meg tőkéletes simán megy semmi problémám nincs vele.Amire kell megfelel ha van léd vegyél extrásabbat de szerintem egyenlőre felesleges.

(#14) Gorneck válasza #00809728 (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig milyen szkeptikus voltál!?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.