Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dam


dam
tag

Sziasztok!

Haverom problémája a következő. Abit IC7-es lap 2,6/800 proci. Hűtő valami rézmagos elég drága vacak. Bekapcsolásnál azonnal a BIOS-ba lépve 45 fokos a proci. Előfordul, hogy a System Temperature -28 fokot ír ki! A procihűtő fordulatszámát néha 0-nak jelzi. Továbbá. Ha játszik min. 55 fokig megy fel de volt már 62! is. Probléma még. Nem tudom a negatív feszültségeknek van-e jelentősége. Ha van akkor mi? Ugyanis nála a -12V az -8,xx a -5V pedig -2,xx. Szerintem ez így együtt eléggé problémás. Ha igen akkor mi lehet a rossz? Alaplap???

[Szerkesztve]

(#2) bendi válasza dam (#1) üzenetére


bendi
tag

Táp milyen? Inkább arra keresgélnék

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#3) dam válasza bendi (#2) üzenetére


dam
tag

Chieftec 360W.

[Szerkesztve]

(#4) bendi válasza dam (#3) üzenetére


bendi
tag

Hááát... akkor meg kéne nézni másik táppal, ha azzal is ilyen, akkor visszavinni az alaplapot.

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#5) Intelligencs válasza dam (#1) üzenetére

Az eredeti BIOS az IC7-ben rengeteg hibát tartalmaz. Amikor megvettem az unokatesómnak a lapot, rögtön lecseréltem a legújabbra a BIOS-t, mielőtt egyáltalán feltettem volna a win-t. Azt hiszem most a 19-es verziónál járnak. Ugye felraktad Te is?
[L]http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=IC7&fMTYPE=Socket%20478&pPRODINFO=BIOS[/L]

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#6) dam válasza Intelligencs (#5) üzenetére


dam
tag

Fenn van!

(#7) Intelligencs válasza dam (#6) üzenetére

Akkor vigyétek vissza, ha biztosak vagytok benne, hogy az alaplap a rossz. De megteheted azt is, hogy átviszitek hozzátok, és egyenként cserélgetitek az alkatrészeket, hogy melyik a hibás. Én is így jöttem rá, hogy rossz az alaplapom. (Igaz, az már régi volt, egy Abit BF6. Rest in peace.) Chieftectől függetlenül megnézhetnétek pl. egy másik táppal.

The Amiga, Born a Champion

(#8) dam


dam
tag

Valaki esetleg tud biztosabbat mondani? Tuti alaplap???

(#9) echo001 válasza dam (#8) üzenetére


echo001
aktív tag

szerintem itt max tippeket kapsz hogy merre keresd a hibat mert a biztoshoz ott kene lenni es probalgatni....

Echo

(#10) dam válasza echo001 (#9) üzenetére


dam
tag

Ja! Csak nincsen csere 875-ös alaplapon meg 360W-os tápom sem!

(#11) zsoltee10 válasza dam (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

tuti, hogy a lap rossz. a legtöbb ic7-nek gondja van a hőmérőkkel. nekem sem mér korrekten. :(( nekem első induláskor, belépve a biosba 48 fok, zalman 7000cu max fordulaton.

(#12) Savanya


Savanya
addikt

Szerintem is csak a HW monitor hibásan mér .(nekem is felülméri a CPU hőmérsékletet és a negativ voltokat is furán méri ,de ettől függetlenül jó az alaplap )

Mobilszámom: 70-516-8068

(#13) Alvin_ti4200 válasza dam (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

+1 szavazat a lapra

(#14) erdoke válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


erdoke
titán

Nálam dettó. Esetleg nem a Zalman felfekvésével van gond nálad is? Nálam elforog a procin, akárhogy húzom is meg.
Mondjuk a GT 4350-em is ugyanazokat az értékeket adja, pedig jóval gyengébb hűtő.

A legjobb aláírás a héten

(#15) dam válasza erdoke (#14) üzenetére


dam
tag

Hála istennek ez nem forog el! Már mindent megnéztünk! Garanciális a lap. Ezekkel a hibákkal vissza lehet vinni vagy le fognak minket sz@rni?

(#16) Savanya válasza dam (#15) üzenetére


Savanya
addikt

Attól függ hol vetted ,de ha mellette jó és stabil a lap akkor elzavarnak vagy felszámolnak bevizsgálási díjat .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#17) Bandit21


Bandit21
addikt

Win-ből lehet IC7-BIOST frissíteni? ha igen hogyan? köszi

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#18) dam válasza Bandit21 (#17) üzenetére


dam
tag

Én úgy tudom nem. Ráadásul CMOS resetet kell a frissítés után csinálni (ABIT szerint), hogy minek azt nem tudom!

(#19) erdoke válasza Bandit21 (#17) üzenetére


erdoke
titán

Abit FlashMenu nevű progit kell feltenni, azzal lehet (az IC7 letöltései között megvan). Nem árt egy szünetmentes táp, mert könnyen elszállhat a lap, ha pont frissítéskor jön egy áramkimaradás...

Egyébként a CMOS-t tényleg érdemes kisütni a BIOS frissítése után, nálam több menüpont eltűnik, amíg nem csinálom meg.

A legjobb aláírás a héten

(#20) Viktor77 válasza Intelligencs (#5) üzenetére


Viktor77
titán

A 20-asnál.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) Viktor77 válasza Bandit21 (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Jaja, ahogy DOK mondta. Flashmenu, és ott a lépésről-lépésre változatot választod, szépen végigvezet a dolgon. Kb. 2 perc. Annyira egyszerű hogy az már fáj, pedig az elején kicsit rostam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) Bandit21 válasza erdoke (#19) üzenetére


Bandit21
addikt

Akkor már csak 1 link választ el a teljes boldogságtól, én uais sehol se találom :F

közbe meglett sorry láma voltam...


De utána meg hibát ír ki, ''plíz try again later'' amikor az új BIOST kezdené letölteni...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#23) zsoltee10 válasza erdoke (#14) üzenetére


zsoltee10
addikt

Olyan jól fekszik fel a zalman, hogy a pasztát úgy kinyomja, hogy szinte el tudom olvasni, hogy mi van írva a procira. a zalman egy picit elforog, de csak a holtjáték erejéig természetesen, és erősen kell forgatnom, hogy megmozduljon. egyébként csontig be van tekerve a csavar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.