Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit ic7 pat!!?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Hol lehet bekapcsolni a fent emlitett alaplapon a PAT-ot?
BIOS-ban nem nagyon találltam meg...

conf:p4 2.4 800FSB 2X256MB 400MHZ RAM ABIT IC7

(#2) J.J. András válasza Hyperion (#1) üzenetére


J.J. András
őstag

i875-ös chipsettel szerelt ezen deszka (ha jól tudom), és ezen chipset specifikációja a gyári PAT,meg a Sprindale-s (i865) chipsetben is bent van ezen képesség,de nem biztos hogy egy alaplapi modolással elő tudod hozni.....vagy egyáltalán az alaplap gyártó aktiválta-e, mint az ASUS P4P800 esetében, ahol igen, és elnevezte MAMnak= Memori Acceleratoin Mode (valami iylesmi......)

na, de a Te lapodban benne van, bár azt nem tudom, hogy i875-ös Canterwood chispetnél kikapcsol-e a PAT 200 Mhz FSB tuning felett......

de majd reméljük jön Grafman , és megmondja, vagy jön valaki, akinek van ilyen deszkája, és megmondja ő, hogy tuning esetén hogyan viselkedik....

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#3) bendi válasza Hyperion (#1) üzenetére


bendi
tag

Csak HT-s proci és DUAL chanel esetén indul, talán

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#4) J.J. András válasza bendi (#3) üzenetére


J.J. András
őstag

hm ne bassz , kétségbe vonom szavaidat :(...... i865PE ASUS P4P800-ban nem kellett hozzá Hyp.T. CPU, sima Northwood-os Celeronnál is működött a PAT nekem.... és ez saját tapasztalat, nem az....őő mások mondták.....stb.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#5) J.J. András


J.J. András
őstag

arra azért kíváncsi lennék , hogy Tuning mellett i875 chipsetnél mükszik ez a PAT dolog.... ? szóval pl 250 Mhz FSB mellett megy a PAT az IC7es deszkákban ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#6) Geli válasza bendi (#3) üzenetére


Geli
senior tag

nem kell hozzá dual channel...de még két ram se

(#7) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A PAT az i875P chipkészletes lapokon mindig aktív, a procit alapon járatva is és tuningolva is.
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=256[/L]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Skylark válasza Geli (#6) üzenetére


Skylark
tag

Advanced Chipset Featuresen belül a Performance Mode-nál tudod bekapcsolni.
De szemben Geli állításával, amíg nem tudtam dual channelben indítani a két memória modult (u.i. egymás mellé tettem először), addig nem lehetett aktiválni.
Amikor elindult a dual ch. mód, akkor viszont automatikusan aktiválódott a Pat. Nálam így volt, lehet Gelinél másképp...

(#9) Skylark válasza fLeSs (#7) üzenetére


Skylark
tag

Szia FleSs! :))

Nálam akkor sem volt aktív! :DD

(#10) Viktor77 válasza Skylark (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, és csak 800-as fsb-vel műkszik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) fLeSs


fLeSs
nagyúr

[L]http://www.intel.com/design/chipsets/datashts/252525.htm[/L]

idézet:

The MCH supports Performance Acceleration Technology (PAT). PAT is only available when the MCH is set at FSB 800 MHz and DDR 400 MHz mode. PAT enables lower latency paths from the FSB to system memory. This enables increased system performance for the 875P chipset system.

Le is fordítsam? :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit ic7 pat!!?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.