Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit hőmérőhiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) 666


666
tag

Igaz, hogy az összes Abit alaplap más képpen kalkulálja a CPU hőmérsékletét, és emiatt +10 fokot mutat bármelyik szoftver? Valahol olvastam egy ilyesmit, és az volt írva... Van esetleg valakinek hőmérős LCD-je amin le tudná csekkolni?

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#2) erdoke válasza 666 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Annyira nagy a szórás, hogy nem hiszem. Szerintem pont ez a baja a legtöbb újabb Abit lapnak, hogy a rajta lévő gagyi Winbond chip össze-vissza mér.

A legjobb aláírás a héten

(#3) konrad válasza 666 (#1) üzenetére


konrad
aktív tag

Nekem is az ic7 legalább 5-6 fokot téved fölfelé ...

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#4) Flashget válasza konrad (#3) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem is IC-7 van és levettem a gépház oldalát, kinyitottam rá az erkélyajtót és gyakorlatilag olyan volt így mintha egy ventilátorral hűtöttem volna. Megnéztem a proci hűtőbordát langyosnak is alig nevezhetném és zsír hideg levegő kavargot a procinál. Ennek ellenére mind az aida mind az ABIT EQ 45-48 fokot mutatot alapjáraton!

Realme GT Master Edition

(#5) 666


666
tag

Nekem egy kemény 7000A-Cu-s Zalmanom van, max fordulaton (2.8GHz-s P4 3.3-ra téve) 50 Fokot mutat alapból, terhelve meg 60-at, de amikor leszedtem az oldallapot és megfogdostam a réz bordát alig érződött forróság...

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#6) konrad válasza 666 (#5) üzenetére


konrad
aktív tag

Nekem Vantec Aeroflow vp4070, alapon win-ben félfordulaton 42-44 fokfelpörgetve minden venti maxra 58-60 fok. :U

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#7) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Hi! Jaja, ez így van! nekem nf7 v2.0 van! csal fölfelééé, de inkább többet mutasson, mnit kevesebbet... Szerintem! nem? :)) Az asus meg kevesebbet mutat én úgy tooom, szóval.....De ez már vhol meg lett beszélve :)

(#8) mr_ricsi válasza Flashget (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''... a proci hűtőbordát langyosnak is alig nevezhetném ... Ennek ellenére ... az ABIT EQ 45-48 fokot mutatot alapjáraton!''
Nem lehet, hogy ezúttal az Abitnak van igaza? Ha valaiért nem jó a hőátadás a proci és a borda között, akkor lehet hűvös borda mellet meleg a proci.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) Viktor77 válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, mivel az Abit lapok felülmérnek legalább 5-8 fokot.

Én perpill egy 1.475-ös feszü proccal 54 fokon netezek. ''Enyhén'' sok!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) fokukac válasza Viktor77 (#9) üzenetére


fokukac
nagyúr

van, aki forrón szereti... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

NF7-ről nem is nyilatkoznék:(

(#12) deepwell


deepwell
aktív tag

hi mindenki !

Nekem is Ic7 em van es szerintem teljesen jol mer a homero ! ha belegondoltok egy komolyabb proci kb 90 100W ot FUT !! ezt lehuteni nem olyan egyszeru, foleg hogy nem a magot hutjuk, hanem egy boritosapkat ! amig borda es venti volt a procimon, nekem is 60 sot amig a gyari Intel borda 70 fokot is elert terhelve a procihomerseklete ! miota viz huti maxterhelessel 3 -4 ora utan is 49 fokos ! van egy aerogateII es ventiszabalyzom, ami egyben homero is, es a rezblokkot merve 39 fokot mutat. Mivel ugye a hoatadas nem tokeletes a mag es a blokk kozott az a 10 fok teljesen realis ! en inkabb azt nem tartom realisnak hogy az ASUS lapok 29 fokos szobahomerseklet mellett egy 1.65 V al uzemelo 3.0@3.7 es procinal 39 fokot mernek !

Framerate is LIFE !

(#13) sz.j


sz.j
nagyúr

Az aláírásban lévő konfigom van és az Abit uGuru EQ-ja alapon 32°C-t mér!!! Régebben ez az érték 39°C körül volt, de a neten láttam a ''Badong'' levégőterelő rendszert (kb. 20-25 Euro). Ennek alapján fabrikáltam egyet müanyag flakonból, aminek az egyik vége szorosan ráment a proci ventijére, a másik vége a ház perforált oldaláig ér és így nem a házon belüli meleg levegő kerül a hütőre hanem a kinti hidegebb.Még jobb lehetne a hűtés ha a ''cső'' másik végére is venti kerülne!!!
Máskülönben úgy hidetik a Badong-ot, hogy 14,2°C csőkkenést (???) lehet vele elérni!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14) 666


666
tag

Hááát... de mondjuk nem hinném hogy egy ekkora Zalman idle állapotban 50-en tartja a procit... az sok...

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#15) sz.j válasza sz.j (#13) üzenetére


sz.j
nagyúr

Máskülönben a Google-ban rá kell keresni a ''Badong''-ra, és ott van minden infó!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16) Neu


Neu
csendes tag

nekem is szarakodott a a hőmérő de nekem a chipseten. azt írta 29 fok... megfogtam és tojást lehetett volna rajta sütni :)

neuro(KUKAC)vipmail(PONT)hu

(#17) madve válasza 666 (#1) üzenetére


madve
tag

Hi,

Nekem NF7-s V2.0-m van. Nekem felülmér 5-8 fokot. :( Külső digitális hőmérővel mértem meg. Ragasztottam a proci belső felületére (kivezetés vékony kábelekkel a lábak között) egy érzékelő és a másik érzékelőt a hűtőbordára. Hőmérő bekapcsol, gép bekapcsol. Üresjáratban is már 5 fok volt a kölünbség a bios és a hőmérő által mért hőmérséklet között. Terhelt állapotban 8 fokot is elért a különbség. A két hőérzékelőt azért kötöttem be hogy ellenőrizzem a hogy mennyire jó a hőátadás. Egész jó 1-2 fok különbséget tapasztaltam a belső oldalra ragasztott hőérzékelő és a bordán lévő hőérzékelő között. A műszer kalibrált laborműszer volt, sajna csak kölcsönbe tudtam szerezni. Szóval én azért egy picit örülök hogy felülmér mert a Winbond igen pontatlanul mér és így el tudom kerülni az esetleges hőmegfutások általi processzorhalált... :C

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#18) madve válasza 666 (#1) üzenetére


madve
tag

Hát ez volt....

[Szerkesztve]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#19) zsoi


zsoi
senior tag

Az biztos hogy legalabb egy ezust pasztara erdemes beruhazni... :)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#20) norbee3al válasza 666 (#14) üzenetére


norbee3al
tag

nekem is7-es abit alaplapom van, direkt ezért frissítettem a legújjabb BIOS-ra, és nem történt változás. Biosban 60 fok, abiteq-ban 51 fok szóval :O
neked milyen p4-esed van? mert nekem is egy p4 2,8 GHZ-es Prescott meg egy zalman alcu van rajt. igaz nekem is 50 fokos, de 3,3-ra húzva 52-53. 3,4-re pedig 54-55 fokod. :(

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit hőmérőhiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.