Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit gf fx5600 tv out - fekete fehér (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Rusy


Rusy
tag

Vettem egy Abit Siluro Gf FX5600-as kártyát, aminek hiába állítom palra a Tv outot mindig fekte-fehér marad. A driver Det 52.16. A régebbi driverekkel sikerül színes képet csinálnom, de csak ha a Tv-ben belül elhangolom a Pal segédvívőt. Ilyenkor viszont a tv adás ff.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#2) Keitaro válasza Rusy (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem lehet, hogy az átalakító rossz?

(#3) Rusy válasza Keitaro (#2) üzenetére


Rusy
tag

Próbáltam másikkal is, azzal sincs szín. De mint mondtam a 44.03-as dettel sikerült színt csiholni, bár ehhez bele kellet nyúlni a tvbe.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#4) Keitaro válasza Rusy (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen olvastam, de furcsálltam is kicsit... RCA-n kötöd be ezekszerint?
Lehet, hogy találtál még egy hibát az új driverben?

(#5) Rusy válasza Keitaro (#4) üzenetére


Rusy
tag

Lehet, bár valami akkor sem stimmel ezzel a tv outtal, ugyanis régebbi driverekkel is csak akkor van szín, ha eltekerem a tv-t. Lásdd fent. Régen a TV toolban lehetett tekergetni a color carriert, az Fx-ekben viszont beápített tv encoder van, ergo ez a rész sötét a tv toolban

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#6) Keitaro válasza Rusy (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Gariba visszavinni?

(#7) Rusy válasza Keitaro (#6) üzenetére


Rusy
tag

Erre én is gondoltam, de addíg nem akarom, amíg másik tv-n nem próbáltam le. Mistralos, ott szeretik hülyének nézni az embert.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#8) Keitaro válasza Rusy (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Ouch, na igen. Akkor minden jót, remélem megoldódik a dolog

(#9) Rusy


Rusy
tag

Senkinek semmi ötlete, hogyan lehetne színt kicsiholni az új driverből, mivel a képminőség az nagyot javul annak a használatával.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#10) faster válasza Rusy (#5) üzenetére


faster
nagyúr

Az a gyanúm, a kártya TV outja rossz. Persze próbáld ki egy másik tv-vel. A TV toolt másik kártyával használtad? És annál is tekergetni kelet a segédvivő frekit? Vagy a TV-n kellett ezt állítgatni? Ez most nem világos.

(#11) Rusy válasza faster (#10) üzenetére


Rusy
tag

A tv toolt egy Gef4 Ti 4200-al használtam, ott csak azért kellet tekergetni, mert néha elment a szin. Annyit mostanra sikerült elérnem, hogy megtaláltam a tv-n azt a pontot, ahol adásnál is van szín, meg a kártyárol is. Viszont 52,16-nál továbbra sincs szin a tv-n. Egyébként a tv egy jó régi 72cm-es Videoton, a thomson kategóriából.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#12) Johnny


Johnny
senior tag

Nővérem Radeon 9000-ese volt ilyen, az 5-ik kábel+átalakító együttessel volt csak nála szines kép. Odaadtam neki azt, amit én használtam (érdekes: nálam mindegyik átalakító, kábel jó volt). Szerintem a tv nyügje, itt is az volt.

(#13) Yutani válasza Rusy (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Áruld már el: S-VHS vagy RCA kábellel kötöd össze a TV-vel?

#tarcsad

(#14) vallas


vallas
senior tag

Hali nekem is csinált ilyet a gfmx440-em,de ha átálítod a azt hogy kompoziton vagy s-videon jön e a jel akkor lehet hogy megszünik,nekem akkor lett jó,amikor s-video kábellel jön a jel a gépből,és kompozit volt beállitva a beállítás fülön a nvidiás részben.

Nekem fekete fehéren bootol,és akkor vált szinesre,amikor feljön a Windows üdvözlés.

Remélem segít.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#15) Rusy válasza Yutani (#13) üzenetére


Rusy
tag

Rca-n, S-VHS átalakítóval.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit gf fx5600 tv out - fekete fehér (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.