Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit gf4 ti4200 után hova tovább? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Joooe


Joooe
tag

Sziasztok!

Van/volt egy GF4 Ti4200 64M 4xagp kártyám, sajnos meghibásodott és egyfolytában fagy meg teszi tönkre az alaplapokat. Még garanciális és valószínűleg levásárlás lesz a dologból. Milyen kártyát válasszak, hogy
- ne kelljen egy vagyont kifizetnem különbözetként
- érezhetően jobb teljesítményt nyújtson
- talán jó lenne agp8-as, directx 9 támogatással (talán...)

a kérdésre elvileg biztos meg lehet találni a választ itt más topicokban, meg a cikkekben, de nekem nem sikerült, túl sok száz oldalt kellene hozzá átnézni :))

Előre is köszönök minden ötletet

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#2) rogers válasza Joooe (#1) üzenetére


rogers
aktív tag

Én nemrég voltam hasonló cipőben, bár az Inno3D volt. A költséghatékony megoldás egy Club3D Radeon 9600Pro lett...

Ebből van 2 féle, oda kell figyelni az egyik jelentősen olcsóbb, de lassú a RAMja, a drágább a ''normál'' verzió. Még a kisebbik is űbereli nagyrészt a Ti4200-t, azt kell megnézned, hogy ahol a garit intézik, melyik illik jobban a csereárban, vagy, hogy hajlandó vagy-e ráfizetni pár ezrest...

Jobb későn, mint még később...

(#3) szepi79 válasza Joooe (#1) üzenetére


szepi79
őstag

Mennyi nálad a vagyon? Mert ha veszel egy 9700-est, azt biztos nem kell lecserélni még vagy másfél évig - szvsz ha új kártyát újítasz, akkor vagy azt, vagy próbálj meg egy 9500 pro-t. (Ha arra ki tudod cserélni, az is jó)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#4) Joooe válasza szepi79 (#3) üzenetére


Joooe
tag

hát mondjuk ne legyen több 20 ruppónál a különbség. A gáz csak az hogy nem tudom milyen áron fogják beszámítani a régit.
A 9700-es jobb mint 9600 pro? hogy viszonyulnak ezek a ti 4200-höz?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#5) kampfi


kampfi
csendes tag

Tudom meg fogtok kovezni, de azert beirom:)

Esteleg egy FX 5600 is jo vetel lehet. Az is jo lesz meg legalabb 1-1,5 evig, es tud mindent amit egy karinak ma(es holnap) tudnia kell.

(#6) rogers válasza Joooe (#4) üzenetére


rogers
aktív tag

ÓÓÓÓÓ, hát ha van +20 rugód még akkor persze más a helyzet. Abból vmi komolyat is ki lehet hozni. A beszámítási szabály egyértelmű, ha garanciális: az azonos típusú kártya nettó listaára az adott boltban, ahol intézed...

A 9700, 9600, 9600 Pro és további ATI finomságokról van jópár topic, érdemes végigolvasni. Keress rá :)


Magánvéleményként: én most biztos nem szórnék el 20 lepedőt kártyára, mert pár ezerért becserélheted olyasmire amit írtam, azzal is elleszel egy jódarabig, mire pedig kijönnek a nagy HW és videókártya igényű progik (HL2, DOOM3 hasonlók) addigra meg át fog rendeződni a piac. Szóval én most kivárok. :)

Jobb későn, mint még később...

(#7) Joooe válasza rogers (#6) üzenetére


Joooe
tag

Na itt a probléma ugyanis egy még az enyémnél jobb gf4 ti4200 -as is 30 alatt van netto, a 9700-es brutto 61

De miért netto ár az alap? kétszer fizessek áfát amikor csak egyszer vásárolok?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#8) Joooe válasza kampfi (#5) üzenetére


Joooe
tag

Jobb az fx5600 mint a ti4200? ha igen miben? kicsit gáz lenne ha még fizetnék is egy gyengébb kártyáért.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#9) LordX válasza Joooe (#8) üzenetére


LordX
veterán

Mindenben jobb. Annak a felváltására csinálták.

(#10) engusz válasza Joooe (#8) üzenetére


engusz
veterán

DX8-ban a Ti4200 gyorsabb. DX9-ben logikusa változik a helyzet.

A topic nyitójának:
Véleményem szerint, ha Ti4200-ről akarsz újítani akkor nem éri meg az FX5600. Viszont, ha új gépbe vásárolna valaki, akkor már megéri.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) LordX válasza engusz (#10) üzenetére


LordX
veterán

Dx8-ban még a R9500-9600-9600Pro-nál is gyorsabb... De csak akkor ha nem kapcsolsz be semmilyen Anizo szűrést, AA-t. Ezek nélkül meg elpazarolod az összes Dx9-es kártya teljesítményét (na jó, talán az FX5200-ét nem :) )

(#12) engusz válasza LordX (#11) üzenetére


engusz
veterán

Még soha nem alkalmaztam ezeket a fícsöröket.
Na jó LFS-ben igen. De ott azért, mert még 1024x768-ban is ronda (számomra).

FX5200 egy kicsit más tészta. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) LordX válasza engusz (#12) üzenetére


LordX
veterán

Ezt itt rontottad el :)
Mai kártyát én már nem mérnék le nélkülük...

(#14) Joooe válasza LordX (#13) üzenetére


Joooe
tag

Na majd meglátom mennyit adnak érte. Aztán majd hozok valami szokás szerint rossz döntést :DDD

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#15) engusz válasza LordX (#13) üzenetére


engusz
veterán

Lehetséges. Nekem nem szoktak kelleni ezek a fícsörök. Lehet valaki él-hal értük és evvel játszik. Annak hajrá!

De szerintem ezen nem veszünk össze. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) rogers válasza Joooe (#7) üzenetére


rogers
aktív tag

Ezt a bruttó-nettó dolgot én sem értem tudományosan, ez tapasztalat. Én is meg vagyok róla győződve, hogy helytelen, de nem tudom paragrafusokkal bebizonyítani. Még... :))

Jobb későn, mint még később...

(#17) rogers válasza Joooe (#14) üzenetére


rogers
aktív tag

Nem jó hozzáállás. Olyan döntést hozzál, amivel te magadban elégedett vagy és jó érzést okoz. A többiek mondanak amit akarnak :DD

Jobb későn, mint még később...

(#18) Joooe válasza rogers (#17) üzenetére


Joooe
tag

biztos ez a 3 nap? akkor is ha semmi baja a az új kártyának?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#19) rogers válasza Joooe (#18) üzenetére


rogers
aktív tag

Jaja, bizony igen. A legtöbb helyen pénzt nem adnak ugyan vissza (pedig azt is kellene, bár ez garanciás csere estén most nem játszik), de levásárlás mindig működik. Az üzletben rá kell azért kérdezni, ha nincs ilyen akkor ott ne vásároljál, vmint irjál be a panaszkönyve is... :)

Jobb későn, mint még később...

(#20) Joooe válasza rogers (#19) üzenetére


Joooe
tag

most nincs sok választási lehetőségem hogy vásárolok-e ott :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#21) rogers válasza Joooe (#20) üzenetére


rogers
aktív tag

akó bizakodjál :))

Jobb későn, mint még később...

(#22) Joooe válasza rogers (#21) üzenetére


Joooe
tag

Jaja. küzdök és bízva bízok :DDD

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#23) Joooe válasza Joooe (#22) üzenetére


Joooe
tag

:t

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#24) Rolesz válasza Joooe (#8) üzenetére


Rolesz
tag

Figyu, én is ugynígy jártam mint te és , annyiért fogják bevenni amennyibe kerül most a boltba(bruttó), pl kerül most a kártyád 35 körül és mondjuk egy ati radeon 9600 pro kerül 46-ba akkor olyan 10 körül kellesz ráfizetned!
Ne hagyd magad átverni!!!;]

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#25) Joooe válasza Rolesz (#24) üzenetére


Joooe
tag

Ez végül is elviselhető... a 9600 pro mennyire tuningolható? és mit tud modjuk 3dmark 2001/2003-ban a titán 4200-vel szemben?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#26) Rolesz válasza Joooe (#25) üzenetére


Rolesz
tag

Nagyon frankón tuningolható, és pontokban is lesznek ám különbségek és hát a képminőség.......................:C

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#27) Joooe válasza Rolesz (#26) üzenetére


Joooe
tag

Ugye nem fanatikus vagy és megbízhatok a véleményedben? :))

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#28) Rolesz válasza Joooe (#27) üzenetére


Rolesz
tag

:) megbízhatsz bennem, és szerintem másnak is ez a véleménye!! Igaz?

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#29) Rolesz válasza Joooe (#27) üzenetére


Rolesz
tag

De ha 20-at akrsz ráfizeetni akkor még talán egy radeon9770 is belefér

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#30) Joooe válasza Rolesz (#29) üzenetére


Joooe
tag

hát neccesen...
megéri a különbséget?
ennél a cégnél a 9600 Pro 51k brutto a 9700 61k brutoo

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#31) rogers


rogers
aktív tag

A haverom csinált teszteket és pont Ti4200-t és 9600Pro-t vetett össze. Sajna nincsenek nálam a tételes eredmények, de összességében a 9600Pro jön ki jobbra, az biztos. Vannak apró részterületek tipikusan ahol nincs abszolúte semmi spéci fícsör bekapcsolva akkor egy szinten vannak. Majd megpróbálom előásni a konkrét számokat.

Húzni lehet, a procit 400-ról 500-ig biztosan, a RAMot is lehet bőven, aggódni nem kell...

Jobb későn, mint még később...

(#32) Rolesz válasza Joooe (#30) üzenetére


Rolesz
tag

Hát igen,te tudod mennyit akarsz rászánni, de a 9700 mégis csak 9700

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#33) Joooe válasza Rolesz (#32) üzenetére


Joooe
tag

igen csak a típusszámok nekem viszonylag keveset mondanak... sose volt ati kártyám.. meg egyébként sem vagyok nagy hardver guru .. inkább programozgatok :)

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#34) Rolesz válasza Joooe (#33) üzenetére


Rolesz
tag

tekkints bele ebbe:
[L]http://www.tomshardware.hu/graphic/03q2/030416/radeon_9600-26.html[/L]

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#35) Joooe válasza Rolesz (#34) üzenetére


Joooe
tag

de ott 9700 _pro_ van, az nem midegy gondolom! vagy apróság csak?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#36) Rolesz válasza Joooe (#35) üzenetére


Rolesz
tag

az igaz, de a sima 9700 is lazán elhúz a többiektől,és amúgyis egy kis tuning és már ott vagy a pro szintjén!

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#37) Joooe válasza Rolesz (#36) üzenetére


Joooe
tag

akkor azt hiszem döntöttem 9600 pro vagy 9700 attól függően hogy mennyi pénz lesz nálam :DDD

köszönöm mindenkinek a segítséget :C

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#38) Joooe válasza rogers (#31) üzenetére


Joooe
tag

azért azok a számok még érdekelnének ha esetleg megtalálod... :U

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#39) Rolesz válasza Joooe (#38) üzenetére


Rolesz
tag

Jó döntés!! :C

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#40) ZoCso válasza Joooe (#4) üzenetére


ZoCso
senior tag

Azon az áron KELL beszámítaniuk, amelyiken vetted.
Ha a kártya javítható, akkor javítják, különben cserélik.
Ha már nincs készleten, és azt ajánlják, hogy vásárold le, akkor az eredeti vételi áron kell beszámítani.
Ha te kéred, hogy más tipust adjanak, de az ererdeti tipus is van raktáron, akkor jó esetben napi áron számítják be, rossz esetben kicserélik és használtként visszavásárolják.

Sok szerencsét.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit gf4 ti4200 után hova tovább? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.