Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit gef4 tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jym


Jym
tag

Tehát: adott egy Siluro GeF4 4200 128 megás kártyesz, alapban 250/444-es órajelekkel.
Szoftveres tuning RivaTunerrel, 275/550-ig sikerült stabilan felhúzni, vagyis a 4400-as szintjére, ez sem rossz. De az ember ugye telhetetlen, minden elérhető megahertzet ki akar facsarni soklábú barátaiból, tehát továbblép.
300/600 az elérendő cél, amin ugyan elindul, nem is hibázik, de alkalmazás futtatása során előbb-utóbb (inkább előbb) kifagy. Nosza, hűtőt a vasra!
Előkerült két feláldozandó PI-es hűtö, egy borda és egy borda+venti páros. A borda kb. fél cm magas, és nyolcfelé darabolva (még mindig fáj a kezem...) pont akkora egy-egy darab, mint egy memóriamodul. Ezüstpaszta meg egy csöpp pillanatragacs, és masszívan állnak az új helyükön. Elég jól is néznek ki.
A mag már érdekesebb darab. Van ugye rajta egy ventillátorral erősített igen impozáns méretű hűtő, ami szép is meg jó is, biztosan sok mindenre jó, hűtésre speciel nem. A borda épphogy borda, 2 mm-esek a lapjai, a venti megint elég pici darab. Nosza, távozz innen, add át a helyed egy profinak!
A ''profi'' tehát egy jó öreg ventis PI hűtő, aminek tekintélyes mérete miatt az Audigy kénytelen volt két slottal lejjebb költözni, dehát mindent a nemes cél érdekében! A hűtés kapott jó bőven ezüstpasztát, a borda pedit egy kábelösszekötésre alkalmazott drótmagos műanyag ''mittoménmivel'' került rögzítésre, ami nem szép, de jó, stabil, és ami a legfőbb, működik.
A videókártya tápcsatlakozójára egy kiszuperált Rack-hűtö csatijával került föl, ami láb-kompatibilis vele, és így a gyárit nem kellett szétbontani.
Fontos, hogy minden beavatkozás reverzíbilis (gyengébbek kedvéért: visszafordítható), így a gyári gari nem veszett el.
Az eredmény pedig önmagáért beszél, a kártyesz már 330/650-en sem fagy, bár ott már szemetel, így 300/600-on hajtom, ott stabil, nem szemetel, szép a képe, meg minden.
Hát ennyi volt tuningmellékletünk mára, remélem, néhányótok kedvet kapott rá, ha van elfekvő készletetek, meg valamennyi kézügyességetek, hajrá!

Jym

(#2) Loader válasza Jym (#1) üzenetére


Loader
tag

Nem rossz! Nekem is ilyen van. Lehet. hogy megpróbálkozom valami hasonlóval én is.

''Te! Hogyis van ez?''

(#3) MrSummer válasza Jym (#1) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Jym pillanatragaszto helyett nem tudnál vmi. mást

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#4) gericooper


gericooper
aktív tag

nem veszik el a garancia pillanatragasztó használata esetén?
ebben nem hiszek...
egyébként jó ötletek

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Az én Siluro 128MB kártyám hűtés nélkül 315/625-ön tesztelhető fagyás és hiba nélkül, de nem hajtom így hűtés nélkül. Gondolkodtam a tartós overclockon, és egy jó megoldást találtam a hűtésre, és tetszetős is:

[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/L-HU-TTG4VGA.html[/L]

Ez egy jó minőségű réz GPU hűtő, és hozzá 4 db aluminium RAM-hűtő. Én ilyet fogok valószínűleg venni, ha tuningolni akarom a kártyámat. Majd ha már kell... :)

#tarcsad

(#6) Joe_007 válasza Jym (#1) üzenetére


Joe_007
tag

Nekem Asus Gf4 Ti4200 128mb van,de 300/535-nél már szemetel(pedig kurva drága kártya).Ha tennék a memóriákra hasonlóan hütöt az gondolom ezen is segítene.De ha véletlen bedöglene a cucc el lehet tüntetni a nyomait a tuningnak(pill.ragasztó,szilikonp.) a memóriáról?

(#7) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Most találtam de nemtom hogy gondolják a borda rögzítését ötlet?
[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/scan/fi=products/st=db/co=1/sf=category/se=t%f5%20%2d%20RAM/op=rm/nu=0/ml=200/tf=title/to=x/va=banner_text%3d/va=banner_image%3d.html[L]

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#8) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Most találtam de nemtom hogy gondolják a borda rögzítését ötlet?
[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/scan/fi=products/st=db/co=1/sf=category/se=t%f5%20%2d%20RAM/op=rm/nu=0/ml=200/tf=title/to=x/va=banner_text%3d/va=banner_image%3d.html[/L]

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#9) Jym válasza MrSummer (#3) üzenetére


Jym
tag

Próbáltam csak sima pasztával, de úgy leesik. Egyébként leszedhető a ragacs, és stabilan fog.

Jym

(#10) Jym válasza Yutani (#5) üzenetére


Jym
tag

Yutani! A kártyád sirály, szerencsés kezed van. A képen látott memória-hűtővel annyi a baj, hogy az abiton az elején a két felső ram között van egy kondi, amitől az egyben-a-kettőt hűtő nem megy fel, csak kis fabrikálás után. De ha gondolod, hajrá, a lényege ugyanaz, mint az én módszeremnek.

Jym

(#11) Joe_007 válasza Jym (#9) üzenetére


Joe_007
tag

Azt mondod,hogy a pillanatragasztót nyom nélkül el lehet távolítani??

(#12) Yutani válasza Jym (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Valóban, megnéztem, tényleg van egy vacak kondi. De úgy tudom, a Leadtek kártyákon egy lyuk van hagyva a nagy hűtő-monstrumon annak a bizonyos kondinak, mert az ott is meg van.

Arra gondoltam, hogy ugye lehet kapni néhány száz forintért egyszerű vga hűtőt ventivel. Nos, csak le kell szerelni a ventit, és a bordát ketté vágni. 4 ilyen hűtőből (aminek a hátulján ragasztó is van), kb. 2400 forintból meg is van a RAM hűtése.

#tarcsad

(#13) 2lock


2lock
csendes tag

Ugyanilyen kártyával (Abit siluro, 128 (250/444). Extra hűtés nélkül a 3dmark2001Se többször is lefut 300/589-en).
Én megpróbálom csiptetős módszerrel rögzíteni az alu hűtőbordákat. Sima paszta a ramokra, kér darab 1személyes (ramos) borda ráaplikálva egy erősebb fajta csipeszre, és simán rácsiptetem. Erősen tart, nyom nélkül eltávolítható, és baromi ronda:)
Létezik egy Henkel által gyártott, hővezető ragasztó, ilyen célokra, aminek ccm-re 10.000.- Ft körül van. Inkább szerelek.

Ha van más ötletetek a rögzítésre nosza bele!

(#14) Jym válasza 2lock (#13) üzenetére


Jym
tag

Az egy dolog, hogy többször lefut a teszt, de a lényeg, hogy a folyamatos, mindennapi használat során stabil legyen. Ugye nem egy-egy teszt erejéig tuningolunk, hanem a folyamatos használatra. Ott pedig már kell a hűtés...

Jym

(#15) [MCM] GEIL


[MCM] GEIL
csendes tag

Na Szevasztok !

3 napja van meg az Abit GeForce 4 TI 4200 128 DDR-esem.
Szerintetek EXTRA hűtő nélkül meddeig húzhatom TARTÓS használatra ?

(Én 250/444 helyett kb 290/550-re gondoltam)

[MCM] GEIL-voltam.

(#16) Petya válasza [MCM] GEIL (#15) üzenetére


Petya
tag

Jó eséllyel menni fog. Nálam már hónapok óta zakatol 300/540-en és semmi gond! És talán még tovább is húzható! :)

(#17) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Na ezen felbuzdulva én is meghúzgálom az Inno3D Gf4Ti4200 128M -es kártyám fülét, hátha... hogy tesztelitek le, hogy mi a max? Azon kívül persze, hogy végigmegy a 3dMark, no meg nem szemetel+fagy ?

(#18) Petya válasza tothjozsef (#17) üzenetére


Petya
tag

Hogy mi a max? Nem tudom én beértem ennyivel, szerintem ez is király tuning ha ugy érzem lassú lesz már lehet megpróbálom továbbfeszegetni. Hogy teszteled le? Egyszerűen játsz 5-6 órát és ha megy (nem szemetel, nem fagy) akkor hol a probléma??

(#19) Petya válasza Joe_007 (#11) üzenetére


Petya
tag

Érdekes kérdés, valamelyik tesztoldalon azt irták hogy a kártyát be kell tenni a hűtőbe zacskóba csomagolva hogy ne párásodjon és a hidegtől a gyári hűtő ragasztója kiold. :)) Ez persze nem válasz a kérdésedre... vagy mégis...?

(#20) okiDoki


okiDoki
tag

Arra még nem gondoltatok, hogy a kártya túloldalán is lehetne a videochip felett egy venti? Kb. 20 MHz-t lehet vele nyerni. Frankó alumínium hűtőbordák vannak az ATX-tápokban is, én ilyenen gondolkodom a memóriákra, már készen is vannak, de ez a pillanatragasztó garis problémákat vethet fel, nem? Egyébként Abit Siluro 128 MB folyamatosan 280@580-on, semmi gond. :))

0,0

(#21) TitiRii válasza Jym (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

ABIT gef 4 ti 4200 64 mbs kivitel
hynix ramokkal (4 nanos)
300/600 :)
haveromnak a leadtekét 315/620 tudtuk huzni
csak kicsit hüteni kell + ba üket :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#22) Pit79


Pit79
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy ABIT Siluro GF4 Ti4200-as videókártyát 128 MB RAM-mal, a gépem adatait itt láthatjátok:

System Info Version: 2.2
Operating System: Microsoft Windows XP
Processor: Intel Pentium® 4 @ 1.51 GHz
Graphics Card: ABIT Siluro GF4 Ti4200
Total Physical Memory: 512 MB
Free Physical Memory: 288.60 MB
Motherboard Manufacturer: ASUSTeK Computer INC.
Motherboard Model: P4B266


Lefuttattam a 3D Mark-ot és csak 6680 pontot értem el!Ez ha jól sejtem, nem a legfényesebb, vagy tévedek? Lehetne jobb is? Ha igen, mit tudnék tenni?
Ha valaki tud, segítsen!

Köszi

Pit

(#23) *EX*


*EX*
csendes tag

Lehet kapni barkácsboltokban szilikon alapú ragasztókat amik ha ''megszilárdulnak'' gumis állaguk lesz. Ezek könnyen eltávolíthatóak, nagyon jól ragasztanak és kb 200 °C bírják.

(#24) phoenixke


phoenixke
tag

ALBATRON (R) GeForce4 TI4200P Turbo !!!!! 3.3ns DDR RAM van rajta, a bordak is gyarilag. 250/550 a gyari, vagyis az 550 rendesen ''underclock'' :DD . 300/690 -en meg stabilan megy, de olvastam olyan tesztet ahol 710ig nyomtak stabilan! Erdemes a par ezer forinttal tobbet adni erte, mert a 3.3 ns ram miatt a 4600 alapteljesitmenyet tulszarnyalja, nem kell semmit sem ragasztgatni ra - venti es rezbordak hutik a gpu -t es alubordak a ramot. A Leadtek kartyakon meg teljesen bebugyolaltak asszem rezzel az egeszet, es 3.6 ns ram van rajtuk ;)

3dmark 2001 se 11997 amd1800+@1725 512 ddr , Albatron GeForce4 TI4200P Turbo 300/690 :DD :DD :DD

(#25) realist


realist
őstag

Lehet, hogy nagyon láma kérdés, de honnan lehet megállapítani, hogy hány nanos a ram...:(
Hosszú távra érdemesebb a 128mb, de az kevésbé tuningolható jól tudom?

(#26) Gomezz válasza Pit79 (#22) üzenetére


Gomezz
senior tag

Ez tényleg elég gyenge.
Szerintem úgy 8000 körül lenne a helye.
Milyen drivert használsz a videó kártyádhoz?

(#27) realist válasza realist (#25) üzenetére


realist
őstag

?

(#28) pepepapa válasza Gomezz (#26) üzenetére


pepepapa
tag

ezt tavaly karácsony elött kérdezte, gondolom azóta megoldodott, vagy tuladott rajta. üdv

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#29) realist válasza realist (#27) üzenetére


realist
őstag

??

(#30) pepepapa válasza realist (#25) üzenetére


pepepapa
tag

1/ rá van irva a mem-re az utolsó számjegyeket figyeld. 2/ csak annyiban tuningolható kevésbé, hogy általában a több /128/ mem-el rendelkező darabokat lassabb memm-el szerelik általában 4 ns-ez még elfogadható ugyanazon gyártón belül a 64MB-os ra kerülnek a gyorsabb ramok 3,6ns-3,3ns-vagy nem. parasztosan leegyszerüsitve többet számit a mem gyorsasága, mint a mennyisége. ez nagyjából igaz de ennél azért bonyolultabb a kérdés.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#31) pepepapa válasza realist (#25) üzenetére


pepepapa
tag

1/ rá van irva a mem-re az utolsó számjegyeket figyeld. 2/ csak annyiban tuningolható kevésbé, hogy általában a több /128/ mem-el rendelkező darabokat lassabb memm-el szerelik általában 4 ns-ez még elfogadható ugyanazon gyártón belül a 64MB-os ra kerülnek a gyorsabb ramok 3,6ns-3,3ns-vagy nem. parasztosan leegyszerüsitve többet számit a mem gyorsasága, mint a mennyisége. ez nagyjából igaz de ennél azért bonyolultabb a kérdés.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#32) realist válasza pepepapa (#30) üzenetére


realist
őstag

Köszönöm!:))
Még annyi, hogy nem tudod a 128as abitokra 4ns-t tesznek?

(#33) realist válasza pepepapa (#31) üzenetére


realist
őstag

Azt honnan lehet tudni, hogy melyik ram mennyit bír 5ns; 4ns; 3,6ns; stb...
kösz!

(#34) realist válasza pepepapa (#31) üzenetére


realist
őstag

Tehát az én kártyámon ramján van egy szöveg utána – 5 akkor ez most 5ns ram igaz?

(#35) Yutani válasza realist (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

Számítási mód:

1000/az IC-n látható szám(*2, ha DDR)=ennyi MHz-et tud elvben a RAM

Tehát 5ns-os a RAMod, akkor 1000/5*2=400 MHz. GF4 MX440 kártyán szokott ilyen lenni, meg gyengébb 8500LE kártyákon, stb.

#tarcsad

(#36) pepepapa válasza realist (#34) üzenetére


pepepapa
tag

sajnos igaz! 5ns kb 245-250mhz ddr=500 max erre van esélyed. az abit siluro TI4200 /8xagp/128MB én ugy tudom 4ns rammal szerelik-eddig csak ilyet láttam de meg kell nézni minden darabot lehet eltérés-még a jó irányba is.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#37) MaUser válasza realist (#34) üzenetére


MaUser
addikt

Igen általában egy hosszú szám pl:
dkgi312946823-5,
de lehet hogy
dkgi312946823-50.
A kettő ugyan az.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) realist válasza Yutani (#35) üzenetére


realist
őstag

Köszönöm!
Tehát akkor kitudom számolni, hogy mennyin megy + 10% tunning...:))

(#39) realist


realist
őstag

mindenkinek kösz(!) a segítséget...
kezdem átlátni... mondhatni megvilágosodtam...:D

(#40) realist válasza Yutani (#35) üzenetére


realist
őstag

tényleg végül is tuningoltad a titánodat?

(#41) SYZYGY válasza pepepapa (#30) üzenetére


SYZYGY
tag

Akkor minek vesszük a 128-as kártyákat??????? Mert ugye senem tesztben, se játékban nem gyorsabb , SŐT lassabb. Nekem is 128-as van:DD

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#42) Szőrös  válasza SYZYGY (#41) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez nem így van. A mai játékoknál már kifejezetten számít , hogy mennyi ram van a karin.Minnél több annál jobb.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#43) SYSYGY válasza Szőrös  (#42) üzenetére


SYSYGY
csendes tag

Egy kicsit megnyugtattál. kösz

Kárhogy letedd...nincs értelme

(#44) Peat;)


Peat;)
veterán

Jaja,doom3 féle játékoknál a 128 mega már látszani fog.3dmark2003 az űrhajós játékteszt már 1 fps-el(azé nem semmi) gyorsabb azonos órajelen;)
A tuningról csak annyi,hogy nem rövidíti meg az élettartamot,mint a procik esetében?(hallottam,hogy egy p4 felhúzva volt 50 fok körül,majd egy év múlva megadta magát...:()

(#45) realist válasza SYZYGY (#41) üzenetére


realist
őstag

Az újabb játékoknak már most is egyre nagyobb a ram igényük(mi lesz még itt késöbb...:))

(#46) Peat;)


Peat;)
veterán

Nekem amd-ém van!(csak nyugtáztam:))

(#47) pepepapa válasza SYZYGY (#41) üzenetére


pepepapa
tag

vannak olyan nagy texturák amik kifejezetten igénylik-alkalmazás függő, hogy mennyire de azonos sebességüből /ns/ mindenképp üdvözitöbb a több.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#49) Starsky72 válasza Kalandor (#48) üzenetére


Starsky72
addikt

OFF
Kal! Add már meg lécci a telószámodat.
kösz

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit gef4 tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.