Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsoann


zsoann
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Abit IS-10 alaplapom, 2.66-os Celeron D processzorral, Sirtec táppal.
zalman hűtés van a procin és teszi is a dolgát, terhelés alatt max 55 fokra megy fel, viszont a csipszet gyakran eléri a 72 fokot is terhelés alatt. a ház nyitott egy Coolermaster-blue ice aktiv hűtést tettem a csipszetre, de nem hatódott meg tőle.
Lehetséges hogy az integrált VGA+ hang erőlteti meg ennyire? Egyenlőre nix pénz Vkarira :(.

Amit kérdezni szeretnék: Mennyivel mér felül az abit?
Mennyi a max hőmérséklete a fenti proci+ csipszetnek anélkül hogy odasülne valamelyik?
Mennyivel hűt jobban egy passziv Zalman borda mint egy aktiv csipszthűtő? (hogy halkabb arra mérget veszek )

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#2) Gorneck válasza zsoann (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt az értéket gyári hűtővel is produkálta?!

Gorneck#1239

(#3) zsoann válasza Gorneck (#2) üzenetére


zsoann
csendes tag

Természetesen igen. ezért cseréltem le.

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#4) Gorneck válasza zsoann (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem ez nem normális...a bordának viszont égetnie kéne ilyen hőfokon! Kézzel is megfogtad a bordát, hogy tényleg annyi-e a hőfok?!

Gorneck#1239

(#5) zsoann válasza Gorneck (#4) üzenetére


zsoann
csendes tag

leterheltemn egy erre a célra kifejlesztett kis progival .....elérte a 70 fokot.
kellemesen melegek a bordák, de a bőrömet nem szedte le. a proci meg mex 55 fokra ment fel zalman minimális fordulatszámmal. tuti jól van zsírozva meg minden.


[Szerkesztve]

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#6) Gorneck válasza zsoann (#5) üzenetére


Gorneck
titán

A proci hőfoka sztem jó, de az nb sztem sok! Alapon mennyi?

Gorneck#1239

(#7) zsoann válasza Gorneck (#6) üzenetére


zsoann
csendes tag

alapon 40-45 között, ha kinyitom az ablakot akkor 37 fok , de mi lesz náron?
sztd a celeron d, vagy az integrált videókari nem lehet ludas?

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#8) mr_ricsi válasza zsoann (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''viszont a csipszet gyakran eléri a 72 fokot is terhelés alatt. ''

Az Abit lapokon előszeretettel van a Sys hőmérő a CPU feszszabályzó FETjeinél. Így aztán hiába csinálsz bármit is az északi híddal, mint halottnak a csók. (Megjegyzem: a legtöbb alaplapnál így lenne, ugyanis csak elvétve méri bármelyik is a NB hőmérsékletét.)

És lehet, hogy nem túl jó ötlet levenni a ház oldalát, mert a CPU fesszabályzói talán jobban hűlnének, ha járna a levegő odabenn.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) Gorneck válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


Gorneck
titán

''És lehet, hogy nem túl jó ötlet levenni a ház oldalát, mert a CPU fesszabályzói talán jobban hűlnének, ha járna a levegő odabenn.'' Ezt csak akkor lehet megvalósítani, ha jó házszellőzés van amihez ugye kellenek ventik is...ha lenne neki em kapná le a ház oldalát!

Gorneck#1239

(#10) zsoann válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


zsoann
csendes tag

akkor nagyvonaluan kapcsoljam ki az abit EQ-t, és ne törődjek vele? Merthát az visít állandóan ha bármilyen játékot elinditok.

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#11) zsoann válasza Gorneck (#9) üzenetére


zsoann
csendes tag

van nekem ventim, nem is 1. ha belövöm és felöltöztetem a házat akkor sem jobb a szitu , viszont hangosabb. előre nem tudok ventit rakni, csak hátra. max meggányolom az oldallapot. tapasztalatom szerint eddig a nyitott ház a leghatékonyabb. az íróasztalomnak zárt az háta, lehet ez is gond neki.

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#12) Gorneck válasza zsoann (#10) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem igen, ha tényleg nem tartod vészesnek a bordát!

Gorneck#1239

(#13) dpman válasza zsoann (#1) üzenetére


dpman
csendes tag

két kérdés:

pontosan melyik értéked 70fokos...biztos hogy az NB? milyen értékeket ad meg, ABIT-nál van PWM vagymi...nem arra ír 70-et?

mi az alap ''beep'' érték a BIOS-ban? (ha default-ot betöltöd)



----esetleg ajánlom még: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#14) zsoann válasza dpman (#13) üzenetére


zsoann
csendes tag

a SYS érték haladja meg a 70-et. 70 a beeep érték. a PWM max 35 fokot éri el. de mi a fene az a PWM? mondjuk a táp miatt is visít mert 700 rpm-n müxik...dehát 12 cms ventije van

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#15) Flashy válasza zsoann (#14) üzenetére


Flashy
veterán

a PWM a fesz stabilizáló rész (pulse width modulator). igazából annak kéne 70 foknak lenni, nem a sys-nek

(#16) dpman válasza Flashy (#15) üzenetére


dpman
csendes tag

igen, ez az ...ezért furcsáltam én ezt, mivel PWM-nek okés a 70fok... :F

(#17) dpman válasza zsoann (#14) üzenetére


dpman
csendes tag

ha már AbitEq-t használsz (azt írtad) akkor tudsz valami screenshot -ot beadni ide? persze csak kicsben! :)

meg miaz hogy visit 700rpm miatt?? nem ismerem az alaplapod de az én AG8-as Abit-omnál be lehet lőni mind a 4 FAN csatlakozóra, hogy mi a minimum riasztási érték és lekapcsolási-érték...nálad nem? (ha van AbitEQ-d gondolom azért hasonló funkciókkal bír a cucc)

(#18) zsoann


zsoann
csendes tag

pedighát az stabilan 35 fok....az abit EQ meg csak vír itt nekem. tesztelem egy ideje, tutira sys melegszik. az aida és az everest is ugyanezt jelzi. lehet hogy felcseréli? hallottam már ilyet.

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#19) zsoann


zsoann
csendes tag

1088 a minimális érték bármelyik propellernél....de a beepet azért kikapcsoltam

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#20) zsoann


zsoann
csendes tag

megnéztem biosban és döbbenet ..a PWM 60 fok a sys 35 fok, Nem értem minek cseréli fel az értékeket?

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#21) dpman válasza zsoann (#20) üzenetére


dpman
csendes tag

natessék...
BIOS frissítést és AbitEQ szoftver frissítést ajánlok...ha még nem volt...
Bővebben: link
Bővebben: link

(#22) vtechun


vtechun
veterán

Nekem Abit NF-7 em van, zavart a csipszett hűtőjének a zaja, erre lehúztam az alaplapról, vagy 2-3 fokot emelkedett, így most 22 fokos :))

(#23) Esmein válasza zsoann (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

A kv7-esem chipsete is irreális dolgokat mutatott, a megoldás: közel tették a hőérzékelő diódát a mosfetekhez és emiatt ír ki ennyire magas értékeket. Lehet nálad is ez a helyzet. Mennyire meleg a nb borda ?
Főleg kicsi m-atx, flexatx vagy a normálisnál kisebb alaplapokon fordul ez elő. Ha a borda jól van fent, nincs instabilitás és rajta tudod tartani a kezed akkor ne aggódj. Esetleg a mosfetekre tegyél egy-egy bga ramhűtő bordát és lejjebb esik a hőmérséklet.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) zsoann válasza dpman (#21) üzenetére


zsoann
csendes tag

minden elképzelhető frissítést végrehajtottam rajta. de megnyúgtató hogy a PWM melegszik.

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#25) zsoann válasza Esmein (#23) üzenetére


zsoann
csendes tag

A bordák jól vannak fent. mostmár meggyőződtem hogy nem akar megsülni a sys. +a gyári passzív hűtést megtoldottam egy 386-os proci hűtőbordájával. szépen L alakban van így a zalman azt is hűti rendesen.

Esetleg a mosfetekre tegyél egy-egy bga ramhűtő bordát és lejjebb esik a hőmérséklet.
Na ehez én láma vagyok :)
De utánanézek . Köszi mindenkinek

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#26) mr_ricsi válasza Esmein (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''közel tették a hőérzékelő diódát a mosfetekhez és emiatt ír ki ennyire magas értékeket''
Szándékosan tették közel, ugyanis azok hőmérsékletét méri. (Mert ha valamelyik FET eldurran a meleg miatt, akkor a procit átlövi az örök vadászmezőkre.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) duracell89


duracell89
senior tag

az en alaplapom (adataimnal) bekapcsolas utan (20°C-os szobaban) 46°C-nak irja a procit, es 80°C körül a GPU-t...ennyit a winbont csipekről :)

[Szerkesztve]

(#28) mr_ricsi válasza duracell89 (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a Biosban látsz ennyit, akkor szidhatod a Winbondot. Ha a win alatt valami progit nézel, akkor inkább a progit kellene.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) duracell89 válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


duracell89
senior tag

bekapcsolas utan rogton sznted hol nezem? :DDD
ofkórsz bios

szerk.: amugy ha 4féle progi ugyanazt mutatja mind a 4 rossz? :F

[Szerkesztve]

(#30) Esmein válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az abit adta ki ezt ahivatalos közleményt a kv7-hez mert a chipset hőmérséklet valakinél a 90 fokot is elérte. Szóltak hogy nincs probléma :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) zsoann válasza Esmein (#30) üzenetére


zsoann
csendes tag

Akkor ezt az IS-10 re is értelmezem. Merthát ez sem reális mérés

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.