Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit bx6 vs matrox agp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fjf42


fjf42
csendes tag

A következő problémával találkoztam: egy Abit bx6-os (valószinű 2.0-ás) alaplapba tettem egy Matrox MGA-G100A-e videokártyát. A bekapcsolás után a kártya meg se mozdult, vagyis nem volt kimenő jel. Mi lehet a probléma?
Köszönök minden segitséget. Francesco

(#2) kraftxld válasza fjf42 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A kártya másik gépben rendben működik?
BX6-os bios verziója?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Gitros válasza fjf42 (#1) üzenetére


Gitros
aktív tag

Ha máshol sem működik, még nem jelenti azt, hogy rossz. Matroxoknál főleg a 100, 200, 250-eseknél, de még a 400-asoknál is előfordult, hogy valami úton-módon elfelejtették a BIOS-ukat... :F
Annyit kellett csinálni velük, hogy leszedted a Matrox oldaláról a BIOS-t... beleejtettél mellé egy PCI-os kareszt... (alaplapi) BIOS-ban beállítottad neki, hogy PCI-os az elsődleges VGA... onnantól kezdve volt képed. És flash-eltél egy új BIOS-t a Matroxba!
Volt vagy 4-5 ilyen kártyám, amire állították, hogy rossz...

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#4) Rive válasza Gitros (#3) üzenetére


Rive
veterán

Van egy olyan, hogy 'Matrox recovery disc'. Azzal a legtöbb esetben egyszerűbb.

Ja, és finom radírral vagy vászonnal átdörgölni a kártya élcsatlakozóját, meg kifújni a port a slotból. Meg hallgatózni, hogy a speaker mit mond.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) Rover623 válasza fjf42 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Ennek a kérdésnek tökéletes helye van/lenne itt:[link]...;)

P.S.:
N alaplap és M VGA kártya N*M kombinációban N*M topicot eredményezne...szerinted mennyire lenne átlátható a fórum egy ilyen esetben...?:U
Megértésedetet előre is megköszönjük...:R

primus inter pares

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit bx6 vs matrox agp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.