Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) glaci


glaci
őstag

Üdv mindenkinek!

Egy kis tanácsra lenne szükségem:
Van egy ABIT BX6 Rev. 2.0 -ám, egy 566 -os CeleronII -vel, ami most jelenleg 952 -n megy 112 -es FSB -vel (1,65 V Core mellett (eredetileg 1,5 -os)), 2* 256 MB 133 -as SDRAM, egy ATI All In Wonder 128 PRO grafkártya, és egy 40 GB -os IBM 7200 -as ATA 100 -as winchester!
(Azt hiszem nagyjából minden lényegeset beleirtam!)
A kérdésem lényege pedig az lenne, hogy érdemes-e nekem ezt a konfigot átrakni, egy ABIT ST6 -os lapba! (Ha jol tudom, az i815EP chipsetet használ, de kb. ebben ki is merül a tudásom! Még nem volt vele dolgom!) A Rev 2.0 -ás BX6 -al nagyon meg vagyok elégedve, stabilnak, és gyorsnak tartom! Tuning szempontjából is jó, és eddig még az összes Celeron/II/PIII CPU jól ment benne. (Még azok is, amelyeket nem ismeri fel!) Egy bajom van csak vele, hogy az ABIT már lassan másfél éve nem adott ki hozzá új BIOS -t!

Azt hiszem sokat beszélek (írok)! :)
Tehát röviden: Ha ingyen és bérmentve átcserélhetem a lapomat egy ST6 -ra akkor érdemes-e megtennem, stabilabb, gyorsabb lessz-e, vagy maradjak a régi jól bevált BX -nél!

Elöre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Köszönettel:
GLaci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2) glaci


glaci
őstag

Hi!

Még annyi jutott eszembe, hogy van 3 provi is amire cserélhetek (ingyen): Celeron 700/33; C 800/100; PIII 750/100!
Eddig nem cseréltem, mert nem vagyok benne biztos, hogy mennek annyit (esetleg többet), mint a mostani 566 -os.
Mit gondoltok, érdemes esetleg valamelyikkel próbálkoznom?

Kösz a segítséget!

GLaci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#3) glaci


glaci
őstag

Javitás:

Természetesen 3 (fajta) processzorról van szó, és a 700 -as cerka nem 33 -as, hanem 66 -os!

Csak a pontosság kedvéért! :)

Várom a hasznos / segítő hozzászólásokat!
Csak bátran! :)

GLaci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#4) guest


guest
veterán

Hi !

Ha mindez ingyen van a helyedben én cserélnék, ugyan az i815 nem teljesít jobban, de ha a piii750-est belerakod bizony jóval lekörözi a mostani configod, azért nem a piii800-ast írtam, mert a piii-ak között a 750-es olyan mint a cerkák között az 566-os, azaz jó esélyel 1ghz-ig tudod tuningolni. a 815-nek végülis csak egy hátránya van a bx-el szemben max. 512 MB memót tud lekezelni, de egyelőre ez a mennyiség manapság mindenre elég. De a piii-ast a mostani lapodba is berakhatod végülis tuningolni ott is tudod, de mondom, ha ingyen van, akkor cserélj. Később az i815-öst jobb pénzért tudod majd elpasszolni, ez is lehet szempont.

Üdv: Dan

prohardver vendég

(#5) karib


karib
addikt

i815 legnagyobb hátulutője tényleg az 512-es RAM korlát. Ha ez elég neked, akkor cseréld le a lapot és a procit. Prociban P3-at érdemes választani, főleg, ha jó steppingű. Nem tudom van-e lehetőséged kipróbálni őket, mert úgy könnyen el lehet dönteni a dolgot. Ha legalább egy CPUID-t le tudsz futtatni a procikon, akkor lehet tudni a steppinget és ha cC0, akkor jó esély van a gyorshajtásra. 800-as Celeron a nagy buszsebességek eléréséhez jó, mert kicsi a szorzója (8.0x), bár a P3-750 ilyen szempontból még jobb...

Parci: valami tanács proci stepping ügyében?

Department of Redundancy Department

(#6) SeF


SeF
tag

Hy!
Szerintem mindenképpen cserélj!! Az st6-os már az fc-pga2-őt is támogatja, AGP 4X !!, túlhajtáshoz jó ui. a szorzót is tudod vele állítani!!! (legalábbis a haveroméba lehet...) Pocesszor P3-750@1000Mhz 25%-os sebességtöbblet ezt még a 256kb cache is bírja (ebből a szempontból jobb a Cerka 128kb =>kevesebb hőtermelés) valami jó ventivel pl. GW wbk 38 , Coolink cool 111+.

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#7) karib


karib
addikt

Szorzót lehet állítani, kérés, hogy a proci figyel-e rá :) Mert hogy az Intel CPU-k szorzózárasak jó ideje, azaz 1 db. szorzóval hajlandók menni. Kivéve néhány titkos próbapéldányt...

Department of Redundancy Department

(#8) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget!
Ezek szerint akkor járok a legjobban, ha kicserélem a lapomat az ST6 -ra (ja, egyébként a sima, nem RAID -es), mert az i815EP nem lessz lassabb, vagy instabilabb, mint a BX6 Rev. 2.0, viszont hozzájutok olyan plussz dolgokhoz, mint a 4x AGP, az ATA 100 -as IDE, és a Soft Menu III.
Oké, ha azt mondjátok, hogy nem lessz rosszabb, akkor kicserélem!

A CPU: Ezek szerint a 750 -es P3, ha megy 112 (840) -en, vagy esetleg 124 (930) -on, akkor gyosabb lessz, mint a mostani 566 -os cerka 112 (952) -n! (Foleg az 1. eset érdekel!) Ez jo, akkor valószínűleg a prockót is lecserélem!

Köszi a segítséget!
Azert leirom a procik ... (a fene, nem jut eszembe minek nevezik :), mindegy TI értitek, ez a lényeg!)

Tehát sorban:
Celeron 700 : SL4P8
Celeron 800 : SL54P
P3 750 : SL4CF

Aki tudja, mondja meg, hogy ezen infok tudatában melyikkel érdemes jobban próbálkozni!

Ha nem érkezik más meggyőző javaslat valószínűleg megpróbálom azt a 750 -es P3 -at, amire eddig mindenki megpróbált rábeszélni!

Még egyszer köszönöm mindenkinek a tanácsokat, és a segítséget!

GLaci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#9) guest


guest
veterán

Hi !
Nekem is a cimben említett lapom van, de sajna asszem kezdem "kinőni", mert a 800as celeron "csak" 124 fsb-n hajlandó tuti stabilan elmenni benne, egy BF6 ban ami szintén slot1es, már 138 ig bírja, de egy fcpga-s lapban már ment 150es fsbn is !
tehát sajna lassan meg kell válni a régi jóöreg BXes cuccoktól bármennyire is fáj a szívem mert az elmult 2-2,5 évben hibátlanul dolgozott és dolgozik is ...csak hát a BX alapban 100Mhz-es :(

És ha már ennyit irtam akkor megkérdem: milyen az új deszka ?

Rammm

prohardver vendég

(#10) guest


guest
veterán

Helló! Abit BX6R2.0 alaplaphoz hol találok drivert W98SE -hez? Esetleg tud valaki küldeni?
Kösz.

prohardver vendég

(#11) guest


guest
veterán

Bocs! Az előbbihez a címem: pandras@mail.elender.hu

prohardver vendég

(#12) glaci


glaci
őstag

Hi!

Rammm:
Először is köszi az érdeklődést!
Az új deszka egyenlőre jónak tűnik, de még nem nagyon tudok mit mondani róla, mert még csak 1,5 napja cseréltem ki, sietve, nem is raktam rendesen össze a vasat, mert volt rá kb. 1 órám! (A Kedvesem TV -t akart nézni! :))
Szóval, mivel CPU csere is volt, nem igyzán tudok még viszonyítani, még 1 tesztet sem tudtam futtatni, majd a hétvégén! (Akkor lessz tuning - teszt is!) Egyenlőre a 750 -es P3 van benne, és most (még csak) 114 MHz -en (855) megy 1,75 V fesz mellett. (Nem tudom, hogy szükséges volt-e emelni, mert én egyből megadtam neki a bíztatást! :))
Majd jövő héten megírom a tapasztalatokat!

PAndras:
BX6 Rev 2.0 -hoz nem kell driver, csak egy INF - Upgrade, ami ha jol tudom letölthető az ABIT oldaláról, de fent kellene lennie a Driver CD -den is! (Szerintem valószínűleg más Abit BX -es lap CD -jéről is elmegy! Pl.: BH6, de még nem próbáltam!)

Kérdés:
Tudja valaki, hogy a 133 -as SD -m, ami a régi lapban simán ment 112 -n, CAS 2 -es beállítással, azt ez a lap miért állitja BOOT közben mindig vissza 3 -asra? Idegesít, meg elvileg jóval lassabb is! Vagy midja meg valaki, hogy hol, és milyen SD -t vegyek, hogy CAS 2 -n is menjen, legalabb 133 MHz -ig!

Köszöntem a segítséget!
(Előre is!)
Üdv.:
GLaci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#13) szornyecske válasza glaci (#1) üzenetére


szornyecske
csendes tag

Szia,

szerintem ne cserélj alaplapot, mert ami neked van az egy tutkó alaplap (mégha régi is). FSB tartománya ugye nagy (asszem 142 MHz a max.). Az 566-os Celerongy az csak 66 MHz-es ellenben a 800-az az 100MHz-es. Ha pedig PIII-asra cserélsz akkor a 750-es a király, mint ezt már egy elöttem szóló is megírta. Leírásod szerint gyakorlatilag ingyen kétszerezheted a géped alapfrekis teljesítményét. A túlhajtáshoz nem tudok mit szólni.
Ennyi

szornyu

(#14) GeorgeTerror válasza szornyecske (#13) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Hat cseréld le a lapot, és én a hejedben 700-as celeront vennék. Nekem is az van, 1082-n megy, de aza baj, hogy nincs a 103 és a 112 között lépés. De szerintem az 1082 is eleg jo, ne vegyel 100-ast, mert akkor a ramod lekorlátoz. Ha meg visszaállítja CAS3-ra azért van mert cas3-as a ramod. Vegyél valami márkás ramot azokon rajta van hogy cas2-e. Akinek van ST6-ja írja már meg mijen lépések vannak fsb-ügyileg.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.