Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) detri


detri
aktív tag

Sziasztok! Nagyon nem vagyok képben intel oldalon jóideje, utolsó intel processzorom az ebben a lapban kb 3 éve 550Mhz-en száguldó cel366. Melyik proci a legerősebb, ami ebben a lapban még elmegy? (vagy esetleg BM6-ban, az is van elfekvőben :) )
Nem szeretnék túl sok pénzt költeni erre a gépre, de azért szeretném, ha kicsit gyorsabb lenne. 384Mb ram van benne, lehet, h az is kevés.

Kösz,
d.

(#2) strike-force válasza detri (#1) üzenetére


strike-force
őstag

ha minden igaz nekem van vhol OldMan féle moddolt bios hozzá amivel átalakítóval bele lehet tenni az 1100-as (nem tualatin) celeront is...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3) detri válasza strike-force (#2) üzenetére


detri
aktív tag

És moddolt bios nélkül mi a max? Csak ezzel a moddolt biossal kezel FCPGA processzort?
Köszi!

(#4) strike-force válasza detri (#3) üzenetére


strike-force
őstag

talán cel 600, de sztem az ennél nagyobbakat is megeszi...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) Szeke válasza detri (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Szerintem a 100as fsb-s coppermineokat viszi. Tualatint már nem.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#6) detri válasza strike-force (#4) üzenetére


detri
aktív tag

De ez még PPGA-s, u.olyan cel, mint a 366-osom, nem? Ez így elég felesleges fejlesztés lenne. :(

(#7) detri válasza Szeke (#5) üzenetére


detri
aktív tag

Ez azért már jobban hangzik. Ebből a coppermine-ból van cerka is, meg sima P3 is?

(#8) strike-force válasza detri (#7) üzenetére


strike-force
őstag

aham, én most egyik havernak upgrade-eltem egy 1100-as coppermine cerkához alaplapot.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#9) Tomcat


Tomcat
őstag

Én úgy emlékszem a legutolsó BIOS-al beállítható bármilyen Coppermine PIII vagy Celeron 1100 MHz-ig 100-as FSB mellett. Nekem a tűzfalamban egy ilyen lapban egy PIII 800 (8X100) Coppermine van most is és dolgozik már több mint 5 éve.

Tomcat

(#10) detri válasza Tomcat (#9) üzenetére


detri
aktív tag

Lehet, h nem a legutolsó BIOS van az én lapomban, de csak 8-as szorzó a max., és elvileg tud ez 133Mhz-et is. Viszont 133-nál az AGP 88Mhz-et kapna, aminek szerintem nem örülne a G400.
Valakinek nincs eladósorban egy ilyen PIII coppermine? :)

(#11) detri


detri
aktív tag

Egyébként milyen árban vannak mostanában ezek a coppermineok? Mekkora teljesítménykülönbség van a sima és a cerka között? És mekkora árkülönbség?
Szétnéztem a hardver piac rovatban de celit nem láttam.

(#12) igi


igi
aktív tag

Csá!
Nekem is ilyen lapom volt.
Azzal ne törődj, hogy a lapod max. hányszoros szorzót ír ki, azt ugyanis a proci állítja be.
Tehát: Átalakítóval bármilyen 100-as FSB-s PII-PIII procit beltehetsz (csak a Tualatin átalakító nagyon ritka és qrva drága - marad az 1100-as Celeron, vagy a 850-900 MHz-es PIII Coppermine - csak vigyázz, mert a C366-od valószínűleg PPGA átalakítóban van, ebben nem fognak menni az FCPGA procik)

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#13) detri válasza igi (#12) üzenetére


detri
aktív tag

Hali!
Igen, régi PPGA átalakítóban van a 366, szal átalakító is kell.
Ez a coppermine celeron milyen? Nincs akkora különbség, a copp cerka, és copp PIII között, mint a P4 és P4 cerka között?

Köszi!

(#14) detri válasza detri (#13) üzenetére


detri
aktív tag

:)

(#15) igi válasza detri (#14) üzenetére


igi
aktív tag

Hát én sajnos nem tudom, mivel a 366-os Celeronról AthlonXP-re váltottam...

De kb. annyi mint a 366 Celeron, és a 366-os PII között volt. Szerintem nem annyira durva, mint a P4 esetén, de ezt majd az okosabbak megmondják...

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#16) Male válasza detri (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Közel sincs akkora különbség köztük, mint a P4 és a P4-Celeron között.

Átalakító mindenképpen kell FC-PGA-s, nekem egy 633 Celeron megy egy ilyen lapban -> a BIOSban le kell tiltani, hogy figyelmeztessen a hibás procibeállításra, és akkor nem foglalkozik a szorzóval (nekem 8x van beállítva, de a proci 9.5x66-os). Tualatin nem megy benne, valószínüleg átalakítóval sem, mert az átalakító gyártójának az oldalán nincs a kompatibilitási listán (a BX-133 rajta van, de ez nem).

(#17) detri


detri
aktív tag

Nagyon kösz mindenkinek a segítséget! Megyek át a hardver piacra keresek egy ilyen celit. :) Mennyi lehet ennek a reális ára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.