Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zka


zka
tag

Na, hogy a procik alá adjunk is valamit... :)

Ha van még valakinek lyen deszkája, várom a tapasztalataitokat, ugyanis kipróbálni még nem volt szerencsém, de éppen ma hallottam az egyetemen, hogy prescott magos p4-et is simán kiszolgálja! :DD

Ez mind a nagy elöd, BH6 öröksége lenne, és ilyen ügyesek az Abit-os filuk, vagy ez a 845PE ennyire jól sikerült?

Mindegy, ha ez igaz akkor nagyon jól jártam, még anno... :C

(#2) Cardinella válasza zka (#1) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Nem tudom, hogy mit kezd a prescott-tal; de nekem az 533-as P4 640-es FSB-vel gond és fesz.emelés nélkül megy benne...
A 333-as Infineon meg 400-on 2,5-3-3-6-al...:)
A specif.-ban csak 333 ill. 533 szerepel; tehát nem lehet mondani, hogy ne támogatná a tuningot, és még így is betonstabil. Jó lap ez, bizony.:)

(#3) Angie™ válasza zka (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Nem tudom ki mondta ezt a hülyeséget.. hisz még a 800-as fsb-t sem támogatja hivatalosan..:F

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) Break válasza Angie™ (#3) üzenetére


Break
aktív tag

attól még ha nem támogatja, még elmehet ...nem ?

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#5) Angie™ válasza Break (#4) üzenetére


Angie™
addikt

és max 333mhz es ramokat kezel, szerinted elmehet???

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) Brekk válasza zka (#1) üzenetére


Brekk
addikt

Nekem volt ilyen lapom, es hivatalosan nem tamogatja a 800as FSB-t, de az ABIT szerint igen... Csak egy baj volt vele. Egy 800as procko sem ment benne 800as fsb-vel... Egy 2.4es 800as procit 2000korul lehetett max mukodesre birni, magasabb fsb-vel fagyott!!! Volt teszt PH-n is, nekik is fagyott, de ők akkor a korai verzios tesztpeldanyra fogták... Szvsz egyik sem birja a 800as fsb-t, es akkor meg nem is tuningoltál. ;]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7) Brekk válasza Angie™ (#5) üzenetére


Brekk
addikt

333as modulból 2db-ot bír, és 400ast is lehet tenni bele, de csak egy darabot. Sajna ha barmekkora 400as modulbol 2db van benne akkor fagy(persze csak ha 400Mhz-en hasznalod). Ha csak egy akkor jo. Nekem siman ment 440Mhz-en benne memcsi, de sajna ezen a frekin csak 1db 256 400as ram ment benne, nekem meg 2db volt... (ha visszavettem a ramot 380Mhz köré akkor ment benne mindkét 400as ram, magasabb frekin fagyott)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#8) zka


zka
tag

Yupp... elöjött a nemhivatalos támogtás kérdése... :)

Elöször is, nem hiszem, hogy nem lenne igaz, a digi. tech. prof. mondta ma az egyetemen, ö meg csak ért hozzá vmicskét... :))

200-as fsb-jü (800-as psb) procit pedig nemhivatalosan tuninggal támogat, legálábbis az utolsó biosszal simán ment benne 3.2-es, igaz northwood, de azért az sem rossz.. :))

400as ddr-böl valóban csak egy darab modult lehet beletenni, de azzal simán elboldogul, ezt volt szerencsém kipróbálni.. :)

de ha valaki kölcsön ad egy prescott p4-et, szivesen kipróbálom... :t

[Szerkesztve]

(#9) Intelligencs válasza Angie™ (#5) üzenetére

Ne hülyéskedj, még a gyári dokumentációban is írják, hogy megy 400-as rammal... Nekem is az van benne, és annyin is járatom, ilyenkor a P4 2.4-esem (FSB533) 2,9 GHz-en fut.

The Amiga, Born a Champion

(#10) Angie™ válasza Intelligencs (#9) üzenetére


Angie™
addikt

Ne haragudj de ez nem így van... Hivatalosan ddr333-at támogat a lap..


[L]http://www.abit-usa.com/products/mb/products.php?categories=1&model=3[/L]

És a gyári használati útmutatóban egy szó sincs róla hogy támogatja a 400-as ramot..Mivel itt tartom a kezemben..:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#11) zka válasza Angie™ (#10) üzenetére


zka
tag

Na, hogy öntsünk tiszta vizet a pohárba... :)

Itt van a kezemben, az Abit BH7-E doboza, a hátulján kék FSB800, és piros DDR400 logo, valamint rá is van irva, hogy FSB800 overclocking, és DDR400 Overclocking. :DD

(#12) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Egy 140-es FSB-vel szaladgáló Celeron tulaj örömködései :U

(#13) anaqer válasza zka (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Kulcsszó : overclocking. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) zka válasza _Volkovy_ (#12) üzenetére


zka
tag

jah... :DD

menne gyorsabban is, csak sajna nincs 400as ddr-em :(

de ami késik, nem mulik, bár már eleget késett... :F

(#15) Intelligencs válasza Angie™ (#10) üzenetére

Nézd csak meg a linkben, hogy a memory címszó alatt milyen RAM modulok vannak felsorolva... hopp, supports 1 DIMM DDR 400.
De igazad van, a kézikönyvben tényleg nem szerepel, rosszul emlékeztem.
[L]http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=BH7-E&fMTYPE=Socket%20478&pPRODINFO=Specifications[/L]

Sőt, több DDR400-as modullal tesztelték, mint DDR333-assal...
[L]http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/test_report/BH7/02.php[/L]

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#16) zka válasza anaqer (#13) üzenetére


zka
tag

igen, overclocking, dehát az baj? :U

ha nem ismer fel az alaplap egy 3,2/800-as procit, de manual-ban a 16 szoros szorzóhoz beállitok 200MHz-et, és simán megy, akkor nem tök mindegy? :)

(#17) anaqer válasza zka (#16) üzenetére


anaqer
veterán

Arról volt szó, hogy támogatja vagy nem támogatja.
''overclocking'' = nem támogatja.

Egyébként sem mindegy, mert amíg egy valódi 800FSB-s lap soksor GHz fölött is megy, addíg erre neked esélyed sincs. Teljesítménytartalék.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) Intelligencs válasza Brekk (#7) üzenetére

Ezért van nekem benne 1 db 512 megás modul, amit 400-on hajtok. :)

The Amiga, Born a Champion

(#19) zka válasza anaqer (#17) üzenetére


zka
tag

Nem értettél meg! Figy. nemhivatalosan támogatja a 800fsb-t és a 400ddr-t!
Az más kérdés, hogy csak tuninggal lehet kihajtani! És az fsb-t 250-ig lehet huzni, ugyhogy van azért egy kis erötartalék! :U

Ha egy alaplap nem támodat valamit, akkor nem is megy benne! Például nekem ez elött Abit BD7-II-m volt, abban is lehetett 250-ig huzni az fsb-t, de mégsem indult volna el benne egy 800as proci, se egy 400as ddr! :(

Amit a BH7 sorozat tud, az bizonyos technikák nemhivatalos támogatása,, kicsit olyan, mint a i865-ön a PAT! És ezzel csak nekünk jobb! :DD

[Szerkesztve]

(#20) Angie™ válasza zka (#11) üzenetére


Angie™
addikt

Ok öntsünk tiszta vizet a pohárba.. Először is te nyitottál egy témát Abit BH7 lappal kapcsolatosan, most meg mondod hogy mi van neked írva az Abit Bh7-E alaplapodra...
Másodjára az hogy egy alaplap OC-val támogat vmit az nem egy nagy dolog..
Harmadjára ha Prescott procit akarsz belerakni, azért annak kell Memória sávszélesség, de hát istenem..jól van az úgy csak menjen..:DD nem?:DD

Negyedjére - a tuningkirály jelző kicsit gáz ha figyelembe vesszük hogy max 4x AGP-t tud kezelni, de lehet nektek bele van írva a kézi könyvbe hogy támogatja a 8x-at is, meg magy a professzor megmagyarázza hogy végül is ebbe bele fog menni a PCI -Expressz is...:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21) Angie™ válasza Intelligencs (#15) üzenetére


Angie™
addikt

Sőt, több DDR400-as modullal tesztelték, mint DDR333-assal...

Igen azért tesztelték 400 as ramokkal mert, hivatalosan most az a szabvány ram, és mert nem nagyon vesznek már az emberek 333-as ramot.. De ez még nem azt jelenti hogy 400 on hajtották mindegyiket...:DD és főleg nem dualban..:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#22) Angie™


Angie™
addikt

Sőt elárulok még egy titkot..

az hogy nem hivatalosan támogatja a 800fsb-t, és ddr400-at az azt is jelenti hogy van olyan lap ami támogatja, és van olyan ami nem..SZVL szerencse kérdése is..:DD

[Szerkesztve]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#23) anaqer válasza zka (#19) üzenetére


anaqer
veterán

''Figy. nemhivatalosan támogatja a 800fsb-t és a 400ddr-t!
Az más kérdés, hogy csak tuninggal lehet kihajtani!''


Támogatás = a lapon szereplő összes alkatrész specifikációján belül fut.
Ezen nincs mit nem érteni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) zka


zka
tag

Jujj, kicsit eltértünk a témától!

Elöször is:
Abit BH7 - az alap széria
Abit BH7-E - ugyanaz, csak nincs rajta S-ATA
amúgy semmi másban nem különböznek.

Ja, AGP tuningról én még nem hallottam, de ha tudsz olyan alplapról, amiben a 4x-es agp-t fel lehet huzni mondjuk 5x-re, akkor feltétlenül szólj!

Az pedig, hogy egy alaplap támogat-e valami vagy sem, az nem azt jelenti, hogy beleillik a foglalatba a ram vagy a proc, vagy hogy beindul-e vele a gép, hanem azt, hogy ki tudod-e hajtani! A nemhivatalos támogatással ezt csak ugy tudod elérni, ha magadnak állitod be! Ez ugyanaz, mintha pl. egy 400-as procit huznál fel 800-ra! Ez tuning, de attól még hogy az alpból 800-as procinak is 200-at állitasz be, az nem!

(#25) zka


zka
tag

Az Abit honlapjáról:

Abit BH7 - The Overclocker's Motherboard :D
Abit BH7-E - Built for Overclockers, By Overclockers :DD

The BH7-E is the next generation of value high-performance motherboards for Intel CPUs. The BH7-E uses Intel's 845PE chipset to bring the latest in technology to the Intel platform. The BH7 supports Intel® Pentium 4 800/533/400 MHz CPUs with Hyper-Threading technology for superior performance. ABIT provides users with 6-channel sound and S/PDIF In/Out for enhanced audio performance. With full support for AGP 4X and USB 2.0, the BH7 allows users to connect to today's hottest peripherals.

[L]http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=BH7-E&fMTYPE=Socket%20478[/L] itt megnézhetitek

[Szerkesztve]

(#26) Angie™ válasza zka (#24) üzenetére


Angie™
addikt

Te tértél el a témától ha megnézzük a topic címét, és az első hozzászólást..:DD

Ja, AGP tuningról én még nem hallottam, de ha tudsz olyan alplapról, amiben a 4x-es agp-t fel lehet huzni mondjuk 5x-re, akkor feltétlenül szólj!

Ez megint egy félreértés, én nem az AGP tunngjáról beszéltem, hanem arról hogy ha 2004 március végén egy alaplapot tuningkirálynak nevezel, az 4x AGP től kicsit többet tudjon..:DD

De mindegy, nem akarok tovább vitatkozni ezen.. i845PE, Prescott CPU, 1db OC 400DDR remek választás.:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#27) zka válasza Angie™ (#26) üzenetére


zka
tag

Hát, gúnyolódni is tudni kell, na! :(((

Nem igazán értetted meg a topic lényegét, de nem baj! Mindössze annyit akartunk mondani, hogy ha egy 845PE chipes lapban megy a prescott, akkor az azért nem rossz dolog! :U

(#28) Cardinella válasza zka (#27) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Na, azért nem kell elkedvetlenedni. Mindenhol vannak nagyon okos emberek, akiknek öröm inni a szavukat, mert sugárzik belőle a jóindulat és bölcsesség...:)
Ők korunk nagy gondolkodói...:C
Majd harminc felett rájössz, hogy vitázni ilyen ''helyzetben'' felesleges...:D

(#29) zka válasza Cardinella (#28) üzenetére


zka
tag

Egyetértek veled, és köszönöm! Máris jobban érzem magam! :DD

(#30) Angie™ válasza Cardinella (#28) üzenetére


Angie™
addikt

Gondolom ezzel rám akartál utalni.. Szeretném ha megmagyaráznád melyik hozzászólásommal nem értesz egyet..
És talán nem kellene más embereket sértegetni, csak mert más a véleménye mint a tied...:F:F:F:F:F:F:F

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#31) zka


zka
tag

Gyerekek, ha valaki Debrecenben meg tud támogatni egy Prescott magos P4-gyel egy teszt erejéig, nagyon szivesen látom! :U

(#32) PNEUM válasza Cardinella (#28) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Itt fogalomzavar, elmagyarázásáról van szó!
Támogatás :(= overlocking
Konklúzió, ne higy el mindent a tanároknak, fentartások nélkül! :DDD

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#33) PNEUM válasza zka (#31) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Valszeg sokan jelentkeznek majd! Mindenki kiváncsi, mit tud a procija egy BH7-es deszkában. :DDD :DDD
Amúgy melyik egyetemről is van szó?:F

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#34) zka válasza PNEUM (#33) üzenetére


zka
tag

Nemtom, ez a gunyolódás sok embernek megy... :(
Nem az a lényeg, hogy mit tud, hanem hogy megy-e egyáltalán!

amugy: Debreceni Egyetem

(#35) Cardinella válasza PNEUM (#32) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Miről beszélsz?? Nem írtam tanárokról.
Idézet tőlem:''...nem lehet mondani, hogy ne támogatná a tuningot...''
Tudom, bonyolultan fogalmazok, sorry. Van aki érti.

(#36) Intelligencs válasza Angie™ (#21) üzenetére

Nem igazán értem, miért vitatkozol velem, a tények magukért beszélnek: a gyári honlapon írják, hogy támogat 1 db 400-as DDR RAM-ot. Ez a lap igenis tuningkirály volt, amikor kijött, olvasd csak el a róla szóló PH-s cikket.
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=210[/L]
Egy szóval sem mondtam, hogy mennek benne dualban a ramok, lévén, hogy nem is támogatja a dual módot.
Van egy Asus P4C800 deluxe-om is, szóval van egy mostani ütős alaplapom is, de attól még állítom, hogy a BH7-es egy nagyon cool lap.
Úgy látom Te kötözködni jársz ide. :(((

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#37) Angie™ válasza Intelligencs (#36) üzenetére


Angie™
addikt

A témához mint már mondtam nem kívánok többet hozzászólni... de.

Úgy látom Te kötözködni jársz ide.

De ez a pofátlanság határa!!!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#38) Intelligencs válasza Angie™ (#37) üzenetére

LOL!!! :DD

The Amiga, Born a Champion

(#39) anaqer válasza Intelligencs (#36) üzenetére


anaqer
veterán

''Ez a lap igenis tuningkirály volt, amikor kijött''

End of story.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#40) Cardinella válasza anaqer (#39) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Nem láttam sehol leírva ebben a topic-ban, hogy holnap mindenki rohanjon BH-7(E)-t venni, mert ez ma a csúcs...
Viszont, ár/érték szempontból manapság is bőven megállja a helyét; főleg ha azt is hozzátesszük, hogy nem költ mindenki vagyonokat a frissen felbukkanó eszközökre( mert, vagy nincs pénze rá, vagy játék helyett más kisebb gépigényű dolgokkal szórakozik...)
Összegezve az egészről a véleményem, a PCI Express-es lapok elterjedéséig én bizony BH-7-et fogok használni, mert semmi értelmét nem látom a lecserélésének.
Részemről a téma lezárva. Addio!

(#41) Travelos


Travelos
őstag

Az Abitnak minden lapja tuningkirály volt/van/lesz a maga idejében, mert ez a cég fő irányvonala. A stabilitás és a tuningolhatóság. Mi kell még? :D

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#42) zka


zka
tag

uff... ha valaki akinek hatalmában áll, és idetéved, akár be is zárhatja...

(#43) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Megtörténik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.