Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaby


Chaby
csendes tag

Üdv mindenkinek !

A napokban szereltem be a gépembe egy új Abit BH7 típusú alaplapot.
A BIOS-ban ''PC Healt Status'' opcióban van a ''PWM temperatura'' nevű bejegyzés ami gyárilag 60 Celsius.
(Az abit honlapján megtaláltam a leírást a PWM-ről. Elvileg a CPU áramellátásáért felelős feszültségstabilizátor.)
Amikor folyamatos üzemben használom a gépet és terhelem (Nem tuningolom, hanem csak az alap órajelen megy a CPU) a monitorozó proggi előugrik és közli, hogy a PWM hőfoka a kritikus 60 C-on van. :DD

Chaby

(#2) Chaby


Chaby
csendes tag

Nos a lelkes válaszok láttán :D

Chaby

(#3) turho válasza Chaby (#1) üzenetére


turho
őstag

Nem mér félre valamit neked ottan az mb monitor? Mert nehogymár a bh7 pwm-je 20 fokkal meélegebb legyen mint az i875-é! Nézd meg kézzel a tekercseket-kondikat a proci körül. Ha 60 fok felett van, akkor nemigen állja a kezed. Bios, új mbm program, stb. A 60+ fok tuning nélkül különösen sok.

(#4) Chaby válasza turho (#3) üzenetére


Chaby
csendes tag

Hali !

Frissítettem a BIOS-t.
Az eredmény ua.
Ha leveszem a területről a hűtést, akkor terhelés mellett bejön az alert.
Ha ott van a hűtés akkor nem megy 50 fok fölé terhelten .....

(#5) Brekk


Brekk
addikt

Hi!
Nekem is ilyen lapom van es hat sajnos a tipikus abit buggal, a PWM nekem is siman felmegy 60fok fole, sot nekem a CPU homerseklet masodpercrol masodpercre 5-10fokokat ugral... Mindemellett 80fokra allitottam a warning temperature-t es 5perc terheles utan sipol a lap hogy elerte... Ha erre csak azt tudom mondani, hogy az abitos HD egy nagy szar, eddig is az volt, es sajna nem is valtozott. A megoldas egyszeru, nem kell feltenni, mert nekem anelkul is megy stabilan a gepem fagyas nelkul, akkor meg kit erdekel mit ir az a szar.
Meg a vegere ennyit hogy az elso olyan lap ami hiheto dolgokat ir a HD-ban az az IC7. :) Nemsokara nekem is lesz egy olyan! :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.