Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit bh6 kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Loha


Loha
veterán

Vany a haveromnak egy ABit BH6-ja ami elvileg tud 11-es szórzó és 100-as FSB-t, mégsem akart menni benne egy 800-as cD0-ás cerka, pedig más alaplapban tökéletes volt. A legújabb SS BIOS van benne. Szóval az a kérdés, hogy meddig lehet procit pakolni a BH6-ba. Asszem V1.01-es a lap. A válaszokat előre is köszi!

(#2) Sidaries válasza Loha (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

A tesómnak 900-as Celeronja van egy Abit Bh6-ban. Szóval annak még mennie kell.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) Loha válasza Sidaries (#2) üzenetére


Loha
veterán

De én próbáltam a 800-ast és nem ment.

(#4) vlaci79 válasza Loha (#3) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv veletlenul nem tualatinos a proci mert az nem megy benne

(#5) Sidaries válasza Loha (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Lehet, hogy neki újabb verziós. Neki biztosan megy. Stabilan és gyorsan. Csak az a gonosz udma33...

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#6) Sidaries válasza vlaci79 (#4) üzenetére


Sidaries
őstag

cd0 az nem tualatin.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) Loha válasza Sidaries (#5) üzenetére


Loha
veterán

Hát ez az, hogy lehet hogy újabb verziós. :(

(#8) Pacák


Pacák
senior tag

Kövezzetek meg, ha nem, de úgy emlékszem egy Old Man-féle cikkből, hogy valamelyik Abit-féle BX chipsetes PPGA/FCPGA lapból kétféle volt: egy régebbi kiadás és egy újabb. Az újabbnak hátul már színkódolt csatijai voltak. A réginek még nem... Az újabb kezelte az FCPGA tokos procikat is... a régebbi nem... BIOS frissítéssel sem. Lehet, hogy ez a lap volt az... Keressétek elő a régi PC Gurukat és olvassatok utánna...

Nuclear launch detected

(#9) Loha válasza Pacák (#8) üzenetére


Loha
veterán

kösz a tippet!

(#10) Loha


Loha
veterán

Találtam egy ilyet: Supports Celeron 633(66),667(66),700(66)MHz CPUs.

(#11) Loha


Loha
veterán

Találtam egy ilyet: Supports Celeron 633(66),667(66),700(66)MHz CPUs.

(#12) Pacák válasza Loha (#11) üzenetére


Pacák
senior tag

Hoppá! Loha! Mik a tünetek? Meg sem nyikkan, vagy a biosig eljut a lap?

Nuclear launch detected

(#13) Pacák válasza Pacák (#12) üzenetére


Pacák
senior tag

Nekem slot1-es Abit BE6-ban ment átalakítóval 633(9,5*66) MHz-es cerka is és 850-es cerka is... Tehát: önmagában nem kizáró ok, hogy csak 66MHz-es fsb-s cerkákat sorolnak fel a rizsában... Ha eljut a biosig és hülyeségeket ír ki a procinévre, attól még jól mehet...

Nuclear launch detected

(#14) Egon válasza Pacák (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

:) BX chipsetes Abit lap igen sok volt: BM6, BH6, BX6 (2), BE6 (2), BF6 (talán nem hagytam ki egyet sem...:DDD). Ebből csak az első volt PPGA-foglalatos, az összes többi Slot1-es... Amiről te beszélsz, az a BX6-BX6 rev. 2.0-ra vonatkozott, emlékeim szerint. A PPGA-FCPGA meg átalakító kérdése, lévén a BH6 (is) Slot1-es...
Amúgy BH6-ból is volt 1.0-s és 1.1-es verzió; vélhetőleg az utóbbiban mennek csak a 100 MHz-es fsb-t használó cerkák. De hát erre való a tuning: kell szerválni egy 566-600-633 stb. cerkát, és 100 MHz-es fsb-n járatni (850-900-950 MHz)...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Pacák válasza Egon (#14) üzenetére


Pacák
senior tag

...+ BX133 is volt... :)

Nuclear launch detected

(#16) pojakcs válasza Loha (#11) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nálam egy BH-6 1.0-ában megy az 1GHz-es celeron.
Szvsz az átalakító lehet a hunyó. Biztos hogy fcpga-hoz való?

Üdv: Csaba

(#17) rudi


rudi
nagyúr

Tuti hogy az átalakítóban van a hiba! Nekem 4 BH6ossal volt dolgom (2×1.01es, 1.07es,1.1es) egyiket most is használom. A jó átalakítóval mind a 4 lapban ment a 8×100as celeron 8×133ig, egy másik ''ugyanilyen'' celeron 8×124ig (az 1.1esben tovább, mert ott egyesével állítható a szorzó).

A jó átalakító vagy abit/asus vagy az van rá írva hogy: AA370TS ver 1.0 vagy 1.1

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza rudi (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja még valami. Milyen támasztók vannak az alaplaphoz? Olyan alacsonyak amik még az első slot1-es celeronhoz voltak vagy olyan magas aminek a tetejébe bele lehet szúrni azokat a pici ''dugaszokat'' amik az átalakítóhoz vannak?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit bh6 kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.