Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Van egy Abit BH6-om bios frissitve
sajna csak 2000.6.20-i bios talaltam a neten
van-e ujabb?
milyen atalakitot vegyek ha fcpga-s proct akarok?
+ egyaltalan abbol is milyet eri meg a lappba?
psze huzassal egyutt ertem...

Kosz a tippeket elore is!

prohardver vendég

(#2) The_Tom válasza guest (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

Hello!
nekem p3 800/133-al megy. Az atalakitora figyelj mert nekem Asus-szal NEM ment csak noname-al. Volt regebben ezzel kapcs-ban egy tema vmi ''Abit BH6+P3 800/133'' volt a neve, esetleg nezz utana. BIOS-bol asszem nem nagyon van ujabb.

Üdv.

Szerintem.

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Azért csak óvatosan az átalakítóval, nekem a Noname-ben még a 667-es Celeron se ment. A márkásban (nem emléxem mi volt, de nem ASUS) havernak most is megy egy 800-as PIII. Celeron-ból sztem csak a 66Mhz-s FSB-seket ismeri, de elvileg a proci támogatja a Ghz-s magasságokat is (mármint tuningolva persze, 1Ghz-s PIII már nem megy benne).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) .:SzvData:. válasza guest (#1) üzenetére


.:SzvData:.
tag

hi!
én is még bh6 használo vagyok és ugytom (abit.com.tw) :-) hogy az sp-s jelü bios a leguccso hozzá.
most én is ahogy az 1ik előttem szoló mondja cel800-as hajtok 133-as alaporán persz megfelelő ramokkal és gond nélkül megy 1064-en...
és a legjobb az egészben az hogy nem ugy viselkedik a proci mint a régi elődjei huzáskor , hogy megrántva 100% -on pörög a proc,hanem ha megnézed huzva a procigénybevételt látni fogod hogy ugy megy mintha eleve 1gigás cucc lenne! valahol irta is a prohardware egy cikben erről hogy a 800as celek igazábol 1 1gigás magját hordozzák csak gyárilag 800-ra vannak állítva..

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#5) karib válasza .:SzvData:. (#4) üzenetére


karib
addikt

Jövő héten jön nekem egy 950-es FCPGA2 tokozású (fémsapis :) ) Coppermine-128 Celeron, amit egy ismerős BH6-jába célzok belepakolni. Majd mesélek, ha nem felejtem el :) Cél: 133x9,5=1266 MHz...

Department of Redundancy Department

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

karib: ez egy sima BH6, vagy Rev 1.1?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) cheroub válasza guest (#1) üzenetére


cheroub
csendes tag

Hali. Nekem az 1.1 Ghz Celeron(cop.)ment benne és még húzni is lehetett(kb. 110 körül teljesen stabil volt). A BIOS ver SS. volt(ja és az alaplap sima BH-6, nem a rev 1.1)

Byez

(#8) karib válasza Agyzuzo (#6) üzenetére


karib
addikt

Mezei.

Department of Redundancy Department

(#9) Lomos


Lomos
aktív tag

jol veszem ki a temabol, hogy ha belepakolok egy 633-as Celeront a BH6ba, es csinalok BIOS frissitest, akkor elvileg akar 950-re is huzhatom, meg akkoris ha alapbol nem tamogatja a 950-es procit?

milyen jo lesz ocsemnek...el sem hiszem hogy ilyen rendes vagyok :D

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#10) Hacked_3891 válasza The_Tom (#2) üzenetére


Hacked_3891
tag

Nekem egy P3 933 (133 MHz FSB) ment egy BH6 rev. 1.2-ben 155 MHz FSB-vel. Azaz pontosan nem emlékszem, talán 160 volt, mert próbáltam egy Asus lapban is, mindkettőben ment a beállítható legmagasabb FSB-vel. Csak azt nem tudom már, melyikben volt 155 és melyikben 160 a maximum. Mellesleg az átalakító a Noname, Inc. terméke volt :D.

A rev. 1.1 alattiaknál a Vcore-t előállító feszszab nem tud elég áramot leadni, ezt az Abit írja egy FAQ-ban.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#11) Sidaries


Sidaries
őstag

Tesómnak 900-as Celeronnal megy már régóta.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Prozac válasza Sidaries (#11) üzenetére


Prozac
aktív tag

Nálam BH6 1.0 egy SLOT1 PIII-500 van benne. Már épp lecserélés előtt vagyok.

Gyakorlatilag a legútolsó biossal sem tudom igazán feljebb vinni.
Lehet, hogy a ramok a rosszak?

Mivel szorzó fix, az FSB emelésével a bios hülyeségeket ír a processzor sebességére. Pl. neki a 5*124 az csak 600.
A többire nem emlékszem, de szinte egik szám sem passzol.
Ja igen! Az 5*133 az neki 550.

De a legérdekesebb, hogy egy windows alatti programmal, amelyik menetközben is állítja az FSB-t az is rosszul állítja. Nem értem...

''Fussatok bolondok...''

(#13) Sidaries válasza Prozac (#12) üzenetére


Sidaries
őstag

Azt tudom, hogy a Speed Error Holdot ki kell kapcsolni. Amikor ez bent van akkor nem igazán engedi a tuningot. Próbálkozz ezzel.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#14) Jazzy


Jazzy
tag

Nekem is volt Bh6-om , de amikor beleraktam egy celeron 1G-s procit, persze biosz frissítés is volt, az egész alaplap meghalt és a régi procival sem ment :((( , ha szerencsét van 1.1G-ig elvezérel procikat!!

J@zzy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.