Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) chop


chop
őstag

sziasztok!

új gép vásárlásán töröm a fejem és nagyon megtetszett nekem ez a raid-es be7. ahol én venném, ott bruttó 26 fél, szal mondhatjuk, hogy baráti az ára.
van vkinek tapasztalata ezzel a lappal kapcsolatban?

csak mert nem akarok azon elcsúszni, hogy fasza a gép, de a lap miatt nem az igazi...

egyébként erről van szó konkrétan:
Abit BE7 Raid, i845PE chipset, Socket 478, DDR333, LAN, Sound alaplap

korábban én is gondolkodtam az nf7-en(25 körül hozzájutnék), de aztán a socket a miatt elvetettem marad az intel.

köszi mindenkinek:)

(#2) Ronin válasza chop (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Most hogy már kijöttek az új chipsetek, már nem érdemes 845PE köré épülő deszkát venni. 865PE vagy 875P, bár az utóbbi elég drága, és a Springdale is nagyon jó.

Tehát legyen akkor 865PE: izlés szerint lehet Abit, Asus, Gigabyte, Epox....
Ezek mindegyike nagyon jó választás lehet.

(#3) chop válasza Ronin (#2) üzenetére


chop
őstag

az az igazság, hogy a a 865-ös chipset-es lapok nekem túl drágák. 15-20 ronggyal is többe kerülnek, mint ez a raid-es i845-ös mb...nemtom...

(#4) Ronin válasza chop (#3) üzenetére


Ronin
aktív tag

Asus, Gigabyte, Epox: ezek tényleg drágák, de pl. az Abitot egész jó áron be lehet szerezni. Egy Abit IC7 bruttó 32, egy Abit IS7-E pedig bruttó 22 ezer alatt van az olcsóbb helyeken. Hidd el, érdemes most beruházni egy ilyen deszkára, mert egy jó ideig nem kell majd cserélni.

(#5) botye válasza chop (#1) üzenetére


botye
tag

Ha a raid miatt tetszett meg, akkor eltanacsolnalak tole. HPT-372 van rajta és az valami halálos... CPU terhelése magas, sebessége alacsony (mármint a 133-hoz képest) és a hozzá írt driver (Windows alatt) érdekes dolgokat művelt... :(((
Egyébként jó kis lap, de én a simát venném egy raid kártyával... :t

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.