Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem. Van egy ABIT BE6 Rev. 2-es (1.2) alaplapom. Legfrisebb BIOS-al 1.1GHz-es Celeron és PIII kiszolgálására képes legfeljebb. Természetesen ez a BIOS felkerült a gépre. Beszereztem ma egy 1.1GHz-es (100) Celeron-t. Az alaplap SLOT1-es így szükség volt egy FCPGASLOT1 átalakítóra is, ami szintén beszerzésre került. A gépben 3*256MB RAM van (133). A processzor berakása után a gép egy 733-as (66) konfigot lát és ezzel a beállításal hiba nélkül működik a gép. A névleges (1.1GHz) órajel kiválasztása esetén azonban a gép még a POST folyamat során fagy. Gyakorlatilag egyszer sem jutott tovább a POST folyamaton és azon belül random fagy. Minden kártyát természetesen kipakoltam (kivétel a video kártya, ami egyébként egy NVidia GeForce2 MX 400 64MB Ram) és a memória modulokat is kipróbáltam egyesével. Sajnos ez sem hozta meg a várt eredményt. Nincs a közelemben jelenleg más gép ahol az adott processzort kipróbálhatnám és sajnos az átalakító helyes működését sem tudom ellenőrizni. Mit gondoltok mi lehet a hiba? Ennek a konfigurációnak működnie kéne jól gondolom ugye?
Az átalakítón a szükséges jumperek megfelelően vannak beállítva. Valakinek ilyen alaplapban működik 1.1GHz-es processzor? Egyébként próbáltam 900MHz; 800MHz-en is, de szintén fagy. :-( Tapasztalat, tanács? Előre is köszi:

Zoli

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.