Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit be6 i. hol a határ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) decs55


decs55
csendes tag

Szevasztok!

Van egy ABIT BE6 I.-es alaplapom, benne egy Intel Celeron 2 633@1000 (105 FSB). Szeretném átalakítani Tualatinosra, mert az bírná a 133-at vagy a 145-ös FSB-t is.

Érdekelne, hogy mi a véleményetek az egészről. Hol, mennyiért lehet kapni átalakítót? Az alaplapi kondik bírják -e a 140-es FSB-t. A BE6 II-nél, hallottam problémákról.

Ha valakinek valami hasznos hozzászólása, vagy ajánlata lenne számomra, akkor írjatok, a decs55@freemail.hu címre.

Köszönettel:

Decs

(#2) Aaren


Aaren
csendes tag

Valamint ide is, mert engem is érdekelne...

Aaren

(#3) khalox válasza Aaren (#2) üzenetére


khalox
őstag

Újonnan mintha láttam volna ilyet egyik nagyobb kiskereskedelmi lánc lapján és bruttó 10e forintot kérnek az átalakítóért. Akkor még veszel egy használt processzort.. hát nemtom. Lehet nem éri meg annyira (ha játszani szeretnél).

(#4) guess.who válasza decs55 (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Olvastam már én is, hogy létezik Tualatinos Cerkákhoz Slot1-be való átalakító, de ahogy én hallottam, elég sokat görcsölt vele az az egy illető, aki ilyet vett... Végső soron úgy tűnik, hogy nem nagyon éri meg az egész...

A BE6II-nél lényegében mindegy volt, hogy milyen FSB-n használod, a gond a rossz minőségű feszültség-stabilizátor kondikkal volt...

''Tualatinosra, mert az bírná a 133-at vagy a 145-ös FSB-t is.''
Hát ezt így kijelenteni elég botor dolog... A Tua magos Cerkák általában 1500-1600 MHz-ig bírják, de nem mindegyik -szóval ne hidd, hogy ha veszel egy mondjuk 1 gigás Tua-t, akkor azt hajthatod jóval gyorsabban.
Aztán még ott van az is, hogy az AGP és PCI buszon csücsülő kártyáknak mennyivel tudod leosztani a FSBt... 133-hoz tutibiztos 133-as SD-RAMok kellenek, 140-nél meg még azok is kérdésesek.
Nekem pl. 1300-as TuaCerkám van ST6-os lapban, 133-as brand SD-kkel. Ez így 120 MHz-es FSBvel szépen fut, afölött viszont már fagy Windows alatt, illetve rosszabb esetben már a bootnál...

Nem akarlak le- vagy rábeszélni, de szerintem érdemesebb kompletten cserélni -úgyis itt a karácsony... :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit be6 i. hol a határ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.