Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  ABIT BE6 - ATA66 LEFAGY (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Putorius Foetidus


Putorius Foetidus
csendes tag

A gépem a következőket tartamazza :
ABIT BE6/legujabb :) bios
P3 500/100
2x256 MB SD133
IC35L040 (40GB IBM AT,7200RPM,2MB,8,5ms,ATA-100)
EAGLE-GF2GTSPRO 32MB
op: WIN98 sima

Ha nem a ATA66 kent probálom feldugni akkor minden ok , ATA 66-osként néhány másodperc alatt mindig megfagy a windows


Putorius Foetidus

(#2) Putorius Foetidus


Putorius Foetidus
csendes tag

El is felejtettem a lényeget : léci segítsetek ha tudtok!!!

Putorius Foetidus

(#3) guest válasza Putorius Foetidus (#1) üzenetére


guest
veterán

Nekem is volt ilyen problémám! Kétszer kellett 0-ról visszahozni az adataimat. Win2000 alatt már a telepítés elején 2x elszállt a vinyómról minden, 98-cal nem próbálkoztam. Egyrészt CD-t nem szabad rádugni, mert nálam el sem indul, másrészt a HPT366 device driverét kell lecserélni a windowsban a lehető legújabbra. Javaslom, a www.abit.nl oldalt. A downlowads/driver-ben van frissítés. (megnéztem)

Ttom

prohardver vendég

(#4) Lord Mixxx válasza Putorius Foetidus (#1) üzenetére


Lord Mixxx
tag

ez gyenge poen de lehet bejon:
probalj ide kabelt cserelni es szoloban felrakni a hdd-t

(#5) guest válasza Lord Mixxx (#4) üzenetére


guest
veterán

En nem poén! :) Sajnos! A HDD egyes-egyedül volt/van rajta! Mióta a Win2000 device drivert frissítettem, csont nélkül megy. Ha a kábel UDMA csatin van, akkor nem fog felmenni a W2K és összekutyulja a FAT táblát, de rendesen. Másodjára ráfeküdtünk komolyabban és szerencsére sikerült visszaállítani. A kábelcsere nem egyébként segített!

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

Helo

Nekem is BE6om van. Sokat próbálkoztam már mindenféle driverrel biossal hogy menjen az ata66. 9x/me alatt megy, de! csak ha nem ibm deskstar a vinyód, pl egy maxtorral ment, de ibm-el eléggé intstabil, elindul de bizonytalan időközökben (boot utánegyből, vagy vmi disk intenzív művelet közben) megfagy. Abit ftp siteon van betas bios, azzal ment egyébként. 2k/xp alatt meg halál. 2kban csak sp2 után van udma66, install+sp2 után át lehet tenni a kábelt ata66ra. Xp alatt is megy a 2k driver, de csak PIO 4 módban, vajon miért :)
A bétás bios illetve driver az ata66hoz:
[L]ftp://ftp.leo.org/pub/comp/general/devices/abit/beta/be6/[/L]

prohardver vendég

(#7) guest válasza guest (#6) üzenetére


guest
veterán

Az alaplapot sikerült kifognod! Én két év után most már egészen megbarátkoztam vele! Már szinte minden hibáját ismerem. Ellenben nekem SP2 előtt is ment már DMA66-on és elég az 1.25.1-es driver. Me alatt pedig nem is volt semmi baja (Aureal hangkártyát leszámítva, amitől kiakad, ha a másik UDMA csatira dugod a kábelt (bootnál kék halál)). XP alatt már nem próbálom ki, inkább veszek új gépet hozzá! :)

prohardver vendég

(#8) haver válasza Putorius Foetidus (#1) üzenetére


haver
tag

Hali!

Nalam ABIT dual BP6 mukodik (es a cegnel vagy meg 20db). Olyan sok gondunk volt az 66-tal, hogy 33-on uzemeltettuk a gepeket. Az ujabb HPT driverek (1.22 1.25), bios update nem segitett.
Mignem a legutolso ABIT biosban kicsereltuk az 1.25-ost 1.28-ra /biosbuheralas/ (betakent letoltheto az highpoint-tech oldalarol).
A bios es driver update utan (pl W2K-nal 33-on feltelepitve, 1.28 driver felrakva, majd ezutan a 66-ra) hibatlanul teszi a dolgat (lekopogtam :) )
(A hasznalt wincsik Seagate, IBM es Quantum.)
Nem kifejezetten a Te alaplapod, de ez a problema volt nalunk is, hatha segit. :)

Szia

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#9) Putorius Foetidus


Putorius Foetidus
csendes tag

További info amit kihagytam :) de lényeges:

1.Az ibm teljesen 1edül ,két kábellel is kipróbálva tuggya ezt a gyalázatot a 66-on
2.1 teac516cdw van a secondmaster-33-kent szinten teljesen 1edul

Na újabb info tegnap ota,ha 33 -on bebootolok az ibmről ,akkor a 66-osra rakott quantum vinyómról
tudok másolni ,és látszólag minden más is müködik.
Ha erre azt mondanatok hogy csak az IBM vinyoval van gond ,akkor még elmesélem azt is hogy egy másik quantum vinyomra átghostoltam a particiót az IBMről és azzal is fagyott ha 66 -ként próbáktam bootolni. Nem eccerűűűűű :(

Putorius Foetidus

(#10) Putorius Foetidus


Putorius Foetidus
csendes tag

Ja igen a 366 driver frissítés nekem is eszembe jutott csak nem tudom hogy honnét töltöttem le,
az abit.com.tw -ről indultam ,köszi az ötletet kipróbálom a .nl oldalt is (az a baj hogy ez otthoni gép ,net pedig csak :( bent van)

Putorius Foetidus

(#11) guest


guest
veterán

Üdv mindenkinek a HPT366-tal küszködők népes táborában!

Természetesen nálam is pont ugyanez a helyzet.
Meglepve tapasztaltam, hogy az elöző hozzászólok teljesen más gyártó más winchesterével ugyanúgy járnak, mint én.

Nekem egy lct20 Quantumom van, 7200-es fajtából.
Nagyon sokáig jól működött a dolog 98, 2k és ME alatt is.
Aztán egyszer elkezdte, és azóta abba sem hagyja. Nálam a 98, miután feláll rögtön fagy, 2K pedig kékül, pedig mint tudjuk, az viszonylag egy stabil valami.
Volt időm már rá, hogy az összes biost, ill. az összes hpt366 drivert végigpróbálgassam (ha jól emlékszem a 1.28 is volt), egyik sem volt jobb a többinél. Kábelcsere is megvolt.
Mondanom sem kell 33-on tökéletesen működik.
Ezenkivül végigböngésztem a fél netet, szintén semmi.
Én igazából ott tartok, hogy garanciális problémát kellene csináljak belőle (legalábbis megpróbálni), Abitra két év van jobb helyeken, a lap pedig csak másfél éves. Csak az olyan macerás.
Amúgy egy haveromnak nagyon hasonló konfigja van (szinte ugyanez), neki meg működik.
Ja a konfig:
Abit BE6II
Celeron 700
384 Mb pc133 sdram
Quantum lct20 7200 rpm 20 Gb
Geforce 2MX 32MB
SB128 PCI (akinek ilyenje van, az figyeljen rá, mert sok mindenben lehet ludas Abit lapban)
Acer 40x CD-rom (régebbi darab)
Teac W58E iró
8,6 Gb Seagate (fejből most nem megy a pontos száma)

A többi eszköz mind mind 33-as kábelen működik, a Quantum egyedül van az Udma kábelen.

Nagyon nagyon megköszönném, ha valaki egy épkézláb megoldást találna erre, én ugyanis már nagyon kifogytam az ötletekből, és hát kellene az a kis plusz. Bár tegyük hozzá, ez a quantum (sok másik márkatársával ellentétben nagyon hasít - még udma33-on).

prohardver vendég

(#12) guest válasza guest (#3) üzenetére


guest
veterán

"Win2000 alatt már a telepítés elején 2x elszállt a vinyómról minden..."

De ha 33-as kábelről telepíted (biosban udma vezérlő letilt), akkor az install után engedélyezed és hagyja magát felrakni.

prohardver vendég

(#13) Putorius Foetidus


Putorius Foetidus
csendes tag

Ez igy erdekesebb ,mert azt hittem egyertelmuen fogalmaztam ,hogy BE6 -om es nem BE6-II -m van.
Az egyik(BE6) hpt366os a masik (BE6-II) hpt370es
A benti gepem egy BE6-II amin nincs ez a probléma ,az otthoni egy BE6 -amivel van probléma

A benti pozitiv tapasztalat utan kerult hozzam ez a hasnyált BE6

Putorius Foetidus

(#14) guest válasza Putorius Foetidus (#13) üzenetére


guest
veterán

Szia!
Tévedsz, mivel BE6-II-ből is több fajta van. Az lesz a legegyszerűbb ha idézek:

" !!!Attention!!! This BIOS update is for the BE6 II Rev. 1.2
with the HPT 370 controller chip ONLY!!!
For the BE6 II please go here: BE6 II
Since there are two different key versions (One is the version 1.0x series,the other one is the version 1.2 and newer series), it's very important to know how to recognize which mainboard version you have before upgrading your board's BIOS.How can you tell? There are three ways:
The first way:
You can find the version number on a white sticker on the side of the last ISA slot, with a string of characters like ""BE6 II-OK V1.0X"".
The second way:
You can read the last two letters on the bottom right of the first
boot-up screen (with the "Energy Star" logo) to recognize what the BIOS ID number you have.Comparing this ID to the list below will tell you which version
you have.
The third way:
You may check to see whether or not your BE6 II has the HPT 370 chip on board. "

Ha tudsz angolul, akkor egyértelmű.
Ja és innen van:
http://www.abit.com.tw/eng/download/bios/bios-be6r2.htm

prohardver vendég

(#15) Putorius Foetidus


Putorius Foetidus
csendes tag

Igazad van. Nem voltam elég figyelmes ,csak a két saját lapomból indultam ki , mivel a sima be6-ommal van probléma nem néztem utána a be6IInek
BOCSI

Putorius Foetidus

(#16) karib


karib
addikt

BX6 rev. 2.02-nél mitől lehet az, hogy néha nem hajlandó resetelni, fekete képernyőt kapok, CTRL-ALT-DEL-re nem válaszol, kemény resetre általában ugyanez jön vissza, esetleg beindul. BIOS-ból való kilépéskor is gyakran előjön, illetve néha hideg bekapcskor is csak egy reset után indul. Tippek?

Környezet: Intel Pentium III 750 MHz Slot 1 256 kB cache, legfrissebb BIOS, GeForce256 videokártya, 256 MB PC133 RAM, 250 W tápegység. Ráadásul már mindent cseréltem benne (procit leszámítva), de a jelenség továbbra is előjön.

Department of Redundancy Department

(#17) Tomcat válasza karib (#16) üzenetére


Tomcat
őstag

Nekem is pont ugyanez az alaplapom és procim van. Nálam is jelentkezett néha a jelenség, csak spontán, nem rendszerszeresen. Szerintem ez az alaplap ezen szériájának a hibája. Nálam a BIOS update megszüntette ugyan ezt a hibát, de nem lett tökéletes. Ritkábban jelentkezik, a CTRL-ALT-DEL-re viszont így sem mindig reagál. Sőt a BIOS ilyenkor néha lefagy!
Szintén kicseréltem már mindent a gépben és a hiba maradt.
Tipp: Eljött az alaplap csere ideje.

Tomcat

(#18) Putorius Foetidus


Putorius Foetidus
csendes tag

Nekem a BE6II (talán v1.2,de ez nem biztos) tuggya azt hogy a naponta az első bekapcsolás után marad a fekete képernyő , de másodikra mindig elindul ...

Putorius Foetidus

(#19) karib


karib
addikt

Szóva' ez normális. Fuk.

Department of Redundancy Department

(#20) guest válasza Putorius Foetidus (#1) üzenetére


guest
veterán

A HPT 366 már a 75GXP-vel sem volt compatible (ezt magam is teszteltem), a 60GXP-vel pedig végképp nem mertem volna kipróbálni sem (a legutóbbi HPT366 bios is jó 1/2 évvel régebbi, mint a 60GXP széria)... Ajánlom a 22 GXP-s IBM-et, azzal tuti megy ;-)

prohardver vendég

(#21) andorpapa


andorpapa
őstag

Véletlenül nekem is BE6-II van. És nálam sem megy UDMA66-on. Nagyon jó az alaplap, csak hát örülnék neki, ha nem csak 33-on zötyögne a vinyó.

Miért kell olyan dolgokat rárakni egy alaplapra, amely a termékek 89%-ával nem kompatibilis? Én Abit fanatikus vagyok, de ez miatt nagyon durci vagyok.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#22) Tomcat válasza andorpapa (#21) üzenetére


Tomcat
őstag

Én is ABIT fanatikus vagyok, hiszen mi mást vettem volna harmadszorra is. Egy KG7-es 1.2 TB-el igen korrekt megoldás volt. Ma sem bántam meg és más alaplap-gyártó más termékei egyszerűen hidegen hagynak. Elhiszem hogy van gyorsabb, OLCSÓBB, elhiszem hogy van kevésbé kényes, problémamentes típus, de más nem kell. A teljesítménynek mindig van valamilyen ára. Hiszen a versenyautók sem egy pöccre indulnak de mégis fölnézünk rájuk.

Tomcat

(#23) New Age


New Age
csendes tag

Hello!

Abit Be6-II 1.0, HPT366. W2k és XP CSAK ÉS KIZÁRÓLAG 1.23-as driverrel és az utolsó BIOS frissítésben lévő HPT bios-sal megy.
winme pedig a benne lévő hpt366 driverrel megy tökéletesen.

Bekapcsoláskor nem indul: van ilyen nekem is: ilyenkor táp lehúz majd vissza.

Megyfigyeltem, hogy nekem akkor jelentkezik ez amikor w2k alatt az USB szkenner-rel szkenneltem és utána lekapcs majd bekapcs. Vagy reset esetén a következő boot-nál fagyás van. Ha az USB szkennert lehúzom semmi gond.

Az biztos, hogy a következő lapom NEM abit lesz.

Mellesleg hasznos dolog ez az alaplapi plusz ide (3 vinyó, dvd, cd író nem férne el nélküle)

Majd kipróbálom az asus által (is) favorizált promise chipset-et. (erről rosszat még nem hallottam)

NA

(#24) guest


guest
veterán

Ezt egy régebbi fórumban találtam. Ebből is látszik, hogy aprobléma elég gyakori. Ennek ellenére közéteszem a dolgot. A megoldást kétkedve fogadom én is, de azért ha hazamegyek, megnézem hogy is van ez...
De lehet, hogy itt csak az ürge az új bios jobb tulajdonságait dicséri, nem pedig a 366 hibáját.

"Hello mindenkinek!
Nos van nekem egy BE6-II alaplapom. Eddig én sem használtam az ATA66 csatolókat, mert vagy lassú volt, vagy fagyott. Mindent kipróbáltam, de az IBM DPTA372050-es winyóm lassú volt.

Eddig!!!!


A következő dolgok a HPT366 kontrollerrel szerelt BE6-II alaplapokra vonatkoznak!
!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha a lapodon HPT370 van, akkor nehogy megcsináld az alánt leírtakat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az Abit FTP-siteján van egy Beta bios (UH128) és hozzá tartozó 95/98 NT 2K driver. Nos ezt letöltve minden megy gond nélkül. A winyóm 18000 pont fölött teljesít a Sandra szerint (7200, 2MB cache), valamint nem fagy le a gép, bármit is csinálok!

Csak egy dolog van amit még meg kell tenni: ki kell cserélni az eredeti ATA66-os kábelt olyanra amelyen nincs egy kis kivágás az alaplapra menő kék csati fölött a kábelben.

Tehát:
----Venni kell normális ATA66 kábelt!
----Beprogramozni az új Bios-t!!!!
----Felrakni a drivert az op.rendszerbe

Ezek után megy mint állat!

Akit érdekel a dolog, annak itt vannak a linkek:
Awflash a programozáshoz: http://fae.abit.com.tw/download/utilities/award_flash/awdflash.exe

Driverek az op.rendszerhez: ftp://ftp.abit.com.tw/pub/beta/be6-ii(HPT%20366)/driver/1.28/w9x128.exe
ftp://ftp.abit.com.tw/pub/beta/be6-ii(HPT%20366)/driver/1.28/w2k128.exe
ftp://ftp.abit.com.tw/pub/beta/be6-ii(HPT%20366)/driver/1.28/nt4128.exe
És persze az új Bios: ftp://ftp.abit.com.tw/pub/beta/be6-ii(HPT%20366)/bios/128/behuh128.exe

Remélem segítettem valakinek!

UI:Az egész csak azért lényeges nálam, mert 2-3 winyó esetén a lemezműveletek nem fűtik a procit (lévén a HPT366 csinál mindent), ezért a hőfok függvényében szabályozott ventillátoraim nem pörögnek mint álat (nincs hangja a gépnek)."



prohardver vendég

(#25) kismedve


kismedve
csendes tag

BX6-2-nél már nekem is volt fagyásom, sőt reset problémám is ilyen tünetekkel. Mint kiderült, az átalakító kártya volt a ludas. Hiába volt kiékelve 4 db gyufával, a vibrációtól elrázkódott. A kártya érintkezők be voltak egy cseppet oxidálódva. Szórakoztam vele kb egy évet, aztán dühömben vettek másik átalakítót. Azóta beton biztosan üzemel. Egy slot-os procinál azért durva, ha ilyen előfordul.

(#26) guest


guest
veterán

Sziasztok!
Lehet hogy nagy béna vagyok,de nekem a windows nt-k (ugyebár xp is nt) meg suse kivételével egyik linux se akart felmenni a winyora se udma 66 on se 33 mon. Win xp egyszeruen azt irja ki hogy nem találja a winyot,meg hogy ellenorizzem hogy be van-e fugva....na modnom win98 lazan felment. MEg vmi manufacturer akarmicsodarol is zagyvalt.
Azt kell tudn ia gépemrol hogy ugyebár abit be6-2 alaplap és seagate 8.4 es winyo.
Egyszeruen nem tudom feltenni a win xp-t,nagy nehezen sikerult udma 33 ra tenni,ami remélem sikerult és igy se mukodik.
Legyen szives aki tud vmi jó tippet adni az irjon már nekem a madar17@freemail.hu ra vagy ide lécci.
Nagyon megkoszonnem
Sziasztok

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  ABIT BE6 - ATA66 LEFAGY (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.