Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Guerilla


Guerilla
csendes tag

Hi!

Sry hogy új témát nyitottam de nem találtam olyan topikot ahova belillett volna igazán...

Szal addot ez az alaplap ment bele egy 2Ghz-s cerka 256 333 ram és egy gef2mx
tuti jó minden alkatrész mégsem akar összejönni a dolog

amikor bekapcsolom a gépet hosszú sípolásokat nyomat egymás után és a lapon lévő digit A7-t ír (nem tom mit jelent a leirásban ez a kod nem volt benne)

vajon mi lehet a gond? (arrol sem találtam leírást hogy a hosszu sipolo hang mi lehet...)

(#2) Gitros válasza Guerilla (#1) üzenetére


Gitros
aktív tag

Melyik BIOS van rajta?

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#3) Guerilla válasza Gitros (#2) üzenetére


Guerilla
csendes tag

sajna passzolom használtam vettem a lapot odáig még nem jutottam el hogy lássam a bios-t....

(#4) Gitros válasza Guerilla (#3) üzenetére


Gitros
aktív tag

Akkor miből godolod, hogy ''tuti jó'' a lap? :D
Na mind1. És gondolom azt sem tudod, hogy mit használtak benne előtted (mármint procit)?

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#5) Guerilla válasza Gitros (#4) üzenetére


Guerilla
csendes tag

mivel hibátlanul vettem az eladó szerint....
neten megnéztem alapba kompatibilis a procival....

azt nemtudod véletlenül hgy a sipolás mit jelenthet vagy az A7 amit az alaplap kiír?

(#6) Mr Bond 007 válasza Guerilla (#5) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az abit honlapján biztos kint van a lap specifikációi/bios/driver letöltés részénél a leírás is. Általában azt is le lehet szedni pdf-ben. Hátha az már újabb. Amúgy meg mondani bármit lehet.
Ezt meg most gugliztam: [link]

[Szerkesztve]

(#7) Guerilla válasza Mr Bond 007 (#6) üzenetére


Guerilla
csendes tag

szal vmi memória para lessz (mondjuk memoria nélkül is ugyanazt csinálta)

a memoria 333 mhz-s ez valszeg 266 kezel max de ilyenkor lekéne szabályozza automatikusan 266ra nem?

(#8) zetorg


zetorg
aktív tag

hosszú síp az memória baj
pucold meg/próbáld ki másikkal

(#9) Guerilla válasza zetorg (#8) üzenetére


Guerilla
csendes tag

áááá fasza remélem nem halt meg a memo
(elözö lapban tökéletesen müködött)

(#10) Gitros válasza Guerilla (#9) üzenetére


Gitros
aktív tag

Nem valószínű. Ahogy zetorg kolléga is említette: pucold meg. Egy kis alkohol csodákra képes... ... utána mega memóriákat is pucold meg! :DD

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#11) Locutus


Locutus
veterán

Nekem akkor írt ki az ex-epoxom olyan hibakód digitet, ami nincs a könyvben, amikor
a.) az elsőn a kondik szarakodtak
b.) a másodikon a kondik már jók voltak, csak a bios chippelése volt szériahibás...
Kb úgy nézett ki a dolog, hogy hol elindult, hol nem, és olyankor valami random digitnél állt meg a kijelzője az alaplapnak. Menet közben meg jó sűrűn szórta a kékeket ha elindult. Természetesen a memtest gazdagon ontotta a hibákat a ramról, de ugyanaz a ram utána másik alaplapban meg tökéletesen megy azóta is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#12) Guerilla válasza Locutus (#11) üzenetére


Guerilla
csendes tag

remélem nem az alaplap lessz a hibás....

(#13) Guerilla


Guerilla
csendes tag

na kiprobáltam másik tutijo memoval azzal is ugyanez a helyzet....

akkor laphibás lessz?

vagy meglehet probálni még vmi mást is?

(#14) Guerilla


Guerilla
csendes tag

kiprobáltam még másik 3 memoval kipucoltam, kifujtam kompresszorral szétszedtem teljesen, összeraktam házon kívül megpróbáltam de ugyanaz....

szal akkor halott lessz a lap?

(#15) Gitros válasza Guerilla (#14) üzenetére


Gitros
aktív tag

Hát a jelek jelenlegi állása szerint... :(

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#16) Guerilla válasza Gitros (#15) üzenetére


Guerilla
csendes tag

hmhm hát az nem jo...

azért thx a tippeket...

amugy te vmi indián vagy? :)

(#17) Gitros válasza Guerilla (#16) üzenetére


Gitros
aktív tag

:P

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#18) tototos


tototos
őstag

Nekem is van egy kis gondom.

Nekem olyan gondom lenne hogy bekapcsolom a gépet és ezt a hibaüzenetet dobja ki:
CPU is unworkabled or has been changed. Please recheck- CPU Soft Menu

Alul kiírja ki resuma f1. Rányomok az f1-re és tölt tovább a gép. A biost már visszaállítottam és ugyaez a hibaüzi jön mindig.

(#19) Gitros válasza tototos (#18) üzenetére


Gitros
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy elfelejtette a szerencsétlen, hogy milyen proci volt benne és/vagy nem megfelelő processzor volt neki beállítva.
Minek szoktad beállítani? 3200+ -nak? vagy manuálisan adod meg neki az órajeleket? Rendesen fölismerte eddig a lap a procit? Melyik BIOS van a lapodon?

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#20) tototos válasza Gitros (#19) üzenetére


tototos
őstag

Már megoldóddott a probléma.A soft menüben 800(100) volt beállíva. Át kellett állítani 1600(100)-ra és mükszik rendesen.

(#21) tototos


tototos
őstag

Még egy gond lépett fel. 333-as memóriák vanak benne de csak 266-on használja. Mit tudok tenni?

(#22) Gitros válasza tototos (#21) üzenetére


Gitros
aktív tag

Nyugtass meg, hogy nem arról a gépről beszélsz, ami az adataidnál van :F

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#23) tototos válasza Gitros (#22) üzenetére


tototos
őstag

Nem ezt most szereztem szülőknek. De most raktam fel a legújabb biost:D . Ezzel talán működik rendesen. Mondjuk így meg 133-asnak használja.

(#24) Egon válasza tototos (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Semmit. Illetve tuningolni tudod a procit.
A BD7 alapvetően 100-as fsb-jű (a quad pumped bus miatt szokták 400-asnak is hívni őket) procikat kezel (lehet hogy kezeli a 133-as (533) procik egy részét is, nem tudom fejből és lusta vagyok utánanézni). A rambeállításoknál vagy 1:1-ben hajtod a ramokat a proci órajelével, vagy 3:4 arányban (CPU : RAM), illetve rémlik még olyan beállítás is, amikor a procinak van nagyobb órajele). Esetedben valszeg 3:4 van beállítva, a proci 100-as, a ram pedig 133-as fsb-n megy. Egyes SIS chipsetes lapok tudtak 3:5 beállítást is, ott ki lehetett használni picit jobban a ramokat (persze ez még mindig nem elégséges a teljes memória-sávszélesség igény kielégítéséhez, arra 3:6 arány kellene, de hát nem véletlenül vannak dual channeles P4-es lapok, hehe).
A fentiekből kifolyólag az alábbi lehetőségeid vannak:
1. Procituning. Amennyiben NW magos a proci, nagy valószínűséggel megy mondjuk 125 MHz-es fsb-vel, ami (3:4 arány esetén) kb. pont a 166 MHz-es (DDR333) ram órajelnek felel meg.
2. Használod 133-as ram órajellel (DDR266), és így valszeg jobb időzítéseket tudsz beállítani (CL stb.).
3. Lapcsere.

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) fagee


fagee
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is ilyen alaplapom van, és kellene hozzá egy USB 2.0 driver. Kerestem már az interneten, de nem találtam. Ha valaki tud létszi segitsen.

e-mail címem: rondenis''kukac''vipmail.hu


Köszönöm!

(#26) Mustangjones válasza fagee (#25) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

Ez a lap csak 1.1-es USB-t támogat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.