Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Szerbusztok!

Előre elnézést kérek, ha valahol kérdésem már megválaszolásra került! Adott eme régi lap, Intel 845E chippel. Munkahelyemen többek között két ilyen lap is dolgozik, az ottani igényekhez elegendő teljesítménnyel. A hét folyamán memóriabővítés történt, minek következménye jelenleg gépenként 768MB RAM. Igen ám, de a 80GB-os HDD már igencsak szűkös volt, így gépenként 1db 160GB-os Seagate Barracuda 7200.9-es HDD-vel is erősítettünk. Gondolom már sejtitek a kérdést...

Nem sikerül működésre bírni mind a 160GB-ot, hanem csak a ''rémálom'' 137GB-ot.

A rendszer: XP Prof SP2-vel, Intel kütyümeghajtókból minden a legújabb, az alaplapi BIOS pedig szintén az elérhető legfrissebb! A 80GB-os HDD Primary Master (rendszerrel), a 160GB-os HDD Primary Slave. Nagyméretű fájltárolás miatt egy partíción lenne jó elérni a teljes tárolókapacitást!

Segítségetek előre köszönöm:

HP

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#2) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Senki nem tud segíteni?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#3) Gorneck válasza Hókusz Pók (#2) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem 120as vinyó volt benne és az látta rendesen...

Gorneck#1239

(#4) Hókusz Pók válasza Gorneck (#3) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Akkorát nekem is látott... 137GB a határ...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5) Gorneck válasza Hókusz Pók (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Nem emléxem már azokra az időkre, de nem csak 120-ig kezeli a vinyókat... :F

Gorneck#1239

(#6) Gorneck válasza Hókusz Pók (#4) üzenetére


Gorneck
titán

:W

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#7) Hókusz Pók válasza Gorneck (#6) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Biosban látja a HDD-t. Valamit az XP-vel kellene alakítani...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#8) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

:( Senki??? Semmi???

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#9) tupacamaru válasza Hókusz Pók (#8) üzenetére


tupacamaru
veterán

Biztos van egyszerübb is, de én csak ezt találtam. (Még nem próbáltam)

1. A Registry Editorral nyissuk meg a HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/Atapi/Parameters/ nevű kulcsot.
2. Hozzuk létre az EnableBigLba nevű, dword típusú bejegyzést, értékként 1-et megadva.


[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10) Hókusz Pók válasza tupacamaru (#9) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Próbáltam... Nem jött össze... :O

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#11) tupacamaru válasza Hókusz Pók (#10) üzenetére


tupacamaru
veterán

És ez? [link]

Vagy ez? [link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12) Hókusz Pók válasza tupacamaru (#11) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Az első nem működött...
A Microsoft féle pedig elég stark... Már párszor elolvastam, de nekiállni még nem mertem... Nem vagyok én programozó, vagy sotfware fejlesztő... :(

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#13) tupacamaru válasza Hókusz Pók (#12) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nincs több ötlet! :U :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Kár! Azért köszönöm, hogy segíteni próbáltál!

Más???

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#15) tupacamaru válasza Hókusz Pók (#14) üzenetére


tupacamaru
veterán

Itt ír valami javításról: [link]

[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#16) Bici


Bici
félisten

BIOS frissítés?

Amúgy meg nekem is van kérdésem: :U

Van egy Abit BD7-III alaplapom (i845).
A Bios-ban nem lehet rajta állítani a proci feszültségét. Felraktam a legújabb BIOS-t, mert az újítások a következők:

1. Support Celeron D CPU.
2. Calibrate CPU voltage.
3. BIOS compile date: 08/23/2004

Most már szépen megy benne a cerka D, de a provi fesz állítás azóta sincs sehol...
Hülye vagyok és nem találom a BIOS-ban, vagy a ''Calibrate CPU voltage'' nem ezt jelenti??? Esetleg valahogy elő lehet csalni???

Köszi!!!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) fhgt


fhgt
csendes tag

Valaki tudna 1 meretet adni az alaplaprol, mert sehol nem talalatam?! thx

(#18) fhgt válasza fhgt (#17) üzenetére


fhgt
csendes tag

Ugy tudom, hogy a RAID-os 305x210. Talan a sima is ennyi!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.