Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Energie X


Energie X
őstag

Mivel erről a lapről nem találtam egyetlen topikot sem bátorkodom megnyitni :)

A lap lényege:
*AMD 770/SB600 chipkészlet
*Kompatíbilis az AM2/AM2+ os processzorokkal
*Hypertransport 3.0
*DDR2 667/800/1066 Ramokat fogadja 8GB összkapacitásig
*7.1 Audio (Automatikus Jack érzékelés)
*2 db PCI-E 2.0!!! (1x16 + 1x4)
*EZ CCMOS Switch (A BIOS resetelésének egykapcsolós megoldása)
*abit Silent OTES hűtés
*abit SoftMenu
*abit EQ

Az alaplap: [link]

Szóval mint látszik nem egy felsőkategóriás alaplap, ha megnézed a linket, látni fogod hogy nincsen rajta semmi extra vagy felesleges dolog. Azért a 2 db PCI-E 2.0 odaveri a többi hasonló kategóriás alaplapot, mert ilyet még nem láttam AMD 770-es chipkészleten! Remélhetőleg az abit-hoz híven egy olcsó de tuningbajnok alaplapról van szó. (Emlékszik még valaki az NF7+ 2500+Bartonra? Én igen mert volt olyanom is...)
Viszont egyenlőre nem találtam sehol sem róla egyéb infót, árakat, s itthoni beszerezhetőségről sem tudok (bár ez lehet az én fogyatékosságom is :DD )

A topik lényege hogy aki már foglalkozott ilyen lappal ossza meg mindenkivel a tapasztalatait, véleményét, tuningeredményeit illetve ha tud akkor adjon némi infót a beszerezhetőségről, ezzel is segítve azokat akik ilyen lapot szeretnének venni (mint pl én:) )

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#2) Energie X válasza Energie X (#1) üzenetére


Energie X
őstag

De jó még az 1. hsz is az enyém ;] :DD

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#3) Oliverda válasza Energie X (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

LOL

Amúgy még (sajnos) nem lehet kapni...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Energie X válasza Oliverda (#3) üzenetére


Energie X
őstag

Hát ez az... :W
Pedig szeretnék lassacskán konfigot váltani(Mivel sok pénzem nincs és nem felsőkategória...), és ez az amit kinéztem magamnak...
Remélhetőleg lassacskán azért lehet ilyet kapni

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5) Energie X válasza Oliverda (#3) üzenetére


Energie X
őstag

Egyébként te mit gondolsz róla? Jó választás lenne?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

Nicht auf Lager. 17 Stk erwartet im Lager 2008-02-12

Még van időd tömni a malacperselyt. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) VaniliásRönk válasza Oliverda (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az ára nagyon baráti, de én rögtön a Rev. 2-t várom SB700-zal. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) Oliverda válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ára elég kellemes, ez tény.

Én egy AX10 Fatal1ty-t várok. 790FX + SB710 + digit PWM + uGuru + qrvafaszahatékony hűtés. Ja, és "ATI piros" PCB. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Oliverda válasza Oliverda (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

...esetleg a 790FX helyett RS780D. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Speed® válasza Energie X (#1) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"equipped with two PCI Express 2.0 x 16 slots (1x16, 1x4 bandwidth) supporting ATI dual graphics." Supporting =! problémamentes working.
Egyébkéntis, milyen kártyának elég a PCIe4x sávszél ami 150Wot zabál?
Mert ugye a 2.0, tudtommal azt jelenti, hogy ennyi kakaót vehet fel a kari.
Éljen a marketing..

Oliverda
AX10 digitPWMjét ne várd annyira..tiszta szívás, nálam is az van.

(#11) Oliverda válasza Speed® (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Fizikára elég lenne...ha lenne már ilyen kártya/driver.

Az utolsó mondatot kifejthetnéd kicsit bővebben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Speed® válasza Oliverda (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, elég lenne fizikára, de kajál majd 75+wattot az adott kari..?

DigiPWM rohadtul melegszik. Nem is értem hogy lehet ilyesmit alkotni. Ha nem adok +feszt a cuccoknak tuningkor, akkor terhelve 60-65 fok körül van. De amint elkezden adagolni a +feszt, azonnal ugrásszerűen emelkedik, jelenlegi tuninggal (1.4V a procinak és az MCHnak) 80 fokig megy. Van aki próbálta Quaddal a lapot és 100 feletti Celsiusokról regéltek..4-6centis ventivel fújatva a PWMbordát..
Most azon agyalok, hogy ha a procira víz kerül, akkor miként oldjam meg hogy a PWM huzat nélkül ne süljön meg. Mondanom sem kell, PWMblokkot feltenni rémálom, olyan sérülékenyek ezek az ICk. Nem egy embernek elszállt a lapja :(

Lehet, hogy az AX10re megfelelőbben méretezett ICket raknak vagy értelmesebb hűtést, de én eléggé szkeptikus vagyok ezirányban. Az egyetlen poén a DigiPWMben amit értékelek, az a A mérhetősége. Nálam terhelt állapotban 25A pl.

[ Szerkesztve ]

(#13) Oliverda válasza Speed® (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

A Pulse IC is ennyire melegszik vagy csak a borda? Mondjuk a DFI ezt a problémát jól megoldotta a TransPipe-val. Remélem abit-ék lenyúlják ezt a megoldást valamilyen (csendes) formában. :D

Hogy méred az A-t?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) Energie X válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Energie X
őstag

Tudsz vmi újat vagy csak tippelsz az SB 700-al? Mondjuk AMD chipsetekben nem vok otthon sorry a láma kérdésekért :R

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#15) VaniliásRönk válasza Speed® (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A PCI-E 2.0 4x sávszélessége annyi mint a PCI-E 1.0 8x-nak, ez egy HD3800-nak is elég, főleg CF-ben. (ugye nem dísznek van a CF híd)

Oliverda: Valóban, SB710, bár remélhetőleg az SB700 hibájának nincs gyakorlati jelentősége.
780-as chipset mellé kéne egy HD3000-es kártya is, sok lenne az a jóból, bár valószínűleg úgysem mostanában lesz gépfejlesztés. :)

Energie X: Nem értelek, mire gondolsz? :) Az SB600-at jelenleg azért alkalmazzák, mert még nincs SB7x0, de valószínűleg már csak az újabb déli hidat gyártják, pusztán idő kérdése hogy eltűnjön az SB600.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) Energie X válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


Energie X
őstag

Az SB600-at jelenleg azért alkalmazzák, mert még nincs SB7x0, de valószínűleg már csak az újabb déli hidat gyártják, pusztán idő kérdése hogy eltűnjön az SB600.

Köszi :) Látod ezt pl nem tudtam, mint említettem láma vok AMD chipekben, pedig rengeteget keresgettem hivatalos honlapokon, h megtudjak róluk vmit... De kb az eredmény az nem sok :W Szal nézzétek el nekem légyszi ha még nem vagyok teljesen otthon az AMD chipsetjeiben :R

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#17) VaniliásRönk válasza Energie X (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért ezt ne vedd készpénznek, csak találgatok. ;) De szerintem az AMD-nek nem áll érdekében gyártásban tartania, nála is meg a gyártóknál is biztos van bőven raktrákészlet, épp elég lesz azt eladni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) Speed® válasza Oliverda (#13) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A borda a pulse ICn van, nem? A-t úgy, hogy uGuru kiírja :)

VaniliásRönk
Szvsz nem egyenértékű megoldás a 16/16al a 16/8. A közelgő 3870X2 x16 sínben lassabb volt mint a 3870CF 16/16on. Ebből én úgy gondolom az szűrhető le, hogy 1db 3870esnek is szűk az x8(1.1)/x4(2.0). Arra lennék még kíváncsi, hogy a HD3870 sipákol-e +6PINtápért ha egy PCIe2.0 csatiba dugják :F

(#19) VaniliásRönk válasza Speed® (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A HD3870 X2-ből még ne vonj le messzemenő következtetéseket, az azért nem egészen olyan mint a sima CF, lehet hogy a driverekkel volt probléma.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) Speed® válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

8x8as CFben is lassabb a dolog. Linket nem állok neki most keresgélni, de asszem Tweaktownon volt a teszt. Vagy ocbenchworkson :F
Észrevehetően lassabb egy mai csúcskari x8 sávon. Persze nem tragikus.
Mindenesetre fenntartom, hogy ominúzus lapban értlemetlen lenne a CF.
Főleg, hogy épkézláb procit sem lehetne alátenni hogy kihajtsa rendesen :(

(#21) VaniliásRönk válasza Speed® (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pl. HD3670 CF-nek nem értem miért ne lenne tökéletes a lap, másrészt kit érdekel a kihajtás? A CF-nek épp az a lényege hogy kitold a VGA limitet, nem az hogy 3DMark WR-t csinálj. Persze tudom a többség ezért veszi.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) Speed® válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, az evidens, hogy a 36x0CFhez tökéletes, ezt nem kétlem.
A CF nálam sem arra eszköz, hogy 3Dmákozzak vele..
De ha egy játék esetében sem lehet kihajtani, az elgondolkodtató.
És ez a helyzet, ahogy nézegetem a CF/SLI teszteket különböző procikkal.

(#23) VaniliásRönk válasza Speed® (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Milyen beállításokkal mentek a tesztek? Mert megintcsak nem az a lényeg hogy mit tud a rendszer 800x600-ban AA és AF nélkül, hanem hogy min. 1600x1200-ban 4x AA-val meg 16X-os AF-fel mennyit megy.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) Speed® válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1280x1024-1680x1050 AA&AF átlagban. 1280ban sokat számít a proci.
Mondjuk én ritka nagy baromságnak tartom a CF/SLIt, szóval mindegy.

(#25) Oliverda válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Bármikor rakhatsz mellé majd egy HD3xxx-et, addig ott az integrált.

Speed(R): Nem azon van szerintem. Ahhh...a jó kis uGuru... hiányzik... :O :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Speed® válasza Oliverda (#25) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link] A SilenOtes feliratú borda előtti sorban lévők lennének a pulseICk?
uGuru nekem nem azért kellett mert szeretek Win alól tuningolni. Kizárólag a Guruclockom miatt, illik a házamhoz és jó játék közben látni az értékeket rajta.. :)

(#27) VaniliásRönk válasza Oliverda (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az a probléma, hogy a 900/1900-at bíró 2600XT-met nem sok értelme lenne egy HD3670-re cserélni, tulajdonképpen nincs is szükségem új/jobb gépre, csak vonzanak az új "bigyók", főleg egy AMD chipset. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#28) Oliverda válasza Speed® (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az az egy darab IC.

VaniliásRönk:Én sem használom ki, de kell valami amivel el lehet ütni az időt (meg a pénzt). :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) Speed® válasza Oliverda (#28) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lol :DDD
Úgy emlékeztem hogy több darab, a linket a könyvjelzőim közül másoltam.
Megnéztem, nem igazán mleegszik az IC, terhelésre csak kézmeleg (~40').
A borda alatt lévő cuccok keserítik meg az életem majdan.
Most még elvagyok úgy, hogy jól szellőzik a ház, de vízzel érdekes lesz.

(#30) Energie X


Energie X
őstag

Na senki sem tud hozzászólni a laphoz? Nemá'! :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#31) nesa válasza Energie X (#5) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem mindenkepp jo valasztas lehet csakmar lenne.......

(#32) Energie X válasza nesa (#31) üzenetére


Energie X
őstag

Hát ez az.. Csakmár lenne... :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#33) Energie X


Energie X
őstag

Senkinek sincs semmi új infója? :))

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#34) Energie X


Energie X
őstag

Ha valakinek van infója az SB600 és SB700 különbségeiről, illetve mivel lesz jobb az SB700 az irjon róla egy pár sort. Köszi

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#35) Findzs


Findzs
addikt

hogy hogy két megnevezése van a chipkészletének ?

amd 770 sb600
most akkor melyk ?
(de láma kérdés volt :)) )

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#36) #65675776 válasza Findzs (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

AMD 770 a North Bridge, míg az SB600 a South Bridge típusa. Ez a kettő együtt adja a chipset-et.

(#37) Gyuri27 válasza Energie X (#34) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#38) Toga


Toga
csendes tag

Hello!

Sikerült már valakinek ebből a tutkó lapból beszerezni egyet?

Németeknél már láttam, de az a bolt nem szállít külföldre, úgyhogy max kinti ismerőssel tudom elintézni. :((

De nagyon jó lenne, ha 1-2 héten belül itthon is be lehetne szerezni, mert már nagyon fáj rá a fogam. :))

(#39) Energie X válasza Toga (#38) üzenetére


Energie X
őstag

Ha a németeknél már van az jó :) Remélhetőleg itthon is kapható lesz nemsokára... Addig meg teszek félre a fizetésemből :DD

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#40) Energie X


Energie X
őstag

Senkinek semmi új infója? Haldoklik a totyik :O

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#41) Oliverda


Oliverda
félisten

Lassan jönnek ezek a lapok is. eBay-en már kapható, bár nem tudom hogy mi tartott idáig a novemberi bejelentéstől... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) Energie X válasza Oliverda (#41) üzenetére


Energie X
őstag

Jó lenne ha már itthon is kapható lenne...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#43) nesa válasza Energie X (#42) üzenetére


nesa
veterán

Most hogy mar itthon is kaphato kihalt a forum??
19900 er van.

[ Szerkesztve ]

(#44) Energie X válasza nesa (#43) üzenetére


Energie X
őstag

Na végre! Ez egy jó hír! Pont most kezdtem el nézegetni más alaplapokat és találtam is Jetway HA03-GT-t (merre lehet ezt kapni még nem tudom). Megfogalmazódott a nagy kérdés! Ez legyen vagy a Jetway? Aki tud vmi okosat mondani az mondja :R

Egyébként meg ez a lap 20K bruttóért tökre jó. Max ennyit is akartam rászánni :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#45) Energie X


Energie X
őstag

Egy friss Review: [link]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#46) nesa válasza Energie X (#44) üzenetére


nesa
veterán

Csakis az abit ha ez a 2 kozul kell valasztani.

(#47) Yutani


Yutani
nagyúr

Tetszik ez az alaplap, mert nem erőltette az Abit a sok 1xPCIe helyet. Igaz, talán nem is marad szabad PCIe lane a lapon a 16+4 felállás miatt.

#tarcsad

(#48) nesa válasza Yutani (#47) üzenetére


nesa
veterán

Azt nemtudom feltunt-e de a lefogato keret ujra 2x3 karmos:)

(#49) Yutani válasza nesa (#48) üzenetére


Yutani
nagyúr

Részemről ez irreleváns, mivel a Hyper TX-em egy füles csak. :)

Egyébként ha HD 38x0 kártyám lenne, akkor tuti ezt a lapot választanám alá. De egyelőre marad a KN9 Ultra. Jah, és Abit rulez! :)

#tarcsad

(#50) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Van már valakinek ilyen lapja? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.