Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) duracell89


duracell89
senior tag

sziasztok

egy hete szívok ezzel a lappal
előszor megvettem procit, majd lapot, és próba..se kép, se hang..namondom jovananyát ez se szeret elsőre menni
term. postcode 9.0.
haverhoz atmentem, és meglattam ezt a topikot Bővebben: link , namondom szupi! rögtön nagykerbe biosflash->hazahozom->cmos checksum error->vissza nagyker->ott megy->hazahozom és megy (közbe hozzase nyultunk, allt egy ejszakat, és eltunk checksum error)->winfost tolnám fel, szétkékhalálozik, namondom ujrapróba...megint bluedeath (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL)-> most ott tartok, hogy holnap visszaadom a lapot, és nezek valami mast, de talan jo a lap, talan csak én vagyok a n00b..mit cseszek el? (közbe amugy megint előjött a cmos checksum error, és megint eltűnt:()

mit tegyek? :F

ui.: mit jelent pontosan hogy (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL)?!

szerk.: néha feltudom kuzdeni magam linuxlive alá, igy tudok irni

[Szerkesztve]

(#2) duracell89 válasza duracell89 (#1) üzenetére


duracell89
senior tag

valaki ötlet? :O

(#3) deicide válasza duracell89 (#2) üzenetére


deicide
veterán

vedd ki a live-ot a gépből és láss csodát!

összeakad a vinyóvezérlővel, vagy bármi mással.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4) duracell89 válasza deicide (#3) üzenetére


duracell89
senior tag

???
nincs semmi bovitokari
meg ugyis kekhalal, ha csak lap+proc+vga+ram+vinyo van bent

[Szerkesztve]

(#5) deicide válasza duracell89 (#4) üzenetére


deicide
veterán

pedig akkor is valami irq ütközés van.

nekem olyankor irt ki pl ilyet, mikor a live összeakadt egy cdiróval, vagy a vga-val is hajlamos összeveszni, ha neked nincs benne, akkor passzolom...

pedig nekem is av8 van egy 3800+al és semmi ilyen gondom nem volt vele, ergo neked sem kellene hogy legyen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6) duracell89 válasza deicide (#5) üzenetére


duracell89
senior tag

páran azt mondjak ez ram hiba :F
szerk.: amugy mi az az ''IRQ utkozes''?

[Szerkesztve]

(#7) duracell89 válasza duracell89 (#6) üzenetére


duracell89
senior tag

hm?

(#8) duracell89


duracell89
senior tag

naggggyon sürgös..valami ötlet? :F :O

(#9) deicide válasza duracell89 (#8) üzenetére


deicide
veterán

sajnos semmi ötletem nincs erre a hibaüzenetre

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10) duracell89 válasza deicide (#9) üzenetére


duracell89
senior tag

:O azert koszi

(#11) duracell89


duracell89
senior tag

Bővebben: link
itt a supportleírás, csak nemigazan értem
elvileg akkor memohiba... :O

(#12) duracell89 válasza duracell89 (#11) üzenetére


duracell89
senior tag

valaki plz irja le nagyjabol mit akar jelenteni a support?

szerk.: megvan a magyar Bővebben: link
hát valszeg a64 nemszereti ramomat :(

[Szerkesztve]

(#13) duracell89


duracell89
senior tag

:O

(#14) duracell89


duracell89
senior tag

bocsi a sok appér..plz help :O

(#15) duracell89


duracell89
senior tag

asusfan atjon egy gianni féle ST 512/466os modullal, amit neki szeret az a64e, emglatjuk nalam mi lesz

[Szerkesztve]

(#16) marcee válasza duracell89 (#1) üzenetére


marcee
addikt

Ílyen kékhalált akkor sikerült produkálnom, amikor haver gépére úgy húztam fel az sp2-t, hogy az a4tech egerének drivere nem volt sp2 kompatibilis. Szerencsére notebook volt, ha kihúztuk az egeret, akkor ment a win, touchpad segítségével lehúztuk az újabb drivert és azzal már ment. Később egy másik cimbinél is sikerült eljátszani, nála sp2-es windowsra dugtunk és telepítettünk új a4tech egeret. A jelenség azonos volt.
Próbálj meg letiltani integrált eszközöket a bios-ban a telepítés idejére. Húzd rá a windowsra az sp2-t, és rakd fel a legújabb drivereket, és azután egyenként engedélyezd az integrált cuccokat.

\m/

(#17) duracell89


duracell89
senior tag

ujabb kekhalalok
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
és alá odairja, hogy ''ntfs.sys'' akármelyik vinyoval csinalom :O
ezmiez??

(#18) duracell89 válasza duracell89 (#17) üzenetére


duracell89
senior tag

.

(#19) duracell89


duracell89
senior tag

kiderült...az infineon ramom hynix chipes, amit a memvezerlő utal...szal vehetek uj ramot

(#20) lofagi


lofagi
addikt

Sziasztok,
megvettem az abit av8 3rd-eyeomat, minden klappolt meg volt a proci is, nah rakjuk össze összeszereltem minden jó, bekapcs sziréna!!! Nah mondom kira, jól kezdődik átvittem haverhoz, nagy nehezen rájöttünk,hogy nem csipázza a tv kártyámat, pinnacle pctv stereo, ha ez bennt van akkor egyszerűen nem képes elindúlni, volt már bios frissítés, ircq állítgatás és semmi. A másik, mikor állítgattunk valamit a biosban volt,hogy nem akart elindúlni, megint csak az a szirénázó akármi, most nem tudom a lap lenne xar? Bevigyem a boltba a tvkarit is,hogy nézzék meg mi a baj?!

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#21) lofagi válasza lofagi (#20) üzenetére


lofagi
addikt

senki semmi ötlet?
ma viszem vissza a boltba, remélem,hogy kicserélik! aztán már csak azt remélem,hogy nem inkompatibilis a tv kártyámmal

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#22) kovi


kovi
senior tag

Egyébként jó kis lap? Gondoltam veszek egy ilyet.
De ha ennyi szopás van vele...

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#23) karmester válasza kovi (#22) üzenetére


karmester
senior tag

Nagyon jó alaplap az Abi AV8. Nekem 3-d eye van, csak dicsérni tudom, szerintem a legtuningbarátibb lap, amivel találkoztam, stabil, olcsó, passzív a chipset hűtése... Sebességben egy szinten van az nforce 3 lapokkal. Egyik haverom már nem is tudom hányadik konfigot rakta össze ilyen lapokkal, és még idáig sose volt gondja egyik alapalppal sem. Csak nem mindegy, hol veszed. Mindenképp olyan helyen vegyed, ahol adnak rá 3 év garit, de lagalább 2 évet. És ne sajnálj belé jó ramokat venni, mert rendkívül húzható, nekem kingmax hardcore van, kell egy jó táp, 400 W körül, ha lehet Aktív Pfc-s, és mehet a vonat!!!

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#24) kovi válasza karmester (#23) üzenetére


kovi
senior tag

Aha, hát ramra nem lesz gubám, de ha valóban jó...
Igazából nekem egy lebutított lap kell, nemkell 8 Sata, meg komoly hang, meg wifi, meg istentudja még milyen kütyü mütyü.
Ez a lap egyszerü és mégis jól néz ki. Na meg 939-es. És ez a lényeg.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#25) karmester válasza kovi (#24) üzenetére


karmester
senior tag

Ezen minden van, ami kell, de nincs dömping. Van két SATA, Nálam két 120 Gb SATA SAMSUNG vinyó van RAID 0-ban, piszkosul gyorsak. Ez elég is, csak szerverbe kell 8 SATA port. Ezenkívül van Firewire + hátsó kivezetés, Usb 2 (8db), a hangkari átléagos, nem a legjobb, de a többi alapalpon sem igazi. Én vájt füllel rendelkezem, így Audigy 2 ZS-t használok. Amúgy filmnézésre, és hétköznapi feladatokra teljesen jó az alaplap hangkarija is, ha nem foglalkozol hangsávokkal, tömörítéssel, vágással, zeneszerzéssel, teljesen megfelel, van optikai ki és bemenet is. A Gigabit lan is teljesen jó. Ez az alaplap a legygyorsabb ide ata és sata valamint usb kezelésben, ráadásul a prociterhelés kisebb, mint az nforce 3-as lapok esetében. 1.1 es verziószámot visel az én alaplapom, ez már tudja a 90 nm procit kezelni bios frissítés nélkül. Amúgy az alaplap verziószámát egy kis ragasztott címkén ellenőrizheted, a felső szélén a ram és a proci foglalat környékén.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#26) lofagi


lofagi
addikt

sziasztok, nekem egy olyan problémám lenne,hogy most végre meg van az új lap, (abit av8 3rd eye)az elöző bios problémákkal küzködött, de ez most már jau, szal a probléma az,hogy ha beleteszem a Pinnacle PCTV Stereomat akkor egyszerűen nem hajlandó elindúlni az alaplap, valami 90 es post code-ot ír ki, de ez anincs benne a leírásban, arra gondoltam,hogy valami irq beállítást kellene beállítani csak nem tudom,hogy mit és hogyan?! Ha valakinek hasonló tapasztalatai voltak írjon!!!

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#27) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Hol találok xp telepitéshez sata drv-t floppyra, vagy melyik az??? mert lemezem sajna nem van:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28) Vangelis válasza Vangelis (#27) üzenetére


Vangelis
nagyúr

sos kéne:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29) Vangelis


Vangelis
nagyúr

OK megoldódott de azért köszi midnenkinek:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30) Degradator


Degradator
tag

hakke!!


lenne egy nagy problémám!

vettem egy 3500+ os Venice magos A64 et, Abit AV8 as alaplapba. na most előtte nforce 2 es gigabyte alaplapom volt, 2600+ os bartonnal.
a gondom a következő: MIÉRT MEGY 300 PONTTAL KEVESEBBET 3dmark 2005 ben?!
mindenből a legfrissebb drivert telepítettem, everest szerint a proci 2204 MHz en megy, minden jól működik... csak a gép LASSÚ.
nagyon lassú! ablakokat is úgy dobálja be mint a faterom 1.6 os northwoodja!
biosban is minden rendben....

már átrágtam magam mindenen ami szóba jöhet... szóval szerintetek 2665 pont normális a következő konfigtól:
ABIT AV8
A64 3500+ S939 Venice 512kb L2
Inno3D GF 6600 256 MB AGP
1 GB 333 as noname RAM (dual channelben)

ja egyébként a proci hűmérséklet is rendben van, 42 és 54 fok közt ingadozik terhelés függvényében.

valakinek van hasonló problémája vagy esetleg tippje mi lehet a gond?

Légyszives válaszoljon valaki!
előre is köszönöm!

ja és a via chipset driver(hyperion) frissítésekor azt írja ki h ''nincs megfelelő hardver az illesztőprogram telepítéséhez''...)

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#31) #25954560


#25954560
törölt tag

hali,

talalkozott mar vki azzal a problemaval h 400GB-os SATA vinyot iszonyat lassan ir ez a lap? olvasni rola gyorsan tud, de az iras... katasztrofa. elkezdi akarmennyivel, majd gyorsan belassul es olyan 4-5MB/s korul szenved. a vinyo egy hita 7k400. legujabb via hyperion, utolso stabil bios.

xp sp2 okozhatja a gondot?
370G-s particiot jol kezeli?

koszi,
&rew

(#32) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egyhaverom, akinek Abit av8 alaplapja van amire frissítettem egy biost.

Aszerint az alaplap támogatná a ddr500-at. Elméletileg.
Van 2x256 mb kingmax hardcore ramjaim, de az alaplap ddr 400-nak ismeri fel. Még ha be is állítom, hogy a memóri órajele 500-on fusson, akkor is 287 mhz en futtatja, amúgy pedig 443 mhz-en (fsb:221mhz) ha ddr400 on megy.

Előre Is köszi

(#33) blac válasza lofagi (#26) üzenetére


blac
tag

Alulról hányadikba raktad be a kártyát?

(#34) blac válasza Degradator (#30) üzenetére


blac
tag

új windows van telepítve?

(#35) blac válasza lyzzard (#32) üzenetére


blac
tag

Hagyd 400-on, ha emeled az FSB -t a memória is vele fog emelkedni, ha külön emeled, nem sokat érsz vele.

(#36) blac


blac
tag

Jobb lenne itt folytatni [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.