Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

A rendszer installalasa utan ahogy felkerult a gepre az nForce 4 driver, a gep szinte minden inditas utan ujraindult, ha eppen nem akkor is kis ido mulva jott a restart.

Indulaskor a redszer hibajelentesebol arra lehetett kovetkeztetni, hogy a videokartya illesztoprogramjaval van a hiba.

Sok kiserletezes utan rajottem h a halozattal lesz problema, kihuztam az integralt Ethernetbol a routert, visszadugtam, azonnal jott a restart. a hiba mindig jelentkezett amikor ki-be huztam a kabelt, ugyh biztos voltam hogy ez a gebasz.

A megoldas a kovetkezo volt: le kellett szedni az nForce driverrel opcionalisan feltelepulo halozati csomagot (nV tuzfal, stb stb). most rendesen mukodik a gep, nem indul ujra hogyha radugom a routert.


Ti tapasztaltatok hasonlo jelenseget mas routerekkel? Ez most a routerem hibaja lehet, vagy a halozati csomage a forceware driverben?

(#2) L3zl13 válasza n0_gAboR (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tapasztalat nincs, de sokkal valószinűbb, hogy az alaplappal van hardveres vagy szoftveres (firmware/BIOS-t is beleértve) probléma.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Elég sok helyen olvastam már, hogy rengeteg gond van a Nforce 4 tűzfalával.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#4) n0_gAboR válasza L3zl13 (#2) üzenetére


n0_gAboR
őstag

1napos az alaplap, nemhiszem hogy hibas lenne.

(tekintve hogyha nem routert kotok ra, hanem a DSL modemet, vagy masik gepet, akkor nem indul ujra, mukodik rendesen. most hogy kikapcsoltam az nV tuzfalat, minden megy rendesen)


bios a legujabb elotti van a lapban, majd felrakom frissebbet, meg a firmware-t is frissitem routeren...bar nV firewallra semmi szuksegem sincs, azert eleg para hogy ujrainditja a gepet. ilyen nem lattam azota hogy win95-om volt a gepen:D

(#5) Csokika válasza n0_gAboR (#4) üzenetére


Csokika
tag

Oh vazze! Ezen semmi csodálkoznivaló nincsen! Router = hardveres tűzfal, NV tűzfal és Router = kibaszott nagy akadás!!!!

(#6) n0_gAboR válasza Csokika (#5) üzenetére


n0_gAboR
őstag

de elvartam volna azert hogy ezt a ''kibaszott nagy akadást'' egy hibauzenettel, es ne egy ujraindulassal jelezze nekem a gep

(amire rament kb 2 oram mire rajottem h mi a para, ezert is nyitottam a topicot, hogy ha masnak ilyen gondja lenne, ne szopjon vele ennyit)

(#7) Metamorfózis válasza n0_gAboR (#6) üzenetére


Metamorfózis
tag

Legközelebb kapcsold ki a windoz autómatikus újraindítás funkcióját.
Vezérlőpult->Rendszer->Speciális->Indítás és helyreállítás->Beállítások->pipa ki a megfelelő helyről.
Akkor elöbb fogsz hibaüzenetet kapni.
Én pont így jártam csak router nélkül amikor az új chipdrájvert tettem föl.
hálózati csomag leszed azóta semmi gond.
Remélem tudtam segíteni.

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#8) n0_gAboR válasza Metamorfózis (#7) üzenetére


n0_gAboR
őstag

jol jott vna:)
de most be is kapcsoltam

(#9) L3zl13 válasza Csokika (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És miért is?
Mintha egy hálózaton belül nem lehetne akárhány tűzfal, router stb, hogy szeparálja az egyes szegmenseket... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#10) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Én is sok esetben olvastam ugyan ezt a problémát..én nem vettem eddig észre egyszer sem mivel alapban kilövöm az nv tűzfalat :)
remélem ez segít, mert eddig nem tudtuk mi a gond :)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#11) n0_gAboR válasza ^Bundi^ (#10) üzenetére


n0_gAboR
őstag

az a poen, hogy nV tuzfal nem is volt bekapcsolva egyaltalan
csak kint volt talcan kis ikonja piros kereszttel athuzva h nem megy.

az oldotta meg a problemat, hogy az egesz halozati csomagot letoroltem a geprol, szoval nem feltetlenul az nV tuzfal a hibas... vmi mas sztem a szoftvercsomagban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.