Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) korcsi


korcsi
veterán

A közedvelt Abit NF-M2 nView utódjának tekinthető alaplapok. Integrált 7050-es illetev 7025-ös (6150) grafikus maggal.

Abit honlap:
M2: [link]
M2HD: [link]


Bemutatók (angol):

AN-M2HD: [link]
[link]
[link]
AN-M2: [link]

Chipkészletek tulajdonságai: [link]

Ha valakinek van tapasztalata, írjon nyugodtan.

Szerk: bakker, elcsűrtem a címet :)

[Szerkesztve]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2) baleee89 válasza korcsi (#1) üzenetére


baleee89
aktív tag

hello tervezem ien lap beszerzését!(több mint valószinü hogy ez lesz) jó lenne vmi info róla!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#3) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

most jelenleg 2év garival 16eft brutto
pici kis alaplap vga val fasza passzív hűtés is van rajt kár hogy nem heatpipe
netezésre fasz gépet lehet építeni belőle

(#4) Borokafa


Borokafa
őstag

A tuninggal hogy állhat, próbálta már valaki?
Mert az elődje az király volt.

(#5) baleee89 válasza Borokafa (#4) üzenetére


baleee89
aktív tag

nekem már van ien alaplaom most csak memo meg proci hibádik memo lesz héten ocz platinum 6400 proci még nem tom mi lesz bele amitn ösze áll teszek fel vmi eredményt!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#6) Egzee


Egzee
őstag

Fater gondolkozik ilyen lapban! Legyetek szívesek tapasztalataitokat megosztani!
HTPC-be lesz!

(#7) gyimike


gyimike
csendes tag

Én is ilyen lapban gondolkodok. (Abit AN-M2HD) Mit tud az integrált videokarija? (egy ideig lehet, hogy be kell érjem azzal) Nem akarom húzni, gondolom nem kell túlzott melegedéstől tartanom így.
AMD Athlon 64 X2 4000+ -os procival szeretném

(#8) baleee89 válasza gyimike (#7) üzenetére


baleee89
aktív tag

hello all! na beindult gépem végre ezzel a lappal! van mellet ocz platinum pc6400 meg 5200+ x2! ja és egyelöre én is alaplapival nyomom kiprobálom aztán holnap mondok vmi véleményt!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#9) luci


luci
tag

Hi !

Valaki használ ebben a lapban Kingmax ddr2 800-as ramot ,2*1Gb (DS).

Egy ewerest eredmény is jó lenne ,apaórajelen !

THX :R

-csak most látom ,hogy most születnek az első konfigok ezzel a lappal :B :)

[ Szerkesztve ]

...

(#10) baleee89 válasza luci (#9) üzenetére


baleee89
aktív tag

tegnap játszotam kicsit hellgate londonal! mondom hm! egyik map betölt aztán vga olyan hibát csinált! ember látszik királyul minden csak éppen a tök sötétségbe mászkálok se mobokat semit nem mutat! nem tudom hogy ez a játék vagy vga hibája lenne!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#11) baleee89 válasza baleee89 (#10) üzenetére


baleee89
aktív tag

hello szal milyen everest eredményre vagy kiváncsi?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#12) luci válasza baleee89 (#10) üzenetére


luci
tag

Nekem még nincs ilyen lapom de lehet nem is lessz,csak azért érdekelt mert az asus lapom nem szereti a kingmax ramjaim :O :W

-...viszont ha nem oldódik meg valami ujjabb biosszal akkor lehet egy ilyen abit lap lesz helyette ,mivel mindenképp valami m-atx deszka kell :K :R

...

(#13) luci


luci
tag

nah ! nem akarok útőtrő lenni valaki ,írjon már aki ossze dobott ezzel a lappal egy működőképes gépet ..vagy olyan még nincsen ? :D :DD :D

...

(#14) baleee89 válasza luci (#13) üzenetére


baleee89
aktív tag

szia nekem üzemel ilyen lappal a gépem! én meg vok vele elégedve! fenti hiba játékba élyel látó szemüveg kellet :W

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#15) baleee89 válasza baleee89 (#14) üzenetére


baleee89
aktív tag

mire vagy kiváncsi ja everest nem igazán ismeri a lapot! (nekem) lehet frisiteni kéne vagy nemtom

[ Szerkesztve ]

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#16) luci válasza baleee89 (#14) üzenetére


luci
tag

integrált vga-t használtad ? :U :R

[ Szerkesztve ]

...

(#17) baleee89 válasza luci (#16) üzenetére


baleee89
aktív tag

használom is! és nem vga hiba volt amit fent leirtam hanem fel kellet venni egy éjjel látó szemüveget!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#18) luci válasza baleee89 (#17) üzenetére


luci
tag

biztosan lehet valahol fényerőt állítani :K
Egyébként milyen ramokkal használod ?
Esetleg meg tudnád nézni hogy a QVL -ben támogatottak között van -e a Geil ultra kit !?

:U :R

...

(#19) baleee89 válasza luci (#18) üzenetére


baleee89
aktív tag

nekem ocz pc6400 platinum series!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#20) luci válasza baleee89 (#19) üzenetére


luci
tag

jó -jó de nem tudnádmegnézni ,hogy ott van-e a geil ultra a támogatott ramok listáján ? :R

...

(#21) baleee89 válasza luci (#20) üzenetére


baleee89
aktív tag

ment pü! :R
kézi könyvebe semien listát nem találtam! :W

[ Szerkesztve ]

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#22) luci válasza baleee89 (#21) üzenetére


luci
tag

THX !

Közben szétnéztem a lap hivatalos oldalán ,és elméletileg be lett tesztelve a geil de csak sorozatszámot írtak ,és a ram még nincs a kezembe tehát nem 100 -as a dolog :( :(((

...

(#23) gyimike


gyimike
csendes tag

hi. szóval megéri amit kérnek érte? :) vagy estleg vegyek jobb lapot? :)

(#24) baleee89 válasza gyimike (#23) üzenetére


baleee89
aktív tag

szerintem jó ez a lap! :R

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#25) Matt-OPT válasza luci (#22) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Heló! Lehet, hogy nekem is ilyen lapom lesz és én is ilyen RAM-ot szeretnék bele (DDR2 PC6400 800MHz 2048MB GEIL ULTRA KIT 2DB (SPD: 4-4-4-12, Paper Retail, Heat Spreader: Metallic-Orange Aluminum))
Ha jutottál valamire a lap és a RAM kapcsolatával, esetleg összeraktad már a géped, akkor írhatnál tapasztalatokat. Köszi!

(#26) luci válasza Matt-OPT (#25) üzenetére


luci
tag

ram már megvan ,de lapot még nem tudtam venni :((( :(

...

(#27) Borokafa


Borokafa
őstag

Tuningot próbálta már valaki?

(#28) luci válasza Matt-OPT (#25) üzenetére


luci
tag

Ha minden igaz hétfőre lessz meg a lapom ,a hdmi nélküli mert van külön hd-és kártyám :K

...

(#29) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Üdv!

Nekem tegnap jött meg ez az alaplap, meg proci meg ram. Egyenlőre jól működik, csak a az everest nem isermi, és a hang nem működik. Vista 64-em van, BIOS és driverek a legújabbak. Valakinek ötlete? :O

(#30) luci válasza szaby_gyerek (#29) üzenetére


luci
tag

Nekem is ma jött meg ,de nem kell agodni az everest miatt :(
A chipset még zsír uj ,meg a lap is ...-majd a következőbe biztosan bele rakják . :K

...

(#31) szicsu válasza luci (#30) üzenetére


szicsu
őstag

Hi!

Milyen procival mit produkál?
Két mointor kimnet van hozzá?
Próbáltad két moncsival?
Esetleg tunigot próbáltad? :))

[ Szerkesztve ]

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#32) luci válasza szicsu (#31) üzenetére


luci
tag

Hi !

nekem 4200+ x2 van venne alapon ,tuningot még nem próbáltam .
Még rátennék egy zalman chipset coolert ,aztán mehet a menet ;)
Igen van DVI+D-sub ,de én külső vga -val használom -hd 2600xt .
Most ,hogy belöttem a Geil ramokat elég jól megy alapon is ,de még mindig van a ramokba tartalék ,nem is langyosak 2.1 volton ;)

:R

mod: 4.20 -as ewerest felismeri :U

[ Szerkesztve ]

...

(#33) Borokafa válasza luci (#32) üzenetére


Borokafa
őstag

Légyszi..................minél előbb nézz már valami tuningfélét, most kellene vennem egy lapot és a Gigabyte GA-MA69G-S3H és ez között vacilálok.

(#34) luci válasza Borokafa (#33) üzenetére


luci
tag

Ő néztem ewerestbe ....mi az az MCP? eddig ilyet eggyik lapom sem írt ki ,de állítólag 62 fokos :Y ,ha ez a chipset akkor mindenképp meg kell várnod míg ujra szétszedem a gépet és rá biggyeztek egy zalmant (Nbf47 úgy néz ki hogy nem fér oda...).

:U

[ Szerkesztve ]

...

(#35) Borokafa válasza luci (#34) üzenetére


Borokafa
őstag

Sajna az a chipset lesz!!

(#36) Borokafa válasza Borokafa (#35) üzenetére


Borokafa
őstag

MCP (media and communications processor

(#37) fefeman


fefeman
csendes tag

hy. nemrég vettem egy ilyen an-m2-es lapot, és telepítésnél nem hajlandó felrakni az audio drivert ---> A Realtek HD Audio eszközmeghajtó telepítése sikertelen!! valaki tud nekem segíteni, hogy mi lehet a problem... thx

(#38) finest válasza luci (#20) üzenetére


finest
őstag

Én Kingmax 2x1GB DDR2 800-zal használom. AMD 4000+ (2100Mhz-es alapbórajelű) 4825MB/sec. az olvasás, amúgy DDR2 700MHz-nek írja ki, nyilván így hozza ki a lap a 2100-as procihoz a memókat. - De nem érdekelt, h miért, nem is néztem utána különösebben. A BIOS-ban 800-asnak látja őket, de a memkezelést Auto-n hagytam.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#39) luci válasza finest (#38) üzenetére


luci
tag

Hi !

Nállam a 4200+ x2 nél 733 -ra jön ki a memoria órajele .100mhz proci külöbséggel nekem 6000 körül teljesít a Geil rammal 4-4-4-12 1T ,vissza osztva a dolgokat hogy valódi 800on menjen olyan 7000 érték körül kellene kapni ,majd kipróbálom .... :U

...

(#40) luci válasza finest (#38) üzenetére


luci
tag

nah a megoldás annyi ,hogy a HP szorzóját vissza veszed 4* esre és máris 800 on fog menni a ramod ;) nálam 806 :P

...

(#41) finest válasza luci (#40) üzenetére


finest
őstag

Délután kipróbálom, köszi az infót! Volt mérhető hatása amúgy a szorzó átállításának?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#42) luci válasza finest (#41) üzenetére


luci
tag

így van ahogy kisakkoztam -4-4-4-12 ön 806 on 7000 körüli írási értékek jöttek ki ! :K

jah nem hp hanem HT :B

[ Szerkesztve ]

...

(#43) finest válasza luci (#42) üzenetére


finest
őstag

Én is átállítottam 4x-esre de semmi nem változott. :F
Kipróbáltam azt a verziót, h felhúztam 228-ra az FSB-ét, szépen futott a gép 2400-on 800Mhz-es memekkel. Az olvasás így 5520MB/sec lett.
Az alaplapi VGA-val használom, így érezhető változást végülis nem hozott a tuning.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#44) luci válasza finest (#43) üzenetére


luci
tag

jaj tényleg 220 -on volt az fsb :B ...de közbe vissza vettem ;]
A mem kezelésed még így is soványka -szerintem . :U

Érezhető gyorsulást csak az Fsb növelésével vettem észre ,de az amugy sem hideg fejű chipset-et nem nyuztam tovább ! (55fokMCP) -zalami megy nem fér el :(

[ Szerkesztve ]

...

(#45) Borokafa válasza finest (#43) üzenetére


Borokafa
őstag

Integrált vga-val mindig is rosszabak az értékeket fogsz kapni.

(#46) finest válasza Borokafa (#45) üzenetére


finest
őstag

Aha, így érthető. A tuning amúgy a VGA-ra nem volt hatással. viszont a rendszer még az integrált videóval is egész reszonzív. :DDD

luci: Mondom, h nem vettem észre változást a GPU teljesítményében az FSB emelésétől.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#47) luci válasza Borokafa (#45) üzenetére


luci
tag

Ja ..jól beszélsz ez igaz :K

FSB-ét kellene feljebb tolni ha jóbb teljsítményt akar a GF7 -től :K
PL.: 10 * val 250-es FSB :U :R

...

(#48) Borokafa válasza luci (#47) üzenetére


Borokafa
őstag

Úgy tűnik nem találták el annyira jól mint az elődjét - NFM2 nview -
Valószínű a chipset túlmelegedés lesz a gyenge pontja.

(#49) luci válasza Borokafa (#48) üzenetére


luci
tag

A lap önmagában jó . A melegedést nem biztos ,hogy a többlet hőtermelés okozza ,szeintem inkább a gyengébb hűtés ! Az NFM2 nview -en ha jól emlékszem hőcsöves megoldás volt :K
Ami ezen van meg sem közelíti, és ,hogy még azt is rontsák túl vastag a gumi hőátadó réteg ,ami már inkább szigetel ....Viszont ha valahogy rá tudsz aplikálni egy ZM Mbf47 -et akkór a probléma megoldva ! -nálam sajnos nem fér el a pci-e kari miatt :B :U

...

(#50) baleee89 válasza luci (#49) üzenetére


baleee89
aktív tag

hi all a melegedésre talán megoldás egy hr-05 sli nemtom rá megy e de kifogom probálni maint be tudok szerezni egy olyan hütöt! csak akkor pci slotokat nem biztos hoyg lehet használni :O na mind1 valamit valamiért :W

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.