Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kapor


kapor
csendes tag

Sziasztok!

Most láttam az abit honlapján az új 865PEs alaplapjukat! Meg is néztem az árlistán 26e forintos bruttó ára elég jónak tünt! Meg persze az a hűtőborda+venti páros se gyenge a lapon... ;)

Ha vkinek ilyen alaplapja van megirhatná tapasztalatait, meg a tuningeredményeket persze! :P

köszi!

Böff :)

(#2) kapor


kapor
csendes tag

Látom nem sok fórumozónak van ilyen alaplapja... :DD

Böff :)

(#3) pilóta válasza kapor (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mivel annyira új a lap, hogy csak pár napja kapni (márahol kapni), kicsi az esély rá, hogy nyüzsögjenek a userek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) LongWang


LongWang
csendes tag

Szeva!

Most már bittos többen is vettetek ilyen lapot.

A kérdés még mindig ugyanaz: Érdemes belevágni? Tapasztalatok?

Üdv:
LongWang

(#5) Strottler válasza LongWang (#4) üzenetére


Strottler
tag

Nem érdemes, mert mert könnyen átvághatod a rézvezetékeket, ne adj isten egy kondit és akkor nem tudod majd használni a lapot. :-)

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#6) LongWang válasza Strottler (#5) üzenetére


LongWang
csendes tag

He-he... :)

Mégegyszer nekifutok: Érdemes megvenni ezt az alaplapot?

(#7) RECSKA válasza kapor (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

holtaláltál ennyiért? :F

Mifelénk mindenhol 33eFt.
Nettóba 26eFT. SAJNA :O

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8) Csacsa1 válasza kapor (#2) üzenetére


Csacsa1
csendes tag

Nekem volt egy vadiúj kiprobáltam hogy, mit tud az Abit IS-7 után.
Minden ua. volt a gépben lap ki (IS-7) lap be (AI-7).
A beállításokat ua.-ra tettem mint az IS-7-en volt és ugy kezdtem használni.
Játékok,net CD írás stb.
Játékok alatt régi és újabbak,kb:4-5perc után fagyás vagy fekete képernyő. ill.
újra indulást csinált.
Egy picit vissza állítva a memoria és CPU értékeket rendbe jött a lap.
Vissza helyezve az IS-7 régi beállításokkal tökéletesen müködik azota is.:F
Ez után egy szombati játékpartin ami tartott 14.00-01.00-ig tökéletesen müködött
mind a két alaplap.:)

[Szerkesztve]

(#9) sz.j


sz.j
nagyúr

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy hogyan kell használni az AI7-es lapnál a Game Acceleratort Turbo, Sr, vagy F1-es beállításokkal?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#10) sz.j válasza sz.j (#9) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na ne mondjátok, hogy senkinek nincs ilyen lapja!!!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Most látom csak milyen kis aranyos AI7 topic van itten :)

Nekem is ilyen lapom van! Királyságos ...

Street Racer és társai ... átváltod és kész ... már ha bírja a memed!

PAT akkor megy ha RAM Street Raceren vagy NBstrap 667-en!

Asszem Turbo feletti beállítást csak cl2-n visznek a memek!

De nézzétek meg a hwsw-s topicot, az kicsit hoszabb! :)

Life is shor...

(#12) sz.j válasza DummyBoy (#11) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!
A PAT megy (N/Bstrap 667)! Az a bajom, hogy a GA csak Auto-n megy, Turbo-ra átrakva sem 200-as FSB-nél (1÷1) nem bootol be hanem az első számokkal és szöveggel teleírt fekete-fehér oldalnál megáll és az oldal alján villog a korzor.
Kérlek segíts hogy végre a Turbo-t is tudjam használni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A-DATA Vitesta 2×256MB PC4000 500MHz-es moduljaim vannak! (2,5 8 3 3)
Köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13) divot válasza sz.j (#12) üzenetére


divot
veterán

A turbo a 2,5-3-3-7-et jelenti - legalább is az IC7-es lapban nálam ez jött ki. Nem ott lesz a gond?

(#14) sz.j válasza divot (#13) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi de nem értem! Hol van a gond???? Én a RAM-okat a fenti beállításon használom. Ez jó vagy rossz???

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15) divot válasza sz.j (#14) üzenetére


divot
veterán

Ott látom a difit, hogy te 2,5-3-3-8-on használod a ramokat, a turbo pedig 2,5-3-3-7-et állít.
Hasonló szituációban voltam én is, végül a leggyalázatosabb 3-4-4-8-as beállításokkal sikerült 500MHz-et kihozni a 450-es ramokból.

(#16) sz.j válasza divot (#15) üzenetére


sz.j
nagyúr

A ramjaim helyből 500MHz-t tudnak (ha igaz). Akkor most állítsam át 2,5 3 3 7-re????? De TE azt írod hogy neked meg csak 3 4 4 8-al síkerült! Na akkor most mit és mire állítsak ???

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17) divot válasza sz.j (#16) üzenetére


divot
veterán

Az a baj talán, hogy a ramok alapon 2,5-3-3-8-on mennek (az utolsó szám a lényeg ebben az esetben), a turbo beállítás pedig 2,5-3-3-7-et jelent. Előfordulhat, hogy ezt 500MHz-en nem bírják a ramok.

[Szerkesztve]

(#18) sz.j válasza divot (#15) üzenetére


sz.j
nagyúr

A microGURU-t is használom. Azzal tudom használni a turbo-t és az F1-t kb. 235-240 FSB-ig, 2,5 3 3 8-as beállításokkal (PAT is be van kapcsolva)! DE ha a BIOS-ban állítom át a GA-t turbora akkor megáll és nem bootol!!!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19) divot válasza sz.j (#18) üzenetére


divot
veterán

És azt már próbáltad, hogy biosban 230-as fsb + GA-Turbo?

(#20) sz.j válasza divot (#19) üzenetére


sz.j
nagyúr

Próbáltam de úgy nem megy! Föleg 200-n probáltam mert valahol azt olvastam hogy úgy kell.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#21) divot válasza sz.j (#20) üzenetére


divot
veterán

Sajna nem vagyok ramszakértő, sőt, én is csak néhány napja, amióta P4-es lapom van, ismerkedem a beállítások rejtelmeivel. De ha semmiképpen nem megy a turbo, akkor a magasabb fsb-vel megnyerheted, amit elveszítesz a réven.

(#22) sz.j válasza divot (#21) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azt viszont észrevettem, hogy ha a PAT be van kapcsolva akkor nem 1-1-en megy hanem 5-4-en ! A PAT és a microGURU OC közös használatával az AIDA szerint a sebességek 5700/1700 fölött vannak:

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Ez az 5:4 kijelzés csak bug, nem kell tőlle megijedni!

Azon meg ne nagyon csodálkozz, hogy az 500-as ramok nem mennek Turbo felett!

Nekem először Corsair-ek voltak cl2, azok tudtak Street Racert, meg talán 2-szer bootoltak be F1-en ... Ezeket a beállításokat csak nagyon kevés memó tudja ...

Meg írtam előtte, cl2 felett szerintem nem lesz Street Racered! Legalábbis stabilan nem ...

Life is shor...

(#24) sz.j válasza DummyBoy (#23) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az 500-as ramok nálam még turbo-ba sem mennek! MILYEN RAMOKKAL MEGY A TURBO és a STREET RACERT????? Nálad milyenekkel mennek???(Gyártmány, típus!!!)

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Corsair XMS PC3200 cl2 ...

Na ezzel 2-5-3-2-n ment a Street Racer ...

Úgyhogy az 500-as memtől ne várd!

Mellesleg valahol azt olvastam, hogy ugyanúgy az időzítéseket mahinálják, mint te magad!

500Mhz-en nem valószínű hogy menni fog az SR, és az 500-as mem nem biztos hogy menni fog alacsony ídőzítésekkel ... valamit valamiért!
Add nekem a 2 500-as Vitesa-t, adok helyette 2 Corsairt ami tuti mennek SR-en AI7-ben :)

Sajnos dual eredményt nem tudok mondani de egy darab 500MHz-en futó memóriamodul nem volt sokkal lassab (Nem vettem észre ... ) mint 2 400-as Dualban SR-en!

Rengeteg órajel vs. időzítés topicot találsz, sőt fless-nek még egy cikke is volt erről!

Olvasgass, de szvsz nem fogod észrevenni a különbséget, ha meg a pontvadászat a lényeg akkor SR ide vagy oda, az 500MHz nagyobbat üt mint az SR :)

Life is shor...

(#26) sz.j válasza DummyBoy (#25) üzenetére


sz.j
nagyúr

Melyik Corsair a jobb, a 3200 LL vagy a 3200 cl2-es??? Vagy esetleg úgyan azok, de akkor miért van a két fajta jelőlés????
A cserén még gondolkodom, amúgy ezek a ramok TWINX-k ????

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#27) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Nekem nem TwinX volt hanem 2 darab XMS ...

Asszem az enyémek cl2-esek, nem tudom mi a különbség az LL és a cl2 között ..

(Szvsz semmi ... Low Latency az LL , cl2 a cl2 :) )

Life is shor...

(#28) sz.j


sz.j
nagyúr

Érdekes, hogy Corsair Twinx CMX256A-3200LL (v1.2) memóriákkal max 208 FSB-ig müködik, de a PAT-t ki kellett kapcsolni mert úgy nem bootolt! (beállítások: 2 6 3 2 vagy 2 5 3 2 vagy 2,5 6 3 2 vagy 2,5 6 3 3) Hol van a bibi???

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Isten hozott a sorban :(

Megmondom hol a gond ... ott hogy rev 1.2 ... Sajna annak itt a vége ... az 1.1-esek jobbak ... 1.2 asszem CH-5-ös chipes, de majd az okosabbak megmondják, az 1.1-esek azok BH-5-ösök, azok a jóbbak ...

Corsairnek a 2-5-3-2 a legjobb beállítás, nálam még a PAT-ot se nagyon szertette :(

Szereztem helyette Hynixeket, amik ugye nem mennek cl2-n, viszont mennek 250MHz-en :)

Csak sajna vissza kellett őket adni :(

Most van 1 db és kergetem a párját mint a hülyegyerek :(

Life is shor...

(#30) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Kicsit meglepő, hogy ennyire kevés figyelmet kap ez az alaplap.
Én most vettem ilyet (kicsit féletem tőle, hogy beválik-e, mégiscsak 865PE) és az eddigi tapasztalatok nagyon jók vele.
Az Everest szerint a memória olvasás/írás alapon 4300/1100, viszont a PAT bekapcsolása után felment 5150/1450-re.Kis állítgatás után a uGURU-ban 221-es FSB mellett 5550/1700.
A sebesség mellett ráadásul ott a gazdag felszereltség, a uGURU, a kiváló tuningolhatóság és a kedvező ár (én 23k-ba vettem).
Már a csomagolás is sejtet valalmit, remek kívülről-belülről.
Szóval furcsa, hogy ennyire hanyagolják errefelé ezt a lapot.

(#31) Viktor77 válasza HaroWerks (#30) üzenetére


Viktor77
titán

24 itt a fórumon a vadiúj IC7, és ez azért csak 875.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) sz.j válasza Viktor77 (#31) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bruttó 24k? 2 év garival? És kinél?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#33) sz.j válasza HaroWerks (#30) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igazad van, nagyon jó kis tuning lap az AI7, különválasztot és stabilizált proci fesz., 3,2V-ig emelhető memó fesz.-el. Szuper! :C

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34) HaroWerks válasza Viktor77 (#31) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Tudom, sokat is gondolkodtam melyiket vegyem, IC7 (esetleg Max3) vagy AI7.
Viszont fontos szempont volt a felszereltség, az IC7-ben nincs hálókártya, a hangkártya a legszakadtabb benne (én az integráltat használom, az AI7-ben egy egész jó darab van) stb.
Meg azért azt tegyük hozzá, hogy az AI7 fejlettebb egy fokkal, több fesz a ramoknak, full prescott támogatás, uGURU és ahogy elnézem sebességben sem marad el sokkal az IC7-től.(sőt, talán nincs is külömbség).

(#35) HaroWerks válasza sz.j (#33) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Szívemből szóltál :D

(#36) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Segítsetek egy picit, OC GURU, 221 FSB felett a gép egyből újraindul, de úgy, hogy a boot képernyőn nem jut tovább (tudjátok, az a pofás boot képernyő, Abit Engineered+P4+uGuru képek, nekem nagyon teccik :) ) és csak egy reset után kezdi el tölteni a win-t.
Tehát ha ez az újraindulás van akkor mi nem bírta a tuningot?
CPU?RAM? (NW 3,2) (2x256Mb 400Mhz Hynix D43)
Nem mint ha tuningolva akarnám használni, csak jó lenne tudni, hogy mégis mi a max amit bír.

(#37) sz.j


sz.j
nagyúr

A CPU:RAM arányt tedd 5:4-be, ha tovább tudod emelni az FSB-t akkor a memória az ami nem birja. Ha nem tudod emelni akkor a proci a ludas:

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38) sz.j válasza HaroWerks (#36) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg ha a feszültségeket (óvatossan!!!) kismértékben emeled.A memóét (2,7)-2,8V, a prociét 1,6V ! :F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39) HaroWerks válasza sz.j (#38) üzenetére


HaroWerks
senior tag

A feszültséges mókát inkább kihagyom, nem szeretek úgy tuningolni ha fesz-t is kel emelni.
Bár a régi 2500+ 1.8V-on 2300Mhz-en hasított :)

(#40) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Jó ez a FanEQ is, a 28db-es EasySream IV-et úgy leszabályoztam, hogy alig lehet hallani(3800rpm-ről 2800-ra).

(#41) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Egy kis tesztelgetés után sok minden kiderült, például, hogy 213-mas FSB-ig stabil a rendszer játék&3DMark alatt.(mig pl: ha csak netezek, zene, vagy Everest alatt ez a szám 220-221).
213 fölött játék alatt megáll a kép és megfagyott, 221-fölött meg akár mit csinálok egyszer csak újraindul.
Lényeg, hogy a határ 213(ekkor 3,4-on megy a proc).
Úgy néz ki a ram nagyon nem szereti a tuningot. (proc máshol tesztelve volt, 3,6-ig megy fesz emelés nélkül)

(#42) sz.j


sz.j
nagyúr

Akkor úgy néz ki, hogy RAM csere kell ha tuningolni is akarsz. Kétféle megoldás van (szerintem), az egyik hogy kisérletezel a PC3200 (400MHz)-al hátha sikerül olyat venned ami megközeliti vagy akár meg is haladja az 500MHz-t. A második, hogy veszel egy pár PC4000-t vagy még nagyobbat. Egyik sem olcsó ''mulatság''.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#43) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Elnézve az 500-as ram árakat inkább kísérletezek a 400-as ramokkal.
Nyáron szerintem veszek 2x512 Infineont, azok elég jól bírják általában a tuningot.

(#44) sz.j


sz.j
nagyúr

De ha kétszer ''mellé nyúlsz'' akkor meg uo. vagy árban mint az 500-al!
Nekem voltak A-DATA 500-as Vitesta memóim és nagyon jók voltak. Bőven 500 felett mentek és nem túl drága. 256MB PC4000 16,5-17,8k körül van/db.





[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#45) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Na igen de 18-19-ért meg már 512-es Infineon, Samsung, Hynix ramot lehet venni.
Meg az a baj, hogy mindenképpen 2x512 kell, kezd kevés lenni az 512Mb ram.

A ramok igazi Blue*ish termékek, Hynix-nek voltak meghírdetve, de csak a modulok azok, maga a nyák meg az egész valami ADLAS nevű minőségi cég terméke.
13Mhz tuningot bír max? Grrr.... :(((
Ennél egy noname valami is többre képes.

[Szerkesztve]

(#46) sz.j


sz.j
nagyúr

OK!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#47) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Veszek 2x512 PC4000 Kingston-t, egész olcsó, csak 97 ezer :)))

(#48) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Pedig jó ramokkal meglenne simán a 6000/2000 az Everestben.
Most ezekkel az ócskavasakkal 5550/1450 221 FSB-n.

(#49) sz.j válasza HaroWerks (#47) üzenetére


sz.j
nagyúr

Háááááát nem is tudom?:F Nagyon vegyes vélemény van ezekről. Az IC7-es topicban nem is igen használják tuningra. Olvass utánna. Én inkább Geil Ultra Platinum-t vennék, de Te tudod! Nézd meg itt:
Bővebben: link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#50) HaroWerks válasza sz.j (#49) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Héééé, csak vicc volt, dehogy veszek Kingstont, nagyon nem jó a vélemény róla errefelé. :)
Én egy 512-es ramra 20 ezernél többet ki nem adok :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.