Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Abev gondok

Hozzászólások

(#1) mkbla


mkbla
senior tag

Hi All!

A gondom a következő lenne az abev2005-ős programmal:
egyik könyvelő ismerősőmnek ujraraktam a gépét mert itszta vírus volt és nagynehezen az abeveket (2003-2006-ig) sikerült is naggyából lementenem, viszont a gáz a 2005ös verzióval h nem lehet belőle viszaolvasni a bevitt 2004-es adalapokat, törzslapokat, a többi abev műxik, legalább is nem hallottam panaszt felőle h nem sikerült volna bármit is visszahozni.
az lenne a kérdésem hogy, hogy lehetne az abev 2005ben a 2004es bevitt lapokat visszaolvasni???

Előre is thx a segítséget.

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nekem is lenne egy kérdésem, a következőt kellene megvalósítani:

2 Abev egy gépen, az egyik a "maszek" dolgoknak, a másik pedig hálózati adatmappával egy megosztásra, és mindezt 4 gépen.

Mivel a registry-ben is át kell írni kulcsokat így csak az egyik fog szerintem 100%-osan működni.

Esetleg valaki csinált már ilyet?

Vagy dobáljam szét Softgriddel, ö akarom mondani MS App-V vel?

Az utolsót nem nagyon szeretném mert eléggé küzdelmes lenne most bevezetni.

Hopp.. időközben az is eszembe jutott, hogy maszekolni jó lesz az abevjava, a rendes céges cuccokra meg a normál abev, ez működőképes egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) ronaldo


ronaldo
őstag

A javas abev nem csak olyan nyomtatványokat enged kitölteni, ami a rablo.hu-n (apeh.hu) javas verzióban elérhető? Mert tudtommal nem mindegyik (sőt, egypár) létezik olyanban. Persze ha az általad rendszeresen használtak vannak javaban, akkor ok.

Amúgy a lényege az lenne, hogy van a saját "maszek" bevallásod meg van céges és egy gépen akarod kezelni mindegyiket? Illetve minek négy gépen? Szerintem ha simán hálozaton keresztül futtathatóvá teszed, akkor ok.

(#4) kraftxld válasza ronaldo (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van 4 dolgozó akiknek jó lenne egy helyre önteniük a cégnek készült dolgokat.
De be szokott jönni pár emberke munkaidő után intézni a saját kis dolgaikat, még csinál bérkönyvelést másoknak, más cégeknek, és ezeknek nem lenne szabad megjelennie a közös mappában.

Az addig világos, hogy a 4 abevet feldobom hálóra, csak a privát dolgaikat hogy különítem el a közös mappából?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) kraftxld válasza kraftxld (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Úgy néz ki, hogy a céges dolgokra Abev, maszekolni meg Abevjava lesz a jó felállás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) rtom


rtom
senior tag

Mennék fel a magyaorszag.hu-ra, erre ezt kapom:

Ez elég durván hangzik, kivételezzek vagy ?

(#7) lúzer válasza rtom (#6) üzenetére


lúzer
veterán

vagy IE ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8) rtom válasza lúzer (#7) üzenetére


rtom
senior tag

Linux alatt inkább kihagyom, akkor valami más megoldás az adóbevallás feltöltésére?

(#9) #40553216 válasza rtom (#8) üzenetére


#40553216
törölt tag

szia!
ha Ubuntut használsz, akkor leírás itt. ha nem, akkor használj Ubuntut! :) akár VirtualBoxban is. én XP-re is feltettem, és oda az ABEV-et. működött.
de szerintem a deb csomag letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#10) rtom válasza #40553216 (#9) üzenetére


rtom
senior tag

Nem az Abevjava felrakásával, hanem a már kész adóbevallás feltöltésével volt a gond, a FF nem ismeri fel a magyarorszag.hu certijét (vagyis belépést követően biztonságos kapcsolatra váltana, de a https:\ már nem kedveli a FF). Feltettem ie4linux-ot, de azzal sem ment, aztán utánolvastam, hogy ezt inkább mozillának a baja, mivel saját bizonyítvány listával rendelkezik...

Végül hozzáadtam a FF-hez, mint kivételt és feltöltöttem (bár a Java-s feltöltés nem ment, pedig a plugin-t is telepítettem...)

(#11) #40553216 válasza rtom (#10) üzenetére


#40553216
törölt tag

ok. most néztem meg. azt hittem, nem használja a böngészőt. de de! :) bocsi.

(#12) bobalazs válasza #40553216 (#11) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Helo. Számtech gurut keresek a problémámhoz.
Abev programot uj rendszerre telepitettem.
A kérdésem azzal kapcsolatos, hogyan tudom megnyitni a .kr kiterjesztésü fájlt olvasásra.
Ez a fájl az ügyfélkapu tartóstár dokumentumjai közül lett letöltve.

(#13) bobalazs válasza bobalazs (#12) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megoldódott a kérdés. A jövőbeni segítség azoknak akik a jövőben hasonló gondal kerülnek szembe.
Az https://ebev.apeh.hu/Lekerdezes pontja alatt a fájlok letölthetők, .xml formátumban, amik az ABEV programban MÁR megnyithatóak.

(#14) bobalazs válasza bobalazs (#13) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A kr. fájlt egyébként nem lehet újratelepített programból megnyitni, lévén hogy ezek titkosított fájlok, illetve, ha nem szerepel már az elküldött dokumentumok között az ügyfélkapu tartóstárában, az ABEV program nem tudja megnyitni.

(#15) petakpa1


petakpa1
őstag

Abevjava vs win xp újratelepítése

Faterom gépén haldoklik az xp, és sajnos a különféle rendszerkarbantartók sem segítenek, az újratelepítés lekerülhetetlennek látszik:((

A kérdésem az, hogy az abevjava által elmentett adatokat:
- nyomtatványsablonok,
- kitöltött nyomtatványok,
- elküldött bevallások,
- törzsadatok ... stb
- esetleg beállítások is
ki kellene mentenem, majd az újrahúzott rendszerre felinstallált abevjava alá visszatöltenem.

Csinált már valaki ilyet? Le tudnátok írni, hogy kb. mit, milyen lépesekben kellene csinálnom.

Köszi,
P

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#16) petakpa1 válasza petakpa1 (#15) üzenetére


petakpa1
őstag

UP

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#17) petakpa1 válasza petakpa1 (#15) üzenetére


petakpa1
őstag

Na senki?:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18) petakpa1 válasza petakpa1 (#17) üzenetére


petakpa1
őstag

Nincs valami nagy pörgés errefele:((

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#19) ANT válasza petakpa1 (#15) üzenetére


ANT
őstag

A lementett üres nyomtatványok, kitöltött korábbi bevallások az újratelepítés után is használhatók. A progi visszafelé kompatibilis, azaz az idei verzióval meg tudod nyitni a korábbi években kitöltött és mentett bevallásokat - nem tudom, hogy erre gondolsz-e?
Egyébként rendszer újratelepítés híján is évente kell újrarakni a komplett APEH programcsomagot (keretprogram, kitöltőprogram, nyomtatványok), mivel pl. a tavalyival nem töltheted ki az idei bevallást, és ez valszeg így lesz jövőre is.
Én a múlt héten játszottam le ezt Vista alatt.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#20) petakpa1 válasza ANT (#19) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem egészen, mert nemcsak az Abev progit akarom újratelepíteni, hanem a teljes win-t újra akarom húzni.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy az Abev melyik mappáiból kell kimenteni a törzsadatokat, illetve a már elkészült/folyamatban lévő bevallásokat, és hova kell majd visszamásolni, miután a win-t újrahúztam + feltelepítettem a legfrissebb Abev-et is.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#21) ANT válasza petakpa1 (#20) üzenetére


ANT
őstag

Azt értettem ,hogy win reinstall is lesz.
De abev frissítést is akarsz, vagy ugyanazt a verziót fogod visszarakni az új op.rendszerre?
Konkrétabban: most pl. a tavalyi abev csomag van fent, és reinstall után akarod majd feltolni az idei verziót?
Másrészt nem tudom, milyen nyomtatványokról van szó. Ha a sima 0953-asról (és esetleg a régebbi 0853 stb. lementett verziókról), azt bárhová kimásolhatod a gépen. Ezek ugye .enyk végződésű fájlok, és én élből nem a program mappájában tárolom őket.

Szerk: feltéve, hogy végig a java-verzióról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#22) petakpa1 válasza ANT (#21) üzenetére


petakpa1
őstag

Hi! Először is köszi, hogy próbálsz segíteni!

Igen, úgy gondolnám, hogy win reinstall után már a legfrissebb Abev-et telepíteném fel, és az alá kellene visszapakolni minden korábban elmentett adatot.
Igen alapvetően Abev java-ról van szó, bár azt hiszem, mintha láttam volna még régi nem java-s parancsikonokat is az asztalon, de lehet, hogy azok csak 200+-2007-2008-asok. Majd utánna kérdezek, hogy azokat használja-e még valaki... Azokban kitöltött nyomtatványokat gondolom nel hete betolni a java verzió alá:( Vagy mégis?

Nyomtatványtípusokat sajnos nem vágom. Ami biztosan van: szja bevallások és mellékleteik, egyéni vállalkozó bevallásai, beleértve áfa bevallásokat is.

Az érdekelne, hogy az Abev könyvtárszerkezetében, melyik mappákban vannak a felhasználó által létrehozott adatok (törzsadatok, kitöltött nyomtatványok, félkész nyomtatványok... stb.)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#23) ANT válasza petakpa1 (#22) üzenetére


ANT
őstag

Csak tippelek: a sima abev. alatt kitöltött korábbi nyomtatványok szerintem se nyithatók meg a java verzióban.
Az egyéni vállalkozói nyomtatványokat nem vágom (szimpla magánszemély státuszban szoktam adóbevallani), de szvsz ha a "Nyomtatványok" mappa tartalmát kimented valahová, az elég lesz.
Megnéztem, nálam a .tem.enyk végződésűek az üres nyomtatványok, az .frm.enyk fájlok pedig a kitöltött nyomtatványok.
Az üres nyomtatványoknak lementésének szvsz nincs jelentősége, mert azokból a legfrissebbeket leszedheted az Apeh honlapjáról.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#24) M24


M24
tag

sziasztok olyan problémám van h bejelenteni akarok valakit apehnál és a nyomtatvényt csak kr formátumba lehet elküldeni de nem ugy menti el hanem frmbe h tom átkonvertálni

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#25) Fire/SOUL/CD válasza M24 (#24) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Pedig el kell(ene) hogy mentse egész pontosan a [Telepítési könyvtár]/abev/eKuldes/KR könyvtárba, itt nézz körül elsőre. A kuldendo és/vagy digitalis_alairas könyvtárban kellene hogy legyen.
(A titkosítás automatikusan történik meg, nem neked kell ezt megtenni)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26) M24 válasza Fire/SOUL/CD (#25) üzenetére


M24
tag

nem oda mentette de már megolodott a dolog köszönöm a választ amugy

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#27) Kernel válasza petakpa1 (#22) üzenetére


Kernel
nagyúr

Látom, hogy régi hozzászólás, de hátha érdekes még valakinek. Én ilyet már többször csináltam, egyszerű egyébként. Telepíted az új programot, bezárod, utána ezt kell lecserélni komplett:

Így megmarad minden régi nyomtatvány.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28) Myers


Myers
senior tag

Tapasztalat ANYK-hoz (java-s nyomtatványkitöltő):

Ma megpróbáltam megnyitni egy múlt havi 1365-ös (8.0-ás verzió) nyomtatványt:
Erre ezt írta:
an invalid xml character (unicode 0x2) was found in the value of attribute ...

Érdekes, hogy más nyomtatványokat megnyitott,és pl a 1365-ösből egy kb fél évvel ezelőtti 3.0-ás verziójút is, csak a 6,7,8-as verziójú 1365-öst nem. Még újat sem!

Kínomban eltávolítottam a javat, ami 6u45-ös volt, és felraktam a 7u45-öst. Ez megoldotta a bajt.

Csak az az érdekes, hogy az elmúlt hónapban nem frissítettem javat, nem tudom miért szállt szét.

http://www.muszaj.hu/

(#29) doc


doc
nagyúr

most hogy ujra aktualis lett a tema (bar van meg egy het :D), van itt valaki?
hulyet kapok ettol a szutyoktol, komolyan...
kitoltottem es bekuldtem az adobevallast az abevjava-bol, majd kaptam egy (automatikus) uzenetet ugyfelkapun hogy tul regi programmal toltottem ki, nem fogadjak el
frissitettem, de most meg nem engedi megint bekuldeni (gondolom latja hogy egyszer mar volt), ilyenkor mit lehet csinalni? :F
ha nem muszaj nem irogatnam be meg egyszer a szamokat :U

MOD: kozben megkaptam a valaszt: megnyitasnal a 'masolat' gombot kell hasznalni, igy az mar bekuldheto ujbol

[ Szerkesztve ]

(#30) Mardel válasza doc (#29) üzenetére


Mardel
őstag

Engem is tegnap kiidegelt a program mikor magamnak csinaltam.

"Nem talalhato telepitett nyomtato", persze mindent tudok nyomtatni, csak abevbol nem. Mar a nyomtato driveret is ujra feltelepitettem.

Vegul pdfbe mentettem es ugy nyomtattam. De ez is egy kisebb agyverzes volt pdf x-ben szurke volt a print gomb, adobe reader x meg nem csinalt semmit a muveletre.
Kis guglizas, adobe reader x-ben van valamilyen biztonsagi beallitas ami alapbol be van kapcsolva es ezert nem nyomtat.

A kb 15 perces dologbol lett 3 ora.
Abev java, adobe reader programozoi remelem surun csuklottak tegnap.

U.I.: Azt mar meg se emlitem, hogy az elso hibanal felajanlotta a nyomtato kereseset amitol lefagyott az egesz abev program. Csak feladatkezelobol tudtam kiloni, es persze nem mentettem... :W :W

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#31) doc válasza Mardel (#30) üzenetére


doc
nagyúr

na ILYEN gondom szerencsere nem volt, igaz hogy nekem is nekiallt reklamalni hogy nincs nyomtatom, de ettol meg az OSX default print dialogja siman felajanlotta a PDF-be mentest (mikor a paromnak csinaltam, magamnak bekuldtem az ugyfelkapun keresztul a programbol, ez legalabb mukodott)

(#32) C^^


C^^
őstag

Sziasztok,

Elméletileg a hivatalos doksi szerint az ABEVJAVA adatkönyvtára hálózati meghajtón is lehet, ennek ellenére dokumentumok beküldésénél (1-2 melléklet), már több felhasználó is jelezte, hogy a titkosításnál egyszerűen megáll, és nem történik semmi. (1 óra után sem akár.)

10 userből 3-4-nél fordult elő ez, teljesen hektikus, hogy kinek működik, és kinek nem.
Ahogy visszakerül az adatkönyvtár lokális meghajtóra, egyből megy. Ezzel találkozott már valaki? (Azt hozzáteszem, hogy véleményem szerint elég nagy adatmennyiségük van: 300MB-4GB/user Ez lehet probléma?)

A backup miatt fontos lenne, hogy hálózati meghajtón legyenek az adatok, mert az a házirend, hogy helyi gépen nem tárolhatnak adatot, mivel csak a szerverről készül biztonsági mentés.

Ha van ötlet, szívesen fogadom. :)

(#33) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Következő a gondom, új gép és oprendszer lett, xp-ről win7-re fejlesztettünk. Most a win7 ssd-n van, beraktam mellé a régi vinyót. Azt szeretném megoldani hogy az ssd-re feltelepített szűz abevbe hogy lehet áttenni a régebbi abevből az adatokat? Már próbáltam felülíratni, csak egyes dolgokat átmásolni de nem látja az adatokat. A régebbi verzió az 2.60-as az új 2.61-es, ez talán nem lehet gond.

Az élet kegyetlen .

(#34) lsc válasza lsc (#33) üzenetére


lsc
nagyúr

Senki?

Az élet kegyetlen .

(#35) Myers válasza lsc (#34) üzenetére


Myers
senior tag

A doksikra gondolsz, vagy a default kitöltő adatokra (amit új doksinál lehet kiválasztani.)?

Szerintem az újban csinálj egy doksit, mentsd el, és nézd meg hova rakja. Oda másold be a régieket is. Úgy sem jó? :F

http://www.muszaj.hu/

(#36) lsc válasza Myers (#35) üzenetére


lsc
nagyúr

A kitöltő adatokra, ha kiválasztok egy céget nem adja fel legördülőben hogy mit akarok csinálni.

Az élet kegyetlen .

(#37) Myers válasza lsc (#36) üzenetére


Myers
senior tag

Passz. :(

http://www.muszaj.hu/

(#38) morgó válasza Myers (#37) üzenetére


morgó
csendes tag

A megoldás itt található:
http://members.upc.hu/mikrodigit.kkt/gyik/abevjv.htm

(#39) Edorn


Edorn
aktív tag

ÁNYK-nál jött elő az a probléma, hogy bérprogramból importálnánk bele adatot, ami jópár gépünkön működik, az egyiken viszont nem. Ezt a hibaüzenet dobja:

Egyáltalán miért keres bármit is a Program Files-ban? Hisz minden abevjava-s dolog a User/Public-ban van. (Ezen a gépen is és a többi gépen is, ahol működik...)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#40) Livius


Livius
őstag

Másnál sem tölthetők le normálisan a telepítési java fájlok (pl a .jar)? Kezdem úgy érezni, megint nagyot alkottak, a bevallási határidő előtt, hogy semmilyen fájl nem tölthető le az oldalukról, ami kéne.
[link]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#41) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Úgy látom eléggé halott ez a topic, de hátha jár erre valaki:
Áfa bevallás nyomtatásánál az "M" lapokat kell kinyomtassam. Jelenleg ezt úgy tudom megoldani, hogy minden beszállítót kiválasztok, majd kinyomtatom az adott lapot. Tudtok erre valami automatizált megoldást, amivel nem kellene ezzel manuálisan vesződnöm, hanem az összes beszállító "M" lapját egyszerre tudnám kinyomtatni?

Köszönöm előre is!

(#42) Lasersailing válasza Lasersailing (#41) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ma beszéltem egy NAV-os helpdesk-es úrral, így leírom ide, hátha mást is érint.
(De ha nem, nekem akkor is meg lesz... :) )

ÁNYK / Adatok / Csoportos műveletek / Nyomtatás --> majd a nyomtatvány kiválasztása és indítás --> így lehet kinyomtatni egy katintásra az áfa bevallást és a hozzá tartozó "M" lapokat.

Ha a nyomtatvány XML típusú file-ból került beimportálásra, akkor előtte le kell menteni nyomtatványként :
Szervíz / Egyedi Importálás --> file kiválasztása és megnyitás. Ezt követően már le lehet menteni a megnyitott xml file-t "enyk" formátumban.

(#43) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Ismerősömnél olyan probléma van, hogy nem hajlandó nyomtatvány telepűüni és hibát se írja ki, hogy mi a gondja csak annyi, hogy kb 1 másodpercre megjelenik egy dosos ablak azt ennyi. Már újra telepítettem a javat is meg az ánykt is de semmi változás.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#44) Fire/SOUL/CD válasza cyber86 (#43) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Melyik nyomtatványról van szó pontosan? Írd meg a számát, kipróbálom, hogy nálam mi van. Csak azért kérdem, nehogy a nyomtatvánnyal legyen gond (ha Én sem tudom telepíteni, akkor tuti, hogy a nyomi a nyomi...) :DDD

UI: Pl. a gyakori 22SZJA meg még jó pár egyszerűsített nyomtatvánnyal semmi gond, mind fent van nálam.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45) cyber86 válasza Fire/SOUL/CD (#44) üzenetére


cyber86
őstag

Az én gépemen működik feltelepül de az ismerősöm gépén nem hajlandó elindúlni a telepítő és nincs ötletem, hogy mi lehet a gond a gépet meg nem szeretné újra telepíteni. [kép]

Szerk: miket kell lementeni ha esetleg mégis lenne gép újratelepítés?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#46) Fire/SOUL/CD válasza cyber86 (#45) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálam is felment, de megnyitni nem tudom (mivel ez egy céges/egyéni vállalkozós) nyomtatvány.
Menteni mindig azt kell, ahova az ABEV telepítve volt (ÁNYK ikonon az asztalon jobb egér/tulajdonságok) és ott látszódik, hova települt, ezt a mappát menteni kell ill. a C:\USERNAME mappában létrehozott(ezt nem lehet befolyásolni).abevjava ill. abevjava mappákat kell menteni.

Lehetőség szerint egy új, tiszta telepítésnél, ugyanazt a USER-nevet kell használni(OS telepítésekor, amikor megadod), ill. ugyanoda telepíteni az ABEV-t... Ha így jársz el, akkor a korábban mentett mappákat ugyanoda kell visszamásolni a telepítést követően.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Abev gondok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.