Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

oké és akkor ezt miből számolja ki?

honnan jön ez az adat?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Synthwave válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) MaraTóni válasza fatpingvin (#1) üzenetére


MaraTóni
tag

random-generátor hiszékenyeknek... komoylabb teszt nélkül nem tudhatja alapból a s "szilicium minőségét", hacsak az Intel nem kódolja valahova ezt az értéket, amit kétlek...

(#4) Alaaf Pi válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A) "A Gigabyte adatbázisa jelenleg csak a Core i9 termékcsaládra koncentrál, de ez persze nem egyenlő azzal, hogy a jövőben nem lesznek benne a Core i7-esek, netán a Core i5-ösök, ha erre igény volna."

Ez alapján arra tippelek, hogy valami inteles checklisthez hozzáférnek, és gyártási dátum, sorozatszám stb. alapján kapnak egy értéket, amit saját maguk tárolnak, s ezt húzza le az alaplap, amikor ellenőrzi az ember.

B) Esetleg az EoL CPU teszt valamilyen módon a CPU "memóriájába" van égetve, onnan meg kiolvassa.

C) Univerzális, örökké működő, megbízható mérési módszerekkel pontosan meghatározza. ( B=Sacc/kb.+(hasraütés/m²)*random³-dátum+C(!, nem elfelejteni) )

(#5) JohnyX


JohnyX
kezdő

Valószínűleg az Intel saját teszt programját licencelik.

Szerintem:

80 Biscuits alatt "sima" szorzózáras proci
80-90 Biscuits = K proci
90-97 Biscuits = KS proci
98-tól csak a "tuning" mesterek kaphatnak.

Hamarosan elkészül a táblázat 80 + Biscuits % = vD*CK méret növekedés.

(#6) Jacek válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Jacek
veterán

Mekkora vcoret kér a proci alapból, kb ennyi mint az Asusnál az SP szám, külön nagy és kicsi magokra és mostmár az IMC is pontozza.

(#7) C64 válasza MaraTóni (#3) üzenetére


C64
őstag

Bakker, a cpu vid alapján spekulál a rendszer egy tuningpotenciált. Minél alacsonyabb a vid, értelemszerűen annál magasabb a sp érték, amit amúgy Asus talált ki a z690-nél elsőként.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#8) zebra_hun válasza C64 (#7) üzenetére


zebra_hun
addikt

Z490-nél is volt, előtte nem tudom. Asus volt az első, Comet Lake-nél nem volt túl pontos, de most a Raptornál nagyon is pontos.

(#9) tibaimp válasza zebra_hun (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

És akkor ez az ASUS-nál, a V-core-ra épül(t), vagy tényleg valami Intel belsős adatbázishoz fért hozzá a rendszer? (amit amúgy simán el tudok képzelni, hogy létezik ilyen, mivel tudjuk, hogy válogatják/kategorizálják a CPU-ikat, már talán a 8700-as korszak óta).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) zebra_hun válasza tibaimp (#9) üzenetére


zebra_hun
addikt

Tudtommal minden procinak van egyedi v/f táblája. Ezt olvassák ki a lapok.
Szarabb proci=magasabb vid.

Pl most saját esetem:

Vettem 2 db 13700k procit. Egyik 89, másik 98 sp számú (p mag)
Elsőnek az allcore 5300MHz-hez hogy fél órás Cinebench stabil legyen kell minimum 1.21V terheléses magfesz.
Másiknak ugyanehhez elég az 1.14V terhelés alatti fesz.
Socket sense, tehát a die sense ~70mV-al kevesebb.
Előző 190W 1.21V-on, másik 170W csak, mivel 1.14V is elég neki.

(#11) tibaimp válasza zebra_hun (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezek szerint elpártoltál az LGA1200-tól :B . OK, hajrá! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) zebra_hun válasza tibaimp (#11) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az Apex még megvan. Ha nem viszik el, veszek bele vmit, mert bitang egy cucc volt. Proci a topikban maradt.
Comet marad a kedvenc, ez nem nő úgy hozzám ;)

(#13) tibaimp válasza zebra_hun (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Helyes! :R
Nekem, ha minden jól megy, még jó pár évig ez a 10900 marad.

Annak viszont örülök, hogy a "CPU piszkálós kedved" megmaradt az új rendszerre is. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) zebra_hun válasza tibaimp (#13) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az nem múlik el, sőt... :))

Mutatom példával. A CbR23 és az AIDA FPU majdnem ugyanaz.
FPU picit erősebb, de a lényegen nem változtat.

[Kép SP89 1.21V load]

[Kép SP98 1.14V load]

Ugyanaz minden, csak a proci egy jobb lottónyeremény.
A 2 fogyasztó ugyan más, de szinte egyformák. Egyébként az 1.14V-oson ment az FPU, ami picivel jobban terhel.
Baromi nagy különbségek is vannak a procik közt.
A Comet cpu-m egyedüli volt a 10 magosok közt, hogy olyan alacsony fesszel is beérte. Vagy kamatoztatod frekiben, vagy hűvösebb. Az allcore 5500MHz Comet Lake-nél rendkívüli volt szobahőn 60-70C°-on. Itt is van olyan, csak 100.000-ből 1 db.

(#15) Geri Bátyó válasza zebra_hun (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Abban igazad van, hogy az alacsonyabb vid jobb procit jelenthet, de azért ez nem szentírás. Saját példám: Régi, jó Bloomfield i7 930, teljesen átlagos viddel (talán 1.22). Nyilván megrángattam és 1.28 V-on hozott 4 GHz-et, ami veszett jó, de cserébe magasabb órajelen semmiféle feszültségen nem indult el. Megnéztem azt is, hogy a gyári 2800 MHz-et milyen értéken hozza, mert volt, amelyik 1 V alatt is képes volt, de ennél 1.05 V-on megállt a tudomány, tehát ebből a szempontból sem volt kiemelkedő. Valami isteni sugallat hatására megnéztem, hogy ezen az 1.05 V-on mit tud és kiderült, hogy 3360 MHz-et. Szóval bizonyos értelemben mégis egy átlagon felüli proci volt, de ezt a vidből nem lehetett kitalálni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) zebra_hun válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


zebra_hun
addikt

Itt már elég pontos ahogy figyelem.
Pl a Cometem SP63 volt, az az átlagos, SP 75 és felette voltak a jók.
PH-s fórumtárs SP75-tel 1.24V a 5GHz. Nálam SP63-mal 1.14V volt az 5GHz.
Csiszolják azért valahogy.
Egyébként fórumokban azt írták, hogy az SP63 egy olyan szám, amit nem tud rendesen azonosítani.
13.gen.-nél most elég jól jósol. ;)

(#17) Geri Bátyó válasza zebra_hun (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szóval SP63=WTF :DDD . Valószínűleg ez lett volna a 930-am is, ha akkor már lett volna ilyen. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) zebra_hun válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ezzel amúgy egy nagy marhaságot csináltak, el is mondom, hogy miért.
Orrba szájba válogatnak a népek, elállnak, visszaküldik.
Halomba állnak a felbontott procik.
Vagy árulják sp szám alapján, és legyen ráírva a dobozra, vagy lehet jobb eltűntetni az egészet.
Törvény ezt lehetővé teszi...nem lesz ennek így jó vége.
Az elsőtől én is elálltam, mert default bioszon 100C° volt 1.37V-on... és ami a lényeg, a matricát nem fogta semmi, nyitva volt.
Már szelektálták nagyker szinten...
Második ami marad, körbenéztem, ragadt a ragacs ahogy kell, jó is.
Ez az út nem lesz jó... borzalmasakat lehet mostmár kapni.
Ez persze szigorúan magánvélemény. Ja, külföldről rendeltem, ami nem sokat jelent, mert az elődje is import volt.

(#19) fatpingvin válasza zebra_hun (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez amúgy nekem is eszembe jutott. lesz ennek még nyögése.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) Geri Bátyó válasza zebra_hun (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Van igazság abban, amit írsz, de azért az is érdekes, hogy kiadnak K-s procit ilyen vacak tulajdonságokkal. :(((

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) fatpingvin válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

amíg dől belőle a pénz hol érdekli őket?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) zebra_hun válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az az igazság, hogy tényleg ratyi, legalábbis van bennük förtelmes is. Viszont ügyesen fogalmaznak, hogy akár xxxx frekire is fel boostolhat ha ez meg az a feltétel adott.
Épített vízzel lehet csak olyanokat, amiket mutattam.
Viszont Intel csinált mást is.
Itt jön a képbe a KS procijuk, amiket ők válogatnak.
Azért az illik tudni, hogy megjelenéskor a legjobbakat szórják ki kampány célra, fórumokon megcsinálják a népek a reklámot, egy hónap múlva meg jönnek a gyenge verziók is.
Felforr? Nemgond, leszabályoz 95C°-nál...
Hány ilyet látni itt is fórumokban. Kézzel korrekciózva viszont nagyon szépet ki lehet hozni, ha valaki veszi a fáradságot egy kis vcore beállításhoz bizonyos frekikhez.
Első képem pont ez. Maximalizáltam 5.3GHz-en, ott max 1.21V is elég, nem forr fel.
Defaulton meg akar boostolni 1 magon 5.5-re, aztán jön a visszaszabályozás...mindezt brutál feszültségeken.
Nem rosszak azok, csak úgy kéne őket árazni, hogy ez max 5GHz, ez 5.3GHz, a jobbak emberi feszen is tudnak akár 5.5GHz-et.
Így egy zsákbamacska, mindenki küldözgeti vissza egy jobb reményében.
Kiderül meddig megy ez hamarosan.

(#23) Geri Bátyó válasza zebra_hun (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

+ fatpingvin

A fő probléma az utóbbi jópár generációval, hogy a K-s prociknak olyan magas értéket állítanak be, hogy gyakran nem is lehet őket ennél magasabb értékre tuningolni, vagy csak nagyon elszállt fogyasztással és brutál hűtéssel. Vagy, mostanában azt sem tudják, mert ott van az "akár" szócska. Ez szimplán átverés. Hiába a szorzózármentesség, valójában nem mész vele semmire.

Ez meg már az off offja, de azt hittem, hogy Pat Gelsinger majd jó irányba viszi az Intelt, de kezdem azt gondolni, hogy az ő keze is benne volt abban, hogy rossz irányba mentek. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) fatpingvin válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondom, amíg extra pénzt lehet érte szedni addig kit érdekel?

nyilván elemi érdekük minden piacra kerülő procit maxra állítani, különben az emberek az olcsóbbat vennék és húznák.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) Geri Bátyó válasza fatpingvin (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nagyon sokan nem azért vesznek K-s procit, mert húzni akarják, hanem azért, mert a non-K sokszor 1 GHz-el lassabb.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) tibaimp válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így nem teljesen igaz! :B
Nekem is non K procim van i9-10900 és összes magon 4700MHz-ez járatja a lap alapon, tuning beállítás nélkül (102,3MHz x 46), míg a K-t ebből a szériából ~5000MHz körül mennek.
Az, hogy az alap freki az én esetemben 2800MHz kb. senkit nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Geri Bátyó válasza tibaimp (#26) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

100% terhelésen is, a megadott 65 W-ból, épeszű hőmérsékleten?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) tibaimp válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen! D15-el. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) zebra_hun válasza tibaimp (#28) üzenetére


zebra_hun
addikt

Betehettél volna egy jobban elrendezett képet ;)
-55C° alaplap, 1.68Vcore, egyik elég kevés, másik kicsit sok ;)
Amúgy biztosra veszem, hogy frankó a masina.
HWINFO a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#30) Geri Bátyó válasza tibaimp (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ahogy előttem is írta zebra_hun az az 1.68 V kicsit meredek. Ha az igaz, akkor single core sem hozza a 65 W-ot! :DDD
Kicsit ránéztem Inteléknél és ír vagy ötféle turbót, de a legalacsonyabb is 5 GHz és ugye a tiéd azt nem tudja, még az amúgy izmos D15-el sem.
Amúgy azt tudod, hogy ezen az órajelen mennyi a 65 W-os procid fogyasztása? 125-150 W?
Az alap freki meg azért érdekelheti az embereket, mert az az egyetlen, amit az Intel (meg az AMD is) garantál. A többi vagy lesz, vagy nem és kevesen vesznek D15-öt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) tibaimp válasza zebra_hun (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

zebra_hun, Geri Bátyó: igaz! Beszéltük is a topokban, hogy ez a CPU-z rosszul olvassa ki a Vcore értéket. Nem annyi, csak ~1,1-1,2V körül van (most hirtelen nem találom).
A 65W, bár azt tudtam/sejtettem, hogy ez csak max a 2,8GHz órajelre vonatkozik. A közel 2GHZ-el nagyobb órajelen minimum a dupláját eszi a CPU, ez elfogadható számomra, cserébe jó erős.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) yericho800 válasza Synthwave (#2) üzenetére


yericho800
aktív tag

:DDD :C :C

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#33) ughhh


ughhh
senior tag

Aki a ghz-re hegyezi a cerkát az tartson otthon folyékony nitrogént, akinek kell a teljesítmény az vegyen megfelelő hw -t.
Nevetségesek azok a figurák akik a ghz-re hegyezik a cerkát, megfelelő többutas konfig munkára körbevizeli a jegelt cuccukat.
Egy szálas bench a bolondoknak cerkahegyezésre való.

(#34) arabus válasza JohnyX (#5) üzenetére


arabus
addikt

Az Intel nem igy válogat simán vehetsz 75-ös K-t meg vehetsz ilyen 5.4 Ghz-et tudó Pentiumot is.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#35) ricsip válasza fatpingvin (#1) üzenetére


ricsip
addikt

maga matematikus? hogy számolta ki?

-

(#36) ricsip válasza arabus (#34) üzenetére


ricsip
addikt

na téged is jól kizártak 5 hónapra így karácsony előtt

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.